Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.717
Κριτικές
6
Like
11.155
Πόντοι
3.936
Το "περίεργο" με τα κουμούνια είναι το εξής
Που να δεις τα δεξια περιεργα. Βλεπουμε να βαζουν μεσα λαθρο αβερτα, δινοντας τους χρηματα, στεγη και χαρτια. Ενα Μακεδονικο που το εκαναν γαργαρα. Το κυνηγητο στην καθημερινοτητα του ελληνα. Τζαμια open , εκκλησιες υπο ορους κτλπ. Αυτη την δεξια πως θα την πουμε;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.556
Πόντοι
3.656
Τελικα δεν καταλαβα τύπε, κάνει pushbacks ο Κουλης ή δεν κάνει?
Εσεις λετε οτι ειναι λαθροκουλης και τους φερνει ολους εδω, οι γνησιοι λαθρολαγνοι οπως η Ολλανδεζα τον λενε φασιστα και εχθρο των μεταναστων, τι να πιστεψουμε τελικα, μηπως τα κάνει ολα σωστα οπως πρεπει και γι αυτο δεν ικανοποιει κανεναν σας?
περίμενα περισσότερα από εσένα Άλεξ. Η Γριέντζω φιλοξενούσε ΠΑΡΑΝΟΜΑ άτομο η αίτηση του οποίου για άσυλο είχε απορριφθεί. Είχε προσωπικούς λόγους για την επίθεση, που θα έβρισκε 23χρονο άντρα, και ο Κούλης δεν το χειρίστηκε καλά. Αφού τη συνέλαβαν, γιατί την άφησαν; Γι αυτό το λόγο δεν μας υπολογίζουν. Αν Έλληνας έκανε κάτι παράνομο στην Ολλανδία θα αντιμετώπιζε τις όποιες συνέπειες όριζε ο Νόμος. Εδώ κάνουν ότι τους αρέσει, δεν μας υπολογίζουν
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.754
Πόντοι
6.515
Με αφορμή τον θάνατο της γυναίκας του Μανώλη κανταρη στο βρωμο δελτίο του ο χατζηνικος "ξέχασε" να αναφέρει ότι αυτοί που τον έσφαξαν για μια βιντεοκαμερα ήταν λαθρο εισβολεις
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
περίμενα περισσότερα από εσένα Άλεξ. Η Γριέντζω φιλοξενούσε ΠΑΡΑΝΟΜΑ άτομο η αίτηση του οποίου για άσυλο είχε απορριφθεί. Είχε προσωπικούς λόγους για την επίθεση, που θα έβρισκε 23χρονο άντρα, και ο Κούλης δεν το χειρίστηκε καλά. Αφού τη συνέλαβαν, γιατί την άφησαν; Γι αυτό το λόγο δεν μας υπολογίζουν. Αν Έλληνας έκανε κάτι παράνομο στην Ολλανδία θα αντιμετώπιζε τις όποιες συνέπειες όριζε ο Νόμος. Εδώ κάνουν ότι τους αρέσει, δεν μας υπολογίζουν
Tι περιμενες περισσοτερο απο μενα αγαπητέ Ιωάννη? Ομολογω δεν καταλαβα. Η γριετζω συνεληφθη κανονικα τότε, και εχει ορισθεί δικάσιμος για να δικασθεί. Δεν την "αφησαν". Να εισαι σιγουρος οτι θα υποστει τις συνεπειες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Που να δεις τα δεξια περιεργα. Βλεπουμε να βαζουν μεσα λαθρο αβερτα, δινοντας τους χρηματα, στεγη και χαρτια.
Συγνωμη φιλε μου αλλά δεν ισχυει αυτο που λες. Αντιθετως η σημερινη κυβερνηση ειναι κοκκινο πανι για τους καθε λογης λαθρολαγνους, ΜΚΟ και "προοδευτικους" σε αυτο το ζητημα.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.163
Κριτικές
2
Like
9.063
Πόντοι
2.456
Συγνωμη φιλε μου αλλά δεν ισχυει αυτο που λες. Αντιθετως η σημερινη κυβερνηση ειναι κοκκινο πανι για τους καθε λογης λαθρολαγνους, ΜΚΟ και "προοδευτικους" σε αυτο το ζητημα.
Κόκκινο πανί για τις μκο, εκτος οικογένειας;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.618
Κριτικές
62
Like
45.348
Πόντοι
9.297
Που να δεις τα δεξια περιεργα. Βλεπουμε να βαζουν μεσα λαθρο αβερτα, δινοντας τους χρηματα, στεγη και χαρτια. Ενα Μακεδονικο που το εκαναν γαργαρα. Το κυνηγητο στην καθημερινοτητα του ελληνα. Τζαμια open , εκκλησιες υπο ορους κτλπ. Αυτη την δεξια πως θα την πουμε;
Είναι σχεδιασμένη να παίρνει ψήφους από λάθρολαγνους και όχι από ελληνοψυχους.Ειναι μια συνιστώσα των Τσιριζαιων με γραβάτες.
 

heteroflexible94

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2021
Μηνύματα
63
Like
79
Πόντοι
0
Παρε και μια φρεσκια μωρη λαθρολαγνα τρελοκοτσιδου. Κυρα κωλοτρυπιδατη Ισλαμοφασιστρια
Εξανίστασαι καλή μου επειδή είσαι φασισταριό του κερατά ή επειδή νομίζεις ότι η συγκέντρωση έγινε εν μέσω κορωνοϊού και δεν τηρήθηκαν τα μέτρα;

Ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να σκέφτεται το μυαλουδάκι σου. Ή ό,τι σκατά έχεις
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.556
Πόντοι
3.656
Tι περιμενες περισσοτερο απο μενα αγαπητέ Ιωάννη? Ομολογω δεν καταλαβα. Η γριετζω συνεληφθη κανονικα τότε, και εχει ορισθεί δικάσιμος για να δικασθεί. Δεν την "αφησαν". Να εισαι σιγουρος οτι θα υποστει τις συνεπειες.
Αν υποστεί συνέπειες, θα είμαι ο πρώτος που θα χειροκροτήσει. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν την κατήγγειλε δημόσια, αφού αυτή ξεκίνησε την επίθεση. Γιατί δεν της απάντησε, λέγοντας σε όλο τον Κόσμο που τον άκουγε, πως έχει συλληφθεί επειδή παρέβη τους Ελληνικούς Νόμους κι έχει προσωπική διαμάχη με την Ελληνική Κυβέρνηση; Πάντως, επειδή έψαξα αλλά δεν βρήκα να έχει ορισθεί δικάσιμος ενημέρωσέ με. Κι επίσης (αν ο Αφγανός παραμένει στη χώρα μας) για ποιο λόγο δεν έχει απελαθεί, δεν το προβλέπει κάποιος Νόμος;
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.717
Κριτικές
6
Like
11.155
Πόντοι
3.936

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.717
Κριτικές
6
Like
11.155
Πόντοι
3.936
Συγνωμη φιλε μου αλλά δεν ισχυει αυτο που λες. Αντιθετως η σημερινη κυβερνηση ειναι κοκκινο πανι για τους καθε λογης λαθρολαγνους, ΜΚΟ και "προοδευτικους" σε αυτο το ζητημα.
reallly; ?

 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Δεν υπάρχει κάποια συζήτηση. Απλά σκέψου ποια κομμουνιστική χώρα έχει πάει μπροστά. Αυτό αρκεί :)


Άλλο ιδεολογία και άλλο φιλοσοφικό ρεύμα. Η ιδεολογία της αριστεράς είναι για τον μπούτσο και γι' αυτό δεν έχει προχωρήσει σε καμιά χώρα παγκοσμίως. Το φιλοσοφικό ρεύμα έχει να κάνει με κουλτούρα, όχι με ιδεολογία.


Ατυχής σύγκριση. Άλλο το επάγγελμα κι άλλο η ιδεολογία. Και όχι, δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι όλοι οι ταρίφες είναι μαλάκες, όλοι οι λογιστές, όλοι οι γιατροί, όλοι οι δικηγόροι, όλοι οι πολιτικοί, κτλ, κτλ.
Tυπε.Ο κομμουνισμος εχει βασιστει πανω στη φιλοσοφικη παρακαταθηκη του Μαρξ,Eνγελς,Προυτον κτλπ κτλπ...
Ο καπιταλισμος στου Σμιθ,ισως και στις αναλυσεις του Φουκω....ΠΑΝΤΟΥ υπαρχει η εννοια του πατριωτισμου και του κρατους και της κρατικης εξουσιας και ασκησης της και ο Εθνικισμος και η αγαπη στη πατριδα ειναι αρρυκτα συνδεδεμενες τουλαχιστον με το Κομμουνισμο,οχι τοσο με το καπιταλισμο αν θες την αποψη μου...Οποτε τα πολιτικα αυτα συστηματα ειναι βασισμενα πανω στις αρχες που προτεινουν διαφορες σχολες σκεψης.Αν θες να πεις για το εφαρμοστικο κομματι ειναι αλλο πραγμα..Μπορω να σου πω με απολυτη σιγουρια οτι οι τωρινοι κομμουνιστες στην Ελλαδα ειναι τελειως για τον πουτσο και για απειρο ξυλο(το πιστευω για τελειως διαφορετικο λογο απο εσενα να εισαι σιγουρος)...Οι κομμουνιστες πριν 20 χρονια θα με ρωτησεις??Επισης θα σου πω.οπως και πριν 40,50...Οι κομμουνιστες ομως του πρωτου μισου του 20΄ ακομα και στην Ελλαδα ΔΕΝ ηταν για το πουτσο και μη μου πεις για τον ξεφτιλισμενο τυχοδιωκτη σιχαμερο Ζαχαριαδη και μην αρχισουμε εμφυοπολεμικες συκοφαντιες γιατι δεν θα εξυπηρετησει το διαλογο..Καθε λοιπον ιδεολογικο ρευμα πρεπει να ανταποκρινεται στην εποχη του.Στη σημερινη εποχη ουτε ο κομμουνισμος ουτε ο νεοφιλελεφθερισμος ουτε ο καπιταλισμος κανενα δεν μπορει να ανταποκριθει στις συνγχρονες αναγκες,τωρα αν με ρωτησεις ποιο ειναι το πιο ευκολοπροσαρμοστο ειναι πασιφανες....
 

heteroflexible94

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2021
Μηνύματα
63
Like
79
Πόντοι
0
Ουστ, Ισλαμοφασίστα οπαδε του σκοταδισμου και του μουσουλμανικου μεσαιωνα
Καλή μου, επιμένεις να μην απαντάς στην ερώτησή μου. Δυστυχώς δεν ξέρω πιο απλά ελληνικά να στο εξηγήσω. Λυπάμαι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Αν υποστεί συνέπειες, θα είμαι ο πρώτος που θα χειροκροτήσει. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν την κατήγγειλε δημόσια, αφού αυτή ξεκίνησε την επίθεση. Γιατί δεν της απάντησε, λέγοντας σε όλο τον Κόσμο που τον άκουγε, πως έχει συλληφθεί επειδή παρέβη τους Ελληνικούς Νόμους κι έχει προσωπική διαμάχη με την Ελληνική Κυβέρνηση; Πάντως, επειδή έψαξα αλλά δεν βρήκα να έχει ορισθεί δικάσιμος ενημέρωσέ με. Κι επίσης (αν ο Αφγανός παραμένει στη χώρα μας) για ποιο λόγο δεν έχει απελαθεί, δεν το προβλέπει κάποιος Νόμος;
Εδω λεει οτι ειχε ορισθει δικασιμος για τον Οκτωβρη του 2020, δεν εκδικασθηκε τότε λογω κορωνοιου και αναμενεται νεα δικασιμος. Αυτα τον Ιουνιο. Τωρα αν απο τοτε εχει ορισθει η δικασιμος δεν γνωριζω την ακριβη ημερομηνια. Παντως δεν "χανονται" δικογραφιες ούτε "ξεχνιουνται" δικασιμοι. Θα δικασθει κανονικοτατα. Το αν παραμενει ο Αφγανος πώς να το γνωριζω? Σε καθε περιπτωση αφου δεν εχει παρει ασυλο, ακολουθειται η κανονικη διαδικασια απελασης, εκτος αν εχει προσωρινη διαμονη για καποιον λογο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Tυπε.Ο κομμουνισμος εχει βασιστει πανω στη φιλοσοφικη παρακαταθηκη του Μαρξ,Eνγελς,Προυτον κτλπ κτλπ...
Ο καπιταλισμος στου Σμιθ,ισως και στις αναλυσεις του Φουκω....ΠΑΝΤΟΥ υπαρχει η εννοια του πατριωτισμου και του κρατους και της κρατικης εξουσιας και ασκησης της και ο Εθνικισμος και η αγαπη στη πατριδα ειναι αρρυκτα συνδεδεμενες τουλαχιστον με το Κομμουνισμο,οχι τοσο με το καπιταλισμο αν θες την αποψη μου...
Διακρίνεις το ίδιο στην Ελλάδα? Τα κουμούνια δηλαδή είναι πατριώτες λέγοντας ότι η θάλασσα δεν έχει σύνορα και τέτοια? Και μην ακούσω το κλασσικό "α, αυτή δεν είναι αριστερά!"

Οποτε τα πολιτικα αυτα συστηματα ειναι βασισμενα πανω στις αρχες που προτεινουν διαφορες σχολες σκεψης.Αν θες να πεις για το εφαρμοστικο κομματι ειναι αλλο πραγμα..Μπορω να σου πω με απολυτη σιγουρια οτι οι τωρινοι κομμουνιστες στην Ελλαδα ειναι τελειως για τον πουτσο και για απειρο ξυλο(το πιστευω για τελειως διαφορετικο λογο απο εσενα να εισαι σιγουρος)...Οι κομμουνιστες πριν 20 χρονια θα με ρωτησεις??Επισης θα σου πω.οπως και πριν 40,50...Οι κομμουνιστες ομως του πρωτου μισου του 20΄ ακομα και στην Ελλαδα ΔΕΝ ηταν για το πουτσο και μη μου πεις για τον ξεφτιλισμενο τυχοδιωκτη σιχαμερο Ζαχαριαδη και μην αρχισουμε εμφυοπολεμικες συκοφαντιες γιατι δεν θα εξυπηρετησει το διαλογο..
Καταρχάς δεν υπάρχει θέμα συζητησης για εμφυλιο. Ηταν συμμοριτοπόλεμος, διότι ο σκοπός τους δεν ήταν εθνικός. Ο σκοπός τους ήταν αυτός:

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Καθε λοιπον ιδεολογικο ρευμα πρεπει να ανταποκρινεται στην εποχη του.Στη σημερινη εποχη ουτε ο κομμουνισμος ουτε ο νεοφιλελεφθερισμος ουτε ο καπιταλισμος κανενα δεν μπορει να ανταποκριθει στις συνγχρονες αναγκες,τωρα αν με ρωτησεις ποιο ειναι το πιο ευκολοπροσαρμοστο ειναι πασιφανες....
Σύμφωνοι :)
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Διακρίνεις το ίδιο στην Ελλάδα? Τα κουμούνια δηλαδή είναι πατριώτες λέγοντας ότι η θάλασσα δεν έχει σύνορα και τέτοια? Και μην ακούσω το κλασσικό "α, αυτή δεν είναι αριστερά!"


Καταρχάς δεν υπάρχει θέμα συζητησης για εμφυλιο. Ηταν συμμοριτοπόλεμος, διότι ο σκοπός τους δεν ήταν εθνικός. Ο σκοπός τους ήταν αυτός:

1.jpg
2.jpg
3.jpg


Σύμφωνοι :)
δεν θα διαφωνησω με τα κειμενα που εβαλες αν και με περνει να παραθεσω και εγω διαφορα αλλα δεν θα το κανω για να μην χαρακτηριστω για κατι που δεν ειμαι τυπε...Η ιστορικη μελετη δεν ειναι μονο αυτο που παραθετεις αν και σωστο ιστορικα,ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο για καποιον που θα ηταν κομμουνιστης και θα παρεθετε αντοιστιχα..Εν πασει περιπτωσει στη σημερινη εποχη οταν βγαινεις και λες ειμαι κομμουνιστης,ειμαι ναζι ,ειμαι......
Γενικα αν καποιος δηλωνει υπερμαχος μιας οικονομικοπολιτικης εφαρμοστικης και εφαρμοσμενης ιδεολογιας του προηγουμενου αιωνα εισαι κριμα(οχι εσυ γενικα μιλαω) διοτι η σημερινη εποχη εχει πολλυ διαφορετικες απαιτησεις και συνησταμενες...
Και μιας και στο αλλο νημα συμφωνουμε και δεν εχουμε μια συγκαταβαση οπως εδω,για την οικονομια της κουβεντας σου παραθετω ενα απλο παραδειγμα μια ας το πουμε "επιτυχιας" https://www.in.gr/2021/11/27/world/kouva-kanenas-thanatos-gia-deyteri-synexomeni-imera/
ενγχωριως παραγωμενο εμβολιο,διατειθετε δωρεαν και μην μου πεις πως ειναι εθνομηδενιστες οι κουβανοι??
 
Τελευταία τροποποίηση:

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
8
Like
3.258
Πόντοι
786
δεν θα διαφωνησω με τα κειμενα που εβαλες αν και με περνει να παραθεσω και εγω διαφορα αλλα δεν θα το κανω για να μην χαρακτηριστω για κατι που δεν ειμαι τυπε...Η ιστορικη μελετη δεν ειναι μονο αυτο που παραθετεις αν και σωστο ιστορικα,ειναι τουλαχιστον προβοκατορικο για καποιον που θα ηταν κομμουνιστης και θα παρεθετε αντοιστιχα..Εν πασει περιπτωσει στη σημερινη εποχη οταν βγαινεις και λες ειμαι κομμουνιστης,ειμαι ναζι ,ειμαι......
Γενικα αν καποιος δηλωνει υπερμαχος μιας οικονομικοπολιτικης εφαρμοστικης και εφαρμοσμενης ιδεολογιας του προηγουμενου αιωνα εισαι κριμα(οχι εσυ γενικα μιλαω) διοτι η σημερινη εποχη εχει πολλυ διαφορετικες απαιτησεις και συνησταμενες...
Και μιας και στο αλλο νημα συμφωνουμε και δεν εχουμε μια συγκαταβαση οπως εδω,για την οικονομια της κουβεντας σου παραθετω ενα απλο παραδειγμα μια ας το πουμε "επιτυχιας" https://www.in.gr/2021/11/27/world/kouva-kanenas-thanatos-gia-deyteri-synexomeni-imera/
ενγχωριως παραγωμενο εμβολιο,διατειθετε δωρεαν και μην μου πεις πως ειναι εθνομηδενιστες οι κουβανοι??
σε δικτατορίες τα στατιστικά είναι αναξιόπιστα. δεν υπάρχει έλεγχος του κρατικού ψέμματος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom