Νέα

Μαρία Πανταζή - Iron Barbie

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KANONI TV
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KANONI TV

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2010
Μηνύματα
402
Like
8
Πόντοι
1
Maria_Pantazi_IronBarbie_001.jpg


Το Σάββατο 12 Μαρτίου του 2011, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, μια νεαρή γυναίκα με ξανθά μαλλιά και καταγάλανα μάτια ανεβαίνει στο ρινγκ. Λίγο αργότερα κερδίζει την αντίπαλό της, καταχειροκροτούμενη από 10.000 θεατές. Ο λόγος για την 32χρονη παγκόσμια πρωταθλήτρια στο kick boxing (K1) Μαρία Πανταζή.

«Με τον χώρο του αθλητισμού ασχολούμαι σχεδόν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Από πολύ μικρή έκανα στίβο, μπάσκετ και σόφτμπολ, και παρά τις όποιες δυσκολίες βαθιά μέσα μου ήξερα ότι κάποια μέρα θα κατάφερνα να αγγίξω την κορυφή». Η μέρα αυτή δεν ήρθε και πολύ γρήγορα για τη Μαρία, αφού η ζωή είχε αρχικά άλλα σχέδια για εκείνη: «Από τα 18 μου χρόνια έχω δουλέψει πολύ...

Στην αρχή, εργάστηκα ως βοηθός λογιστή σε διάφορες εταιρείες, στη συνέχεια βρέθηκα για τέσσερα χρόνια στο λογιστικό τμήμα ενός εργοστασίου και στο τέλος δούλεψα για δύο χρόνια ως υπεύθυνη προσωπικού στον όμιλο της Marfin Bank, απ’ όπου και αποχώρησα πριν από έξι μήνες. Παρότι ήμουν αρκετά ευχαριστημένη, η ταυτόχρονη ενασχόλησή μου με τον πρωταθλητισμό με έκανε να κλείσω μια για πάντα το κεφάλαιο της business woman και να αφιερωθώ ολοκληρωτικά στη μεγάλη μου αγάπη, το kick boxing».

Σήμερα, εργάζεται παράλληλα ως personal trainer, διδάσκοντας γιόγκα, πιλάτες και αερόμπικ, ενώ προπονείται για το επόμενο μεγάλο της στοίχημα, την επαγγελματική πυγμαχία: «Εχω ήδη συμβόλαιο με τον μάνατζέρ μου Στέλιο Πολίτη και τους Γερμανούς διοργανωτές επαγγελματικής πυγμαχίας για τον πρώτο αγώνα στην Ευρώπη και συγκεκριμένα στη Στουτγάρδη, με πάρα πολλούς Ελληνες στο πλευρό μου».

Η ενασχόλησή της με το Κ1 ξεκίνησε περίπου πριν από τέσσερα χρόνια, διάστημα πολύ μικρό για τις διακρίσεις και τους τίτλους που έχει λάβει μέχρι σήμερα η Eλληνίδα αθλήτρια. Το 2008 κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο τουρνουά Κ1 στο Βερολίνο, την επόμενη χρονιά κερδίζει το ασημένιο μετάλλιο σε αγώνες στην Ισπανία και το 2010 μπαίνει στην εθνική ομάδα πυγμαχίας της Κύπρου, κερδίζοντας δύο χρυσά μετάλλια σε διεθνή τουρνουά, σε Δανία και Κύπρο, καθώς και τον πανευρωπαϊκό τίτλο της WKA στο Κ1.

Maria_Pantazi_IronBarbie_002.jpg


Maria_Pantazi_IronBarbie_003.jpg


Maria_Pantazi_IronBarbie_004.jpg


Τον Αύγουστο του 2011 θα διεκδικήσει ξανά στη Γερμανία τον παγκόσμιο τίτλο. Για την «Iron Barbie», όπως την ξέρει το κοινό της, το ρινγκ είναι το δεύτερο σπίτι της, οι προπονητές της Γιώργος Χαλκίδης και Μπάμπης Παπαδόπουλος η δεύτερη οικογένειά της και το ξύλο «μια θυσία που πρέπει να κάνεις προκειμένου να φτάσεις στην κορυφή»: «Ολα αυτά τα χρόνια έχω δώσει αλλά και έχω φάει πολύ ξύλο, ειδικά στις προπονήσεις. Παρ’ όλα αυτά, όχι μόνο δεν πτοούμαι, αλλά πεισμώνω ακόμη περισσότερο προκειμένου να προσπαθήσω σκληρότερα για τον στόχο μου». Η ζωή ενός αθλητή απαιτεί θυσίες. Πόσο μάλλον όταν σκοπός του είναι να κατακτήσει τον κόσμο.

«Οι γονείς μου δεν ήταν πάντα σύμφωνοι με αυτή την ενασχόλησή μου. Τους ήταν αδιανόητο ότι το όμορφο κοριτσάκι τους θα έμπαινε στο ρινγκ για να παίξει ξύλο. Τώρα όμως είναι πάντα δίπλα μου. Οι άνδρες το πρώτο πράγμα που με ρωτούν είναι αν δέρνω στον δρόμο... Τους είναι λίγο δύσκολο να καταλάβουν ότι το  Κ1 είναι απλώς ένα άθλημα κι ακόμη δυσκολότερο να αποδεχτούν ότι μια γυναίκα είναι πιο δυναμική από αυτούς».


www.kanonitv.gr/2011/03/iron-barbie.html]http://www.kanonitv.gr/2011/03/iron-barbie.html[/url]
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.355
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Δεν μου αρεσει το αυταρχικο!
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
445
Κριτικές
2
Like
820
Πόντοι
81
Αντε να την εχεις στα τεσσερα και να κανεις την μαλακια να της ριξεις κανα κωλοσκαμπιλο  :s&m_1:
Να μπερδευτει,να νομιζει οτι ειναι στο ρινγκ και να μην προλαβαινεις να τις μετρας :hammer:
 

Gator146

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.220
Like
31
Πόντοι
16
Το πιθανοτερο με αυτη ειναι εκεινη να στησει τον γκομενο της στα τεσσερα να τον γαμησει με strap on.... :cheesy:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αηδία από λευκές γκόμενες με μαλλί πλεγμένο σε ράστα στυλ.
 

Επισκέπτης
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Χωρίς ράστα είναι πολύ ωραία πάντως.....και δυνατή γκόμενα..... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.955
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
μακρυα από αθλήτριες και fintess γκόμενες. Είναι εξ ορισμού ανέραστες, σπαστικές και μαλακισμένες. Χώρα που είναι και ηλίθιες όσο δεν παέι.
 

Gator146

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.220
Like
31
Πόντοι
16
μακρυα από αθλήτριες και fintess γκόμενες. Είναι εξ ορισμού ανέραστες, σπαστικές και μαλακισμένες. Χώρα που είναι και ηλίθιες όσο δεν παέι.

η συγκεκριμενη οσο ηλιθια και να ειναι δεν μας παιρνει να της το πουμε φατσα φορα....  :s&m_1:
 

Επισκέπτης
μακρυα από αθλήτριες και fintess γκόμενες. Είναι εξ ορισμού ανέραστες, σπαστικές και μαλακισμένες. Χώρα που είναι και ηλίθιες όσο δεν παέι.



Οι καλύτερες κοπέλες είναι Dawn......... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


Οι πιο ηλίθιες είναι οι μπουζουκογκόμενες και οι λαϊκόφατσες
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.955
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.955
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
είναι ωραίο να γυμνάζεται όχι να είναι fitness επαγγελματίας αθλήτρια. Μέτρα μπόνους:

1. Είναι εξ ορισμού ηλίθιες, ημιμαθείς και αμόρφωτες. Η διενέργεια διαλόγου κάποιού επιπέδου με αυτές είναι ουσιαστικά πράξη που απαιτεί Ηράκλεια ψυχική δύναμη. Θα μου πείς και η πλειοψηφία των σκυλούδων είναι έτσι αλλα αυτές δεν είναι:

2. Τόσο σπαστικές. Τουλάχιστον αρκετές σκυλούδες έχουν τσίπα πάνω τους καθώς και αφοπλιστηκή ειλικρίνεια. Λίγες αλλα υπάρχουν. Οι αθλήτριες απο τα χρόνια προσπάθειας να κερδίσουν σε αγώνες τα βλέπουν όλα ανταγωνιστικά και δυσκολέυονται να αντιληφθούν την θέση τους δίπλα σε ένα άντρα. Επιπλέον:

3. Είναι ανέραστες και εκνευριστικές γιατι περισσότερο σκεύτονται να μήν πάρουν δύο κιλάκια παρά να χαρούν το γαμίσι και τα άλλα καλά της ζώης. Και πρίν πείτε οτι το σέξ είναι γυμναστηκή, θα σας πώ οτι δεν το κάνουν γιατι προτημάνε να κάνουν ειδικές ασκήσεις που γυμνάζουν συγκεκριμένες περιοχές του σώματος (πόδια, κοιλιά κ.α.). Επιπλέον έχουν ειδικό διαιτολόγιο και την λένε άσχημα στους καπνιστές (αλλα σε βαθμό να θέλεις να της σβήσεις το τσιγάρο στο μάτι ε;). Οκ κανείς δεν θέλει την γκόμενα να είναι χοντρή και αγύμναστη αλλα εκεί φτάνουμε στο άλλο άκρο.

4. Φυσικά δεν ασχολούμαστε με την περίπτωση να παίρνουν συμπληρώματα διατροφής, ούσίες κ.α. γιατι τότε δεν μιλάμε για γυναίκα αλλα για πράγμα με μουνι.
 

Επισκέπτης
είναι ωραίο να γυμνάζεται όχι να είναι fitness επαγγελματίας αθλήτρια. Μέτρα μπόνους:

1. Είναι εξ ορισμού ηλίθιες, ημιμαθείς και αμόρφωτες. Η διενέργεια διαλόγου κάποιού επιπέδου με αυτές είναι ουσιαστικά πράξη που απαιτεί Ηράκλεια ψυχική δύναμη. Θα μου πείς και η πλειοψηφία των σκυλούδων είναι έτσι αλλα αυτές δεν είναι:

2. Τόσο σπαστικές. Τουλάχιστον αρκετές σκυλούδες έχουν τσίπα πάνω τους καθώς και αφοπλιστηκή ειλικρίνεια. Λίγες αλλα υπάρχουν. Οι αθλήτριες απο τα χρόνια προσπάθειας να κερδίσουν σε αγώνες τα βλέπουν όλα ανταγωνιστικά και δυσκολέυονται να αντιληφθούν την θέση τους δίπλα σε ένα άντρα. Επιπλέον:

3. Είναι ανέραστες και εκνευριστικές γιατι περισσότερο σκεύτονται να μήν πάρουν δύο κιλάκια παρά να χαρούν το γαμίσι και τα άλλα καλά της ζώης. Και πρίν πείτε οτι το σέξ είναι γυμναστηκή, θα σας πώ οτι δεν το κάνουν γιατι προτημάνε να κάνουν ειδικές ασκήσεις που γυμνάζουν συγκεκριμένες περιοχές του σώματος (πόδια, κοιλιά κ.α.). Επιπλέον έχουν ειδικό διαιτολόγιο και την λένε άσχημα στους καπνιστές (αλλα σε βαθμό να θέλεις να της σβήσεις το τσιγάρο στο μάτι ε;). Οκ κανείς δεν θέλει την γκόμενα να είναι χοντρή και αγύμναστη αλλα εκεί φτάνουμε στο άλλο άκρο.

4. Φυσικά δεν ασχολούμαστε με την περίπτωση να παίρνουν συμπληρώματα διατροφής, ούσίες κ.α. γιατι τότε δεν μιλάμε για γυναίκα αλλα για πράγμα με μουνι.

1)Σίγουρα είναι καλύτερες από τις σκυλούδες,γιατί έχουν ένα στόχο τουλάχιστον -να κερδίζουν σε αγώνες,και να φτιάχνουν το σώμα τους-.....οι άλλες τι έχουν στόχο; ΤΙΠΟΤΑ


2)Τσίπα οι σκυλούδες;;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ο Χριστός και η Παναγία......είναι οι χειρότερες γυναίκες,και οι πιο ΑΘΛΙΕΣ......εν ολίγοις,είναι αποβράσματα,γι'αυτό και συχνάζουν σε σκυλομάγαζα.....



3) Καλά κάνουν,και τη λένε στους καπνιστές.....εμείς που δεν καπνίζουμε,τι φταίμε να τρώμε τον καπνό στη μάπα.....επίσης,πάλι έχουν δίκιο στο να μη θέλουν να πάρουν κιλά...καλό είναι να προσέχουμε τη διατροφή μας

4) OK εδώ συμφωνούμε,δεν είπαμε να είναι και τέρας
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.955
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
τι να σου πω. Αμα θέλεις αθλήτρια γκόμενα, καλή τύχη.  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: εγώ στα έλεγα όμως... :booty: :booty: :booty: :booty: :booty:
 

Επισκέπτης
Οι αθλήτριες,έχουν και μυϊκή δύναμη όμως..... ;) :)
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.658
Like
17
Πόντοι
166
Ο Χριστός και η Παναγία......είναι οι χειρότερες γυναίκες,και οι πιο ΑΘΛΙΕΣ......εν ολίγοις,είναι αποβράσματα,γι'αυτό και συχνάζουν σε σκυλομάγαζα.....
:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:







































Ξερω οτι το εκανες επιτηδες ... αλλα ηθελα να πεσω στη παγιδα σου  :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom