Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
τι σχολη ειπαμε παρακολουθεις?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: νομικη?????  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

και πηρες και 7 στο εμπορικο δικαιο?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Εεε 8,9 κ 10 μόνο οι θεοί περνούν κ τα σπασικλάκια!!! :birdman: :birdman: :birdman:
Από την άλλη, που θα βρεις εγκέφαλο 20 ετών με μηδέν χιλιόμετρα;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σήμερα δεν έχω επιχειρήματα!!! :birdman: :birdman: :birdman:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Πάει και η νομική του απθ...
Μάλλον θα απείλησε τον καθηγητή ότι αν δεν τον περάσει, θα του κάνει σπαπ στο μέηλ του!
Πού πάει...μήπως θεωρείς τα ελληνικά πανεπιστήμια πρότυπα;;; :2funny:

H αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα το 7,απορώ ακόμα μήπως μπερδέψαν το ονομά μου!!! :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ομιλείς ως βοσκός ή ως κάτοικος της περιοχής;

Σε κάθε περίπτωση, κάνεις λάθος. Οι φυλακές Κορυδαλλου "αντικατέστησαν" τις φυλακές Αβέρωφ, που λειτουργούσαν ως το '70.
Ανάτρεξε στις μνήμες σου από τις Ελληνικές ταινίες της εποχής (π.χ. "Κρίμα το μπόι σου" με τον Κωνσταντάρα -1970-, ο οποίος έβγαινε από τις Φυλακές Αβέρωφ. Πότε είδες για πρώτη φορά σε ταινία τις φυλακές Κορυδαλλού;).

Αντιλαμβάνομαι ότι σε ερέθισε η αναφορά μου στην Εθνοσωτήριο.
Οφείλεις να αναγνωρίσεις ότι ήταν απαραίτητη ως ουσιώδης και κατά το δυνατόν κομψή.

Σε αυτό το πολύ καλό άρθρο σχετικά με την αρχιτεκτονική των φυλακών στον Ελληνικό χώρο: αναφέρεται (σελ. 31) ότι οι φυλακές Κορυδαλλού κτίστηκαν το 1958.

Προσωπικά, χωρίς να έχω κάποια ισχυρή μνήμη πάντα θυμόμουν ότι υπήρχαν φυλακές στον Κορυδαλλό από αρκετά παληά.

Αντίθετα, νομίζω ότι οι φυλακές Αβέρωφ υπολειτουργούσαν και τις χρησιμοποίησαν ουσιαστικά ξανά τον πρώτο καιρό της Χούντας με τις φούριες όταν μάζευαν κόσμο και δεν είχαν που να τον πάνε. Αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
ρε Παπαβλημα.... και στα γκομενακια οτι σουδαζεις νομικη λες?  :2funny: :2funny:

τι αλλο τους λες? οτι εισαι στρεϊτ και την εχεις και μεγαλη?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ε ρε κατι νουμερα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εσένα ποιά είναι τά όρια σου??...αν δέν είμαι αδιάκριτος...
υπάρχουν μερικά εκατομμύρια έλληνες πού πεθάναν γί αυτη την σημαία....και μερικες χιλιάδες φιλέλληνες...
είναι τό σύμβολο τών αγώνων τους καί γιά μένα συμβολίζει κάτι περισσότερο και από τούς τάφους τών προγόνων μου....
είναι ότι ποιο ιερο υπάρχει μετά τό μνημείο τού αγνώστου στρατιώτη πού καί αυτό πυρπολύσαν...γεγονός μοναδικό παγκοσμίως...
χωρίς νά πυροβοληθούν στό κεφάλι όπως θάχε γίνει στό μνημείο τών αμερικάνων πεζοναυτών στήν κόκκινη πλατεία κλπ...

Τύπε, εδώ είναι ίντερνετ και εγώ δεν είμαι εισαγγελέας...


 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
1)ρε Παπαβλημα.... και στα γκομενακια οτι σουδαζεις νομικη λες?  :2funny: :2funny:

2)τι αλλο τους λες? οτι εισαι στρεϊτ και την εχεις και μεγαλη?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ε ρε κατι νουμερα  :2funny: :2funny: :2funny:
1)Μαλάκα αν δεν με πιστεύεις δεν μπορώ να κάνω κάτι!!! :birdman:

2)Μεγάλη δεν έχει νόημα να πω ότι την έχω γιατί θα φανεί η αλήθεια όσο κ να την μεθύσω την άλλη!!! :birdman:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Έχουν την αψύδρα του Λίνκολν στο Άρλινγκον  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Eχουν μνημειο στην κοκκινη πλατεια οι αμερικανοι πεζοναυτες? :think:
Έχουν την αψύδρα του Λίνκολν στο Άρλινγκον  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
τα "μεγαλα μυαλα" του φορουμ, δε μπορουν να καταλαβουν οτι ξεχασε να βαλει ενα κομμα..... :jerking:

και μετα περιμενουμε προκοπη σε αυτο τον τοπο...

 

Επισκέπτης
τα "μεγαλα μυαλα" του φορουμ, δε μπορουν να καταλαβουν οτι ξεχασε να βαλει ενα κομμα.....
Δεν πιστευω να το λες αυτο για μενα...Αφου ειπαμε,ειμαι ηλιθιος.
ουπς σορρυ, μεγα λαθος μου να περιμενω απο εναν ηλιθιο να κατανοησει το τι συμβολιζουν καποια πραγματα...
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Τύπε αυτό το πσοτ έρχεται σε αντίφαση με ό,τι έχεις γράψει έως σήμερα...

Τύπε δυστυχώς τα βλέπουμε ανάποδα. Το καταπατητές πήγαινε σε όλους όσους προσπαθούσαν να μειώσουν τους κατοίκους της περιοχής, χαρακτηρίζοντας τους ως τέτοιους. Προσωπικά δεν έχω καμία σχέση με την περιοχή - αντιθέτως δυο φορές που πήγα εκδρομή στα Μεσόγεια, ταλαιπωρήθηκα από τα μπλόκα (την πρώτη βγήκα και σε κάτι κατσικόδρομους στο Δασκαλείο). Δεν μπορώ όμως να αναγνωρίσω το δικαίωμα στους κατοίκους, να αντιδρούν στην υποβάθμιση του περιβάλλοντος τους, ακόμα και αν γίνεται για... το "κοινό καλό". Και στην τελική γιατί να δώσω δίκιο στον μπομπ τον μάστορα (και τον κάθε μπομπ), και όχι στους κακούς κατοίκους που κλείνουν δρόμους, όταν ο ίδιος ο πρώτος έχει φράξει όλες τις εθνικές οδούς και πρέπει να πληρώνεις σαν μαλάκας για να περάσεις. Επειδή στην περίπτωση του τα ΜΑΤ και η αστυνομία θα παρέμβουν υπέρ του;

Και δυστυχώς δεν υπάρχει καμια πηγη ότι οι έλληνες αποφάσισαν να φτιάξουν μια σημαία για να τιμήσουν τους άγγλους προστάτες τους...

Τύπε, νομίζω ότι σιγά σιγά φανερώνεται η αλήθεια. Αυτή η χώρα είναι επιχείρηση που τρέχει από σκοτεινά κέντρα στην Αγγλία.
Και ο εμφύλιος αν το σκεφτείς, ήταν μια επιχείρηση στην οποία απέλυσαν τους απεργούς...

Αχαχαχαχαχα! Τι μαλάκα είναι! (κοπυραητ πε) !

Copyright Μαρκακριάν. Το μπανεράκι τρελή φάση πάντως.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Νταξ, υπήρχε η τρούμπα, κάποιες παντρεμένες κάναν βίζιτες αλλά φαινομενα τύπου χωρών πρώην ανατολικού μπλοκ δεν είχαμε.

όχι ρε το ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ήταν απεικόνιση ενός μεμονωμένου περιστατικού.

αχχααχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχααχαχαχαχαχχααχαχαχ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τύπε δυστυχώς τα βλέπουμε ανάποδα. Το καταπατητές πήγαινε σε όλους όσους προσπαθούσαν να μειώσουν τους κατοίκους της περιοχής, χαρακτηρίζοντας τους ως τέτοιους. Προσωπικά δεν έχω καμία σχέση με την περιοχή - αντιθέτως δυο φορές που πήγα εκδρομή στα Μεσόγεια, ταλαιπωρήθηκα από τα μπλόκα (την πρώτη βγήκα και σε κάτι κατσικόδρομους στο Δασκαλείο). Δεν μπορώ όμως να αναγνωρίσω το δικαίωμα στους κατοίκους, να αντιδρούν στην υποβάθμιση του περιβάλλοντος τους, ακόμα και αν γίνεται για... το "κοινό καλό". Και στην τελική γιατί να δώσω δίκιο στον μπομπ τον μάστορα (και τον κάθε μπομπ), και όχι στους κακούς κατοίκους που κλείνουν δρόμους, όταν ο ίδιος ο πρώτος έχει φράξει όλες τις εθνικές οδούς και πρέπει να πληρώνεις σαν μαλάκας για να περάσεις. Επειδή στην περίπτωση του τα ΜΑΤ και η αστυνομία θα παρέμβουν υπέρ του;

μόνο εύγε μπορώ να σου πω γι αυτό το ποστ.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
όχι ρε το ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ήταν απεικόνιση ενός μεμονωμένου περιστατικού.

αχχααχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχααχαχαχαχαχχααχαχαχ
ειχα διαβασει καπου νομιζω σε καποιο βιβλιο του πετροπουλο
οτι η Κοκκινια ηταν το μεγαλυτερο μπουρδελο των Βαλκανιων
δεν θυμαμε αριθμο ιεροδουλων
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom