Νέα

Metal videos!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19K
  • Εμφανίσεις 502K
  • Ετικέτες
    heavy metal
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.276
Κριτικές
33
Like
29.159
Πόντοι
9.846
Καλησπέρα αδερφια, σπαρταραει! Ωραίο κομμάτι, ιδιαίτερο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: koskam

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.276
Κριτικές
33
Like
29.159
Πόντοι
9.846
Εδώ στην ομαδαρα αυτή είμαστε πιο παραδοσιακοι. Δεν ακουμε αυτό το new metal στυλ. Βέβαια μπορείς να ποσταρεις ότι metal θες. Αρκεί να είναι metal. Απλά σου αναφέρω τις προτιμησεις μας.
 

cheetahwasp

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2023
Μηνύματα
12
Like
30
Πόντοι
0
Εδώ στην ομαδαρα αυτή είμαστε πιο παραδοσιακοι. Δεν ακουμε αυτό το new metal στυλ. Βέβαια μπορείς να ποσταρεις ότι metal θες. Αρκεί να είναι metal. Απλά σου αναφέρω τις προτιμησεις μας.
Ατμοσφαιρικό doom είναι οι Κing Woman. To ανέβασα για το βιντεο κλιπ που είναι ακόμα καλύτερο από το τραγουδι.
Κοίτα στην Ελλάδα πολύς κόσμος όσον αφορά το μέταλ έχει μείνει στους Manowar.
Η μουσική και το μέταλ το ίδιο εξελίσσεται. Ένα σύγχρονο heavy metal /grοοve metal συγκρότημα που τα σπάει είναι οι

Five Finger Death Punch​

Τι λες για αυτό το άσμα ας πούμε;

 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.276
Κριτικές
33
Like
29.159
Πόντοι
9.846
Ατμοσφαιρικό doom είναι οι Κing Woman. To ανέβασα για το βιντεο κλιπ που είναι ακόμα καλύτερο από το τραγουδι.
Κοίτα στην Ελλάδα πολύς κόσμος όσον αφορά το μέταλ έχει μείνει στους Manowar.
Η μουσική και το μέταλ το ίδιο εξελίσσεται. Ένα σύγχρονο heavy metal /grοοve metal συγκρότημα που τα σπάει είναι οι

Five Finger Death Punch​

Τι λες για αυτό το άσμα ας πούμε;

Πρώτον εγώ δεν έχω κολλήσει στους Manowar, εννοείται. Καλά τα παλια αλλά μέχρι το υπερτατο Triumph of steel. Μετά σβήσανε και κάνουν μόνο live, γράφουν και κανα παπαροΑλμπουμ που και που γιατί τους πρηζει η εταιρεία. Υπάρχουν εκατοντάδες νέα συγκροτήματα που παιζουν εξελιγμένο το Metal που αγαπησαμε. Παράδειγμα εσένα σου αρέσει αυτό το στυλ new metal doom, ας το πουμε, εμένα αν θες την άποψη μου για το Doom αυτή τη στιγμή και τατελευταία 10 χρόνια οι Sorcerer είναι το Α και το Ω στο είδος. Δεν πρόκειται φυσικά να παω πολλα χρονια πισω και να σου παω στους πατερες το Doom που ήταν οι Black Sabbath κι έπειτα οι Candlemass. Όντως η μουσικη έχει εξελιχθεί, αλλά έχει παρει δυο δρόμους. Ο ένας είναι το πολυ μοντέρνο new metal που καλά κανεις και ακους (οι προτιμησεις μας είναι καθ'ολα σεβαστές) και το άλλο metal σεβομενο τις ρίζες τους όπως οι Symphony X, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Enslaved, Fifth Angel, Helloween, Judas Priest, Kreator, Pretty Maids και εκατοντάδες άλλες που δεν θα τελειώσω με τίποτα. Απλά τώρα αναφέρω παλιες μπάντες που ακόμα διαπρέπουν. Δεν βάζω τους Maiden και Metallica γιατί αυτοί μας έχουν πηξει στη μαλακια εδώ και 25 χρόνια.
Δεν ξέρω τι ηλικία είσαι και τι φυλο επίσης είσαι αλλά αυτή η κουβέντα είναι τεράστια και δεν θα τελειώσει ποτε γιατί πολυ απλά δεν θα σου πω εγω τι θα ακουσεις. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι δεν έχεις ασχοληθεί εκτενώς με το Metal γενικά, και δεν εννοω τα παλια, αλλά και πολλα καινουρια.
Αυτό το new metal που ακους σε εμάς ακουγεται σαν ραπο ποποmetal αλλά είναι απόλυτα σεβαστό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: koskam

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom