Νέα

Μαθημα ζωης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Δεν το κατάρα αυτό? Αν κανείς παιδιά με κάποια έχει αυτή δικαίωμα στην περιουσία σου?
Όχι στην περιουσία σου προ γάμου φυσικά ή σε κάποια δωρεά συγγενών, αλλά ότι αποκτηθεί κατά την διάρκεια του γάμου, ναι, έχει.
Για το παιδί όμως, οι υποχρεώσεις είναι οι ίδιες. Βέβαια, το παιδί σου είναι, λογικό.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Εφόσον αποκτηθεί μετά τον γάμο και την απόκτηση τέκνων. Έχει δικαίωμα

Ξέρω κουφή περίπτωση ανρθώπου που παντρεύτηκε γυναίκα, έκανε ένα παιδί. Η μόνη του περιουσία ήταν μια μονοκατοικία που του είχαν αφήσει οι γονείς του. Και μάντεψε
Τον πέταξε έξω κι έμεινε μέσα το τσολι ''να μεγαλώσει'' το παιδί.
Μετά λένε θόλωσε ο κακομοίρης
Ρε τύπε κυριολεκτικά πριν από 1 μυνημα είπα ότι αν κάποιος δεν εμπιστεύεται την γκόμενας του μπορεί απλά να μην την παντρευτεί :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Όχι στην περιουσία σου προ γάμου φυσικά ή σε κάποια δωρεά συγγενών, αλλά ότι αποκτηθεί κατά την διάρκεια του γάμου, ναι, έχει.
Για το παιδί όμως, οι υποχρεώσεις είναι οι ίδιες. Βέβαια, το παιδί σου είναι, λογικό.
Ρε μπρό...κάνε παιδί και μην παντρευτείς...τι θες να μην έχεις υποχρεώσεις προς το παιδί σου? Μη το κανείς τότε..
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.556
Like
4.634
Πόντοι
1.706
Ρε τύπε κυριολεκτικά πριν από 1 μυνημα είπα ότι αν κάποιος δεν εμπιστεύεται την γκόμενας του μπορεί απλά να μην την παντρευτεί :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ρε μπρό...κάνε παιδί και μην παντρευτείς...τι θες να μην έχεις υποχρεώσεις προς το παιδί σου? Μη το κανείς τότε..
Καλά τύπε... Άμα θολώσεις από τον έρωτα και πέσεις σε κανένα διαστημικό γυναικάκι όλα γίνονται από μόνα τους μετά.
 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
514
Κριτικές
36
Like
3.596
Πόντοι
5.396
Τελικά δεν ήταν μαμάκιας!
Απλά ο άνθρωπος, Ο ΑΝΔΡΑΣ, έβλεπε μπροστά!

υ.γ τώρα αν πεθάνει η μάνα του μακάρι να του τα αφήσει σε διαθήκη αλλιώς θα τα μοιραστούν οι συγγενείς...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Καλά τύπε... Άμα θολώσεις από τον έρωτα και πέσεις σε κανένα διαστημικό γυναικάκι όλα γίνονται από μόνα τους μετά.
εγώ είμαι φτωχός τύπε και οι γκόμενες με θέλουν για τον χαρακτήρα μου δεν φοβάμαι :confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
εγώ είμαι φτωχός τύπε και οι γκόμενες με θέλουν για τον χαρακτήρα μου δεν φοβάμαι :confused:
Εμένα δεν με θέλουν ούτε για τον χαρακτήρα μου, ούτε για τα λεφτά μου, ούτε για την ομορφιά μου... Δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Εμένα δεν με θέλουν ούτε για τον χαρακτήρα μου, ούτε για τα λεφτά μου, ούτε για την ομορφιά μου... Δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
μην φοβάσαι τίποτα γιατί σε λίγο καιρό έρχεται το bourdelapass και θα μπορούν όλοι να πηδάνε με 22 ευρώ το μήνα κερασμένα από την επόμενη κυβέρνηση
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.278
Πόντοι
10.336
φαντασου να εισαι εκατομμυριουχος και να παντρευεσαι χωρις προγαμιαιο συμβολαιο :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

δηλαδη αμα απο την φραση "το πουλι σου και την υπογραφη σου" τα εκανες ολα λαθος, ε αντε και γαμησου, λουσου τα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.669
Κριτικές
12
Like
6.858
Πόντοι
2.646
Οι φεμινιστες άντρες είναι το ίδιο σιχαματα με τις ξεκωλιαρες ελλεηνιδες και κυκλοφορούν και αυτοί με μια τάπα σφηνωμένη μόνιμα στην κωλοτρυπιδα τους.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
φαντασου να εισαι εκατομμυριουχος και να παντρευεσαι χωρις προγαμιαιο συμβολαιο :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

δηλαδη αμα απο την φραση "το πουλι σου και την υπογραφη σου" τα εκανες ολα λαθος, ε αντε και γαμησου, λουσου τα
αυτό τύπε πρέπει να το προσέξει το 90% των μελών του μπου που έχουν περιουσίες εκατομυρίων και κυρίως γκόμενες
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.278
Πόντοι
10.336
αυτό τύπε πρέπει να το προσέξει το 90% των μελών του μπου που έχουν περιουσίες εκατομυρίων και κυρίως γκόμενες
βασικα λογο μπακουριασης ολο και καποιο σπιτακι γραμμενο θα εχουν στα 40-50 τους (προικα απο λυπηση) και αρκει μια καπατσα ιεροδουλη να τους πουλησει ερωτα και να τους το φαει με συνοπτικες διαδικασιες :tooth:
μη το γελας καθολου, δεξαμενη θυματων ειναι το σαη...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
βασικα λογο μπακουριασης ολο και καποιο σπιτακι γραμμενο θα εχουν στα 40-50 τους (προικα απο λυπηση) και αρκει μια καπατσα ιεροδουλη να τους πουλησει ερωτα και να τους το φαει με συνοπτικες διαδικασιες :tooth:
μη το γελας καθολου, δεξαμενη θυματων ειναι το σαη...
τι λες ρε τύπε το σαη είναι γεμάτο με θρεντ με τύπους που ανεβάζουν κλειδιά από μερσεντές, Φεράρι, αποδείξεις βενζίνης 350 ευρώ λες και φουλάρουν μπόινγκ 747, φωτογραφίες από τις επαύλεις με τις πισίνες κλπ....

όλα τα σεβαστά μέλη γνωρίζουν καλά την προδοτική φύση των γυναικών και ξέρουν πως να τις χειριστούν για να κάνουν ακόμα και την πιο απόμακρη πουτανα να τους ερωτευθεί και να χύνει με το που δυνατό σφυροκόπημα που της ρίχνουν :zfuck:
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.052
Πόντοι
456
Υπάρχουν κάποιοι θλιβεροί beta males/social justice warriors/αριστεροαλληλέγγυοι που προσποιούνται τους φεμινιστές μπας και τον βρέξουν.

Βέβαια αυτό που κάνουν στο τέλος είναι να τον παίζουν αφού οι ''φίλες'' τους δεν γυρνάνε να κοιτάξουν τους ίδιους (και λογικό αφού έχουν τα χάλια τους) αλλά σκυλογαμιούνται με chads που μετά τις παρατάνε και αυτές κλαίγονται στους εν λόγω ''φεμινιστές''.
Διαφωνώ με το statement πολλοί , όλοι τους για αυτό γίνονται φεμινιστές.
Απλά πολλές φορές παίζει παιχνίδια ο εγκέφαλος οπότε ούτε οι ίδιοι το καταλαβαίνουν. Μπορούμε να αφιερώσουμε ώρες και μέρες ολόκληρες γρόφοντας τα περί συμβάντων στον εγκέφαλο ενός β διαλογής αρσενικού.
: (
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom