Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

redrocket

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2007
Μηνύματα
161
Like
3
Πόντοι
1
Ευτυχώς ή δυστυχώς , δικαιώνομαι, σχετικά με την έως τώρα εκβαση...είχα προβλέψει ότι πρόκειται για την αέναη μάχη του καλού με το κακό. Εμείς οι θνητοί παλευουμε αλλά απογοητευόμαστε από τις δυσκολίες και υποκύπτουμε στις εύκολες λύσεις...(να την κάνουμε από το νησί...) Ο Ριχάρδος , που ήταν κάτι σαν εντεταλμένος, ακόμη και αυτός απελπίσθηκε...(σαν κάποιο μαθητή του χριστού...)....και το κακό πάντα παραμονεύει , γοητευτικό στην αρχή ......και όλοι μας έτοιμοι να πουλήσουμε την "ψυχή" μας , ξεπουλόντας αξίες, αγάπες κλπ....
για να δούμε τη συνέχεια...

Αυτό είχε διαφανεί ξεκάθαρα από την πρώτη φορά που εμφάνισε τον Γιακουμή και τον Καπνούλη να τα λένε στην παραλία. Το θέμα μας είναι ότι για τα δεδομένα του Λοστ θα είναι ξενέρα μεγατόνων να καταλήξει έτσι έυκολα σαν απλό remix της Καινής Διαθήκης χωρίς μια καραμπαμ-μπαμ ανατροπή. For fuck's sake this is Lost we are talking about!


Βλεπω πια "γνωστους" εκει μεσα, και δεν ξερω ανα ειναι οι ιδιοι ή αν ειναι ο καπνος καρναβαλι!!! κι οσο κι αν φανει γελοιο, ο Χερλι, ηταν οντως ο Χερλι στην σκηνη με την Ισαμπελ και τον Ριτς????
Αυτό με τον Χέρλι ήταν πολύ καλό! Θέλω να δω τον υπέρβαρο κακό!

Δυο φορες στο χτεσινο επεισοδιο ακουσα οτι "ολοι τους ειναι νεκροι"....ειδικα ο Ριτς το ειπε εντελως ευθεως στον Τζακ στην αρχη "do you want to know a secret? We are all dead"....δεν ξερω αν το ειπε αλληγορικα...αλλα σε αυτη τη σειρα εχω μαθει οτι μια ατακα που ειπωθηκε στο φτερο,5 κυκλους πριν , ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ καποια στιγμη!!!!!

και εγώ δεν πιστεύω ότι ειπώθηκε επανειλημμένα αυτή η φράση για το τίποτα
 

Nyar

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
363
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν όσο και να μην το ευχαριστήθηκα το τελευταίο επεισόδιο δεν παύει να έδωσε διάφορα νέα στοιχεία και να περιπλέξει κι άλλο την κατάσταση. Επιμένω ότι το λευκό = καλό, μαύρο = κακό παρακάνει προβλέψιμο και ίσως ξενέρωτο το όλο concept. Μη ξεχνάμε ότι ο καλός Θεός της Βίβλου (που δεν ξέρουμε το όνομα του) σκοτώνει δε ξέρω κι εγώ πόσους ενώ ο τρίκακος δίαβολος μόνο τα παιδιά του Ιωβ και αυτό για στοίχημα που έβαλε με το Θεό.
Με ξενέρωσε επίσης γιατί μας έδειξαν πως κατέληξε ο Ριχάρδος στο νησί αλλά όχι τι έζησε στο νησί...προφανώς όμως θα γίνει στα επόμενα επεισόδια γιατί κάτι τέτοιο θα μας έδινε πληροφορίες για τους Others,Widmore,Dharma κτλ.
Δε θέλω ν'αρχίσω θεωρίες ακόμα...θέλω να δω πως θα εξελιχθεί ή που θα βγει πατάτα τρισμέγιστη ή που θα ψαρώσουμε άπαντες.

ΥΓ.  Άντε μία μόνο...έστω ότι όλοι είναι νεκροί...τι το ενδιαφέρον θα δώσει στη σειρά ;
ΥΓ2. Η κίνηση που σπάει το μπουκάλι με το κρασί...μήπως σημαίνει ότι θέλει να "σπάσει" το νησί (άρα το νησί θα κάνει παρέα στα μπαρμπούνια και στην τρέχουσα πραγματικότητα ;;). Άρα συμπίπτουν οι 2 timelines ??
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Βλεπω πια "γνωστους" εκει μεσα, και δεν ξερω ανα ειναι οι ιδιοι ή αν ειναι ο καπνος καρναβαλι!!! κι οσο κι αν φανει γελοιο, ο Χερλι, ηταν οντως ο Χερλι στην σκηνη με την Ισαμπελ και τον Ριτς????

ε αφου ο καπνος ηταν λιγο παραπερα με σαρκα και οστα (του Λοκ) ποιος αλλος να ταν?  :P
 

Akelon

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
60
Κριτικές
18
Like
9
Πόντοι
10
Νομίζω ότι ο ΜΙΒ έχει κολλήσει με τη μορφή του Λοκ, τη στιγμή που πέθανε ο Jacob.
Αν δείτε στο LAX στην αρχή, το νησί το δείχνει βυθισμένο....
Πιστεύω ότι πλέον έχει χωριστεί σε 2 παράλληλες διαστάσεις...
Ο JJ Abraams είναι λάτρης των παράλληλων διαστάσεων, αν κρίνω και από το fringe.
Πιθανολογώ ότι οι 2 αυτές διαστάσεις θα συγκρουστούν κάποια στιγμή....
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
ε αφου ο καπνος ηταν λιγο παραπερα με σαρκα και οστα (του Λοκ) ποιος αλλος να ταν?  :P
ΟΚ το προσεξα....αλλα μπορει να ειναι multi-point...δεν βγαζω πια ακρη...και η Ισαμπελλα σαν μορφη ποια ηταν?...η ιδια απο το 1867? Εντυπωση μου εκανε ο Χερλυ που στα ξεκουδουνα εμφανιστηκε ετσι...δεν ξερω ανναμαρια...ισως εχεις δικιο
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
Νομίζω ότι ο ΜΙΒ έχει κολλήσει με τη μορφή του Λοκ, τη στιγμή που πέθανε ο Jacob.
Αν δείτε στο LAX στην αρχή, το νησί το δείχνει βυθισμένο....
Πιστεύω ότι πλέον έχει χωριστεί σε 2 παράλληλες διαστάσεις...
Ο JJ Abraams είναι λάτρης των παράλληλων διαστάσεων, αν κρίνω και από το fringe.
Πιθανολογώ ότι οι 2 αυτές διαστάσεις θα συγκρουστούν κάποια στιγμή....

ναι κι εγω απ το fringe καταλαβα οτι προκειται για 2 διαστασεις απ το πρωτο επεισοδιο οταν ακομη ελεγαν πως μπορει να ναι εικονες ενος αλλου παρελθοντος η μελλοντος
νταξει δεν ξερω αν θα ανατραπει ποτε αυτο αλλα νομιζω ειναι αρκετα προφανες
τωρα η συγκρουση ειναι fringe τελευταιο επεισοδιο
αν το κανει κι εδω θα γινει προβλεψιμος, το χω σκεφτει κι εγω

 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΡΕΝΤ:
ο γιακουμης με την ιλανα, σε τι γλωσσα μιλουσαν στο νοσκομειο..? Που ηταν αυτο? και γιατι ηταν σε τετοιο χαλι αυτη?
 

Nyar

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
363
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΡΕΝΤ:
ο γιακουμης με την ιλανα, σε τι γλωσσα μιλουσαν στο νοσκομειο..? Που ηταν αυτο? και γιατι ηταν σε τετοιο χαλι αυτη?

Σύμφωνα με τη Βουλγάρα κοπέλα μου, μίλαγαν...ρώσσικα. Τώρα που και γιατί...ίδωμεν !
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
ΟΚ το προσεξα....αλλα μπορει να ειναι multi-point...δεν βγαζω πια ακρη...και η Ισαμπελλα σαν μορφη ποια ηταν?...η ιδια απο το 1867? Εντυπωση μου εκανε ο Χερλυ που στα ξεκουδουνα εμφανιστηκε ετσι...δεν ξερω ανναμαρια...ισως εχεις δικιο

δεν εμφανιστηκε στα ξεκουδουνα. πιο πριν ειδαμε τον Χαρλει να μιλαει μονος του και ο Τζακ νομιζε οτι μιλαγε με Τζεικομπ! "δεν σε αφορα αυτο" του ειπε και μετα πηγε στον Ριτσαρντ...
η Ιζαμπελλα ηταν απλα αλλος ενας νεκρος που εμφανιστηκε, οπως ειχε εμφανιστει και ο Τσαρλι
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
απο τις πλεον κλασσικες αποριες στο Λοστ.
Ο χερλυ να μιλαει με πεθαμενους.
Και ο Μαιλς κατι αναλογο!
Αραγε θα μας πουν τι και πως...
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Χερλυ και πάλι....
Ρε μπας και αυτος κερδισε το ΛΟΤΤΟ ξεροντας τους αριθμους απο κανα πηγαινε-ελα στον χρονο???
Πως μου ρθε αυτο τωρα :idiot: :idiot: :think: :think:
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
ναι..
ψιλοπλακα κανω....
θυμαμαι εναν συντρελλο στο ψυχιατρειο που τα ελεγε συνεχεια...και αυτος τον παρεπεμψε σε ενα αυστραλο που ταχαμου ηξερε για τα νουμερα...κι ετσι βρεθηκε Αυστραλια και μετα στην 815...!
Λοστ ειναι αυτο ομως Ανναμαρια...ποτε δεν ξερεις !!! :grin:
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
ναι..
ψιλοπλακα κανω....
θυμαμαι εναν συντρελλο στο ψυχιατρειο που τα ελεγε συνεχεια...και αυτος τον παρεπεμψε σε ενα αυστραλο που ταχαμου ηξερε για τα νουμερα...κι ετσι βρεθηκε Αυστραλια και μετα στην 815...!
Λοστ ειναι αυτο ομως Ανναμαρια...ποτε δεν ξερεις !!! :grin:

ναι οντως ποτε δεν ξερεις αλλα τη στιγμη που ηδη μας εχουν δειξει μια σειρα γεγονοτων θα ταν κουλο να την αναιρεσουν
μπορει σε καποια αλλη πραγματικοτητα  ;) :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom