Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
ΟΧΙ ΔΕΝ είναι ο c4mper , αυτός εργαζόταν
σε τράπεζα.
Ο Hercule είναι ο GL, ή  Colonel Nathan Jessup.
Είναι αρκετά ενδιαφέρων τύπος, αλλά αν θυμώσει
παρεκτρέπεται !  :2funny:
και βαπτιζει το κρεας φακες σαν χρειαστει.. και θελει την συζητηση να την φερνει παντα στα μετρα του.. ειναι και ακαμπτος
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.705
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Τώρα με το covid δεν ξέρεις που θα αποκλειστείς
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
2.5-3.5Κ μεικτά γιατροί, άιντε κάνενας διευθυντής να πάρει 4000, οπότε κμαν κσκ φύλακα ούτε 2000 δεν βγάζετε  :2funny:
περιμεναν οι φριτζηδες τους εισαγωμενους γιδοβοσκους για να τους δωσουν τον μισθο συντονιστη διευθυντη νευροχειρουργου
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ;;;
Που είδα ταξιτζήδες στο λονδίνο ;;; ΣΤΑ ΤΑΞΙ ΜΕΣΑ !!!!!
Έχεις πάρει ταξί στο λονδίνο ;;;;;; ΠΟΣΑ ;;; ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΑ ;;;

Τους οδηγούς λεωφορείων ;;;; ΣΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΜΕΣΑ !!!!!!
Έχεις μπει σε λεωφορείο στο λονδίνο ρε μαλάκα ;;;;;;;

ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ ;;;

Στη γερμανια έχεις πάει ;;;;;
ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ... ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ , ΜΕ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ... ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΝΤΙΝΑΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ;;;;;;

Στη νέα υόρκη έχεις πάει ;;;;; ΤΑΞΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΕΚΕΙ ;;;;;;;;;;;;;

ΜΑΝΤΕΨΕ  !!!!!!!!!

ΣΤΟ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ;;;;;;; ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΑΞΙ ;;;;;;;;;

Μάντεψε !!!!!!!!!!


 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ρε μαλάκες , με τα ελληνικά τσακωμένοι είστε ;;;
Ο άλλος μαλάκας ο dude33 έγραψε ότι όσοι μένουν στην ελλάδα σε πατρικά σπίτια
και δουλεύουν για 700 ευρώ , δεν έχουν αξιοπρέπεια ...

Και έχουν οι λατζέρηδες στη γερμανία και οι καθαριστές καμπινέδων ....

Στην αγγλία ΤΟ 95% ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΧ.
Είναι πεθαμένοι .

Για να είμαστε στοιχειωδώς ακριβείς πάντως η λέξη αξιοπρέπεια δεν κολλάει πουθενά σε αυτή τη συζήτηση.

Αξιοπρεπεστατος μπορεί να είναι κι αυτός που μένει με τους γονείς του και ο λατζερης και ο καθαριστής.

Άλλη συζήτηση τα οικονομικά ζόρια και το ποιος ζει καλύτερα.

 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
status update...
Ο χρήστης Μαρκελλοδημητρακης αισθάνεται δαρμένος  :s&m_1: στην τοποθεσία ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΜΌΡΙΑ...

c7efecf7fb894c677d09d48f72439132.jpg
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Καλά ο Μαρκελος είναι μνημείο αποτυχίας.Εψαχνε για μεγαλες πουτσες και βρήκε το δημητρακη.
Που πηγε Ρωσία να μπαζωσει.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Μαρκέλε ... μην πετσοκόψεις πολύ ρε ...

Κρίμα τα παιδιά !

Χάσαμε τον πουαρό απόψε !
Όχι άλλες απώλειες.

Aρκετα σε γλεντησα ρε βοδαρε. Παρασκευη βραδυ ηταν εχουμε και αλλα πραγματα να κανουμε. Μη φοβασαι θα παρει σειρα η ροδελα σου και σημερα.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τ'αμαξι πας και το παίρνεις,πως το συντηρείς όμως? :2funny:εκεί είναι το πρόβλημα  :headbang:
  Σε όλα τα άλλα έχεις δίκιο.Ζούνε ένα δράμα! :rockon:

   πιό πολλά λεφτά από αυτούς τους φουκαράδες χωρίς να δουλεύω  :2funny:

 Εμένα μου τη σπάει που αυτοί οι φουκαράδες μας ξεφτιλίζουν με την αθλιότητα τους  :vomit: :vomit:

πινω παλιο κρασι στο cavo tagoo να ξεχασω την ξενιτια
αλλα μου την θυμιζει το ανατολικο αλογο που δουλευεi γερμανια και την εφερα μαζι


index.php
 

Συνημμένα

  • InkedDSC_0011_LI.jpg
    InkedDSC_0011_LI.jpg
    3,6 MB · Εμφανίσεις: 35

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πόσο κόμπλεξ έχεις ;;;
Σε αυτό το φόρουμ πρώτη φορά είδες το δημήτρη που δεν χρειάζεται να είναι χαμάλης για να ζήσει ;;;;;;

Σου είναι ανυπόφορο ... αλλά αυτή είναι η ζωή σου.

Κάθε μέρα δεν το βλεπεις παντού ;;;;

Δεν μπορείς να το αντιμετωπίσεις με αξιοπρέπεια ;;
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.

Πάντα θα υπάρχουν δημήτρηδες.

Μόνο στα διπλανά κουπιά της γαλέρας κοιτάς που κάνεις κουπί ;;;
Δεν ξέρεις ότι πάνω υπάρχουν αραχτοί που δεν κάνουν κουπί ;;;;

Λάκη το μόνο που θέλω να διορθώσω είναι ότι ο Dude Αγγλία είναι μόνο στα όνειρα του  :jerking: :2funny:Ελλάδα είναι και πιθανόν μένει με τους γονείς του  :2funny:στη φαντασία του είναι στην Αγγλία και δουλεύει :jerking: :2funny:

περιμεναν οι φριτζηδες τους εισαγωμενους γιδοβοσκους για να τους δωσουν τον μισθο συντονιστη διευθυντη νευροχειρουργου
Το να λέει κάποιος της  :jerking: που λένε όταν πηγαίνουν τον αυγουστο στην Ελλάδα στις καφετέριες είναι γελοίο  :2funny:αλλά το πιό γελοίο της υπόθεσης είναι που υπάρχουν άνθρωποι που τους πιστεύουν :2funny:
  Αν πας στη Γερμανία όλοι αυτοί που στην Ελλάδα σου πολλαπλασιάζουν το μισθό τους θα αποφύγουν να σε συναντήσουν γιατί και χρόνο δεν έχουν και ντρέποντε να δεις τα χάλια τους  :2funny: :2funny: :2funny: 
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
ο ρηγας παντως Δημητρη βγαζει και αρκετα χρηματα και γαμαει και πολλες γκομενες. Και το απεδειξε κιολας.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ψυχικη ανισορροπία...




.....μη χειροτερα.....


Ο ενας νομιζει πως οσο πιο πολλα γραψει τοσο περισσοτερο δικιο εχει .
Ο αλλος νομιζει πως οσο περισσοτερες φορες γραψει τα ιδια πραματα, τοσο κερδιζει περισσοτερο

Παρανοια

Η αεργία βλαπτει σοβαρα τα οσα εγκεφαλικα κύτταρα εμειναν
Την Αλβανίδα που πήγες γιά καφέ φωτογραφία στο δωματιο σου δεν μπορείς να μας την βάλεις  :2funny:γιατί δεν ήρθε ποτέ  :2funny:Που είναι οι γκομενες σου βρε κακομοίρη? :2funny:μία μούφα φωτογραφία μας έβαλες και μία καθαρίστρια που πήγες και ηπιες έναν καφέ  :2funny:
  Το να έχει κάποιος δική του τουαλέτα και μπάνιο στην εποχή μας δεν θεωρείται κατι το χλιδάτο γιά τους νορμάλ ανθρώπους για σας τους φουκαράδες είναι ακατορθωτο  :2funny:.Γ'αυτό μου ζητάς συνέχεια την τουαλέτα μου και το μπάνιο μου φώτο  :jerking: :2funny:
  Όπως και το να έχεις αμάξι γιά σένα είναι όνειρο :headbang: :2funny:αν είχες αμάξι θα μας είχες φλομώσει στις φωτογραφίες  :2funny:
 
πινω παλιο κρασι στο cavo tagoo να ξεχασω την ξενιτια
αλλα μου την θυμιζει το ανατολικο αλογο που δουλευεi γερμανια και την εφερα μαζι


https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1259879;image[/img[/URL]]
[/quote]Για δε γράφεις πιά σαν Ακαποε'ι'ρα? :2funny:μήπως επειδή το πουλί σε ξέσκισε τελείως? :2funny:
  Την πρώτη φώτο από ποιό διαφημιστικό την έκλεψες? :2funny:και η δεύτερη μούφα είναι όπως όλες όσες έχεις βάλει  :2funny:
  Γράφεις από το διαμέρισμα που μένεις στη Νίκαια και στη φανατσία σου βρίσκεσαι στη Σαντορίνη με γκόμενες  :jerking: :2funny:
  Αν ο νυχτοφύλακας είναι ο πιό φτωχός και χρεωκοπημένος εδώ μέσα εσύ είσαι ο πιό φαντασιόπληκτος  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
  [QUOTE="Hercule Poirot, post: 9629530, member: 202636"]
ο ρηγας παντως Δημητρη βγαζει και αρκετα χρηματα και γαμαει και πολλες γκομενες. Και το απεδειξε κιολας.
[/quote]Πως το απέδειξε? :jerking: :2funny:βάζοντας 2-3 παλιές φωτογραφίες από πισίνες? :2funny:Καλά δεν είδες πως τον ξέσκισε τότε το πουλί? :2funny:και είχε κρυφτεί  :2funny:γιατί δε γράφει πιά σαν ακαποέ'ι'ρα? :2funny:και μετά σιγα σιγα άρχισε να γράφει με άλλους κλώνους  :2funny:φουακράς άφταγκος είναι  :2funny:.
  Σας είχα γιά πιό έξυπνους  :2funny:το γελοίο της υπόθεσης είναι που πιστεύεται τους κακομοίρηδες και τα ψέματα που σας λένε  :banghead: :2funny:.
  Αυτός ο ηλίθιος δεν εχει δει 500άρικο στη ζωή του  :jerking:και έλεγε ότι η τράπεζα δε δίνει 500άρικα  :jerking: :2funny:και σας έβαλα φώτο από την τράπεζα που 2 φορές μου έδωσε 500άρικα και το βούλωσε ο γελοίος  :2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Την Αλβανίδα που πήγες γιά καφέ φωτογραφία στο δωματιο σου δεν μπορείς να μας την βάλεις  :2funny:γιατί δεν ήρθε ποτέ  :2funny:Που είναι οι γκομενες σου βρε κακομοίρη? :2funny:μία μούφα φωτογραφία μας έβαλες και μία καθαρίστρια που πήγες και ηπιες έναν καφέ  :2funny:
  Το να έχει κάποιος δική του τουαλέτα και μπάνιο στην εποχή μας δεν θεωρείται κατι το χλιδάτο γιά τους νορμάλ ανθρώπους για σας τους φουκαράδες είναι ακατορθωτο  :2funny:.Γ'αυτό μου ζητάς συνέχεια την τουαλέτα μου και το μπάνιο μου φώτο  :jerking: :2funny:
  Όπως και το να έχεις αμάξι γιά σένα είναι όνειρο :headbang: :2funny:αν είχες αμάξι θα μας είχες φλομώσει στις φωτογραφίες  :2funny:
  Για δε γράφεις πιά σαν Ακαποε'ι'ρα? :2funny:μήπως επειδή το πουλί σε ξέσκισε τελείως? :2funny:
  Την πρώτη φώτο από ποιό διαφημιστικό την έκλεψες? :2funny:και η δεύτερη μούφα είναι όπως όλες όσες έχεις βάλει  :2funny:
  Γράφεις από το διαμέρισμα που μένεις στη Νίκαια και στη φανατσία σου βρίσκεσαι στη Σαντορίνη με γκόμενες  :jerking: :2funny:
  Αν ο νυχτοφύλακας είναι ο πιό φτωχός και χρεωκοπημένος εδώ μέσα εσύ είσαι ο πιό φαντασιόπληκτος  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
  Πως το απέδειξε? :jerking: :2funny:βάζοντας 2-3 παλιές φωτογραφίες από πισίνες? :2funny:Καλά δεν είδες πως τον ξέσκισε τότε το πουλί? :2funny:και είχε κρυφτεί  :2funny:γιατί δε γράφει πιά σαν ακαποέ'ι'ρα? :2funny:και μετά σιγα σιγα άρχισε να γράφει με άλλους κλώνους  :2funny:φουακράς άφταγκος είναι  :2funny:.
  Σας είχα γιά πιό έξυπνους  :2funny:το γελοίο της υπόθεσης είναι που πιστεύεται τους κακομοίρηδες και τα ψέματα που σας λένε  :headbang: :2funny:.
  Αυτός ο ηλίθιος δεν εχει δει 500άρικο στη ζωή του  :jerking:και έλεγε ότι η τράπεζα δε δίνει 500άρικα  :jerking: :2funny:και σας έβαλα φώτο από την τράπεζα που 2 φορές μου έδωσε 500άρικα και το βούλωσε ο γελοίος  :2funny:

Δημητρακη οταν σου ειπα να βαλουμε στοιχημα 5000 ευρω για τις φωτο κοτεψες

επαναλαμβανω λοιπον
καταθετουμε απο 5.000 σε ροδιτη η λακη που σε στηριζουν κιολας
αν τους αποδειξω οτι οι φωτο ειναι δικες μου τα κραταω
αν οχι τα λεφτα τα παιρνεις εσυ

το πας η εισαι μια κοτουλα που κανει μονο κο κο κο
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Mπραβο ρηγα γιατι μας απεδειξες οτι και γκομενες εχεις και γαμας και λεφτα αρκετα βγαζεις.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητρακη οταν σου ειπα να βαλουμε στοιχημα 5000 ευρω για τις φωτο κοτεψες

επαναλαμβανω λοιπον
καταθετουμε απο 5.000 σε ροδιτη η λακη που σε στηριζουν κιολας
αν τους αποδειξω οτι οι φωτο ειναι δικες μου τα κραταω
αν οχι τα λεφτα τα παιρνεις εσυ

το πας η εισαι μια κοτουλα που κανει μονο κο κο κο
Άστα στοιχήματα το ξέρεις ότι αυτα δεν γίνονται  :jerking:αν είχες γκόμενα θα μας την έβαζες εδώ να τη δούμε.Μόνο μούφα φωτογραφίες από πισίνες μας βάζεις.
 Για το στοίχημα δεν ξέρω υπάρχουν 2 εκδοχές ή είσαι τόσο μαλάκας που νόμισες ότι θα μου φας λεφτά? :jerking: :2funny: επειδή η φτωχομπινεδιά σου σε έχει βαρέσει στο κεφάλι  :headbang: :2funny: καλά δεν ξέρεις ότι αμέσως θα σε μαζεύαν?   ή ξέρεις πολύ καλά ότι στοιχηματα δεν γίνονται οπότε γ'αυτό τα λες.
 το γελοίο είναι ότι συνεχίζεις και γράφεις μετά το ξεφτίλισμα που έφαγες τοτε από το πουλί  :2funny:που αποκάλυψε όλα τα ψέματα σου και σε έκανε σκουπίδι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Mπραβο ρηγα γιατι μας απεδειξες οτι και γκομενες εχεις και γαμας και λεφτα αρκετα βγαζεις.

αυτο που προσπαθω να αποδειξω ειναι οτι το εξωτερικο σου δινει την ευκαιρια να βγαλεις πολλαπλασια χρηματα απο αυτα που θα εβγαζες στην ελλαδα για την ιδια δουλεια ενω τα γκομενικα ειναι σχεδον παραδεισος σε σχεση με την ελληνικη πραγματικοτητα
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε Δημητρακη εχεις 500αρικα και γαμας τη Βορειοκορεατικη μαιμου?

3 ενδεχομενα βλεπω

1)Εισαι τσιπης
2)Τα 500αρικα που εδειξες ειναι της μονοπολης. Ρωσια σιγουρα θα παιζουν πλαστογραφιες
3)Εχεις φετιχ με μπαζα (εκτος απο χεσιμο)
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Άστα στοιχήματα το ξέρεις ότι αυτα δεν γίνονται  :jerking:αν είχες γκόμενα θα μας την έβαζες εδώ να τη δούμε.Μόνο μούφα φωτογραφίες από πισίνες μας βάζεις.
 Για το στοίχημα δεν ξέρω υπάρχουν 2 εκδοχές ή είσαι τόσο μαλάκας που νόμισες ότι θα μου φας λεφτά? :jerking: :2funny: επειδή η φτωχομπινεδιά σου σε έχει βαρέσει στο κεφάλι  :headbang: :2funny: καλά δεν ξέρεις ότι αμέσως θα σε μαζεύαν?   ή ξέρεις πολύ καλά ότι στοιχηματα δεν γίνονται οπότε γ'αυτό τα λες.
 το γελοίο είναι ότι συνεχίζεις και γράφεις μετά το ξεφτίλισμα που έφαγες τοτε από το πουλί  :2funny:που αποκάλυψε όλα τα ψέματα σου και σε έκανε σκουπίδι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


κο κο κο
ουστ μωρη παλιοκοταρα

αν θες παμε και σε συμβολαιογραφο
νομιμα και προβλεπομενα

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom