Νέα

Γλώσσα πληκτρολογίου λάπτοπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotos71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6
  • Εμφανίσεις 321
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.393
Like
2.169
Πόντοι
456
Μία ηλίθια ερώτηση...
Ψάχνω να βρω λάπτοπ και διαβάζω για us keyboard, english keyboard, greek keyboard.
Αυτά είναι αμιγώς αγγλικά, ελληνικά κλπ; Δεν έχουν επάνω στα κουμπιά και τις δύο γλώσσες, ελληνικά και αγγλικά;
 

manos251

Νέο Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
Μία ηλίθια ερώτηση...
Ψάχνω να βρω λάπτοπ και διαβάζω για us keyboard, english keyboard, greek keyboard.
Αυτά είναι αμιγώς αγγλικά, ελληνικά κλπ; Δεν έχουν επάνω στα κουμπιά και τις δύο γλώσσες, ελληνικά και αγγλικά;
greek keyboard : C και Ψ στο ίδιο πλήκτρο, english keyboard : μόνο C στο πλήκτρο.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.621
Πόντοι
456
Μία ηλίθια ερώτηση...
Ψάχνω να βρω λάπτοπ και διαβάζω για us keyboard, english keyboard, greek keyboard.
Αυτά είναι αμιγώς αγγλικά, ελληνικά κλπ; Δεν έχουν επάνω στα κουμπιά και τις δύο γλώσσες, ελληνικά και αγγλικά;
Η γλώσσα δεν είναι στα κουμπιά. Η γλώσσα είναι στο λειτουργικό του υπολογιστή. Δηλαδή μέσα από τις ρυθμίσεις του υπολογιστή μπορείς να βάλεις ό,τι γλώσσα θες στο πληκτρολόγιο. Το greek keyboard πιθανώς να εννοούν ότι έχει εκτός από το αγγλικό αυτοκόλλητο πάνω στο κουμπί και το ελληνικό, για να μπορείς να βλέπεις τι πατάς.
Αν τα γνωρίζεις όμως δε σε νοιάζει αυτό καθόλου. Εγώ για να σου δώσω να καταλάβεις έχω πληκτρολόγιο από Κίνα που είναι το κλασσικό αγγλικό us keyboard και όπως βλέπεις δουλεύουν μια χαρά τα ελληνικά.
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
256
Like
437
Πόντοι
21
Μία ηλίθια ερώτηση...
Ψάχνω να βρω λάπτοπ και διαβάζω για us keyboard, english keyboard, greek keyboard.
Αυτά είναι αμιγώς αγγλικά, ελληνικά κλπ; Δεν έχουν επάνω στα κουμπιά και τις δύο γλώσσες, ελληνικά και αγγλικά;
Δεν έχω δει keyboard με ελληνικά γράμματα εδώ και 10 χρόνια.
Αφού είναι στάνταρ τα γράμματα και τα μαθαίνεις απέξω χωρίς να κοιτάς όταν τυπογραφεις.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.430
Like
7.007
Πόντοι
1.056
Μία ηλίθια ερώτηση...
Ψάχνω να βρω λάπτοπ και διαβάζω για us keyboard, english keyboard, greek keyboard.
Αυτά είναι αμιγώς αγγλικά, ελληνικά κλπ; Δεν έχουν επάνω στα κουμπιά και τις δύο γλώσσες, ελληνικά και αγγλικά;

Πάρε ο,τι θες. Αν δεν ξερεις τυφλο συστημα οπως οι περισσοτεροι πλεον και θες να βλεπεις τα γραμματα στο πληκτρολογιο , υπαρχουν αυτοκολλητα με τα γραμματα που τα κολλας πανω στα πληκτρα με 1-2 ευρω. https://www.skroutz.gr/c/290/diafora-aksesouar-laptop/f/1175343/aytokollito-pliktrologiou.html Μην κολλας εκει.
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.993
Like
7.404
Πόντοι
1.056
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα τύπε… :tooth:

IMG_5696.jpeg
 
Τελευταία τροποποίηση:

Αγγελική

Call-Girl
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
1
Like
15.288
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα τύπε… :tooth:

IMG_5696.jpeg
Kαι είχα απορία πώς βγαζουν άκρη οι Κινεζοι με το πληκτρολόγιο,που είναι χιλιάδες τα ιδεογράμματα. Και πρέπει να ειναι κ δύσκολο και το Γεωργιανο ή Αρμενικο πληκτρολογιο,που εχει τελείως αλλα γραμματα,αλλά αυτα ειναι αλφάβητα με στάνταρ χαρακτηρες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom