Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Τελικά έχει ενδιαφέρον πως ερμηνεύει κανεις κάποια γεγονότα

Σχεδόν κάθε οπτική έχει ενδιαφέρον
Γι' αυτό έλεγα στον περσόνα πριν λίγο, τι έχασα τόσα χρόνια που δεν είχα ανακαλύψει αυτό το απίθανο site.

Δε θα πλήξουμε ποτέ εδώ μέσα. :rolleyes:
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
ο γιωργακης παιζει.Ονοματισε τα υπουργεια με ολες του τις λοξες ,κλιματικη αλλαγη,διαφανεια,ανθρωπινα δικαιωματα καμ(και αλλες μαλακιες)
Τα ονοματα των υπουργειων ειναι τωρα σιδηροδρομιακα ,τεραστια.
Το πιο κουφο, βαφτισε το υπουργειο των μπατσων σε υπουργειο ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ χαχαχα ,new speak
αρχιζουν τα γελια

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Εντατικοποίηση της διαδικασίας για την εξεύρεση λύσης στην εκρεμότητα της ονομασίας αναμένει η ΠΓΔΜ μετά τις εκλογές και το σχηματισμό της νέας κυβέρνησης στην Ελλάδα, όπως δήλωσε ο πρόεδρος της χώρας Γκιόργκι Ιβανόφ.

Εκτιμά δε ότι είναι εφικτό να υπάρξει συμβιβασμός, εφόσον η διαδικασία αυτή επανέλθει στο πλαίσιο των ψηφισμάτων του ΟΗΕ και οι συνομιλίες αφορούν μόνον στο όνομα.

«Πρόβλημα αποτελεί το γεγονός ότι σε αυτές τις πολυετείς συνομιλίες συμπεριλήφθηκαν ζητήματα, τα οποία δεν μπορούν να αποτελέσουν αντικείμενο διαπραγμάτευσης. Δεν μπορεί να αμφισβητείται η εθνική ταυτότητα της "Μακεδονίας", η μακεδονική γλώσσα... Γι αυτό ζητούμε οι συνομιλίες να επανέλθουν στα πλαίσια των ψηφισμάτων του ΟΗΕ, δηλαδή να διεξαχθούν συνομιλίες αποκλειστικά για το πρόβλημα, που έχει η Ελλάδα με το όνομά μας. Σε περίπτωση που επανέλθουν οι συνομιλίες σε αυτά τα πλαίσια, τότε είναι εφικτό να υπάρξει λύση», ανέφερε ο κ. Ιβανόφ.

Υπογράμμισε επίσης ότι οι ελληνικές θέσεις είναι γνωστές, όπως γνωστές είναι και εκείνες της ΠΓΔΜ, και ότι αυτές πρέπει να αποτελέσουν σημείο εκκίνησης, προκειμένου να υπάρξει συμβιβαστική λύση, η οποία δεν θα είναι απαξιωτική ούτε για την ΠΓΔΜ ούτε για την Ελλάδα.

«Το ζήτημα είναι ευαίσθητο και εισέρχεται στη σφαίρα της εθνικής ταυτότητας, όταν κάποιος επιχειρεί να πλήξει την αξιοπρέπειά σας, να σας αφαιρέσει την υπερηφάνεια ότι ανήκετε σε έναν λαό και όταν αμφισβητεί το βασικό δικαίωμα κάθε ατόμου στον πλανήτη, δηλαδή το δικαίωμα στον αυτοπροσδιορισμό και την αυτοταυτοποίηση. Στην ιστορία οι άνθρωποι, που ζούσαν σε αυτό τον χώρο προσδιορίζονταν, ως Μακεδόνες. Αυτοί οι Μακεδόνες δημιούργησαν τη Μακεδονία. Και αυτοί ήταν, αλλά και εμείς είμαστε υπερήφανοι, που είμαστε Μακεδόνες και έχουμε αυτό το δικαίωμα που έχει ο καθένας σε αυτόν τον πλανήτη», πρόσθεσε ο κ. Ιβάνοφ.

Αναφερόμενος στην ευρωπαϊκή πορεία της χώρας του, ο κ. Ιβάνοφ σημείωσε ότι αναμένει από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και την ΕΕ «να εκτιμήσουν την πρόοδο, που σημείωσε η ΠΓΔΜ σχετικά με την εφαρμογή των μεταρρυθμίσεων, και ιδιαίτερα εκείνων που εντάσσονται στα οχτώ κριτήρια, που καθόρισε η Επιτροπή ως προϋπόθεση για να λάβει η χώρα θετική έκθεση αξιολόγησης και ημερομηνία έναρξης ενταξιακών διαπραγματεύσεων με την ΕΕ».

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ο γιωργακης παιζει.Ονοματισε τα υπουργεια με ολες του τις λοξες ,κλιματικη αλλαγη,διαφανεια,ανθρωπινα δικαιωματα καμ(και αλλες μαλακιες)
Τα ονοματα των υπουργειων ειναι τωρα σιδηροδρομιακα ,τεραστια.
Το πιο κουφο, βαφτισε το υπουργειο των μπατσων σε υπουργειο ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ χαχαχα ,new speak
αρχιζουν τα γελια

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.


καλα υπουργο εξωτερικων εβαλε τον εαυτο του??

μα πως θα γινει αυτο?

ο πρωθυπουργος της χωρας που πρεπει να ειναι στην ελλαδα για να φροντιζει τα προβληματα του τοπου

θα ειναι απο χωρα σε χωρα λες και κανει εκδρομη?

και η ελλαδα πως θα κυβερνηθει απο το laptop μεσα σε ενα αεροπλανα??

τι μαλακια ηταν αυτη που εκανε..

δεν του ειπε κανει οτι τωρα πρεπει να συμπεριφερεται σαν πρωθυπουργος??

να δραπετευσει απο την πραγματικοτητα θελει κι αυτος.. :headbang: :headbang: :headbang:
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.560
Κριτικές
4
Like
2.347
Πόντοι
506
ψαχνω τωρα στο youtube το βιντεακι του gap ,που τον ρωτησε προδφατα σε μια συνεντευξη για το φορολογικο και απαντησε κατι για τα laptop , οποιος το εχει υποψιν του ,ας δωσει ενα link
ψάξε - ψάξε, έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου, τουλάχιστον 8 χρόνια...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
μαλλον ειναι καλυτερα να βρεις το κανονικο link ,
μπας και μαθεις τιποτα απο laptop , αν δε γουσταρεις ν'άκους για φορολογικες κλιμακες και οικονομικα μοντελα...
οσο για το οξικο οξυ που προτεινεις , να σαι σιγουρος οτι θα συνεχιζει να τσουζει τον ποπο της αγελης ...περιμενε λιγο και αν νιωσεις κανενα πρασινο φορο-μαρκουτσι ,βαθια απο πισω , αυτο δυστυχως δε θα κανει δουλεια :

vaseline_20368g_20l_profile.jpg


θα φατε καλα την πρασινη αναπτυξη του einstein , οσο για μενα πραγματικα στα @@ μου ,οικονομικα ειμαι αξιοπρεπεστατα ,και δεν εχω αναγκη κομματικα οπαδιλικια.
λιγο υπομονη...
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
καλα υπουργο εξωτερικων εβαλε τον εαυτο του??

μα πως θα γινει αυτο?
Οπως θα γινοταν και η Δαμανακη υφυπουργος των μπατσων :idiot: :idiot: ακομα φανταζομαι τη μουρη της οταν θα ακουσε τη προταση του :2funny: :2funny:.Αυτος ο τουριστας που εχει μεινει λιγο Καναδα,λιγο Αμερικη,λιγο Σουηδια,λιγο Ελλαδα και τελικα δεν ξερει καμμια χωρα καλα θα προσφερει απιστευτες στιγμες γελιου και συγχυσης με τη βλακεια του,την αγνοια του και κυριως με τη βαθεια υπεροψια με την οποια αντιμετωπιζει τους Ελληνες και την ιστορια τους.Αν δεν ηταν τοσο ηλιθιος, η κινηση του θα χαρακτηριζοταν τουλαχιστον προσβλητικη ως προς τη Δαμανακη
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Το χάρισμα δανείων και καρτών περιμένουμε,την απάτη του αιώνα...

Ούτε στη Λατινική Αμερική τέτοιες παπατζίδικες μέθοδοι...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
μαλλον ειναι καλυτερα να βρεις το κανονικο link ,
μπας και μαθεις τιποτα απο laptop , αν δε γουσταρεις ν'άκους για φορολογικες κλιμακες και οικονομικα μοντελα...
οσο για το οξικο οξυ που προτεινεις , να σαι σιγουρος οτι θα συνεχιζει να τσουζει τον ποπο της αγελης ...περιμενε λιγο και αν νιωσεις κανενα πρασινο φορο-μαρκουτσι ,βαθια απο πισω , αυτο δυστυχως δε θα κανει δουλεια :

vaseline_20368g_20l_profile.jpg


θα φατε καλα την πρασινη αναπτυξη του einstein , οσο για μενα πραγματικα στα @@ μου ,οικονομικα ειμαι αξιοπρεπεστατα ,και δεν εχω αναγκη κομματικα οπαδιλικια.
λιγο υπομονη...
ναι ειχαμε δει ποσο λιγο μας γαμησε κι ο αλλος πριν.....
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Ένας σοφός στο MEGA. Ο νομπελίστας Τζόζεφ Στίγκλιτς, ο άνθρωπος, από τον οποίο ο Παπανδρέου ζήτησε συνταγή σωτήριας για την ελληνική οικονομία, μίλησε στην ΕΡΕΥΝΑ, του Παύλου Τσίμα. Δεν...

ήταν δυνατόν στα πλαίσια μιας τηλεοπτικής εκπομπής να παρουσιάσει τη θαυματουργή συνταγή, μίλησε, όμως, με πολύ θερμά λόγια για το Γιώργο Παπανδρέου. "Είστε τυχεροί που έχετε για ηγέτη έναν από τους πιο προοδευτικούς και σκεπτόμενους ανθρώπους στον κόσμο" . :rolleyes: :idiot: :'( :- :o
 

jcvd35

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.469
Like
0
Πόντοι
16
Ένας σοφός στο MEGA. Ο νομπελίστας Τζόζεφ Στίγκλιτς, ο άνθρωπος, από τον οποίο ο Παπανδρέου ζήτησε συνταγή σωτήριας για την ελληνική οικονομία, μίλησε στην ΕΡΕΥΝΑ, του Παύλου Τσίμα. Δεν...

ήταν δυνατόν στα πλαίσια μιας τηλεοπτικής εκπομπής να παρουσιάσει τη θαυματουργή συνταγή, μίλησε, όμως, με πολύ θερμά λόγια για το Γιώργο Παπανδρέου. "Είστε τυχεροί που έχετε για ηγέτη έναν από τους πιο προοδευτικούς και σκεπτόμενους ανθρώπους στον κόσμο" . :rolleyes: :idiot: :'( :- :o
ρε φιλε μηπως εισαι εσυ που επιασε τον κωστακη στο κρεβατι ο σπηλιωτοπουλος και χωρισαν για αυτο το λογο?γιατι σε βλεπω πολυ ερωτευμενο μαζι του.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Αυτοκολλητάκι μου

Μέρα και νύχτα, πρωί και βράδυ
με φως, με σκοτάδι, πάντα μαζί
και δε χωράει τίποτε άλλο
ανάμεσά μας για μια ζωή.

Αυτοκολλητάκι μου να το θυμάσαι
το καρδιοχτυπάκι μου για πάντα θα ‘σαι
και πια το ξέρω, εμείς οι δύο
χώρια δε ζούμε ούτε λεπτό
αυτοκολλητάκι μου σε αγαπάω.

Χαρά και κλάμμα, γέλιο και δάκρυ
στου κόσμου την άκρη πάντα μαζί
και δεν τ’ αλλάζω με τίποτ’ άλλο
εσένα θέλω για μια ζωή.

Αυτοκολλητάκι μου να το θυμάσαι
το καρδιοχτυπάκι μου για πάντα θα ‘σαι
και πια το ξέρω, εμείς οι δύο
χώρια δε ζούμε ούτε λεπτό
αυτοκολλητάκι μου σε αγαπάω.

Γαμώτο, να μην υπάρχει youtube όταν έπαιζαν το κλιπ...
 

pescatore

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
78
Κριτικές
2
Like
24
Πόντοι
0
Οπως θα γινοταν και η Δαμανακη υφυπουργος των μπατσων :idiot: :idiot: ακομα φανταζομαι τη μουρη της οταν θα ακουσε τη προταση του. Αν δεν ηταν τοσο ηλιθιος, η κινηση του θα χαρακτηριζοταν τουλαχιστον προσβλητικη ως προς τη Δαμανακη

H Δαμανάκη που γύρισε 3 κόμματα μέχρι να βρει ένα "να την εκφράζει" ( :cum:), είναι βολεμένο μέλος πια του συστήματος σε ένα κόμμα εξουσίας που κυβερνά αυτή τη στιγμή τον τόπο. Σαν εξουσιαστικό κόμμα θα έχει και δυνάμεις αστυνόμευσης-καταστολής. Αν την προσβάλλουν όλα αυτά να πάει σε κανένα αναρχοκομμουνιστικό κόμμα ή να κάτσει σπίτι της. Μάλλον όμως τη προσέβαλε το ότι της δώσαν υφυπουργείο και όχι υπουργείο.
Όταν ενταχθείς στο εξουσιαστικό σύστημα η προιστορία σου είναι μόνο για την διηγήσε στα εγγόνια σου...τους άλλους δεν τους πείθεις
 

Dikaios_gamias

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.208
Like
0
Πόντοι
16
Ηγέτη Καραμανλή!!!!!!  Την κοπάνησες.. Κατάλαβες οτι ήμαστε χαμηλής νοημοσύνης όλοι από τη στηγμή που ψηφίσαμε Παπανδρέου και παρετήθηκες... Εμ... Σωστότατος!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
2 μέρες έχουν περάσει και το κλαψομούνιασμα των δεξιών, χουντικών και λοιπών προοδευτικών ομάδων της κοινωνίας έχει ξεπεράσει ακόμα και τη Βροχοπούλου....

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Κλλααααααααααααααααααααααααααααμααααααααααααααααααααααααααααααααααα λέμε.....  :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.472
Κριτικές
61
Like
42.678
Πόντοι
22.785
Ηγέτη Καραμανλή!!!!!!  Την κοπάνησες.. Κατάλαβες οτι ήμαστε χαμηλής νοημοσύνης όλοι από τη στηγμή που ψηφίσαμε Παπανδρέου και παρετήθηκες... Εμ... Σωστότατος!!

Μακάρι να ειναι αυτος που θα κοψει τα σκάνδαλα, που θα ασκησει σωστη εξωτερικη πολιτικη, που θα μειωσει το ελλημα εις βάρος της τσέπης αυτων που έχουν(που ειναι πολλοί) και οχι αυτων που δεν έχουν, που θα μειωσει την ανεργεία οχι με stage αλλά με αληθινές δουλειές και που θα κάνει το κοσμο να χαμογελάσει.... :rockon:

Αλλά επειδη δε ζουμε σε ουτοπία περιμένω να γινει τουλάχιστον ένα μονο απ οτι εγραψα....
Μονο ένα.................
Οποιο να ειναι αυτο...
Και τουλάχιστον...
ας μην γινουμε χειρότερα.......................

ΔΕ ΦΤΑΙΩ εγω για τις επιλογές της προηγουμενης γενειάς...
Δε φταιω αν η γενεά του πολυτεχνείου τα κανε έτσι... :dancing: :dancing:

Εγω(εσυ αυτος και οι λοιποι), παλευουμε(οσοι το κάνουν εν πάση περιπτωση) για μια καλυτερη ζωη...
Τυχαινει να γουστάρουμε το μέρος που ζουμε και δε θέλουμε να φυγουμε...[size=25pt](ακομα)
[/size]
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Persona  στο δίλημμα  Αντζελα Γκερέκου ή  Τίνα  Μπιρμπίλη  ποια  είναι η  θέση  σου ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom