Νέα

Γυναίκες των 80's με γυναίκες του σήμερα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα m8829
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 89
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

m8829

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
157
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
1
ʼνοιξα αυτό το topic, επηρρεασμένος απο κάποιο προηγούμενο που έλεγε για κάποια "αστεράκια" που υπήρχαν στις βιντεοταινίες στην εν λόγω δεκαετία.επίσης έκανα ένα γρήγορο search στο forum και δε βρήκα κάτι αντίστοιχο..
Θέλω εδω να γράψουμε τη γνώμη μας για τις γυναίκες εκείνης της περιόδου(οχι απαραίτητα απο την τηλεόραση, αλλά και γενικότερα) σε σχέση με τις σημερινές.. Προσωπικά πιστεύω πως εμφανισιακά οι σημερινές γυναίκες είναι σαφώς ομορφότερες και πιο περιποιημένες, αλλά οι τότε σαν σωματότυπο ήταν πιο μπόσικες, είχαν πιο πολύ πράγμα για χούφτωμα..
Απτην άλλη όσον αφορά τη θυληκότητα, πιστεύω πως τότε οι γυναίκες ήταν πιο θυληκά, πιο πρόστυχες, πιο καβλιάρες και τώρα είναι προκλητικές, αλλά τώρα μου φαίνονται κάπως πιο "στημένες", ενώ τότε μάλλον ήταν πιο αυθόρμητες..!
Εσείς ποιά είναι η γνώμη σας?  ;) 


 

Milfakias

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2006
Μηνύματα
461
Like
502
Πόντοι
21
παντως παιδια οι απολυτες γυναικαρες εκεινης της δεκαετιας ηταν κατα προσωπικη μου αποψη δυο..μιλαμε για μουναρες και ειναι ακομη και σημερα...
1. ΕΛΕΝΗ ΦΙΛΙΝΗ
2. ΒΙΝΑ ΑΣΙΚΗ
απλα θεες..οποιος εχει υλικο απο αυτες φωτογραφιες/βιντεο και εχει ορεξη ας το παραθεσει εδω
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Ρε pidikoylas77 τί μου θύμισες. Τί μουνάρες ήταν και οι δύο. Πάντως δεν νομίζω να έχουν κάνει γυμνό.
 

Milfakias

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2006
Μηνύματα
461
Like
502
Πόντοι
21
κατι λιγα πρεπει να εχουν κανει για σοφτ καταστασεις
αλλα ειναι ΜΟΥΝΑΡΕΣ
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Oι γυναίκες τώρα είναι πιο προκλητικές (ας είναι καλά η μόδα) και πιο περιποιημένες (ας είναι καλά τα hondos) αλλά είναι τελείως αντιερωτικές και αντισεξουαλικές.
 

liakoss1984

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2006
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδία αυτή που έπαιζε σε μια ταινια με τον τσάκωνα μάλλον η ταινια λεγότανε για μια χούφτα τούβλα που ήταν γυναίκα του τσάκωνα και τον απατούσε με τον Τάσο κωστή την ξέρει κανείς????
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Η πιο όμορφη γυναίκα των 80's ήταν η ʼννα Χ, και συνάμα η πιο προοδευτική. (Ήταν και μητέρα μου)
 

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
784
Κριτικές
39
Like
8.445
Πόντοι
7.613
peloponisios εάν θες βοηθάς:

- ποια ήταν η Αννα Χ (μία ξανθιά που είχε παίξει με τον Βουτσά και νομίζω Μουστάκα?
- "ήταν μητέρα σου"? δηλαδή?
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Οι γυναίκες των 80s ήταν πιο λαικές, πιο γνήσιες.
Απο εμφάνιση όμως άθλιες, σύμφωνα με τις προσταγές της μόδας της εποχής.
+ το χειρότερο ατόπημα για εμένα: Μουνιά με τόσες τρίχες που θα τις ζήλευε ακόμα και ο bob marley  :2funny:

Σήμερα είναι πιο κλασσάτες, πιο περιποιημένες, πιο ανεξάρτητες.

Τις προτιμώ όπως είναι σήμερα ...
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
....και σε εικοσι χρονια ομως που η μοδα θα κανει παλι κωλοτουμπες, παλι με αξυριστα μουνια θα τις προτιμαμε..
 

Επισκέπτης
Εγώ παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής:

Περνώντας έξω από σχολεία καθώς έρχομαι στην δουλειά μου, βλέπω ότι μία μέτρια γκόμενα του σήμερα είναι η καλύτερη που είχαμε τότε!!! Και τις βλέπαμε και σαν θεές τις μπαζόλες. Είχαμε κάνει ένα re-union το 2001 (10 χρόνια μετά το απολυτήριο του Λυκείου) και έφριξα από τις μπαζόλες που έσκασαν μύτη (η οποίες ήταν ακόμη χειρότερες από τότε λόγω ηλικίας!).

Γενικά πιστεύω ότι η γεννιά μου ('73) είναι καταραμένη. Κι αυτό για τους εξής λόγους:

(α) Είχαμε μπάζα στο σχολείο
   (α1) Τώρα είναι μουνάρες οι περισότερες
(β) Γαμιόντουσαν με μεγαλύτερους
   (β1) Τώρα πηδιούνται με συμμαθητές τους
(γ) Κλασσικό σώμα ελληνίδας ( = κιούπι)
   (γ1) Τώρα έχουν κορμιά-λαμπάδες

Αυτά από μένα!!!
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
6
παντως παιδια οι απολυτες γυναικαρες εκεινης της δεκαετιας ηταν κατα προσωπικη μου αποψη δυο..μιλαμε για μουναρες και ειναι ακομη και σημερα...
1. ΕΛΕΝΗ ΦΙΛΙΝΗ
2. ΒΙΝΑ ΑΣΙΚΗ
απλα θεες..οποιος εχει υλικο απο αυτες φωτογραφιες/βιντεο και εχει ορεξη ας το παραθεσει εδω

Ελένη Φιλίνη και στο μίξερ
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Αλλη ρε παιδια η μια εποχη, αλλη η αλλη. φυσικα & τωρα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα. Συνοπτικα αυτο που λεει ο liomas (α, ρε ατομο!!) ειναι σωστοτατο. Βεβαια & τοτε υπηρχαν αυτες που καναν πολλα (ναι μπαζα οι περισοτερες) μα υπηρχαν & αυτες που μετραγαν & τα καναν ολα. (το δασος στη Καισαριανη, Αλσος Παγκρατιου,κλπ) εχουν πολλες ιστοριες να πουνε... Βεβαι τοτε τα χειροτερα γινοτουσταν πισω απο κλειστες πορτες (πολλα απο αυτα που σημερα ειναι δεδομενα). Ακομα & οι περισοτερες πουτανες των μπουρδελων της εποχης ηταν χαλια. να σε πληρωνουν επρεπε!! (τις καλυτερες θυμαμαι τις ειχε εκεινο το μπουρδελο πισω απο την Αγγλικη Πρεσβεια στο Κολωνακι!!!( υπαρχει ακομα αυτο, ρε παιδια???). Σημερα παντως μαμας ευκολοτατα. & μαγκες εσεις της γενιας των 80's δεν εχετε παει ακομα χαμπαρι οτι η πλειοψηφια απο τις πιτσιρικες 22 & κατι πανε με μεγαλυτερους τους????  Halooooooo..... :idiot:
 

Επισκέπτης
(β) Γαμιόντουσαν με μεγαλύτερους
    (β1) Τώρα πηδιούνται με συμμαθητές τους
Αυτά από μένα!!!

Όχι ρε Liomas δεν είναι έτσι. Και τώρα και τότε οι γκόμενες με μεγαλύτερους τραβιούνται. Όταν ήμουν Λύκειο η 3η είχε γκόμενες από τη πρώτη και η 2α και η 3η τους τις γαμούσαν οι φοιτητές.

Στο Πολυτεχνείο οι πεμπτοετής γαμούσαν τις πρωτοετής και πάει λέγοντας. Στη δουλειά γαμιούνται με τα τα αφεντικά και τους προϊσταμένους τους.

Είναι ο παγκόσμιος κανόνας και δεν αλλάζει...
 

leonardo

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2006
Μηνύματα
16
Like
1
Πόντοι
0
Εγώ παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής:

Περνώντας έξω από σχολεία καθώς έρχομαι στην δουλειά μου, βλέπω ότι μία μέτρια γκόμενα του σήμερα είναι η καλύτερη που είχαμε τότε!!! Και τις βλέπαμε και σαν θεές τις μπαζόλες. Είχαμε κάνει ένα re-union το 2001 (10 χρόνια μετά το απολυτήριο του Λυκείου) και έφριξα από τις μπαζόλες που έσκασαν μύτη (η οποίες ήταν ακόμη χειρότερες από τότε λόγω ηλικίας!).

Γενικά πιστεύω ότι η γεννιά μου ('73) είναι καταραμένη. Κι αυτό για τους εξής λόγους:

(α) Είχαμε μπάζα στο σχολείο
    (α1) Τώρα είναι μουνάρες οι περισότερες
(β) Γαμιόντουσαν με μεγαλύτερους
    (β1) Τώρα πηδιούνται με συμμαθητές τους
(γ) Κλασσικό σώμα ελληνίδας ( = κιούπι)
    (γ1) Τώρα έχουν κορμιά-λαμπάδες

Αυτά από μένα
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου φίλε.Την ιδια άποψη έχω αν και απόφοιτος του 1998.Τελείως ανέραστο στυλάκι οι συμμαθήτριες μας-τζιν ψηλοκαβαλο 501,μποτακια Τimberland,πουκαμισακι Polo και στριγκακι ουτε λογος!Καλα δεν αναφέρομαι για περιποηση προσωπο-σωμα-χτενισμα γιατι απλα δεν συγκρίνονται με τις σημερινες 17-18αρες.
Και το καλύτερο γιατρικό όταν ειμαι στα down μου είναι να βλέπω φωτογραφίες απο την πενταήμερη στη Ρόδο και να γελάω προσπαθώντας να ξεχωρισω τις κοπέλες απο τα αγόρια... :2funny: :2funny:Τι να λεμε τωρα πως άλλαξαν τα πραγματα μεσα σε μια πενταετια... :headbang:
 

leonardo

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2006
Μηνύματα
16
Like
1
Πόντοι
0
Όχι ρε Liomas δεν είναι έτσι. Και τώρα και τότε οι γκόμενες με μεγαλύτερους τραβιούνται. Όταν ήμουν Λύκειο η 3η είχε γκόμενες από τη πρώτη και η 2α και η 3η τους τις γαμούσαν οι φοιτητές.

Στο Πολυτεχνείο οι πεμπτοετής γαμούσαν τις πρωτοετής και πάει λέγοντας. Στη δουλειά γαμιούνται με τα τα αφεντικά και τους προϊσταμένους τους.

Είναι ο παγκόσμιος κανόνας και δεν αλλάζει...
Θα διαφωνησω φιλε logical οι σημερινες 16αρες και βαλε γουσταρουν να ειναι με συνομίληκούς τους,το βλέπω καθημερινά στην Αθήνα αλλά και στη μικρη πολη απ'οπου καταγομαι και τελειωσα το σχολείο και να σου πω χαιρομαι απο τα βαθη της ψυχης μου αν και δεν ενιωσα το ιδιο οταν ημουν και εγω μαθητης.Τότε οι κοπελιτσες με τον μικροτερο που πηγαιναν ήταν τουλαχιστον κατα 5 χρονια μεγαλυτερος και κοιταγαν "να δεσουν τον σκυλο" και μιλαμε συκρινόμενες με τις σημερινες ηταν μπαζα του κερατα...και ομως το επαιζαν δηθεν.Και οταν γυριζω στην πολη μου για Χρ/γεννα-Πασχα... και μαζευομαστε με αλλα παιδια και με τον κολλητο μου που δουλεύει αλλού τα ιδια λεμε και συμφωνουμε απόλυτα.Οι κυρίες τωρα ειναι διπλασιες απο οτι ηταν ασχημες όπως τοτε και τωρα που μας κανουν τα γλυκα ματια και μας κοζαρουν τις εχουμε-εχω γραμμενες στα αρχιδια μας.Τι να μας πουν απο την ζωη τους και αυτές.
Παντως αλλαζουν τα πραγματα και μπραβο στα σημερινα πιτσιρικια που δεν κολλανε σε μπλαζε καταστασεις...Εύγε...
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Τι να πούμε και εμείς ρε παιδιά... Οι απόφοιτοι του 78-79... ʼμα βλέπω φωτογραφίες του τότε, απορώ για το σήμερα... Και λέω πως απορώ για το σήμερα, γιατί σήμερα, οι παλιές μου συμμαθήτριες είναι μουνάρες του κερατά - πάθαμε πλάκα στο reunion το καλοκαίρι - και όσα δεν έκαναν τότε τα κάνουν τωρα...
Έβγαλα τα απωθημένα μου μέσα σε 3 μήνες... Με όσες ήθελα να πηδήξω τότε, το κατάφερα τώρα και χωρίς ιδιαίτερο κόπο.
Αλλά βλέπω τα σημερινά 18χρονα και παθαίνω την πλάκα μου... Είναι απίστευτα και μπράβο τους.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Για να καταλάβετε πόσο καλά πέρασα τα μαθητικά μου χρόνια λόγω γυναικών, από την ημέρα που τελείωσα τα γυμανσολύκεια απλά χάθηκα! Ούτε ένα τηλέφωνο δεν κράτησα, και στο δρόμο άν δω κανά γνωστό αλλάζω δρόμο! Αίσχος! Ακόμα κουβαλάω κουσούρια λόγω μιας κωλοκύπριας και μιας χιώτισσας. Το θυμάμαι και με πιάνει σύγκρυο. Τι reunion και παπαριές, άλλαξα τόσο πολύ ασύνειδητα ή ενσυνείδητα που περνάω από δίπλα τους και δεν με αναγνωρίζουν!!! Και πόσο θα ήθελα να τις σκυλοβρίσω αλλά δεν έχω επιχειρήματα, ούτε πάτημα. Από την μία σφαλιάρα στην άλλη χρόνο με το χρόνο, το βαρέλι δεν έχει πάτο. Ρόμπα θα με ξανακάνουνε.... Μαύρη πέτρα σου λέω!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom