Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Οι ΓαλαΖΑΙΕΣ αμοι

Παμε παλι για το εμπεδωσεις


Τα γαλαΖΑΙΑ τρολ ειναι μια κατηγορια ηληθιων απο μονοι τους ευτηχως που υπαρχουν για να γελαμε με τις παπαριες τους.
PX75 μπετοστοκε που τολμας και μιλας για παιδεραστες για πεσμας ποσους τον αριθμο καλυψε ο αρχηγος σου;
Η γιαγουλα στην Ευβοια δεν ελεγε τυχαια για την πουστρα την κυβερνηση σας.
Σκούξε κι εσύ, υπάρχει χώρος για όλους! :)
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Εντυπωσιακο ποσο για το πουτσο ειστε που μπροστα σε μια τεραστια τραγωδια η μονη εγνοια ειναι οι μεν να υπερασπιστειτε το κομματακι σας και οι δε να τη πειτε σε αυτους που κυβερνανε....πραγματικα δεν θα σταματησει ποτε να με εντυπωσιαζει η ηλιθιοτητα σε αυτη τη χωρα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ελα λιγο στη θεση του Τσιπρα. Ο χρονος περναει, οδευει προς νεα δεινη ηττα και δεν εχει κανενα ταλεντο να αναστρεψει την κατασταση. Φτιαγμενος μονο για τα ευκολα, οπως το 2012-2014 που απλως εισεπραττε την αγανακτηση. Τελειωμενος.
Απλά προσπαθεί να φτιάξει άλλον έναν "στρατό αγανακτισμένων". Δεν έχει καταλαβει όμως ότι τον έχουν πάρει χαμπάρι ακόμη και τα τσιμέντα! Άστον να βουλιάζει τον παλιόπουστα καταληψία.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Εντυπωσιακο ποσο για το πουτσο ειστε που μπροστα σε μια τεραστια τραγωδια η μονη εγνοια ειναι οι μεν να υπερασπιστειτε το κομματακι σας και οι δε να τη πειτε σε αυτους που κυβερνανε....πραγματικα δεν θα σταματησει ποτε να με εντυπωσιαζει η ηλιθιοτητα σε αυτη τη χωρα.
Ρε ακομματίκ, ωραία τα λες και σίγουρα δεν θα είχαμε καμμία έγνοια με αυτά, αν άλλοι δεν έβγαζαν ιστορίες από τον κώλο τους με μοναδικό σκοπό να πολιτικοποιήσουν την πυρκαγιά και να επιρρίψουν παραπάνω ευθύνες από όσες υπάρχουν.


Ούτως ή άλλως εδώ κουβέντα γίνεται.. Τεράστια τραγωδία, ναι. Στεναχωριέμαι για αυτά που γίνονται και για το πως δεν μπορώ να πάω να βοηθήσω ως εθελοντής.

Θέλω πολύ να μάθω τί λάθη έγιναν (που έγιναν) για να φτάσουμε εδώ αλλά και σε τί βαθμό.
Δεν ξέρω αν με τόσα πολλά μέτωπα και τόσους εμπρησμούς μπορούν να κάνουν κάτι.

Ένα κράτος αν έχει 100 εμπρηστές δεν θα προσλάβει 2,000,000 πυροσβέστες για να σβήνει τις φωτιές, θα κοιτάξει να βρει και να ξεφορτωθεί τους εμπρηστές.
Με αυτά τα δεδομένα δεν μπορείς να ζητάς ευθύνες από την πυροσβεστική.

Αυτό που πρέπει να εξακριβωθεί είναι πόσα είναι εμπρησμοί. Χθες στην ΕΡΤ έβλεπα 3 κατοίκους ενός οικισμού που διαμαρτύρονταν για την καθυστέρηση του κρατικού μηχανισμού αλλά είπαν πως ήταν εμπρησμοί. Βρήκαν 3 γκαζάκια σε δέντρα που ξεκίνησε η φωτιά και μία μπουκάλα σε ένα χωράφι.

Οι κωλόζαιοι βέβαια λένε πως δεν έχουν σημασία αυτά και είναι όλα ψέμματα, ενώ η κυβέρνηση προσπαθεί να κρύψει τις ευθύνες της.

Παράλληλα κάθε μέρα fake news.

1+1 = 2
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εντυπωσιακο ποσο για το πουτσο ειστε που μπροστα σε μια τεραστια τραγωδια η μονη εγνοια ειναι οι μεν να υπερασπιστειτε το κομματακι σας και οι δε να τη πειτε σε αυτους που κυβερνανε....πραγματικα δεν θα σταματησει ποτε να με εντυπωσιαζει η ηλιθιοτητα σε αυτη τη χωρα.
Δηλαδη να μην επισημανουμε τα fake news?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Ρε ακομματίκ, ωραία τα λες και σίγουρα δεν θα είχαμε καμμία έγνοια με αυτά, αν άλλοι δεν έβγαζαν ιστορίες από τον κώλο τους με μοναδικό σκοπό να πολιτικοποιήσουν την πυρκαγιά και να επιρρίψουν παραπάνω ευθύνες από όσες υπάρχουν.


Ούτως ή άλλως εδώ κουβέντα γίνεται.. Τεράστια τραγωδία, ναι. Θέλω πολύ να μάθω τί λάθη έγιναν (που έγιναν) για να φτάσουμε εδώ αλλά και σε τί βαθμό.
Δεν ξέρω αν με τόσα πολλά μέτωπα και τόσους εμπρησμούς μπορούν να κάνουν κάτι.

Ένα κράτος αν έχει 100 εμπρηστές δεν προσλάβει 2,000,000 πυροσβέστες για να σβήνει τις φωτιές, θα κοιτάξει να βρει και να ξεφορτωθεί τους εμπρηστές.
Με αυτά τα δεδομένα δεν μπορείς να ζητάς ευθύνες από την πυροσβεστική.

Αυτό που πρέπει να εξακριβωθεί είναι πόσα είναι εμπρησμοί. Χθες στην ΕΡΤ έβλεπα 3 κατοίκους ενός οικισμού που διαμαρτύρονταν για την καθυστέρηση του κρατικού μηχανισμού αλλά είπαν πως ήταν εμπρησμοί. Βρήκαν 3 γκαζάκια σε δέντρα που ξεκίνησε η φωτιά και μία μπουκάλα σε ένα χωράφι.

Οι κωλόζαιοι βέβαια λένε πως δεν έχουν σημασία αυτά και είναι όλα ψέμματα, ενώ η κυβέρνηση προσπαθεί έχει ευθύνες.

Παράλληλα κάθε μέρα fake news.

1+1 = 2
Τυπε μου στα αρχιδια μου οι Ζαιοι στα αρχιδια μου οι φιλελεδες στα αρχιδια μου ολοι οι πολιτικοι και τα κομματακια τους...εγω ξερω οτι εχουμε αλλαξει 200 κυβερνησεις και καθε χρονο εχουμε τις ιδιες μαλακιες με ενα ανικανο κρατος να διαχειριστει οποιαδηποτε κριση.

Εναν νορμαλ ανθρωπο αυτο θα τον απασχολουσε...θα ελεγε ΣΕ ΤΙ ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΧΩΡΑ ΖΩ που δεν υπαρχει ενας ικανος ανθρωπος να κανει εστω τα στοιχειωδη.

Συγγνωμη για τη διακοπη συνεχιστε τωρα να βγαζετε τα ματια σας για τους "αρχηγους" σας....
 

Hellenes

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2018
Μηνύματα
593
Like
135
Πόντοι
6
Η συντριπτικη πλειοψηφια των ΝΟΥΔΟΥΛΩΝ ειναι βολεμενοι κολογεροι μπαζα με μυαλο πρωτοζωου , κολος και βρακι γινανε με τα αλλα του Σημιτικου Πασοκ.(κυλησε ο Τεντζερης και βρηκε το καπακι)
Η κατινα που παραβιασε το συνταγμα για τους ανεμομυλους πηρε δωρακι ενα ωραιο διαμερισματακι στο Μεταξουργειο για να σπιτωσει τον γκομενο της.
Γνωστο ειναι ποιος την επεβαλε στον Κουλη , οπως και γνωστο ποιος βρισκεται πισω το καψιμο των 700.000 στρεμματων στην Ευβοια την μεγαλυτερη καταστροφικη φωτια στην ιστορια τη χωρας.
Στην Ηλεια ειχαν καει 450.000 στρεμματα.

Το κομμα της νεας παιδεραστιας εχει καταντησει πιο ακροαριστερο και απο εκεινο του Συριζα με νεοταξιτικη αντζεντα που προωθει μαζευωντας ολους τους ανωμαλους στις ταξεις του.
Ο μεντορας που προσκυναει ο Κουλης ειναι μια ρομπα ξεκουμπωτη με ψεκασμενες ιδεες για τσιπακια και επαννεκινησεις κατα αλλα οι αλλοι ειναι οι συνομωσιολογοι.
Ουστ απο εδω τελιωμενες ρομπες ουτε 25% δεν θα παρετε στις εκλογες , ολο το διαδικτυο σας βριζει ...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Δηλαδη να μην επισημανουμε τα fake news?
Δηλαδη εσυ που εχεις ενα μυαλο της προκοπης αντι να ασχολεισαι με παπαριες οπως το τι λεει ο καθε πολιτικαντης να ασχολεισαι με το τι πρεπει να γινει μπας και απο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ γινουμε μια στοιχειωδως σοβαρη χωρα.
Να ασχολεισαι πως στο πουτσο γινεται να δινουμε 23εκ για δασοπροστασια και 60 εκ στο ΜΜΕ μεσω της λιστας Πετσα για να παιζουν σποτακια για τον κορωνοιο για παραδειγμα....

Αλλα πως να ασχοληθεις οταν τα βλεπεις ολα μπλε και δικαιολογεις τα παντα;
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.178
Like
13.249
Πόντοι
2.606
Τυπε μου στα αρχιδια μου οι Ζαιοι στα αρχιδια μου οι φιλελεδες στα αρχιδια μου ολοι οι πολιτικοι και τα κομματακια τους...εγω ξερω οτι εχουμε αλλαξει 200 κυβερνησεις και καθε χρονο εχουμε τις ιδιες μαλακιες με ενα ανικανο κρατος να διαχειριστει οποιαδηποτε κριση.

Εναν νορμαλ ανθρωπο αυτο θα τον απασχολουσε...θα ελεγε ΣΕ ΤΙ ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΧΩΡΑ ΖΩ που δεν υπαρχει ενας ικανος ανθρωπος να κανει εστω τα στοιχειωδη.

Συγγνωμη για τη διακοπη συνεχιστε τωρα να βγαζετε τα ματια σας για τους "αρχηγους" σας....
το αυτο :cool2:
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.921
Like
11.622
Πόντοι
3.656
οι ξένες δυνάμεις θέλουν υπάκουους που θα έχουν όμως κάποιες στοιχειώδεις ικανότητες.
Γι αυτό είναι έτοιμα όλα για Δένδια
Ο κωστάκης κάηκε απο τύπους σαν κι αυτούς που έχει μαζέψει ο κούλι,
θυμάσαι τον χοντρό που πήδηξε απο φωταγωγό... νούμερα .
Βεβαίως, ο καραμαλής είχε σώας τας φρένας,αλλά τον έφαγε η "αυλή" ...
Τον Καραμανλή τον έφαγαν οι σεξουαλικες του προτιμήσεις.. στο επίπεδο αυτο οταν λιγο πας να παρεκκλίνεις από τις εντολές,η επιλογή σου είναι είτε κανεις αυτο που σου λεω η σε βγάζω στα μανταλακια...η αυλη λοιπον τον κρατούσε στο χερι γνωρίζοντας για τις προτιμήσεις του..από κει και πέρα όλα είναι εύκολα..
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Τυπε μου στα αρχιδια μου οι Ζαιοι στα αρχιδια μου οι φιλελεδες στα αρχιδια μου ολοι οι πολιτικοι και τα κομματακια τους...εγω ξερω οτι εχουμε αλλαξει 200 κυβερνησεις και καθε χρονο εχουμε τις ιδιες μαλακιες με ενα ανικανο κρατος να διαχειριστει οποιαδηποτε κριση.

Εναν νορμαλ ανθρωπο αυτο θα τον απασχολουσε...θα ελεγε ΣΕ ΤΙ ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΧΩΡΑ ΖΩ που δεν υπαρχει ενας ικανος ανθρωπος να κανει εστω τα στοιχειωδη.

Συγγνωμη για τη διακοπη συνεχιστε τωρα να βγαζετε τα ματια σας για τους "αρχηγους" σας....

Με το να παραμένει μακρυά από την πολιτικο-κομματική κατάσταση ένας νορμάλ άνθρωπος, δεν θα καταλάβει ποτέ του γιατί "εχουμε τις ιδιες μαλακιες με ενα ανικανο κρατος να διαχειριστει οποιαδηποτε κριση".

Και εγώ έτσι σκεφτόμουν πριν 5 χρόνια. Θυμάμαι κάτι ζαιούγκανα σε φιλικό διάλογο κάποτε (είχα κοινό φίλο ζαίο) που μου έλεγαν πως είμαι απολιτίκ (!!!!) επειδή δεν έπαιρνα το μέρος κομμάτων στην συζήτηση και ανησυχούσα για το πού θα πάει η λαθρομετανάστευση.

Βέβαια "απολιτίκ" είναι κάποιος που δεν ασχολείται με τα κοινά, αυτό που έλεγαν οι αρχαίοι υποτιμητικά "ιδιώτης" εξ ου και το idiot.
Μόνο αυτό δεν ήμουν, και προφανώς τα ούγκανα εννοούσαν "ακομματίκ" αλλά ως εκεί φτάνουν.

Βέβαια αυτό μου απέδειξε πως οι ίδιοι βάζουν ταμπέλες και κομματικοποιούν τους πάντες, πρέπει να είσαι είτε με τους μεν ή με τους δε.

Και όπως έχει εξελιχθεί το "παιχνίδι" τώρα και αντιλαμβανόμενος όλο κ περισσότερο τους ρόλους και την πολιτική ιστορία, δεν γίνεται να παραμείνεις έξω από τον χορό.

Προσωπικά πατριώτης είμαι και αντι-ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΚΚΕ/Μερα25, οτιδήποτε αριστερό που είναι πλήρως ανεδαφικό και άτοπο.

Και επαναλαμβάνω πως κατάγομαι από αριστερή πολιτικοποιημένη και δραστήρια οικογένεια η οποία απλώς δεν ξεπουλήθηκε και δεν ριζοσπαστικοποιήθηκε.

Για αυτό γελάω με τα τσογλάνια τα "αριστερά" τώρα που νομίζουν πως αντιπροσωπεύουν την ιδεολογία.
Η διανοούμενη Αριστερά πέθανε. Ο κομμουνισμός συνετέλεσε στην βελτίωση συνθηκών ζωής της Δύσης (!) στις αρχές του 20ου αιώνα.
Είναι ουτοπικός, ανεδαφικός και αποτυχημένος.

Το νόημα είναι να βελτιώνεται η κοινωνία και το επίπεδο ζωής των ανθρώπων. Το πνευματικό επίπεδο όχι τόσο το υλικό, αυτό έπεται.

Με την τωρινή κατάσταση πόλωσης μόνο αυτό δεν γίνεται.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
232227318_4051996158262747_416154585586568438_n.jpg
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
οι ξένες δυνάμεις θέλουν υπάκουους που θα έχουν όμως κάποιες στοιχειώδεις ικανότητες.
Γι αυτό είναι έτοιμα όλα για Δένδια
Ο κωστάκης κάηκε απο τύπους σαν κι αυτούς που έχει μαζέψει ο κούλι,
θυμάσαι τον χοντρό που πήδηξε απο φωταγωγό... νούμερα .
Βεβαίως, ο καραμαλής είχε σώας τας φρένας,αλλά τον έφαγε η "αυλή" ...
Δεν ξέρω κατά πόσο κάποιος που γνωρίζει για Εμφύλιο, Κύπρο κτλπ είναι σώφρονας όταν προσπαθεί να βάλει την Ρωσία στο παιχνίδι.
Για αυτό τον λόγο τον ήπιαμε τότε, για τον ίδιο και αυτός.
Είμασταν δικαίως δυσαρεστημένοι με τις ΗΠΑ τότε αλλά έπρεπε να το περιμένει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

athen

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2018
Μηνύματα
95
Κριτικές
1
Like
133
Πόντοι
0
Με το να παραμένει μακρυά από την πολιτικο-κομματική κατάσταση ένας νορμάλ άνθρωπος, δεν θα καταλάβει ποτέ του γιατί "εχουμε τις ιδιες μαλακιες με ενα ανικανο κρατος να διαχειριστει οποιαδηποτε κριση".

Και εγώ έτσι σκεφτόμουν πριν 5 χρόνια. Θυμάμαι κάτι ζαιούγκανα σε φιλικό διάλογο κάποτε (είχα κοινό φίλο ζαίο) που μου έλεγαν πως είμαι απολιτίκ (!!!!) επειδή δεν έπαιρνα το μέρος κομμάτων στην συζήτηση και ανησυχούσα για το πού θα πάει η λαθρομετανάστευση.

Βέβαια "απολιτίκ" είναι κάποιος που δεν ασχολείται με τα κοινά, αυτό που έλεγαν οι αρχαίοι υποτιμητικά "ιδιώτης" εξ ου και το idiot.
Μόνο αυτό δεν ήμουν, και προφανώς τα ούγκανα εννοούσαν "ακομματίκ" αλλά ως εκεί φτάνουν.

Βέβαια αυτό μου απέδειξε πως οι ίδιοι βάζουν ταμπέλες και κομματικοποιούν τους πάντες, πρέπει να είσαι είτε με τους μεν ή με τους δε.

Και όπως έχει εξελιχθεί το "παιχνίδι" τώρα και αντιλαμβανόμενος όλο κ περισσότερο τους ρόλους και την πολιτική ιστορία, δεν γίνεται να παραμείνεις έξω από τον χορό.

Προσωπικά πατριώτης είμαι και αντι-ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΚΚΕ/Μερα25, οτιδήποτε αριστερό που είναι πλήρως ανεδαφικό και άτοπο.

Και επαναλαμβάνω πως κατάγομαι από αριστερή πολιτικοποιημένη και δραστήρια οικογένεια η οποία απλώς δεν ξεπουλήθηκε και δεν ριζοσπαστικοποιήθηκε.

Για αυτό γελάω με τα τσογλάνια τα "αριστερά" τώρα που νομίζουν πως αντιπροσωπεύουν την ιδεολογία.
Η διανοούμενη Αριστερά πέθανε. Ο κομμουνισμός συνετέλεσε στην βελτίωση συνθηκών ζωής της Δύσης (!) στις αρχές του 20ου αιώνα.
Είναι ουτοπικός, ανεδαφικός και αποτυχημένος.

Το νόημα είναι να βελτιώνεται η κοινωνία και το επίπεδο ζωής των ανθρώπων. Το πνευματικό επίπεδο όχι τόσο το υλικό, αυτό έπεται.

Με την τωρινή κατάσταση πόλωσης μόνο αυτό δεν γίνεται.
Πρώτα πρέπει να καταπολεμήσετε τη διαφθορά. Τα συνδικάτα απεργούν εξαιτίας όλων, αλλά ΠΟΤΕ λόγω διαφθοράς!
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Η συντριπτικη πλειοψηφια των ΝΟΥΔΟΥΛΩΝ ειναι βολεμενοι κολογεροι μπαζα με μυαλο πρωτοζωου , κολος και βρακι γινανε με τα αλλα του Σημιτικου Πασοκ.(κυλησε ο Τεντζερης και βρηκε το καπακι)
Η κατινα που παραβιασε το συνταγμα για τους ανεμομυλους πηρε δωρακι ενα ωραιο διαμερισματακι στο Μεταξουργειο για να σπιτωσει τον γκομενο της.
Γνωστο ειναι ποιος την επεβαλε στον Κουλη , οπως και γνωστο ποιος βρισκεται πισω το καψιμο των 700.000 στρεμματων στην Ευβοια την μεγαλυτερη καταστροφικη φωτια στην ιστορια τη χωρας.
Στην Ηλεια ειχαν καει 450.000 στρεμματα.

Το κομμα της νεας παιδεραστιας εχει καταντησει πιο ακροαριστερο και απο εκεινο του Συριζα με νεοταξιτικη αντζεντα που προωθει μαζευωντας ολους τους ανωμαλους στις ταξεις του.
Ο μεντορας που προσκυναει ο Κουλης ειναι μια ρομπα ξεκουμπωτη με ψεκασμενες ιδεες για τσιπακια και επαννεκινησεις κατα αλλα οι αλλοι ειναι οι συνομωσιολογοι.
Ουστ απο εδω τελιωμενες ρομπες ουτε 25% δεν θα παρετε στις εκλογες , ολο το διαδικτυο σας βριζει ...
Αγνοώ τα υπόλοιπα ΨΕΚ και επικεντρώνομαι στο ότι η Σακελλαροπούλου είχε ανάγκη την μίζα από τους "ανεμόμυλους" για να αγοράσει διαμέρισμα στο Μεταξουργείο.

Μήπως θυμάσαι τι επαγγέλετο η κυρία πριν γίνει ΠτΔ;
Καθαρίστρια πάντως σαν αυτή που παίρνοντας πίπες κ κάνοντας ισπανικά, την πληρώνει 9,000+ μηνιάτικο ο λαός δεν ήταν.

Ούτε δασκάλα πληροφορικής σε Γυμνάσιο που σε 3 χρόνια έγινε επίτιμος Διδάκτωρ σε πανεπιστήμιο.

Πάντως αν η ΠτΔ που είναι αριστερή μέχρι το κόκκαλο, ξεπουλιέται έτσι εύκολα, δεν είναι κ τόσο καλό σημάδι για το συνάφι σας.

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πρώτα πρέπει να καταπολεμήσετε τη διαφθορά. Τα συνδικάτα απεργούν εξαιτίας όλων, αλλά ΠΟΤΕ λόγω διαφθοράς!
Καταπολεμήστε; Ποιοί είμαστε εμείς;
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
6 Ιαν 2019
Μηνύματα
259
Like
224
Πόντοι
21
Ρε ακομματίκ, ωραία τα λες και σίγουρα δεν θα είχαμε καμμία έγνοια με αυτά, αν άλλοι δεν έβγαζαν ιστορίες από τον κώλο τους με μοναδικό σκοπό να πολιτικοποιήσουν την πυρκαγιά και να επιρρίψουν παραπάνω ευθύνες από όσες υπάρχουν.


Ούτως ή άλλως εδώ κουβέντα γίνεται.. Τεράστια τραγωδία, ναι. Στεναχωριέμαι για αυτά που γίνονται και για το πως δεν μπορώ να πάω να βοηθήσω ως εθελοντής.

Θέλω πολύ να μάθω τί λάθη έγιναν (που έγιναν) για να φτάσουμε εδώ αλλά και σε τί βαθμό.
Δεν ξέρω αν με τόσα πολλά μέτωπα και τόσους εμπρησμούς μπορούν να κάνουν κάτι.

Ένα κράτος αν έχει 100 εμπρηστές δεν θα προσλάβει 2,000,000 πυροσβέστες για να σβήνει τις φωτιές, θα κοιτάξει να βρει και να ξεφορτωθεί τους εμπρηστές.
Με αυτά τα δεδομένα δεν μπορείς να ζητάς ευθύνες από την πυροσβεστική.

Αυτό που πρέπει να εξακριβωθεί είναι πόσα είναι εμπρησμοί. Χθες στην ΕΡΤ έβλεπα 3 κατοίκους ενός οικισμού που διαμαρτύρονταν για την καθυστέρηση του κρατικού μηχανισμού αλλά είπαν πως ήταν εμπρησμοί. Βρήκαν 3 γκαζάκια σε δέντρα που ξεκίνησε η φωτιά και μία μπουκάλα σε ένα χωράφι.

Οι κωλόζαιοι βέβαια λένε πως δεν έχουν σημασία αυτά και είναι όλα ψέμματα, ενώ η κυβέρνηση προσπαθεί να κρύψει τις ευθύνες της.

Παράλληλα κάθε μέρα fake news.

1+1 = 2
Fake news, θα μας εξηγήσεις πώς μια φωτιά με μηδενικό σχεδόν αέρα ξέφυγε και κατέκαψε τα περίχωρα της Αττικής;
Fake news, θα μας αναλύσεις πώς μια φωτιά ξεκίνησε από ισόπεδη δασώδη περιοχή και κατακαίει 10 συνεχόμενες μέρες με ανέμους που δεν έχουν ξεπεράσει στη χειρότερη τα 4 με 5 μποφόρ;
Fake news, που στα μμε κάθε κάτοικος και δήμαρχος αναφέρει έλλειψη συντονισμού και δυνάμεων και καθυστέρηση αντίδρασης ; Και μιλάμε και για γαλάζιους δημάρχους και σε Αττική και σε Εύβοια.
Fake news η καταστροφή των περιουσιών, 700 χιλ. στρεμμάτων φυσικού περιβάλλοντος, πανίδας, η αγανάκτηση των κατοίκων;
Fake news να πεις στους κατοίκους, στους πληγέντες, άμα βέβαια έχεις τα αρχίδια!
Συνέχισε λοιπόν να μας διασκεδάζεις κι εσύ και τα άλλα κομματόσκυλα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom