Νέα

Μεγάλος περίπατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Μια μεγάλη αστική παρέμβαση που χρειαζόταν η πόλη;

  • Ναι ήταν απαραίτητη

    Ψήφοι: 42 23,0%
  • Χρειαζόταν αλλά σε άλλο χρόνο / με άλλο δήμαρχο

    Ψήφοι: 10 5,5%
  • Δεν χρειαζόταν καθόλου, τζάμπα η ταλαιπωρία

    Ψήφοι: 47 25,7%
  • Η παραχώρηση μιας λωρίδας στην Πανεπιστημίου θα ήταν αρκετή

    Ψήφοι: 20 10,9%
  • Γίνεται υπερκοστολόγηση και σπατάλη δημοσίου χρήματος (δες παρακάτω)

    Ψήφοι: 64 35,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    183

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Δεν τα μαζεύει. Απλά βλέπει και πράττει. Γιατί έτσι γίνονται αυτά τα έργα παντού. Όταν βέβαια κάποιος είναι φανατισμένος ή/και κακοπροαίρετος, τα βλέπει ακριβώς έτσι τα πράγματα όπως περιγράφεις.

Αχαχαχα, τυπε πρέπει να είσαι μεγάλος επιστήμονας εσύ  :2funny:
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Δεν τα μαζεύει. Απλά βλέπει και πράττει. Γιατί έτσι γίνονται αυτά τα έργα παντού. Όταν βέβαια κάποιος είναι φανατισμένος ή/και κακοπροαίρετος, τα βλέπει ακριβώς έτσι τα πράγματα όπως περιγράφεις.
Ασε ρε Μπαρμπαδι και καποιον να διαφωνησει κι ας ειναι κακοπροαιρετος,γιατι φανατισμενος δεν ειμαι ουτε ξημεροβραδιαζομαι στο μπου ουτε ξεκατινιαζομαι ουτε γραφικος σαν αυτους που κατηγορω εχω καταντησει.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Ασε ρε Μπαρμπαδι και καποιον να διαφωνησει κι ας ειναι κακοπροαιρετος,γιατι φανατισμενος δεν ειμαι ουτε ξημεροβραδιαζομαι στο μπου ουτε ξεκατινιαζομαι ουτε γραφικος σαν αυτους που κατηγορω εχω καταντησει.

Μα δεν σου λέω να μην διαφωνήσεις. Τεκμηρίωσέ το όμως. Ο τρόπος που το λες φαίνεται να είναι και κακοπροαίρετος και φανατισμένος. Περίμενε να δεις ΠΩΣ θα γίνει και μετά κράζεις (κι εγώ μαζί σου αν το αποτέλεσμα είναι πίπες!). Εσύ το παίρνεις up front ότι είναι λάθος ή μαλακία ή δεν ξέρω γω τι άλλο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Αχαχαχα, τυπε πρέπει να είσαι μεγάλος επιστήμονας εσύ  :2funny:

Κι όμως είμαι, αλλά όχι της πολεοδομίας! Απλά έχω ταξιδέψει σε αρκετές χώρες και έχω δει τι κάνουν.

Εσύ? Επιστήμονας? :grin:
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Μα δεν σου λέω να μην διαφωνήσεις. Τεκμηρίωσέ το όμως. Ο τρόπος που το λες φαίνεται να είναι και κακοπροαίρετος και φανατισμένος. Περίμενε να δεις ΠΩΣ θα γίνει και μετά κράζεις (κι εγώ μαζί σου αν το αποτέλεσμα είναι πίπες!). Εσύ το παίρνεις up front ότι είναι λάθος ή μαλακία ή δεν ξέρω γω τι άλλο.
Τυπε το ολο πραμα βριθει προχειροτητας,αυτα τα ξεκιναμε και βλεπουμε δειχνει μελετη στο ποδι,ειδικα οι ζαρντινιερες που βραζουν και οι φοινικες σε τεραστιες γλαστρες!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Τυπε το ολο πραμα βριθει προχειροτητας,αυτα τα ξεκιναμε και βλεπουμε δειχνει μελετη στο ποδι,ειδικα οι ζαρντινιερες που βραζουν και οι φοινικες σε τεραστιες γλαστρες!

ΟΚ, άλλο αυτό που λες τώρα κι άλλο αυτό που είπες πριν. Πιστεύω να το καταλαβαίνεις. Πάντως έτσι γίνονται παρόμοια έργα και έξω. Με το βλέποντας και διορθώνοντας (όχι βλέποντας και κάνοντας).
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
ΟΚ, άλλο αυτό που λες τώρα κι άλλο αυτό που είπες πριν. Πιστεύω να το καταλαβαίνεις. Πάντως έτσι γίνονται παρόμοια έργα και έξω. Με το βλέποντας και διορθώνοντας (όχι βλέποντας και κάνοντας).
Γιατι αλλα λεω,δεν αλλαζει γνωμη για τη μετατροπη ολων των δρομων;Αυτο δεν δειχνει οτι εγινε μελετη σαν την Ελαιονωρα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.560
Πόντοι
3.656
ΟΚ, άλλο αυτό που λες τώρα κι άλλο αυτό που είπες πριν. Πιστεύω να το καταλαβαίνεις. Πάντως έτσι γίνονται παρόμοια έργα και έξω. Με το βλέποντας και διορθώνοντας (όχι βλέποντας και κάνοντας).

Ρε Μεγάλε, να σε ρωτήσω κάτι. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ πως οι μεταλλικές Ζαρντινιέρες θα έμπαιναν σε κάποια άλλη Ευρωπαική Πόλη, τάχα για να μπορεί να καθήσουν οι άνθρωποι, ενώ μπορείς να ψήσεις το μεσημέρι πάνω τους; ότι θα φύτευαν σε μεταλλικές Ζαρντινιέρες, χωρίς αυτόματο πότισμα; 
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.747
Like
1.432
Πόντοι
366
τελικως, καταλαβε οτι ηταν λειτουργικα προβληματικη και με ισχνη αισθητικη αξια η παρεμβαση στην πανεπιστημιου... παλι καλα...

υπηρξαν ομως και μεγαλες αντιδρασεις που επι το πλειστον δεν είχαν κομματικο πρόσημο...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.969
Like
11.214
Πόντοι
2.606
ΝΤΑΞΕΙ ,ΜΙΛΑΜΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑΣ....ΞΟΔΕΨΕ ΕΝΑ ΜΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ,"ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΣΚΙΣΑΤΕ ΕΝΑ ΜΥΡΙΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ,ΣΠΑΣΑΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ,ΕΝΩ ΑΝΑΓΚΑΣΑΤΕ ΕΝ ΜΕΣΩ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΤΟΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΜM"......
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΖΩΗ ΚΑΙ ΚΟΤΑ ΒΛΑΜΕΝΟΙ ΜΕ ΒΑΡΥ ΟΝΟΜΑ!

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ,ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΖΩΤΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ,ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΛΗΦΘΕΙ,ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΘΗΚΕ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ !

ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΜΑΛΑΚΙΑ!.....δεν εγραφα καλυτερα 6νουμερα να πιασω το τζοκερ να γραψω στα παπαρια μου τελειως αυτη τη διεφθαρμενη μπανανια.....ΠΑΤΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΧΟΝΤΡΕ ΚΙΜ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Τα λεφτά τσεπώθηκαν, το έργο σχεδόν γυρνάει πίσω , όλοι ικανοποιημένοι
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.912
Κριτικές
16
Like
14.762
Πόντοι
6.515
ΝΤΑΞΕΙ ,ΜΙΛΑΜΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑΣ....ΞΟΔΕΨΕ ΕΝΑ ΜΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ,"ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΣΚΙΣΑΤΕ ΕΝΑ ΜΥΡΙΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ,ΣΠΑΣΑΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΩΡΕΣ

Οχι ρε τυπε δεν υπαρχει γιατι ειναι της αγιας οικογενειας που θα κυβερναει αυτο το τοπο απο παππου σε εγγονο και που γιορτασε προχθες τη πτωση της χουντας και την ανοδο της οικογενειοκρατιας

Και γιατι το σκαι και οι λοιποι βοθροι τη βγαζουν επιτυχημενη στα γκαλοπ την αγια οικογενεια που τους χαρτζηλικωνει κι ολας

Σκασμος λοιπον κι ας παρουμε απο ενα κουβα ολοι να ποτισουμε τους ακριβοπληρωμενους φοινικες γιατι δεν εβγαιναν προμηθειες στα ποτιστικα
 

zeugari_live

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
15
Like
139
Πόντοι
0
ΟΚ, άλλο αυτό που λες τώρα κι άλλο αυτό που είπες πριν. Πιστεύω να το καταλαβαίνεις. Πάντως έτσι γίνονται παρόμοια έργα και έξω. Με το βλέποντας και διορθώνοντας (όχι βλέποντας και κάνοντας).

Εχεις παει εξω κι εχεις διαπιστωσει οτι ετσι γινεται κι εξω?  :2funny: :2funny: :2funny:

Η ανάπλαση της κεντρικής οδού Sauchiehall στη Γλασκώβη.Σοβαρό έργο υποδομής με χώρο για πεζούς, παγκάκια, ποδηλατόδρομο διπλής κατεύθυνσης, δέντρα.
Δίπλα περνάει η κυκλοφορία, αυτοκίνητα κ λεωφορεία.
Ούτε μπογιές πεταμένες κάτω, ούτε ζαρντινιέρες με μαραμένα φυτά μέσα στο δρόμο.

Ebip37uXgAM0yD8
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
31
Like
4.162
Πόντοι
5.595
ΟΚ, άλλο αυτό που λες τώρα κι άλλο αυτό που είπες πριν. Πιστεύω να το καταλαβαίνεις. Πάντως έτσι γίνονται παρόμοια έργα και έξω. Με το βλέποντας και διορθώνοντας (όχι βλέποντας και κάνοντας).

Αυτο που λες ειναι απολυτα ψευδες και το ξερεις. Μονο σε τριτοκοσμικες χωρες γινονται αυτες οι παρεμβασεις με τον τροπο που εγιναν.
Δεν προκειται ποτε να παραδεχτεις οτι ηταν μια απιστευτη μαλακια που ταλαιπωρησε και ταλαιπωρει κοσμο και φαγωθηκαν λεφτα.
Λες και ξαναλες οτι "ετσι γινεται στο εξωτερικο", το οποιο ειναι εντελως αοριστο.

Πρωτα βλεπεις που θα πας την κινηση και φτιαχνεις δρομο.
Αν δεν μπορεις να φτιαξεις δρομο, κλεινεις με κολωνακια πορτοκαλι τη λωριδα για ενα μηνα, βλεπεις αν η Μελετη ειναι εφαρμοσιμη, αν η προβλεψη της κινησης ηταν σωστη και μετα αρχιζεις να βαφεις, να αγοραζεις ζαρτνινιερες και παγκακια.

Παραδεξου επιτελους οτι αυτος που υποστηριζεις εκανε ενα λαθος (εσκεμμενο ή μη δεν με ενδιαφερει) και μην υπεκφυγεις παλι λεγοντας οτι υποστηριζεις....Στεφανο Μανο κλπ.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.164
Κριτικές
2
Like
9.075
Πόντοι
2.456
Οχι ρε τυπε δεν υπαρχει γιατι ειναι της αγιας οικογενειας που θα κυβερναει αυτο το τοπο απο παππου σε εγγονο και που γιορτασε προχθες τη πτωση της χουντας και την ανοδο της οικογενειοκρατιας

Και γιατι το σκαι και οι λοιποι βοθροι τη βγαζουν επιτυχημενη στα γκαλοπ την αγια οικογενεια που τους χαρτζηλικωνει κι ολας

Σκασμος λοιπον κι ας παρουμε απο ενα κουβα ολοι να ποτισουμε τους ακριβοπληρωμενους φοινικες γιατι δεν εβγαιναν προμηθειες στα ποτιστικα
Τυπε μήπως να χέζωκατουράνε οι λάθρο τους φοίνικες για λίπανση; :S :S :S
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.912
Κριτικές
16
Like
14.762
Πόντοι
6.515
Τυπε μήπως να χέζωκατουράνε οι λάθρο τους φοίνικες για λίπανση; :S :S :S

Τυπε να μας απαντησουν οι γεωπονοι του σαη αν τα  :shit:
των πακηδων ευννοουν τους φοινικες  :undecided:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Κι όμως είμαι, αλλά όχι της πολεοδομίας! Απλά έχω ταξιδέψει σε αρκετές χώρες και έχω δει τι κάνουν.

Εσύ? Επιστήμονας? :grin:

Χάχα έχεις δίκιο τυπε, ζητώ συγγνώμη  :2funny:

Παντού έτσι γίνονται τα έργα:

- Πόσες λωρίδες να κόψω?

- Κόψε 2-3 για αρχή και βλέπουμε.


Σε οποιαδήποτε στοιχειωδώς σοβαρή χώρα, όσοι "δούλεψαν" γι αυτό το έργο θα είχαν πάει σπίτι τους.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366


Πλήρωνε μαλακα Αιλληνα, για να παίζει με τα Lego του ο γαμημενος ανιψιος

Σε μια σοβαρή χώρα αυτό το αρχιδι θα ταν ήδη μέσα μαζί με τον Άκη

Περιμένω Τα κυβερνητικα τρολακια που μας ζάλισαν τις μπάλες με το πως γινόμαστε επιτέλους ευρωπαϊκή πόλη να καταθέσουν πάλι τις αδέκαστες απόψεις τους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom