Νέα

Μέρα 25: Yπέρ αναγνώρισης «Βλάχικης», «Αλβανικής» και «Σλαβομακεδονικής» μειονότητας στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα yrret
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
Οι Βλάχοι δεν τσίμπησαν ποτέ είτε στην Ρουμανική,είτε στην Ιταλική προπαγάνδα.
Είναι στιβαρό κομμάτι του Ελληνισμού....
Έχω πολλούς φίλους και γνωστούς. Μεγάλωσα με αρκετούς στη γειτονιά. Η αλήθεια είναι ότι επέλεξαν την ελληνικότητά τους και προσπαθούν να βρουν θεωρίες ικανές να εξηγήσουν τη λατινογενή γλώσσα τους. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει καμία πειστική.
Το γεγονός είναι ότι μπόλικοι από δαυτους έχουν προσφέρει πολλά στον τόπο και ανέδειξαν εθνικούς ευεργέτες.
Αυτό τους τιμά.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.790
Κριτικές
8
Like
31.689
Πόντοι
6.536
Έχω πολλούς φίλους και γνωστούς. Μεγάλωσα με αρκετούς στη γειτονιά. Η αλήθεια είναι ότι επέλεξαν την ελληνικότητά τους και προσπαθούν να βρουν θεωρίες ικανές να εξηγήσουν τη λατινογενή γλώσσα τους. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει καμία πειστική.
Το γεγονός είναι ότι μπόλικοι από δαυτους έχουν προσφέρει πολλά στον τόπο και ανέδειξαν εθνικούς ευεργέτες.
Αυτό τους τιμά.
Δεν υπάρχει φυλετικη καθαρότητα για κανέναν μας...
Mix grill είμαστε.
Σε καθε περίπτωση ομως,
οι Βλάχοι έχουν ματώσει φίλε μου για το χώμα που πατάμε.
Και συνήθως υπό πιο αντίξοες συνθήκες από ότι εμείς οι νότιοι.
Έχουν τον σεβασμό μας.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Μέρα25, Βαρουφάκης και τα αρχίδια μου κουνιούνται. Τα τυπάκια πάνε να ανακινήσουν θέματα εκεί που δεν υπάρχουν, για να ακούγονται.

Μετά θα αρχίσουν να πιπιλίζουν και την καραμέλα της εθνικής κάθαρσης στους Βαλκανικούς πολέμους εκατόν δέκα - εκατόν είκοσι χρόνια πριν, και πάει λέγοντας.

Άντε μην υποπτευθώ, ότι κάποιο περίεργο ίδρυμα τους χρηματοδοτεί να τα λένε αυτά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom