Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

pitsirikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2005
Μηνύματα
127
Κριτικές
31
Like
750
Πόντοι
311
Εγώ πιστεύω πως θα τελειώνει με όσους είναι στο νησί να πηγαίνουν στον πραγματικό κόσμο και να συναντούν τους εαυτούς τους που ήδη βρίσκονται εκεί.
Η θεωρία του "κακού Τζέικομπ¨ ακούγεται ενδιαφέρουσα
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
θεωρείς την Κέιτ χαζογκόμενα; :huh:

τροπος του λεγειν
δν ειναι φυσικα ο ορισμος της χαζογκομενας, ειναι δυναμικη γυναικα
αλλα ο χαρακτηρας της δεν εχει τιποτα απολυτως να δωσει, την εχουν κανει ασημαντη και βαρετη
και μου τη δινει τραγικα στα νευρα που γλυκοκοιταζει ταυτοχρονα Τζακ και Σογιερ και οταν τη διωχνει ο ενας παει στον αλλον!  :headbang:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
γιατί;
εγώ αλλιώς ορίζω τις χαζογκόμενες,τουλάχιστον αυτές που βλέπω καθημερινά.
όλες οι χαζογκόμενες είναι τόσο δυναμικές; :think:


Η δυναμικότητα δεν είναι χαρακτηριστικό της γυναίκας, είναι χαρακτηριστικό του άνδρα.

«Η τέχνη μιμείται την πραγματικότητα» έλεγε ο Πλάτωνας, γι’ αυτό και δεν τη πολυσεβόταν. Διότι αυτά που έβλεπαν στο θέατρο και αρέσανε στους θεατές, στην πραγματικότητα δεν συμβαίνουν στην πραγματική ζωή.
Άρα αν κάποιος είναι αδύναμος στη σκέψη τότε μπορεί να θεωρήσει ότι αυτά που βλέπει στη τέχνη μπορεί να είναι η ίδια η πραγματικότητα. Για αυτό έλεγε, ότι ο άνδρας πρέπει να είναι σε επαφή με την πραγματικότητα, και όχι με τη μίμηση αυτής, τη τέχνη δηλαδή.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τις τελευταίες δεκαετίες βλέπουμε συστηματικά στο Hollywood να προβάλλονται οι γυναίκες ως πολεμίστριες, σκληρές, αδίστακτες, δυνατές, δυνατότερες του άνδρα και άλλα τέτοια κουλά.
Σκοπός βέβαια είναι η προώθηση των φεμινιστικών δογμάτων που καθοδηγούνται από … και εξυπηρετούν … να μην  τα συζητήσουμε τώρα, μεγάλη συζήτηση.

Εννοώ λοιπόν, ότι το να κρατάει ένα πιστόλι και το να έχει κάνει φόνο και το να είναι γενικά δυναμική δεν της προσδίδει με τίποτα προσωπικότητα και δεν μου γεννάει κανένα σεβασμό.
Είναι σίγουρα χαζογκόμενα.

Η Τζουλιέτ από την άλλη είναι ένα καλό παράδειγμα ώριμης θηλυκότητας και γυναικείας αρμονίας. Για αυτό και μου γεννάει το σεβασμό και δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση χαζογκόμενα.

Ελπίζω να έδωσα να καταλάβεις τι εννοώ.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
κατάλαβα και από την οπτική που το βλέπεις έχεις δίκιο,απλά δεν είναι "χαζή" σε καμία περίπτωση.χαζο-γκόμενα ήταν η σάνον η ξανθιά αλόγα.
Για τη Τζουλιέτ συμφωνώ,γυναίκα,θηλυκό 100%
Ίσως να είμαι υποκειμενικός με την Κέιτ γιατί με αρρωσταίνουν οι φακίδες της :P :grin: :rolleyes:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
κατάλαβα και από την οπτική που το βλέπεις έχεις δίκιο,απλά δεν είναι "χαζή" σε καμία περίπτωση.χαζο-γκόμενα ήταν η σάνον η ξανθιά αλόγα.
Για τη Τζουλιέτ συμφωνώ,γυναίκα,θηλυκό 100%
Ίσως να είμαι υποκειμενικός με την Κέιτ γιατί με αρρωσταίνουν οι φακίδες της :P :grin: :rolleyes:

Λοιπόν, σε αυτό συμφωνούμε πολύ.
Το χλωμό προσωπάκι της με τις γλυκές της φακιδούλες την κάνουν πολύ σέξυ.
Το προσωπάκι της θα γινόταν έργο τέχνης αν το στόλιζε ο Σόγιερ με τη σπερματοχυσίλα του.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Λοιπόν, σε αυτό συμφωνούμε πολύ.
Το χλωμό προσωπάκι της με τις γλυκές της φακιδούλες την κάνουν πολύ σέξυ.
Το προσωπάκι της θα γινόταν έργο τέχνης αν το στόλιζε ο Σόγιερ με τη σπερματοχυσίλα του.

xaxaxa
όπως ή άλλη η κοκκινομάλλα άλλη αρρώστια από'κει :cum:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
ναι ρε γμτ δεν προλάβαμε να τη χορτάσουμε :(
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16
κατάλαβα και από την οπτική που το βλέπεις έχεις δίκιο,απλά δεν είναι "χαζή" σε καμία περίπτωση.χαζο-γκόμενα ήταν η σάνον η ξανθιά αλόγα.
Για τη Τζουλιέτ συμφωνώ,γυναίκα,θηλυκό 100%
Ίσως να είμαι υποκειμενικός με την Κέιτ γιατί με αρρωσταίνουν οι φακίδες της :P :grin: :rolleyes:

κι εγω συμφωνω ειναι πολυ πολυ ομορφη
αλλα ο χαρακτηρας της δεν παρουσιαζει κανενα ενδιαφερον και δεν δινει τιποτα στη πλοκη
ουτε καν ο Τζεικομπ δν την επελεξε  :P
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Εβανγκελινα Λιλυ=Κέιτ=εξαιρετικη γυναικα...τρελα.
Την ειδα και στο Hurt Locker φετος, την ταινια που σαρωσε.
Οχι πως ειχε μεριδιο σε αυτο η Λιλυ  :grin:, αλλα επαιξε κανα λεπτο στο τελος...
Στο Λοστ παλι την βρισκω πολυ ωραιο τυπο...εναν τυπο που ειχε μια ευκαιρια στη ζωη του στο νησι να προσφερει...
 

annamaria88

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.400
Like
0
Πόντοι
16

Επισκέπτης
:smitten: :smitten:

52933.jpg
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
...εχει κατι το αγριο!!!
 

roscounty

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom