Νέα

Μεγάλος περίπατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μια μεγάλη αστική παρέμβαση που χρειαζόταν η πόλη;

  • Ναι ήταν απαραίτητη

    Ψήφοι: 42 23,0%
  • Χρειαζόταν αλλά σε άλλο χρόνο / με άλλο δήμαρχο

    Ψήφοι: 10 5,5%
  • Δεν χρειαζόταν καθόλου, τζάμπα η ταλαιπωρία

    Ψήφοι: 47 25,7%
  • Η παραχώρηση μιας λωρίδας στην Πανεπιστημίου θα ήταν αρκετή

    Ψήφοι: 20 10,9%
  • Γίνεται υπερκοστολόγηση και σπατάλη δημοσίου χρήματος (δες παρακάτω)

    Ψήφοι: 64 35,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    183

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
489
Πόντοι
306
Τυπε να φανταστω πως γουσταρεις να βολταρεις στην χρωματισμενη πυρακτωμενη ασφαλτο....καλη φαση ....σε 20 χρονια θα μεγαλωσουν και λιγο τα δεντρα στους γκαζοντενεκεδες στις ζαρντινιερες και θα χεις και λιγο σκια.....τι? θα τα χουν ξηλωσει μεχρι τοτε?
Άπλα πάω στην δουλεία μου γρήγορα άλλα με μικρά οχήματα Πόλης και πάω γρήγορα σε σχέση με σένα που γίνεσαι κοτόπουλο μέσα στο κουτί σου.
Επιλογές είναι ολα μεσα στην Ζώη έμενα Χαλάνδρι και κατέβηκα στο κέντρο για να πηγαίνω γρήγορα στην δουλεία μου και να μην μπαίνω στο αμάξι και χάνω τον χρόνο μου είναι θέμα λογικής και μάλλον έχουμε διαφορετική.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
31
Like
4.162
Πόντοι
5.595
Εγώ παντός σαν κάτοικος κέντρου που μετακινούμαι με μηχανή,πατίνι η ποδήλατο και το αμάξι το εχω μονο αμα παω καμιά εκδρομή μια Χαρά βολικοί ειναι οι ποδηλατοδρόμοι κάνω την δουλεία μου γρήγορα και σταματάω οπού Θέλω.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ο τύπος που παίρνει το Σεντάν και είναι 1 άτομο για να πάει στο κέντρο λες και παει στην πλατιά του χωρίου του και μετά γκρινιάζει για την κίνησή.
υπάρχει και το μέτρο.
Όλο το κέντρο να κλείσει και να υπάρχει μονό 1 λωρίδα για κάτοικους και για φορτηγάκια η άλλα μέσα αλλα με ειδικη αδεια.
επίσης κάτι πρέπει να γινει με αυτά τα ταξί δεν γίνετε να ακολουθείς ταξι με την μηχανή και να βρόμας λες και δούλευες στα διαλυστήρια.

Ένα τεραστιο προβλημα σε αυτη τη χωρα ειναι οτι ο καθενας δεν μπορει να μπει στα "παπουτσια " του αλλου. Σου διαφευγει προφανως, ειτε σκοπιμα ειτε απο αγνοια, οτι ελαχιστοι κατεβαινουν κεντρο με αμαξι για τη βολτα τους . ΔΙΕΡΧΟΝΤΑΙ απο το κεντρο για να πανε σε αλλες περιοχες.Εγω κινουμαι σε αλλους δρομους εκτος κεντρου και ολοι εχουν πηξει, και λογω δουλειας το βλεπω σε ολες τις ωρες αυτο.
Ρε παιδια, τι σκατα, τοσο δυσκολο ειναι;
Εχεις 3 σωληνες γεματους νερο. Κλεινεις τον ενα σωληνα. Που θα παει το υπολοιπο νερο;
 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Ακόμα και ο Έντι Ράμα ο Αλβανός πρωθυπουργός που παλιότερα ήταν Δήμαρχος στα Τίρανα αν δεν κάνω λάθος θα ήταν πολύ καλύτερος από τον Μπακογιάννη η τουλάχιστον δεν θα δημιουργούσε επιπλέον προβλήματα,αφού υπάρχουν συμπολίτες μας συνδημότες που ψηφίζουν τον κάθε Μπακογιάννη γονο της δυναστείας καλά να πάθουμε αυτοί είμαστε λοιπόν ότι πει το χαζοκουτι ο Σκάι
Ντροπή μας και αισχος μας
 
Εγγρ.
6 Ιαν 2019
Μηνύματα
259
Like
224
Πόντοι
21
Άπλα πάω στην δουλεία μου γρήγορα άλλα με μικρά οχήματα Πόλης και πάω γρήγορα σε σχέση με σένα που γίνεσαι κοτόπουλο μέσα στο κουτί σου.
Επιλογές είναι ολα μεσα στην Ζώη έμενα Χαλάνδρι και κατέβηκα στο κέντρο για να πηγαίνω γρήγορα στην δουλεία μου και να μην μπαίνω στο αμάξι και χάνω τον χρόνο μου είναι θέμα λογικής και μάλλον έχουμε διαφορετική.
Φίλε μου δεν είναι εφικτό να κινούνται όλοι με μηχανάκια , πατίνια και ποδήλατα.Και δεν μένουν όλοι κοντά στο κέντρο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Επιλογές είναι ολα μεσα στην Ζώη έμενα Χαλάνδρι και κατέβηκα στο κέντρο για να πηγαίνω γρήγορα στην δουλεία μου και να μην μπαίνω στο αμάξι και χάνω τον χρόνο μου είναι θέμα λογικής και μάλλον έχουμε διαφορετική.

Χαλάνδρι .
Ο μόνος δήμος στην ελλάδα με δήμαρχο που στηρίζεται και από τον ... ΑΝΤΑΡΣΥΑ.


Δεν περνάω ούτε περαστικός.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
γιωργη σου θυμιζω ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ καμια πεζοδρομηση.....μπογιατοδρομηση εγινε και γκαζοντενεκεδες με αναιμικα φυτα που λογικα ως οκτωβρη θα εχουν ξεραθει και θα ειναι τελεια για τασακια!

Για την Πανεπιστημιου δε μπορω να εκφερω αποψη. Για το μικρο κομματι ομως της κατω μεριας στην πλατεια Συνταγματος, μπροστα στα Mc Donalds, καλα εκαναν και το "πεζοδρομησαν". Ενα χαλι θυμαμαι με ταριφες, τρολει, λεωφορεια και γενικα εναν αχταρμα μπροστα ακριβως απο ενα σημειο απο τα πιο χαρακτηριστικα της πολης και με χιλιαδες τουριστες και πεζους καθημερινα. Πολυ καλα εκαναν και πηγαν τα ταξι αλλου και τα λεωφορεια πιο περα.

Επισης ενα αλλο. Οταν δουλευα Αθηνα, ειχα στην υπηρεσια μου πολλους που εμεναν Νοτια προαστια, Καλαμακι, Παλιο Φαληρο, Γλυφαδα, κλπ που ερχοταν μεχρι το γραφειο με το αυτοκινητο. Παροτι υπηρχε μετρο Αγιο Δημητριο και επειτα Ελληνικο που μπορουσαν να εξυπηρετηθουν καλλιστα. Και οι περισσοτεροι ειχαν αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου και ερχονταν στη δουλεια μονοι τους. Εξω απο τα γραφεια υπηρχε σταθμος μετρο της κοκκινης γραμμης
Δε μπορουσαν να παρουν μετρο να ερθουν στη δουλεια οπως κανει τοσος κοσμος;
Ποσες χιλιαδες πολιτες κανουν το ιδιο καθημερινα, επιβαρυνοντας ασκοπα την κινηση στο κεντρο;
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.976
Like
11.227
Πόντοι
2.606
Άπλα πάω στην δουλεία μου γρήγορα άλλα με μικρά οχήματα Πόλης και πάω γρήγορα σε σχέση με σένα που γίνεσαι κοτόπουλο μέσα στο κουτί σου.
Επιλογές είναι ολα μεσα στην Ζώη έμενα Χαλάνδρι και κατέβηκα στο κέντρο για να πηγαίνω γρήγορα στην δουλεία μου και να μην μπαίνω στο αμάξι και χάνω τον χρόνο μου είναι θέμα λογικής και μάλλον έχουμε διαφορετική.
ΒΑΣΙΚΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΚΤΗ ,αλλα εσυ εισαι εδω για να τρολαρεις,οποτε δε σε αφορα....ΑΛΛΑ στην εξηγω ωραια για να μη μας ζαλιζεις και πολυ τα αρχιδια....Η λογικη λεει πως το κεντρο της αθηνας ειναι σχετικα μικρο αλλα πηχτρα και χρηζει αμεσης αποσυμφορησης.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ.....Για να γινει αυτο ομως δεν θελει μπογιες και τσιγκους....θελει πεζοδρομους απο την αρχη,ξηλωμα της ασφαλτου,τοποθετηση κυβολιθων,δημιουργια κανονικων χωρων πρασινου και φυτεψη κανονικων δεντρων.....πυκνωνεις το μετρο σου λοιπον,βελτιωνεις τα δρομολογια των αστικων και εκσυγχρονιζεις το στολο τους....Η ΛΟΓΙΚΗ ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ ΑΒΓΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ,ΘΑ ΚΑΤΑΣΠΑΤΑΛΗΣΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ,ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙΣ ΑΔΙΚΩΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΜΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΕΡΓΟ....ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΖΩΗΣ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΒΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΕΛΜΑ ΑΥΤΗΣ!


ΓΚΕΚΕ ΤΡΟΛΑΡΑ????.....Πες μας τωρα ξανα ποιας λογικης ειμαι ,βλακα ε βλακα!
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Χαλάνδρι .
Ο μόνος δήμος στην ελλάδα με δήμαρχο που στηρίζεται και από τον ... ΑΝΤΑΡΣΥΑ.


Δεν περνάω ούτε περαστικός.

Δεν ειναι μονο αυτος ο λογος που δεν αξιζει να περνας ουτε ως περαστικος.

Γενικα, δεν ειναι σωστα στημενη η κατασταση εκει, χρονια τωρα.

Μονο για κανα μουνετο εαν μενει εκει κανεις τη μαλακια να πας εκει.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.976
Like
11.227
Πόντοι
2.606
Για την Πανεπιστημιου δε μπορω να εκφερω αποψη. Για το μικρο κομματι ομως της κατω μεριας στην πλατεια Συνταγματος, μπροστα στα Mc Donalds, καλα εκαναν και το "πεζοδρομησαν" εννοεις καλα εκαναν και το χρωματισαν. Ενα χαλι θυμαμαι με ταριφες, τρολει, λεωφορεια και γενικα εναν αχταρμα μπροστα ακριβως απο ενα σημειο απο τα πιο χαρακτηριστικα της πολης και με χιλιαδες τουριστες και πεζους καθημερινα. Πολυ καλα εκαναν και πηγαν τα ταξι αλλου και τα λεωφορεια πιο περα.

Επισης ενα αλλο. Οταν δουλευα Αθηνα, ειχα στην υπηρεσια μου πολλους που εμεναν Νοτια προαστια, Καλαμακι, Παλιο Φαληρο, Γλυφαδα, κλπ που ερχοταν μεχρι το γραφειο με το αυτοκινητο. Παροτι υπηρχε μετρο Αγιο Δημητριο και επειτα Ελληνικο που μπορουσαν να εξυπηρετηθουν καλλιστα. Και οι περισσοτεροι ειχαν αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου και ερχονταν στη δουλεια μονοι τους. Εξω απο τα γραφεια υπηρχε σταθμος μετρο της κοκκινης γραμμης
[size=30pt]Δε μπορουσαν να παρουν μετρο να ερθουν στη δουλεια οπως κανει τοσος κοσμος;[/size]
Ποσες χιλιαδες πολιτες κανουν το ιδιο καθημερινα, επιβαρυνοντας ασκοπα την κινηση στο κεντρο;
αυτο σκεφτηκες γιατι συμβαινει?μηπως το μετρο δεν επαρκει,μηπως τα δρομολογια του ειναι πολυ αραια,τωρα με τον ιο η συσταση δεν ηταν να το αποφευγει ο κοσμος?δεν εχει λογικη καποιος να ξοδευει χρονο και χρημα σε αυτοκινητο αν το μμμ τον εξυπηρετει...
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.060
Κριτικές
27
Like
1.931
Πόντοι
5.235
αυτο σκεφτηκες γιατι συμβαινει?μηπως το μετρο δεν επαρκει,μηπως τα δρομολογια του ειναι πολυ αραια,τωρα με τον ιο η συσταση δεν ηταν να το αποφευγει ο κοσμος?δεν εχει λογικη καποιος να ξοδευει χρονο και χρημα σε αυτοκινητο αν το μμμ τον εξυπηρετει...
το μετρο μια χαρα επαρκει και τα δρομολογια ειναι οσο πυκνα πρεπει. ποτε δεν εχω περιμενει πανω απο 10 λεπτα στο μετρο.
τωρα με covid ναι εχεις δικιο, αυτη ειναι/ηταν η οδηγια για τον κοσμο, αλλα αυτο ειναι μια εκτακτη κατασταση
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
αυτο σκεφτηκες γιατι συμβαινει?μηπως το μετρο δεν επαρκει,μηπως τα δρομολογια του ειναι πολυ αραια,τωρα με τον ιο η συσταση δεν ηταν να το αποφευγει ο κοσμος?δεν εχει λογικη καποιος να ξοδευει χρονο και χρημα σε αυτοκινητο αν το μμμ τον εξυπηρετει...

Οχι, μιλαμε για χρονια πριν, καμια σχεση με τον ιο. Τα δρομολογια εξαιρετικα, η κατασταση στο μετρο νορμαλ, οχι πατικωμα κλπ αλλα ο λογος ηταν ενας και μοναδικος, για να μην "τσαλακωθουν" στο μετρο και χασουν λιγο απο τη γκλαμουρια. Γουσταρανε αυτοκινητο, μουσικουλα, αιρκοντισιον, και τηλεφωνηματα με το bluetooth για κουβεντολοι περι ανεμων και υδατων.
Αν μπορουσαν να κανουν το ιδιο και στα στενακια της Μυκονου, η στην παλαια πολη της Ροδου, θα το εκαναν και θα γκρινιαζαν αν προσπαθουσε καποιος να τους το στερησει.

Περισσοτερο απο τους μισους οδηγους στο κεντρο, ανηκουν στην παραπανω κατηγορια. Μπορουν να παρουν μετρο, αλλα προτιμουν αυτοκινητο καθαρα για πιο κυριλε μετακινηση
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.060
Κριτικές
27
Like
1.931
Πόντοι
5.235
Οχι, μιλαμε για χρονια πριν, καμια σχεση με τον ιο. Τα δρομολογια εξαιρετικα, η κατασταση στο μετρο νορμαλ, οχι πατικωμα κλπ αλλα ο λογος ηταν ενας και μοναδικος, για να μην "τσαλακωθουν" στο μετρο και χασουν λιγο απο τη γκλαμουρια. Γουσταρανε αυτοκινητο, μουσικουλα, αιρκοντισιον, και τηλεφωνηματα με το bluetooth για κουβεντολοι περι ανεμων και υδατων.
Αν μπορουσαν να κανουν το ιδιο και στα στενακια της Μυκονου, η στην παλαια πολη της Ροδου, θα το εκαναν και θα γκρινιαζαν αν προσπαθουσε καποιος να τους το στερησει.

Περισσοτερο απο τους μισους οδηγους στο κεντρο, ανηκουν στην παραπανω κατηγορια. Μπορουν να παρουν μετρο, αλλα προτιμουν αυτοκινητο καθαρα για πιο κυριλε μετακινηση
συμφωνω
η νοοτροπια μας στις μετακινησεις ειναι για το μπουτσο...
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
31
Like
4.162
Πόντοι
5.595
ΒΑΣΙΚΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΚΤΗ ,αλλα εσυ εισαι εδω για να τρολαρεις,οποτε δε σε αφορα....ΑΛΛΑ στην εξηγω ωραια για να μη μας ζαλιζεις και πολυ τα αρχιδια....Η λογικη λεει πως το κεντρο της αθηνας ειναι σχετικα μικρο αλλα πηχτρα και χρηζει αμεσης αποσυμφορησης.....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ.....Για να γινει αυτο ομως δεν θελει μπογιες και τσιγκους....θελει πεζοδρομους απο την αρχη,ξηλωμα της ασφαλτου,τοποθετηση κυβολιθων,δημιουργια κανονικων χωρων πρασινου και φυτεψη κανονικων δεντρων.....πυκνωνεις το μετρο σου λοιπον,βελτιωνεις τα δρομολογια των αστικων και εκσυγχρονιζεις το στολο τους...

Αλλωστε, η κινηση στο κεντρο μειωθηκε αισθητα ΜΟΝΟ οταν εγινε ενα σοβαρο εργο : το Μετρό !
Το τραμ ηταν μια μαλακια , τα λεωφορεια παραμενουν αργα, απαρχαιωμενα και με στασεις ανα 10 μετρα, μονο συμφορηση προκαλουν . Στο εξωτερικο οι στασεις λεωφορειων απεχουν πολυ μεταξυ τους. Στο Ελλαδισταν, οποιος δημαρχος εβγαινε σε καθε γειτονια, κοπαναγε και καμια δεκαρια στασεις λεωφορειων να υπαρχουν για να πηγαινουν οι γιαγιαδες στη λαϊκη.

Επομενως: οταν θες πρασινο, φυτευεις δεντρα. Οταν θες αποσυμφορηση των δρομων, φτιαχνεις Μεσα Μαζικης Μεταφορας,και οταν θες ποδηλατα  φτιαχνεις ποδηλατοδρομους , χωρις να κλεισεις δρομους. Αν ειναι να καταστρεφεις μια υποδομη της πολης για να φτιαξεις μια αλλη, τοτε τα κανεις σκατα.

Τελος, θελοντας να πας μεσω κεντρου, η αποσταση ηταν 8 χιλιομετρα, ενω περιφερειακα 14. Αυτα τα 6 χιλιομετρα επιπλεον, επιβαρυνουν και εμενα οικονομικα αλλα και το περιβαλλον. Οι "συγκοινωνιολογοι" του Μπακογιαννη απο κανα ιδιωτικο κολλεγιο το πηραν το πτυχιο;

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.976
Like
11.227
Πόντοι
2.606
Οχι, μιλαμε για χρονια πριν, καμια σχεση με τον ιο. Τα δρομολογια εξαιρετικα, η κατασταση στο μετρο νορμαλ, οχι πατικωμα κλπ αλλα ο λογος ηταν ενας και μοναδικος, για να μην "τσαλακωθουν" στο μετρο και χασουν λιγο απο τη γκλαμουρια. Γουσταρανε αυτοκινητο, μουσικουλα, αιρκοντισιον, και τηλεφωνηματα με το bluetooth για κουβεντολοι περι ανεμων και υδατων.
Αν μπορουσαν να κανουν το ιδιο και στα στενακια της Μυκονου, η στην παλαια πολη της Ροδου, θα το εκαναν και θα γκρινιαζαν αν προσπαθουσε καποιος να τους το στερησει.

Περισσοτερο απο τους μισους οδηγους στο κεντρο, ανηκουν στην παραπανω κατηγορια. Μπορουν να παρουν μετρο, αλλα προτιμουν αυτοκινητο καθαρα για πιο κυριλε μετακινηση
τυπε για την ανθρωπινη βλακεια ειμαι απολυτα σιγουρος πως δεν γνωριζει ορια.....δηλαδη ενω τους βολευει το μετρο λες,καβαλανε αμαξι για να κατεβουν κεντρο?μα 15 ευρω εχει το παρκινγκ μινιμουμ......τι στο πουτσο?
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
489
Πόντοι
306
τυπε για την ανθρωπινη βλακεια ειμαι απολυτα σιγουρος πως δεν γνωριζει ορια.....δηλαδη ενω τους βολευει το μετρο λες,καβαλανε αμαξι για να κατεβουν κεντρο?μα 15 ευρω εχει το παρκινγκ μινιμουμ......τι στο πουτσο?
Και ομος έτσι κάνουν οι πιο πόλοι και έτσι έμαθαν από ΠΑΣΟΚ τότε που τα λεφτά ήταν πολλά.
Οι δε οδηγοί στο κέντρο δεν σέβονται τίποτα ούτε πεζό ούτε μηχανή ούτε πόδιλατο και πιος θα χωθεί σε ποιών,και εγώ έτσι οδηγούσα μέχρι που άλλαξα λογική.
Το αστείο είναι ότι όλοι έχουν πάει και μένουν στου διαόλου το κέρατο και έχουν δουλειά στο κέντρο και κατεβαίνουν με το αμάξι ιδικά τωρα που είναι καλοκαίρι και μετά βρίζουν για έργα για πορείες για βροχή για κίνηση και φυσικά για το πάρκινγκ που είναι ακριβό.
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
489
Πόντοι
306
Ένα τεραστιο προβλημα σε αυτη τη χωρα ειναι οτι ο καθενας δεν μπορει να μπει στα "παπουτσια " του αλλου. Σου διαφευγει προφανως, ειτε σκοπιμα ειτε απο αγνοια, οτι ελαχιστοι κατεβαινουν κεντρο με αμαξι για τη βολτα τους . ΔΙΕΡΧΟΝΤΑΙ απο το κεντρο για να πανε σε αλλες περιοχες.Εγω κινουμαι σε αλλους δρομους εκτος κεντρου και ολοι εχουν πηξει, και λογω δουλειας το βλεπω σε ολες τις ωρες αυτο.
Ρε παιδια, τι σκατα, τοσο δυσκολο ειναι;
Εχεις 3 σωληνες γεματους νερο. Κλεινεις τον ενα σωληνα. Που θα παει το υπολοιπο νερο;
Ναι απλά αλλάζουν τα πράγματα σε αυτήν την ζωή και καμιά φορά για καλό αρκεί να προσαρμόστουμε.
Ο Έλληνας δύσκολα αλλάζει τις συνήθειες του εδώ στην αρχή δεν μπορούσαν να βγάλουν εισιτήρια και ψαχναν τον ταμία άσε με τα τζάμια τι φασαρία είχε γίνει. Τρόποι υπάρχουν απλά δεν είμαστε ευέλικτοι και δεν μας αρέσουν οι αλλαγές. Σε 5 χρόνια θα δούμε αν αυτές οι αλλαγές είναι για καλό ή για κακό και πόσο θα εξυπηρετεί τον κόσμο.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Δε φτανει μονο αυτο. Εχουν συγκεντρωσει ΟΛΕΣ τις κεντρικες υπηρεσιες στο κεντρο της Αθηνας, οπως υπουργεια, κεντρικα τραπεζων, κλπ και μαλιστα σε ενα κεντρο με μηδεν ψηλα κτιρια, πλην του Πυργου Αθηνων, ενω κανονικα η Αθηνα επρεπε να εχει τουλαχιστον 15-20 ουρανοξυστες. Αν τολμησει καποιος και παει να σηκωσει ψηλο κτιριο, πιθανως να του το κατεδαφισουν επειδη θα...εμποδιζει τη θεα της Ακροπολης...απ την πλατεια Βαθης

Ας βρεθει ενας μαγκας που θα μεταφερει κεντρικες υπηρεσιες σε αλλα μερη, και ακομα καλυτερα εκτος Αθηνων (αληθεια εδρα υπουργειου τουρισμου και αγροτικης αναπτυξης στην Αθηνα;;;;;;;;;;; )
ας σηκωσουν και μερικα ψηλα κτιρια για γραφεια, ας αλλαξουν και τα λεωφορεια με διωροφα και να δεις για ποτε αλλαζει το κεντρο της Αθηνας και γινεται 10 φορες καλυτερο
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.976
Like
11.227
Πόντοι
2.606
Και ομος έτσι κάνουν οι πιο πόλοι και έτσι έμαθαν από ΠΑΣΟΚ τότε που τα λεφτά ήταν πολλά.
Οι δε οδηγοί στο κέντρο δεν σέβονται τίποτα ούτε πεζό ούτε μηχανή ούτε πόδιλατο και πιος θα χωθεί σε ποιών,και εγώ έτσι οδηγούσα μέχρι που άλλαξα λογική.
Το αστείο είναι ότι όλοι έχουν πάει και μένουν στου διαόλου το κέρατο και έχουν δουλειά στο κέντρο και κατεβαίνουν με το αμάξι ιδικά τωρα που είναι καλοκαίρι και μετά βρίζουν για έργα για πορείες για βροχή για κίνηση και φυσικά για το πάρκινγκ που είναι ακριβό.
θελω να βγαλω τα ματια μου με κουταλι....ελεος ρε μαλακα.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom