Νέα

Φοβερο τροχαιο στην Κρητη με 3 νεκρους και 4 τραυματιες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loafer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
ο ΒΟΑΚ είναι πολύ επικίνδυνος, είχα την ``τύχη`` να τον διασχίσω πριν δυο χρόνια από χανια ηρακλειο βράδυ και χέστηκα πάνω μου, σκοτεινός με ανάποδες στροφές, οι κρητικοί, χωρίς παρεξήγηση, οδηγοί για τον πουτσο, σε στοπ ποτε, και το κόκκινο σαν να είναι στοπ, άσε η καγκουριά, ίσως οι μοναδικοί στην ελλάδα που οδηγούν με την μουσική τερμα να ακούγονται από χιλιομετρα, και όχι λίγοι, καθε 10 λεπτα και ένας... για πολύ παντελίδη μιλάμε... 
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Μη κρινουμε για να μη κριθουμε
να μην κρινουμε ποιον τυπε;αυτον που τρεχει με 200 στο δρομο αδιαφορωντας αν σκοτωσει ξεροντας οτι θα τη γλυτωσει με αμελεια; :S :S :S
 

PTsaras

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2017
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
Ο οδηγός προσαρμόζεται στον δρόμο  και οχι  το αντίθετο. 
 

Velociraptoras

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.375
Κριτικές
35
Like
5.053
Πόντοι
2.266
ναι το fiat punto φταιει οχι οι Έλληνες ανεγκέφαλοι οδηγοί..
οι αλλοι οι κρητικοι πιυ σκοτώθηκαν ολοι punto ειχαν ?
εθελοντές ειναι ολοι αυτοί.
αντε μη πω καλα να παθουν και με πειτε και μουνοπανο μετά.
Tυπε εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα να το δουμε λιγο και αλλιως και ενα αμαξι με 0 αστερια στα crash test ειναι ενα κινητο φερετρο στο δρομο ΙΣΩΣ λεω ΙΣΩΣ οτι μαλακια και να εκανε ΑΝ εκανε ο πιτσιρικας αν ειχαν αλλο αμαξι να ηταν ζωντανοι αν οχι ολοι ισως καποιοι η καποιος απο τους 3
 

no_name1984

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2017
Μηνύματα
16
Like
1
Πόντοι
0
6 μηνες δουλευει στη Κρητη ο αδερφος μου και απο οσα μου εχει πει να γινονται στους δρομους, μονο αναμενομενο ειναι αυτο που συμβαινει με τα τροχαια εκει. Πινουν ρακες καλα καλα και μετα παιρνουν το τιμονι και γινονται τα τροχαια.  Ασχετοι, οδηγικη συμπεριφορα για  κλαμματα. Αξεστοι ανθρωποι στα αγροτικα ψαχνονται με το παραμικρο για καυγα. Κουμπαριες και μεγαλα σογια και σχεσεις με πολιτικους για να τους γλιτωνουν οταν παρανομουν. Ειτε στο δρομο με το αυτοκινητο, ειτε στα αυθαιρετα, ειτε στις παραβασεις με τα μαγαζια τους.

Καλά μην τα ξεφτιλίζουμε και όλα, σίγουρα η οδηγική συμπεριφορά παίζει τεράστιο ρόλο αλλά πιωμένους και τσαμπουκάδες συναντάμε παντού και όχι μόνο στην Κρήτη. Ένα μεγάλο όμως αγκάθι είναι ο Βόρειος Οδικός Άξονας ο οποίος είναι τελείως ακατάλληλος, σχεδόν στο 95% του ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟΥ δεν υπάρχει διαχωριστικό στηθαίο, στο συγκεκριμένο κιόλας σημείο όπου έγινε το προαναφερθέν τροχαίο στο ύψος της Αγίας Πελαγίας το οδόστρωμα είναι κυριολεκτικά σαπούνι, ακόμα και με χαμηλή ταχύτητα να πηγαίνεις-κάτω των 80 χλμ/ώρα- το αμάξι δεν είναι δύσκολο να σου φύγει στο συγκεκριμένο εσάκι που κάνει αν δεν γνωρίζεις τον δρόμο και πάρεις λίγο απότομα την στροφή.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
Ψευτικο ειναι το videaki.
Ο μπροστα ειναι μιλημενος να κανει τον μεθυσμενο και καλα ο πισω τον εγραφε. :S :S :S

:vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Πωπωπω, άγχώθηκα μέ όλα αύτά. Νομίζω θά πιό 2-3 κρασάκια, 1-2 τσικουδιές, μερικές μπύρες, 1 ούϊσκάκι καί μετά θά πάω μιά βόλτα μέ τό άμάξι, νά συναντήσω τά φιλαράκια στό μπαράκι.

Είμαι ό καλύτερος όδηγός, δέν μπορεί νά πάει τίποτα στραβά.

ΜΑΛΑΚΑ νεο-Έλληνα.

:bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom