Νέα

Metal videos!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19K
  • Εμφανίσεις 502K
  • Ετικέτες
    heavy metal
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
Πάρτε τώρα και για καληνύχτα το Υπέρτατο αυτό Άλμπουμ. Από την πρώτη ως την τελευταία νότα απίστευτο! Κρίμας να διαλυθεί έπειτα.
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
Αγορασμενο σε αυθεντικη κασσετα. Δεν είχαν βγει τα CD ακόμα. Σημαδιακό κομμάτι, σημαδιακό Άλμπουμ.
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.785
Κριτικές
193
Like
25.266
Πόντοι
33.818

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.708
Κριτικές
24
Like
9.955
Πόντοι
3.446
δώσε βάση στα πλήκτρα.
το (μικρόβιο) αυτής της μουσικής μπήκε μέσα μου το '88. Αυτή η μουσική για εμένα είναι σύντροφος ζωής και οι Savatage είναι μια από της 10 all time classic μπάντες για εμένα.... μαζί με sabbath, thin lizzy.... άρα καταλαβαίνεις πόσο ψηλά έχω αυτή την μπάντα και ιδικά τον Jon oliva. (και οι jon olivas pain γκρουπαρα!!! και οι dr.buther πιο heavy) έχω λιώσει τα πάντα τους στην κυριολεξία!!! φαντάσου όταν ήρθαν πρώτη φορά το '96 στο Ρόδον, την επόμενη μέρα ήμουν στο λόμπι του ξενοδοχείου που έμεναν και περίμενα με της ώρες για αυτόγραφα και φωτογραφίες (τα κατάφερα) και την επόμενη μέρα παρουσιαζομουν φαντάρος.... και το πιο παράξενο η δουλειά πού έχω ακούσει περισσότερο από τους savatage είναι το streets (ειναι ούτε που θυμάμαι πόσα χρόνια μέσα στο τηλέφωνο, μαζί με το parallels από fates warning για να το ακούω οπότε τρώω φλάς κ δεν είμαι σπιτι) όπου το streets το θεωρώ το 4 καλύτερο τους.... κ'ομος είναι αυτό που έχω ακούσει περισσότερο... τα πλήκτρα του oliva έχουν μοναδικό συναίσθημα... μερικές φορές, αν η ψυχολογία δεν είναι και καλά, γίνονται επικίνδυνα αν υπάρχει αλκοόλ δίπλα...
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.785
Κριτικές
193
Like
25.266
Πόντοι
33.818
Poets and madmen νομίζω το καλύτερό τους
 

PScout

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2016
Μηνύματα
76
Κριτικές
4
Like
316
Πόντοι
280
Και για να λυθεί με downpicking το δεξι
 

PScout

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2016
Μηνύματα
76
Κριτικές
4
Like
316
Πόντοι
280

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
το (μικρόβιο) αυτής της μουσικής μπήκε μέσα μου το '88. Αυτή η μουσική για εμένα είναι σύντροφος ζωής και οι Savatage είναι μια από της 10 all time classic μπάντες για εμένα.... μαζί με sabbath, thin lizzy.... άρα καταλαβαίνεις πόσο ψηλά έχω αυτή την μπάντα και ιδικά τον Jon oliva. (και οι jon olivas pain γκρουπαρα!!! και οι dr.buther πιο heavy) έχω λιώσει τα πάντα τους στην κυριολεξία!!! φαντάσου όταν ήρθαν πρώτη φορά το '96 στο Ρόδον, την επόμενη μέρα ήμουν στο λόμπι του ξενοδοχείου που έμεναν και περίμενα με της ώρες για αυτόγραφα και φωτογραφίες (τα κατάφερα) και την επόμενη μέρα παρουσιαζομουν φαντάρος.... και το πιο παράξενο η δουλειά πού έχω ακούσει περισσότερο από τους savatage είναι το streets (ειναι ούτε που θυμάμαι πόσα χρόνια μέσα στο τηλέφωνο, μαζί με το parallels από fates warning για να το ακούω οπότε τρώω φλάς κ δεν είμαι σπιτι) όπου το streets το θεωρώ το 4 καλύτερο τους.... κ'ομος είναι αυτό που έχω ακούσει περισσότερο... τα πλήκτρα του oliva έχουν μοναδικό συναίσθημα... μερικές φορές, αν η ψυχολογία δεν είναι και καλά, γίνονται επικίνδυνα αν υπάρχει αλκοόλ δίπλα...
Είχα πάρει το Dr Butcher όταν είχε κυκλοφορήσει. Στην αρχή μου άρεσε πολύ. Μετά από 10 ακροάσεις μου φάνηκε πολύ αμερικανιά. Παραγωγαρα, φωνάρα ναι, αλλά δεν τρελάθηκα.
Όσο για τους Savatage το αγαπημένο μου είναι το Hall. Heavy Metal αριστούργημα. Το Gutter ναι Αλμπουμάρα αλλά πολύ κλάμα ρε πουστη. Βέβαια έχει και δυνατά κομμάτια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom