Νέα

Μετά τη "Βίλα Αμαλία" έφοδος και στη "Λέλα Καραγιάννη"

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 291
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
Σε λίγο για 3 λόγους.

α) Έχω μια δουλίτσα
β) Για σασπένς
&
γ) Θέλω να δω αν θα φάω μπαν πριν ποστάρω με δεδομένο πως το ρουφιανόκουμπο της χοντρής έχει πάρει φωτιά.

Τα λέμε σε λίγο..
....θα χει χασει καμια 10αρια κιλα η σουφρα....σκεψου να τον βρει ο φου30 τι γλεντια θα γινουν!ΘΑ του διαβασει ολα τα ποστ υπερ γιωργακη, απο κοντα....
 

Επισκέπτης
....θα χει χασει καμια 10αρια κιλα η σουφρα....σκεψου να τον βρει ο φου30 τι γλεντια θα γινουν!ΘΑ του διαβασει ολα τα ποστ υπερ γιωργακη, απο κοντα....

Δηλαδή άλλαξε κάτι που ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΑΚΗ
ΠΗΓΑΝ ΣΦΥΡΙΖΑ;;;;;;;;;;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
1)Ο τελευταίος και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΔΙΣΕΓΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ
ήταν ο Κίτσος Μαλτέζος. Έμενε σε ένα  νεοκλασσικό κτίριο , αρχές Συγγρού.
Υπάρχει ακόμη , ερείπιο , απέναντι από το στραθμό ΣΥΓΓΡΟΥ-ΦΙΞ.

2)Τον σκότωσε κοντά στο σπίτι του, ο Μικές Κουρουνιώτης.
Πλουσιόπαιδο , που είχε στρατολογηθεί από την ΟΠΛΑ
και για να τον δοκιμάσουν , ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΤΟΥ.
Το έπραξε , με συνεργούς. Οι συνεργοί διέφυγαν (γνωστοί , καθηγητής πανεπιστημίου ο ένας , καλλιτέχνης ο άλλος, έφυγαν αμφότεροι από την ελλάδα, δεν ξαναγύρισαν ποτέ)
Ο ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ ΠΙΑΣΤΗΚΕ. ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΘΗΚΕ ΣΕ ΘΑΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΝΟ ΤΟΥ ΚΙΤΣΟΥ ΜΑΛΤΕΖΟΥ.

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ,
ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΤΕΛΕΣΟΥΝ.

(Ο Κουρουνιώτης ήταν ζάμπλουτος. Ο πατέρας του είχε τον κινηματογράφο αττικό στη Σταδίου και έμενε στην οδό Σκρα στην Καλλιθέα . )

3)Ο Δολοφονός είπαμε τον σκότωσε ως στέλεχος της ΟΠΛΑ/ΕΛΑΣ.
Ο Μαλτέζος ήταν κι αυτός στην ΟΚΝΕ, αλλά πήρε πρέφα ότι τους ενδιέφερε μόνο η σοβιετοποίηση της ελλάδος και όχι η αντίσταση , οπότε είχε φύγει και στρατολογήθηκε στη ΡΑΝ.

4)Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΛΤΕΖΟΥ, ΜΙΚΕΣ ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ , ΕΙΝΑΙ 1ος
ΣΤΗΝ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ ΠΛΑΚΑ ΗΡΩΩΝ/ΠΕΣΟΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΘΗΝΩΝ.

Επειδή τις σκανδάλες πάτησαν γερμανοί ,
ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΘΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΓΙΑ ΦΟΝΟ ΕΛΛΗΝΑ
ΤΟΥ ΔΙΣΕΓΓΟΝΟΥ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ , ΚΙΤΣΟΥ ΜΑΛΤΕΖΟΥ.
Παρών στη δολοφονία του Κίτσου Μαλτέζου ο Λεωνίδας Κύρκος που τη διέπραξε φίλος του.
Την 3-9-2011 η εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ δημοσίευσε την τελευταία συνέντευξη του Λεωνίδα Κύρκου στον δημοσιογράφο Σταύρο Θεοδωράκη. Σε αυτή ο Κύρκος λέει πως ήταν παρών στην δολοφονία του Κίτσου Μαλτέζου τον Φεβρουάριο του 1944 από «σύντροφο». Και ενώ και ο τελευταίος δημοσιογράφος, μετά από αυτή την αποκάλυψη, θα συνέχιζε ρωτώντας «πώς; με ποιά ιδιότητα; εσείς δεν ήσασταν οργανωμένος στο κόμμα των δολοφόνων του Μαλτέζου;», ο Θεοδωράκης προτίμησε να συνεχίσει την συνέντευξη με ερωτήσεις για τους «αγανακτισμένους».

- Υπήρξαν στιγμές που νιώσατε πιο κοντά σε αντιπάλους, παρά σε συντρόφους;
- Σπάνιες. Υπήρξαν όμως.
- Θέλετε να μου πείτε κάποια από αυτές τις φορές;
- Η πιο κραυγαλέα ήταν όταν ένας σύντροφος δολοφόνησε μπροστά στα μάτια μου τον φοιτητή της Νομικής Κίτσο Μακρυγιάννη-Μαλτέζο, έναν λεβέντη νέο. Ο Εμφύλιος ήταν γεμάτος με τέτοια περιστατικά. Σε μερικούς όμως δεν δίδαξαν τίποτε.

 

Επισκέπτης
4)Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΛΤΕΖΟΥ, ΜΙΚΕΣ ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ , ΕΙΝΑΙ 1ος
ΣΤΗΝ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ ΠΛΑΚΑ ΗΡΩΩΝ/ΠΕΣΟΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΛΕΣΧΗ ΑΘΗΝΩΝ.
Αθανατος...Για τον Κουρουνιωτη λεω.
Επειδή τις σκανδάλες πάτησαν γερμανοί ,
ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΘΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΓΙΑ ΦΟΝΟ ΕΛΛΗΝΑ
ΤΟΥ ΔΙΣΕΓΓΟΝΟΥ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ , ΚΙΤΣΟΥ ΜΑΛΤΕΖΟΥ.
Και επειδη ηταν δισεγγονος του Μακρυγιαννη,τι πα να πει αυτο?
Ειναι σπεσιαλ περιπτωση τα φλοκια των Μακρυγιαννεων δηλαδη και δε βγαζουν μαλακα?

ΥΓ Δεν ασχολουμαι με τον Κυρκο και το τι ειπε η δεν ειπε.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Αθανατος...Για τον Κουρουνιωτη λεω.Και επειδη ηταν δισεγγονος του Μακρυγιαννη,τι πα να πει αυτο?
Ειναι σπεσιαλ περιπτωση τα φλοκια των Μακρυγιαννεων δηλαδη και δε βγαζουν μαλακα?

ΥΓ Δεν ασχολουμαι με τον Κυρκο και το τι ειπε η δεν ειπε.
ρε ποντικα μεχρι και σκατοψυχος ο κυρκος τον εκραξε
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Ξαναλεμε,δεν ασχολουμαι με το τι ειπε ο Κυρκος στον Θεοδωρακη,η τι ειπε γενικως για το ζητημα.

Δεν τον επικαλεστηκα αλλωστε.
τι εγινε, σας εφτυσε ο συριζα και κανετε ναζακια;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αθανατος...Για τον Κουρουνιωτη λεω.Και επειδη ηταν δισεγγονος του Μακρυγιαννη,τι πα να πει αυτο?
Ειναι σπεσιαλ περιπτωση τα φλοκια των Μακρυγιαννεων δηλαδη και δε βγαζουν μαλακα?

ΥΓ Δεν ασχολουμαι με τον Κυρκο και το τι ειπε η δεν ειπε.


ασχολήσου με τον Γρηγόρη Φαράκο ο οποίος στίς 23 Φεβρουαρίου τοΰ 2000 στην Στοά του Βιβλίου (Αίθουσα Λόγου και Τέχνης) ζητήσε γιά λογαριασμό της Αριστεράς συγγνώμη γιά την δολοφονία του Κίτσου Μαλτέζου.

 

Επισκέπτης
ασχολήσου με τον Γρηγόρη Φαράκο ο οποίος στίς 23 Φεβρουαρίου τοΰ 2000 στην Στοά του Βιβλίου (Αίθουσα Λόγου και Τέχνης) ζητήσε γιά λογαριασμό της Αριστεράς συγγνώμη γιά την δολοφονία του Κίτσου Μαλτέζου.
Δεν εχω υποψη το περιστατικο,αλλα και παλι στ'αρχιδια μου...θα ειχε παντως ενδιαφερον αν μαθαιναμε ποιον εκπροσωπουσε εκεινη τη στιγμη ο Φαρακος περαν του εαυτου του(εμενα παντως ΔΕΝ με εκπροσωπουσε),το"για λογαριασμο της αριστερας"δεν σημαινει τιποτε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν εχω υποψη το περιστατικο,αλλα και παλι στ'αρχιδια μου...θα ειχε παντως ενδιαφερον αν μαθαιναμε ποιον εκπροσωπουσε εκεινη τη στιγμη ο Φαρακος περαν του εαυτου του(εμενα παντως ΔΕΝ με εκπροσωπουσε),το"για λογαριασμο της αριστερας"δεν σημαινει τιποτε.


σίγουρα όμως εκπροσωπεί πολύ περισσότερο την αριστερά πό σένα...
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Δεν εχω υποψη το περιστατικο,αλλα και παλι στ'αρχιδια μου...θα ειχε παντως ενδιαφερον αν μαθαιναμε ποιον εκπροσωπουσε εκεινη τη στιγμη ο Φαρακος περαν του εαυτου του(εμενα παντως ΔΕΝ με εκπροσωπουσε),το"για λογαριασμο της αριστερας"δεν σημαινει τιποτε.
ενωμενη αριστερα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Ένας λαμπρός Πόντιος ..........

Εξαίρεση από τα σκουλίκια τύπου ζαχαριάδη , βαφειάδη κτλ ...
(σκατά στους τάφους τους μιας και τους ανέφερα).
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Εγώ πάλι χέζω στον τάφο του
και στους οικογενειακούς τάφους των θαυμαστών
και ομοϊδεατών του.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δεν μου λες τον ταφο του παπανδρεου ειχες πει οτι χεζεις η του καραμαναλι?  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom