Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 369K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.108
Πόντοι
4.746
Δεν θα ξεχάσω τα λόγια ενός βΡομά (την εποχή της δραχμής) που έλεγε: " Ρε τι ωραίες εποχές περνάγαμε; Αγοράζαμε το καρπούζι 50 λεπτά, το πουλάγαμε 40 και κονομούσαμε." Αυτόν το συγκεκριμένο έπρεπε να τον καλέσου στο Harvard να κάνει σεμινάριο. :cheesy::cheesy::cheesy::cheesy:
Τα καρπουζια δεν τα αγοραζουν πηγαινουν στο χωραφι και μαζευουν τα β διαλογης που λεμε οτι ειναι αχρηστο απλα


Επσης ο γυφτος δεν ειναι ενας φτωχος κακομοιρης ,Γιατι με το να κανεις παρανομιες κλεψιες , (εδω στο διαδικτυο εχουν κανει τις κλεψιες απο το marketplace η απο εικονικες σελιδες εχουν ναι δικους του χακερ κλπ) μετα απο το παρεμποριο εκει να δεις .Εχουν χεστει στο χρημα .Θυμαστε ο αλλος ο γυφτος ειχε την φεραρι μεσα στο σπιτι .
Τωρα εισαι ενα κοροιδο απλα που δεν κανεις και εσυ το ιδιο η κοτα .
Ηθικες αναστολες ειναι για τους ηλιθιους σε ενα κρατος που ειναι αδρανες απενατι στην εγκληματικοτητα.
Προσωπικα ανήκω στα κοτοπουλα το λεω ανοιχτα και στα ισια .
 
Τελευταία τροποποίηση:

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.820
Like
7.839
Πόντοι
2.306
Για τους Ρομά είμαστε ο παράδεισος. Έρχονται κι από άλλες χώρες προς τα εδώ, επειδή γίναμε ξακουστοί, πόσο ανεκτικοί είμαστε με τη βία και την παραβατικότητα της φάρας τους.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.820
Like
7.839
Πόντοι
2.306
Το ζητούμενο είναι, τέτοιες επιχειρήσεις της αστυνομίας να συνεχιστούν αδιάκοπα. Μέχρι να μας ξεκολλήσει η ρετσινιά, ότι είμαστε η χώρα που βολεύονται οι Ρομά.

 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.032
Πόντοι
2.306
δειξε μου ρε φιλε που τους δικαιολογησα? ετσι για την αλητεια!

επισης, μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα για την ποιοτητα των δρομων στην Ελλαδα.. και θα εχεις δικιο, κωλος ειναι!
ομως δεν εγιναν μονοι τους! καποιοι εχουν φαει χρημα και εχουν παρακαμψει διαδικασιες! θα τα βαλουμε με τους οδοποιους? ναι, παραδιδουν εργα ζαβα.

ποιος τους αφηνει?

θες να τσιριζεις λοιπον, για ρομα και γυφτους κτλ κτλ? κανε το, αμα αλλαξει κατι, ελα να μου πεις!

τι σου λεω? οτι τους θρεφει ενα ολοκληρο συστημα, και τους εκμεταλευεται!

η λογικη μου ειναι μια χαρα, απλα δεν κολλαω στο δικο μου οπτικο πεδιο μονο, κανω ενα zoom out να δω λιγο την εικονα απο μακρια
γιατι μπορει ο μπατιρης ο αληταρας ο ρομα να μου κανει μια ζημια, αλλα αυτος που εδραιωνει την κατασταση, και του ρομα ως τετοιου και τη δικια μου που δεν εχω τροπο αμυνας, ε... δεν ειναι ρομα.
Απάντησε μας λίγο:
Γιατί αυτοί οι αθίγγανοι δεν επιθυμούν να μορφωθούν, γιατί δε θέλουν να ζήσουν σαν τους υπόλοιπους;
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.271
Κριτικές
2
Like
773
Πόντοι
96
οι κοινωνιολογια αυτα τα εχει απαντησει εδω και χρονια.
στις περιθωριοποιημενες ομαδες αυτα που εμεις οι οργανωμενοι (ο θεος να μας κανει) τα εχουμε για αυτονοητα, αυτοι δεν τα πολυκαταλαβαινουν, ειναι η φτωχια, ειναι οι αμορφωσια, ειναι ο αποκλεισμος, ειναι οι προκαταληψεις!
αυτη τη στιγμη ειμαστε σε εναν φαυλο κυκλο, που ομως φθινει, πλεον για να παρουν αρκετα επιιδοματα, τους αναγκαζουν να πανε τα παιδια σχολειο πχ!
Τελος παντων, ειναι βαρετη η κουβεντα μαζι σας, εχετε μαζευτει εδω για να βρισετε και σε καμια περιπτωση δεν θελετε να δειτε που ειναι το προβλημα.

καλη συνεχεια σε ολους
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.669
Κριτικές
1
Like
6.751
Πόντοι
1.056
Παραδοσιακά διανύουμε τον Σεπτέμβριο,ένα μήνα όπου έχει τα περισσότερα παζάρια -εμποροπανηγύρεις.

Υπήρχανε δήμοι που δίνανε δουλειά στους επαγγελματίες εμπορικών συλλόγων.

Με τον ερχομό ΝΔ δημάρχων ,διέκοψαν κάθε τέτοια κίνηση και δώσαν τα παζάρια υπέρ εργολαβία σε γυφτους.

Πέρασα χθες και είδα τόσο χρυσό δόντι να καλουπώνει στήνει το παζάρι ,που δεν παίζει να μείνει κολυμπηθρόξυλο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom