Νέα

Λίστα με ονόματα για «Επαναστατικό Αγώνα» κυκλοφορεί το State Department

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nmb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nmb

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
336
Like
0
Πόντοι
1
Λίστα με ονόματα για «Επαναστατικό Αγώνα» κυκλοφορεί το State Department

Δευτέρα, 31 Αυγούστου 2009, 20:50



Το έγγραφο του State Department με ημερομηνία εγγραφής στα Δημόσια Αρχεία των ΗΠΑ 17 Αυγούστου 2009, που αποκαλύπτει σήμερα η zougla.gr, έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και αφορά άμεσα την Ελλάδα. Πρόκειται για εντολή εξαίρεσης από τις πρόνοιες του νόμου υπέρ των Αμερικανών πολιτών, σε περίπτωση κατά την οποία χρειαστεί οποιαδήποτε υπηρεσία να ενεργήσει σε βάρος αυτών των ατόμων, επειδή σχετίζονται με τον «Επαναστατικό Αγώνα», την οργάνωση που δρα στη χώρα μας.

Η εντολή δίνεται προς όλες τις κρατικές υπηρεσίες των ΗΠΑ και αφορά άτομα (στη θέση των ονομάτων υπάρχουν αστερίσκοι) τα οποία, όπως αναφέρει το έγγραφο, ενδεχομένως να έχουν «συνταγματική παρουσία» στις ΗΠΑ.

Η περίεργη, και καθόλου τυχαία, γενικόλογη διατύπωση παραπέμπει είτε σε Αμερικανούς υπηκόους, είτε σε άτομα με περιουσιακά στοιχεία ή εμπορικές σχέσεις με τις ΗΠΑ.

Τι γνωρίζουν οι Αμερικανοί;

Το σημαντικό είναι πως με το έγγραφο του State Department, οι Αμερικανοί δείχνουν πως ξέρουν ονόματα και ετοιμάζονται για κινήσεις. Οι ΗΠΑ πήραν στα σοβαρά τον «Επαναστατικό Αγώνα», μετά την εκτόξευση ρουκέτας εναντίον της Πρεσβείας στην Αθήνα, στις 12 Ιανουαρίου του 2007. Το κλιμάκιο της CIA στην Ελλάδα ενισχύθηκε, η συνεργασία με την ελληνική Αστυνομία αναβαθμίστηκε και βέβαια οι Αμερικανοί έκαναν και τις δικές τους έρευνες, χωρίς να ενημερώνουν απαραιτήτως για τα ευρήματά τους την ελληνική πλευρά. Το ερώτημα είναι ποιες ενέργειες εναντίον ποιων προσώπων ετοιμάζουν και γιατί δεν ενημερώνουν τους Έλληνες συναδέλφους τους.

Τι λέει το έγγραφο



Το περιεχόμενο του εγγράφου:

«Με το παρόν αποφασίζω ότι η οργάνωση γνωστή ως Επαναστατικός Αγώνας έχει διαπράξει ή υπάρχει σημαντικός κίνδυνος να διαπράξει, τρομοκρατικές πράξεις που απειλούν την ασφάλεια των Αμερικανών πολιτών και την εθνική ασφάλεια, την εξωτερική πολιτική και την οικονομία των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής.

Σύμφωνα με την απόφαση του τομέα 10 του Εκτελεστικού Κώδικα 13224 «για αυτά τα πρόσωπα * * * τα οποία ενδέχεται να είναι υποκείμενα στο νόμο, που ενδεχομένως έχουν συνταγματική παρουσία στις ΗΠΑ * * * δεν θα έχουν εκ των προτέρων ενημέρωση για μέτρα που μπορεί να ληφθούν σε βάρος τους, ώστε να μην καταστούν έτσι τα μέτρα αυτά αντιπαραγωγικά.

Καμία πρότερη ειδοποίηση δεν θα παρέχεται σε όποιον άνθρωπο υπόκειται σε αυτή την απόφαση, έστω και αν έχει συνταγματική παρουσία στις ΗΠΑ, καθώς αν αυτό γινόταν θα καθιστούσε αντιπαραγωγικά τα μέτρα που ορίζονται στον Κώδικα.

Αυτή η ειδοποίηση πρέπει να δημοσιευθεί στα Δημόσια Αρχεία.

Ημερομηνία: 31 Ιουλίου 2009, Hillary Rodham Clinton, υπουργός Εξωτερικών των ΗΠΑ.
Ε9- 19723
Billibg code 4710- 10- P»

Το έγγραφο γνωστοποιήθηκε στη zougla.gr χάρη στη δράση ενός γνωστού υπέρμαχου των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στη Νέα Υόρκη, του J.Y. (τα πλήρη στοιχεία του είναι στη διάθεσή μας), ο οποίος, εδώ και δεκαπέντε χρόνια, έχει επιδοθεί σε μάχη για τη δημοσιοποίηση των απορρήτων εγγράφων, καθότι, όπως υποστηρίζει, η «μυστική διπλωματία» συνιστά απειλή κατά των ελευθεριών και είναι ενάντια στο πνεύμα ελευθερίας που υποστηρίζει το αμερικανικό Σύνταγμα. Για τη δημοσιοποίηση εκατοντάδων απόρρητων εγγράφων, ονομάτων πρακτόρων και άλλων κρίσιμων στοιχείων, ο J.Y. έχει βρεθεί πολλές φορές στα δικαστήρια με μηνυτή τις Ομοσπονδιακές Υπηρεσίες, έχει λειτουργήσει υπό καθεστώς μερικής απαγόρευσης από το FBI και έχει βαρεθεί να βλέπει το site του να δέχεται απίστευτες επιθέσεις από «αγνώστους». Ο ίδιος είναι βέβαιος πως πρόκειται για την περιβόητη NSA (National Security Agency), δεδομένου πως οι περισσότερες επιθέσεις συμβαίνουν όποτε αποκαλύπτει κάτι που «τσούζει» τις αμερικανικές Μυστικές Υπηρεσίες.

Η zougla.gr αντιπαρέβαλε τα στοιχεία μητρώου του εγγράφου στους επισήμους καταλόγους των δημοσίων αρχείων των ΗΠΑ με την επίσημη ηλεκτρονική αρχειοθέτηση των Ομοσπονδιακών Αρχείων των ΗΠΑ και επιβεβαίωσε την αυθεντικότητα του εγγράφου πριν τη δημοσιοποίησή του.

Τέλος, πρόσφατα έφερε στη δημοσιότητα πληροφορίες και σενάρια των Αντιτρομοκρατικών Υπηρεσιών για τον «Επαναστατικό Αγώνα» και τη «Σέχτα Επαναστατών» και αναφέρθηκε στη στενή συνεργασία ΕΥΠ και ΕΛΑΣ με τη CIA, όσο και τη βρετανική ΜΙ5. Το έγγραφο της Clinton κάνει σαφές πως «υπάρχει και καπνός και φωτιά». Κάποιοι επιμένουν πως οι εξελίξεις είναι θέμα λίγων μηνών.

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ώπα, τι έγινε παιδιά;

Αφού ο Επαναστατικός Αγώνας αποτελείται από πράκτορες των Αμερικάνων πως το State Department δημοσιοποιεί τα ονόματα τους; Καίνε τους πράκτορες τους; Ή δεν τους χρειάζονται πλέον;

Μα πως δεν τους χρειάζονται αφού η συνέχεια του Δεκέμβρη του 2009 δεν έχει παιχθεί ακόμη;

Για να έρθουν οι μεγάλοι αναλυτές του bourdela.tv να μας το εξηγήσουν.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ώπα, τι έγινε παιδιά;

Αφού ο Επαναστατικός Αγώνας αποτελείται από πράκτορες των Αμερικάνων πως το State Department δημοσιοποιεί τα ονόματα τους; Καίνε τους πράκτορες τους; Ή δεν τους χρειάζονται πλέον;

Μα πως δεν τους χρειάζονται αφού η συνέχεια του Δεκέμβρη του 2009 δεν έχει παιχθεί ακόμη;

Για να έρθουν οι μεγάλοι αναλυτές του bourdela.tv να μας το εξηγήσουν.

Τι να εξηγησουν βολταιρακο εσυ εισαι ο Νο1 Πρακτωρ της KGB εμεις θα σου βαλουμε τα γυαλια τωρα
οτι ειπες ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ...

Αφου μονο εσυ διαβαζεις ΒΟΥΛΩΜΕΝΟ ΓΡΑΜΜΑ....
 

Επισκέπτης
Μα πως δεν τους χρειάζονται αφού η συνέχεια του Δεκέμβρη του 2009 δεν έχει παιχθεί ακόμη;

Άντε να παιχθούν και τα υπόλοιπα επεισόδια πριν ... γεράσω!
Ζηλεύω πολύ κάτι τύπους σαν το Βαγγέλη το Μαγγανά και θα ήθελα να τους ξεπεράσω!
Το μόνο που μου χρειάζεται είναι μια ιστορική περίοδος σαν τον 12/1944 .
Πήρα και ένα 10άρι δίκαννο και αναρωτιέμαι τι ψάρια πιάνει ...
Πόσα σκάγια Νο1 ή Νο2 θα χωράει το 10άρι φυσσίγγι .....
Και τι κώλους θα κόβουν άραγε;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ώπα, τι έγινε παιδιά;

Αφού ο Επαναστατικός Αγώνας αποτελείται από πράκτορες των Αμερικάνων πως το State Department δημοσιοποιεί τα ονόματα τους; Καίνε τους πράκτορες τους; Ή δεν τους χρειάζονται πλέον;

Μα πως δεν τους χρειάζονται αφού η συνέχεια του Δεκέμβρη του 2009 δεν έχει παιχθεί ακόμη;

Για να έρθουν οι μεγάλοι αναλυτές του bourdela.tv να μας το εξηγήσουν.

Οι Αμερικανοι δινουν καποια ονοματα για να καπελωσουν τον αντι-αμερικανικο κοινο της ελληνικης αριστερας αλλωστε καλο θα ειναι κατω απο οποια φρασεολογια να εχει δικους σου σε καθε κομμα...για να σου πει ο οποιος "διαχειρηστης" του ιντιμιντια...

-κανε με αρχηγο σου, βλεπεις ποσο σημαντικος ειμαι ...με κυνηγανε και οι αμερικανοι....

Αρα Βολταιρο δεν θεωρουν Οι αμερικανοι εχθρους τους το τσιπρα και την παπαρηγα που λενε οτι θα βγαλουν την χωρα απο την Ε.Ε και το ΝΑΤΟ?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τι να εξηγησουν βολταιρακο εσυ εισαι ο Νο1 Πρακτωρ της KGB εμεις θα σου βαλουμε τα γυαλια τωρα
οτι ειπες ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ...

Αφου μονο εσυ διαβαζεις ΒΟΥΛΩΜΕΝΟ ΓΡΑΜΜΑ....

Ρε λες το ιντιμιντια να γινει κομμα? Παντως σαν "ΚΕΠΙΚ" της τρομοκρατιας παει καλα....
 

DjibrilCisse

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Ώπα, τι έγινε παιδιά;

Αφού ο Επαναστατικός Αγώνας αποτελείται από πράκτορες των Αμερικάνων πως το State Department δημοσιοποιεί τα ονόματα τους; Καίνε τους πράκτορες τους; Ή δεν τους χρειάζονται πλέον;

Μα πως δεν τους χρειάζονται αφού η συνέχεια του Δεκέμβρη του 2009 δεν έχει παιχθεί ακόμη;

Για να έρθουν οι μεγάλοι αναλυτές του bourdela.tv να μας το εξηγήσουν.

Φιλε εγω μεγας αναλυτης δεν ειμαι, αλλα απο αυτα που λετε μαλλον μας τεσταρουν. Το "κολπο" των Αμερικανων οταν θελουν να γινουν εχθρικοι με μια χωρα ειναι οτι δημιουργουν μια "επαναστατικη οργανωση" με πρακτορες τους (βλεπε Al Qaeda και ολα τα συναφη) και στη συνεχεια σκηνοθετουν τρομοκρατικες επιθεσεις εναντιον της Αμερικης.


Αυτη τη στιγμη η Αμερικη μετα το patriot act ειναι πλεον και επισημα φασιστικο κρατος. Αυτο που θελουν να κανουν ειναι να επεκτεινουν το φασισμο τους και στις υπολοιπες χωρες-πουτανακια τους οπως ειναι η Ελλαδα. Οποτε οποιον δε γουσταρουν θα λενε οτι εχει σχεσεις με τον "Επαναστατικο Αγωνα" και θα τον εξαφανιζουν χωρις δικες και χωρις φασαριες.

Οι δικοι μας πολιτικοι τετοιες αδερφαρες που ειναι χρονια τωρα,  θα κανουν μοκο φυσικα.

Οποτε τωρα μαγκες φτανει σιγα σιγα η ωρα που η το βουλωνουμε ολοι και κανουμε τις παπιες η τα αρματα και στα βουνα. Ποια βουνα τωρα θα μου πεις αφου μας τα χουν καψει ολα. Και δε μιλαω για τους οικοπεδοφαγους.

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Φιλε εγω μεγας αναλυτης δεν ειμαι, αλλα απο αυτα που λετε μαλλον μας τεσταρουν. Το "κολπο" των Αμερικανων οταν θελουν να γινουν εχθρικοι με μια χωρα ειναι οτι δημιουργουν μια "επαναστατικη οργανωση" με πρακτορες τους (βλεπε Al Qaeda και ολα τα συναφη) και στη συνεχεια σκηνοθετουν τρομοκρατικες επιθεσεις εναντιον της Αμερικης.


Αυτη τη στιγμη η Αμερικη μετα το patriot act ειναι πλεον και επισημα φασιστικο κρατος. Αυτο που θελουν να κανουν ειναι να επεκτεινουν το φασισμο τους και στις υπολοιπες χωρες-πουτανακια τους οπως ειναι η Ελλαδα. Οποτε οποιον δε γουσταρουν θα λενε οτι εχει σχεσεις με τον "Επαναστατικο Αγωνα" και θα τον εξαφανιζουν χωρις δικες και χωρις φασαριες.

Οι δικοι μας πολιτικοι τετοιες αδερφαρες που ειναι χρονια τωρα,  θα κανουν μοκο φυσικα.

Οποτε τωρα μαγκες φτανει σιγα σιγα η ωρα που η το βουλωνουμε ολοι και κανουμε τις παπιες η τα αρματα και στα βουνα. Ποια βουνα τωρα θα μου πεις αφου μας τα χουν καψει ολα. Και δε μιλαω για τους οικοπεδοφαγους.

σισε, ειναι απλο, οι αμερικανοι βρισκουν καποια ψωνια που ονειρευονται επαναστασεις και τους χρημοτοδοτουν μεσω τριτων ....δηλαδη ο γιοσκα φισερ...ο αριστερος οικολογος, γιατι ηταν με τους αμερικανους?
 

DjibrilCisse

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
σισε, ειναι απλο, οι αμερικανοι βρισκουν καποια ψωνια που ονειρευονται επαναστασεις και τους χρημοτοδοτουν μεσω τριτων ....δηλαδη ο γιοσκα φισερ...ο αριστερος οικολογος, γιατι ηταν με τους αμερικανους?

Αυτο το κανουν δεκαετιες τωρα. Μη σου πω απο τους Παγκοσμιους πολεμους. Καποτε ομως ολα αυτα γινονταν κρυφα. Τωρα πλεον τα κανουν τελειως ανοιχτα και σταρχιδια τους κιολας. Μη σου πω οτι αυτοι που κυβερνανε την αμερικη οτι το ψηνουν να γινει κανα μεγαλος πολεμος να ανακαμψει και η οικονομια.

Ο κλοιος σφιγγει. Εδω αναγκασαν τους Ελβετους να κανουν αρση του απορρητου στις τραπεζες. Κανεις δεν ξεφευγει πλεον απο το συστημα. Καποτε υπηρχαν παραθυρακια. Τωρα τιποτα.

Και το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι κυβερνανε μεσω φοβου και οχι μεσω πραγματικης δυναμης. Ολος ο κοσμος ειναι εναντιον τους. Ακομα και ο Αμερικανικος λαος στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι εναντιον τους κι ας ειναι βοδια οι περισσοτεροι. Ολοι ομως καταλαβαινουν οτι κατι δεν παει καλα.

Μας εχουν εκπαιδευσει ομως ετσι ωστε να ειμαστε κοτες και να φοβομαστε και τη σκια μας.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αυτο το κανουν δεκαετιες τωρα. Μη σου πω απο τους Παγκοσμιους πολεμους. Καποτε ομως ολα αυτα γινονταν κρυφα. Τωρα πλεον τα κανουν τελειως ανοιχτα και σταρχιδια τους κιολας. Μη σου πω οτι αυτοι που κυβερνανε την αμερικη οτι το ψηνουν να γινει κανα μεγαλος πολεμος να ανακαμψει και η οικονομια.

Ο κλοιος σφιγγει. Εδω αναγκασαν τους Ελβετους να κανουν αρση του απορρητου στις τραπεζες. Κανεις δεν ξεφευγει πλεον απο το συστημα. Καποτε υπηρχαν παραθυρακια. Τωρα τιποτα.

Και το γελοιο της υποθεσης ειναι οτι κυβερνανε μεσω φοβου και οχι μεσω πραγματικης δυναμης. Ολος ο κοσμος ειναι εναντιον τους. Ακομα και ο Αμερικανικος λαος στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι εναντιον τους κι ας ειναι βοδια οι περισσοτεροι. Ολοι ομως καταλαβαινουν οτι κατι δεν παει καλα.

Μας εχουν εκπαιδευσει ομως ετσι ωστε να ειμαστε κοτες και να φοβομαστε και τη σκια μας.

η πλακα ειναι να ερθει ο νασραλα να παρει επαναστατικη τεχνογνωσια απο το ιντιμιντια και απο τον στρατιωτικο βραχιωνα του τον "επαναστατικο αγωνα"

ο μπαροζο στην πορτογαλια οπαδος του μαο ηταν
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φυσικά η ανακοίνωση του State Department που δημοσιεύεται στο Federal Register ούτε δίνει κανένα όνομα ούτε προτίθεται να δώσει.

Αυτό βέβαια θα μπορούσε να το διαπιστώσει πρώτα απ' όλα ο αγράμματος δημοσιογράφος της Ζούγκλας που φυσικά λέει παπαριές πρώτου μεγέθους:

Το έγγραφο γνωστοποιήθηκε στη zougla.gr χάρη στη δράση ενός γνωστού υπέρμαχου των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στη Νέα Υόρκη, του J.Y. (τα πλήρη στοιχεία του είναι στη διάθεσή μας), ο οποίος, εδώ και δεκαπέντε χρόνια, έχει επιδοθεί σε μάχη για τη δημοσιοποίηση των απορρήτων εγγράφων, καθότι, όπως υποστηρίζει, η «μυστική διπλωματία» συνιστά απειλή κατά των ελευθεριών και είναι ενάντια στο πνεύμα ελευθερίας που υποστηρίζει το αμερικανικό Σύνταγμα. Για τη δημοσιοποίηση εκατοντάδων απόρρητων εγγράφων, ονομάτων πρακτόρων και άλλων κρίσιμων στοιχείων, ο J.Y. έχει βρεθεί πολλές φορές στα δικαστήρια με μηνυτή τις Ομοσπονδιακές Υπηρεσίες, έχει λειτουργήσει υπό καθεστώς μερικής απαγόρευσης από το FBI και έχει βαρεθεί να βλέπει το site του να δέχεται απίστευτες επιθέσεις από «αγνώστους». Ο ίδιος είναι βέβαιος πως πρόκειται για την περιβόητη NSA (National Security Agency), δεδομένου πως οι περισσότερες επιθέσεις συμβαίνουν όποτε αποκαλύπτει κάτι που «τσούζει» τις αμερικανικές Μυστικές Υπηρεσίες.

Το έγγραφο δεν είναι καθόλου απόρρητο αφού είναι δημοσιευμένο εδώ:

Και βέβαια όποιος γνωρίζει στοιχειωδώς αγγλικά καταλαβαίνει ότι τα αστεράκια απλά διαγράφουν τα αντίστοιχα τμήματα της παραγράφου 10 της Executive Order 13224 που υπέγραψε ο Bush

η οποία (παράγραφος 10) λέει:
Sec. 10.  For those persons listed in the Annex to this order or determined to be subject to this order who might have a constitutional presence in the United States, I find that because of the ability to transfer funds or assets instantaneously, prior notice to such persons of measures to be taken pursuant to this order would render these measures ineffectual.  I therefore determine that for these measures to be effective in addressing the national emergency declared in this order, there need be no prior notice of a listing or determination made pursuant to this order.

Δηλαδή το πρώτα αστεράκια ****** μπήκαν γιατί δεν υπάρχει κανένα Annex στην παρούσα ανακοίνωση και τα δεύτερα αστεράκια ********* γιατί φυσικά ούτε χρήματα ούτε περιουσιακά στοιχεία δεν μπορεί να μεταφέρει ο Επαναστατικός Αγώνας και μάλιστα ακαριαίως.
Τα αστεράκια δηλαδή δεν είναι τίποτε άλλο παρά η διαγραφή των λέξεων του παλαιοτέρου κειμένου που δεν έχουν θέση στο νεώτερο.

Όποιος δηλαδή έχει στοιχειώδες μυαλό και στοιχειώδη ικανότητα κατανόησης γραπτού λόγου μπορεί να καταλάβει ότι ούτε σε ονόματα αναφέρεται η ανακοίνωση του State Department ούτε σε τίποτε τέτοιο. Είναι ένα τεράστιο ψέμα αυτό που λέει ο δημοσιογράφος της Ζούγκλας:
"στη θέση των ονομάτων υπάρχουν αστερίσκοι".

Τώρα ότι τσίμπησαν όλα τα γνωστά και άγνωστα φασιστάκια του site προεξάρχοντος του Λαλάκη που μόλις γύρισε από οικογενειακές διακοπές από το εξοχικό της γυναίκας του ξεφούρνισε τις ανοησίες του, εεεεε, δεν ήταν αναμενόμενο;
Σάμπως έχουν και καθόλου μυαλό για να μπορούν να το χρησιμοποιήσουν;
 

Επισκέπτης
τσίμπησαν όλα τα γνωστά και άγνωστα φασιστάκια του site προεξάρχοντος του Λαλάκη που μόλις γύρισε από οικογενειακές διακοπές από το εξοχικό της γυναίκας του

Ομολογώ ότι έχω γυναίκα.
Και όλη μου τη ζωή είχα σχέσεις μόνο με γυναίκες , που γεννήθηκαν γυναίκες (και δεν έγιναν σε χειρουργείο της ... Καζαμπλάνκας).
Σώγαμπρος όμως δεν είμαι για να κάνω διακοπές σε εξοχικό της γυναίκας μου!
Μόνο σε δικά μου σπίτια διαμένω!!!

Γι'αυτό και είμαι κα φασίστας.
Αν ήμουν μικροτσούτσουνος , "αντι-ομοφοβικός" (βλ.πούστρα) ή πεθερόβιος , θα ήμουν ... αριστερός ή σοσιαλιστής!!!!!!!

Το Βολταίρο όμως , ως γνήσιο Δημοκράτη , τον ενόχλησαν τα Δεκεμβριανά 2009;
Και η ελεύθερη έκφραση των ... "παιδιών" ;;;
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ομολογώ ότι έχω γυναίκα.
Και όλη μου τη ζωή είχα σχέσεις μόνο με γυναίκες , που γεννήθηκαν γυναίκες (και δεν έγιναν σε χειρουργείο της ... Καζαμπλάνκας).
Σώγαμπρος όμως δεν είμαι για να κάνω διακοπές σε εξοχικό της γυναίκας μου!
Μόνο σε δικά μου σπίτια διαμένω!!!

Γι'αυτό και είμαι κα φασίστας.
Αν ήμουν μικροτσούτσουνος , "αντι-ομοφοβικός" (βλ.πούστρα) ή πεθερόβιος , θα ήμουν ... αριστερός ή σοσιαλιστής!!!!!!!

Το Βολταίρο όμως , ως γνήσιο Δημοκράτη , τον ενόχλησαν τα Δεκεμβριανά 2009;
Και η ελεύθερη έκφραση των ... "παιδιών" ;;;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μην το παρεξηγεις ειναι ΣΑΥΡΙΤΣΑ αλλα κατα βαθος Ειναι "ΦΑΣΙΣΤΑΣ" και KGBες

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μην το παρεξηγεις ειναι ΣΑΥΡΙΤΣΑ αλλα κατα βαθος Ειναι "ΦΑΣΙΣΤΑΣ" και KGBες

Καλά ρε, δεν πήρες είδηση ότι KGB δεν υπάρχει πλέον;;;


Και ο πρώτος πρώην Καγκεμπίτης είναι ο Πούτιν.
Λες να έγραφε εδώ μέσα για να διασκεδάσει με κάτι φυντάνια σαν του λόγου σου;;
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Καλά ρε, δεν πήρες είδηση ότι KGB δεν υπάρχει πλέον;;;


Και ο πρώτος πρώην Καγκεμπίτης είναι ο Πούτιν.
Λες να έγραφε εδώ μέσα για να διασκεδάσει με κάτι φυντάνια σαν του λόγου σου;;

Ελα μην φρικαρεις εγω σε λεω KGB για να θυμασαι το ΚΚΣΕ...Βλακουλη
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Οπως παντα αυτοι λενε οτι τα ξερουν ολα παντως τα φερετρα με την ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ τους τελυταιους 6 μηνες σκανε κατα σοριδων απο ΑΥΓΑΝΙΣΤΑΝ μερια και εικει ΓΑΡΓΑΡΑ το state εχτες εκανε δηλωσεις ο επικεφαλης τους επι του θεματος
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Οπως παντα αυτοι λενε οτι τα ξερουν ολα παντως τα φερετρα με την ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ τους τελυταιους 6 μηνες σκανε κατα σοριδων απο ΑΥΓΑΝΙΣΤΑΝ μερια και εικει ΓΑΡΓΑΡΑ το state εχτες εκανε δηλωσεις ο επικεφαλης τους επι του θεματος

Δεν ξέρω τι σκάει από το ΑΥΓΑΝΙΣΤΑΝ.

Από το ΑΥΝΑΝΙΣΤΑΝ όμως ξέρω σίγουρα.
 

Επισκέπτης
Οπως παντα αυτοι λενε οτι τα ξερουν ολα παντως τα φερετρα με την ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ τους τελυταιους 6 μηνες σκανε κατα σοριδων απο ΑΥΓΑΝΙΣΤΑΝ μερια και εικει ΓΑΡΓΑΡΑ το state εχτες εκανε δηλωσεις ο επικεφαλης τους επι του θεματος

Τα Ρωσάκια πριν 20 χρόνια είχαν 1.000.000 απώλεις στην ίδια χώρα.
Αλλά τότε κανένα καθήκι των Εξαρχείων δεν έβγαλε κίχ.
Βέβαια οι Ρώσοι για τους νεκρούς τους δεν δαπανούσαν φέρετρα , ούτε αεροπορικά καύσιμα για να τους πάνε πίσω.
Στον κομμουνισμό ένας στρατιώτης άξιζε λιγότερο από ένα φέρετρο ή ένα τουφέκι ...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.423
Κριτικές
61
Like
42.540
Πόντοι
22.785
Τελος  ας πουμε μια καλοπροαιρετη προταση προς ολους τους (φιλο)κομμουνιστες........
βαλτε λιγο νερο στο κρασι σας.. :tickedoff:
αναθεωρειστε 5/6 προσωπα και πρακτικες τους και ας ειναι ιστορικα σας προτυπα(πχ σταλιν) και κυριως αποβαλετε τους ΤΟΝΟΥΣ ΚΟΜΠΛΕΞ που κουβαλατε στις ψυχες σας γιατι ενω μιλατε για “επαναστασεις” και “ισοτητες” μονο μισος και φθονο επεξεργαζεστε.........
αν θα πρεπει η ισοτητα να βγει απο την ισοπεδωση δια της βιας μονο σε φαυλο κυκλο θα καταληξει οπως εγινε και στην ΕΣΣΔ  που καταργηθηκαν ας πουμε οι ταξεις αλλα χωριστηκε η κοινωνια σε περισσοτερο η λιγοτερο κομματικους που διωκονταν απροκαλυπτα :headbang: :headbang:


 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.423
Κριτικές
61
Like
42.540
Πόντοι
22.785
Η πλειονοτητα των προσωπων που δηλωνουν κομμουνιστες/μαρξιστες κτλ κτλ το κανουν οχι τοσο απο απλη ιδεολογια οσο απο κομπλεξ που κουβαλανε εναντιον των “λεφταδων” η για τους ιδιους τους εαυτους τους επειδη στερηθηκαν διαφορα.................. :tickedoff:
τεσπα αυτη ειναι μια δικη μου εντυπωση στην τελικη.............
ουτε εχει νοημα να κανω εγω την “ψυχολογο” απο το ιντερνετ.................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom