Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (0 μέλη και 28 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Συνήθως αυτές της ώρες κοιμάται,το ωράριο του είναι 20.30 με 14.30 με ένα διάλειμμα 6-9.30 το πρω'ι' .Της ώρες που είναι στη δουλειά απαντάει αμέσως! :2funny:.Το μεσημέρι πάει και κοιμάται μέχρι της 20.30 που ξαναπάει στη δουλειά :2funny:βάλε ότι έχει ένα ρεπό στις 2 βδομάδες  :2funny:και ότι βγάζει το στέλνει στην Ελλάδα γιά τη διατροφή της πρώην γυναίκας του και τα χρέη προς της τράπεζες  :headbang:οπότε ούτε χρόνο έχει ούτε δυνάμη ούτε και λεφτά  :headbang:.
  Νομίζεις οι Γερμανίδες αυτούς περιμέναν  :2funny:Αν είχε γκόμενες θα μας είχε φλομώσει στις φωτογραφίες  :2funny:εδώ μία Κινέζα μας έβαλε ότι είναι γκόμενα του  :2funny: και αυτή ήταν κλεμμένη από το ιντερνετ  :2funny:γκόμενα Γερμανίδα είχε μόνο ο Βέγγος στο έργο που έπαιζε το μετανάστη  :2funny: :2funny: :2funny:.
Μπορείς να βρεις δουλειά νυχτοφύλακας σεκιουριτάς,έχει πολύ καλό ωράριο  :2funny:πηγαίνεις στη δουλειά στις 20.30 και κάθεσαι μέχρι της 14.30 με ένα διάλειμμα 6-9.30 το πρω'ί'  :headbang: :2funny:.Έχεις και 2 ρεπό το μήνα  :2funny:.Τη νύχτα έχεις παρέα τα φαντάσματα και γράφεις  :jerking: :2funny:στο σά'ι'τ γιά να περάσει η ώρα  :2funny:τη μέρα ομως πρέπει να ανοιγεις την πόρτα στους Γερμανούς και να τους χαιρετάς και να πηγαίνεις οπου σε φωνάξουν :2funny:.
  Αν και το εστιατόριο είναι πολύ καλύτερη λύση γιατί μόνο με τα αποφάγια που αφήνουν οι Γερμανοί σκας στο φα'ι'  :2funny:και έχεις και ένα δωματιο στο υπόγειο και μπάνιο και τουαλέτα (με άλλους 4-5 τα μοιράζεσε)  :2funny:
    Είχα βάλει κ'εγώ αγγελίες  :2funny:ζητάνε σεκιουριτά στις τουαλέτες του δημου Νυρεμβέργης  :2funny:ζητάει το FKK Άρτεμης άνθρωπο που να καθαρίζει και να αλλάζει τα σεντόνια.Σε τα'ι'ζουν με αποφάγια από τα πιάτα των πελατών και ότι περισέψει  :2funny:και έχεις δώρο και ένα γαμήσι το μήνα (μισή ώρα) Η Γερμανία αν ψάξεις έχει πολλές ευκαιρίες  :2funny: :2funny: :2funny:.
    Τη πιό μεγάλη  :jerking: :jerking:την είπε ένας από τους ηλίθιους που γράφουν εδω μέσα :jerking: :2funny: Δε θυμάμαι ποιός είπε να πας χειρηστής μηχανηματος  :headbang: :2funny:έχει ένα θετικό αυτή η δουλειά ότι όταν σου πέσουν τα κιβώτια πάνω σου αν ζήσεις και μείνεις ανάπηρος θα πάρεις σύνταξη αναπηρική 800 ευρώ .Αν πεθάνεις όπως γιά να ταφείς Ελλάδα πρέπει να πληρώσεις εκτός από τη μεταφορά του πτώματος και ΦΠΑ 20-21 Ευρώ  :2funny:
    Πάντος όλοι οι Έλληνες οικονομικοί μετανάστες του εξωτερικού πηγαίνουν να πεθάνουν στην Ελλάδα, :2funny:όταν φτάνουν στα τελευταία τους κανείς δεν μένει στο εξωτερικό  :2funny:όλοι γυρίζουν Ελλάδα  :2funny: :2funny: :2funny:
Mπορεί πάντα να γίνει ανθρώπινη χέστρα σαν εσένα.Κοίτα να βρεις κανεναν που να κάνει εκκενώσεις βόθρων γιατι τα σκατά έχουν αρχίσει να βγαίνουν απο τα αυτιά σου πλέον.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Mπορεί πάντα να γίνει ανθρώπινη χέστρα σαν εσένα.Κοίτα να βρεις κανεναν που να κάνει εκκενώσεις βόθρων γιατι τα σκατά έχουν αρχίσει να βγαίνουν απο τα αυτιά σου πλέον.
καλά εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος φουκαράς  :2funny: έχετε σκάσει με ένα ποστ που έγραψε το 2008 και του το κοπανάτε συνέχεια, συγνώμη πάνω σας θα πέσουν τα σκατακια?   :2funny: η στον κλώνο μου  :2funny: έχετε σκάσει από το κακό σας που ο κλώνος μου με ένα χέσιμο 5 λεπτών στην κοιλιά του βγάζει 5000, ενώ εσείς στην Ελλάδα κάνετε ένα χρόνο να τα βγάλετε, και γκαστερμπαιτερ στην Γερμανία κάτι μήνες  :2funny: εσύ από την παρέα του ελ μπάσα πρέπει να σαι σαν τον βολταιρο  :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
καλά εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος φουκαράς  :2funny: έχετε σκάσει με ένα ποστ που έγραψε το 2008 και του το κοπανάτε συνέχεια, συγνώμη πάνω σας θα πέσουν τα σκατακια?  :2funny: η στον κλώνο μου  :2funny: έχετε σκάσει από το κακό σας που ο κλώνος μου με ένα χέσιμο 5 λεπτών στην κοιλιά του βγάζει 5000, ενώ εσείς στην Ελλάδα κάνετε ένα χρόνο να τα βγάλετε, και γκαστερμπαιτερ στην Γερμανία κάτι μήνες  :2funny: εσύ από την παρέα του ελ μπάσα πρέπει να σαι σαν τον βολταιρο  :2funny:
Eσυ τράβα να ξεψυρίσεις τις γάτες του  και μην μιλάς πολύ γιατί αναδύεται μια  σκατίλα απο το πολυ γλύψιμο που του κάνεις.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Ποιος ειναι αραγε ο καλυτερος μηνας-περιοδος για να ψαξει κανεις δουλεια στο εξωτερικο; Σιγουρα το καλοκαιρι ειναι καλο απο αποψη καιρου, αλλα τι παιζει γενικα σε σχεση και με τις αδειες-αναπληρωσεις των ντοπιων αλλα και τις αποφοιτησεις απο Πανεπιστημια κλπ; Εχει καποιος κατασταλαγμενη αποψη;
Για Γερμανια, οι χειροτεροι μηνες ειναι αυτοι που παιρνουν αδειες, δηλ. τελος Ιουλιου,Αυγουστος, τελη Νομβριου  μεχρι αρχες Ιανουαριου και ολες οι περιοδοι με μεγαλες γιορτες αργιες. Αυτο το εξηγω οτι πρεπει αρκετοι να συμφωνησουν σε μια προσληψη. Διευθηντης προσωπ, τεχνικος διευθ, ισως κ ο εκαστοτε ομαδαρχης. Οι εταιριες προσλαμβανουν δυσκολα, εκτος εαν εχεις γνωστο , vitamin b, λεγεται εδω. Οι προσληψεις γινονται κυριως απο δανεικες εταιριες (εταιριες που δανιζουν προσωπικο).
Τωρα τα πραγματα τωρα με τον κοροδοιο εχουν ξεφυγει, υπαρχεια ασταθεια.
Οι ρεκρουιτερ και οι δανεικες εταιριες, ψαχνουν, βγαζουν πολλες αγγελιες, ψαρωμα, Σεπ κ Οκτωμβ.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Δανεικές βρε τύπε,οι Δανικές είναι απο την Δανία.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
καλά εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος φουκαράς  :2funny: έχετε σκάσει με ένα ποστ που έγραψε το 2008 και του το κοπανάτε συνέχεια, συγνώμη πάνω σας θα πέσουν τα σκατακια?  :2funny: η στον κλώνο μου  :2funny: έχετε σκάσει από το κακό σας που ο κλώνος μου με ένα χέσιμο 5 λεπτών στην κοιλιά του βγάζει 5000, ενώ εσείς στην Ελλάδα κάνετε ένα χρόνο να τα βγάλετε, και γκαστερμπαιτερ στην Γερμανία κάτι μήνες  :2funny: εσύ από την παρέα του ελ μπάσα πρέπει να σαι σαν τον βολταιρο  :2funny:
Εγώ ότι και να γίνει δε θα πεινάσω  :2funny:γεμάτο γκόμενες είναι που έρχονται να μείνουν μαζί μου  :2funny:.Αν δεν είχα λεφτά ή θα πήγαινα Ουγγαρία στο χρυσό κλουβί  :2funny:ή θα έβρισκα μία και θα μέναμε μαζί και θα με τά'ι'ζε  :2funny:.
  Έσκασαν που η γίδα μου μου στέλνει κάθε μήνα λεφτά μέσω της κόρης μου  :2funny:
    Εγώ την 52χρονη την πήδαγα γιατί αγώρασα το διαμέρισμα πολύ φτηνότερα (28.000$ και το πούλησα 55.000) αν τα υπολογίσεις έπαιρνα γιά το κάθε γαμήσι 2.200$  :2funny: και δεν ήταν χάλια λίγο της μεγάλης Αικατερίνης έμοιαζε  :2funny:  αυτοί πλάκα πλάκα ούτε 50χρονη δεν πηδάνε  :2funny:
  Η μόνη λύση στην περίπτωση τους  είναι ο Μονσελάς  :2funny:.
  Ανάλαβε τους κλώνε μου γιατί πρέπει να βγω λίγο έξω  :2funny:ξέσκισε όποιον φουκαρά τολμίσει να πει  :jerking: :2funny:.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Eσυ τράβα να ξεψυρίσεις τις γάτες του  και μην μιλάς πολύ γιατί αναδύεται μια  σκατίλα απο το πολυ γλύψιμο που του κάνεις.
οι γάτες του κλώνου μου κάνουν καλύτερη ζωή από εσάς εδώ  :2funny: τρώνε, πίνουν, χεζουν, και ύπνο, ούτε δουλεύουν 12ωρα στην μαύρη ξενιτιά, ούτε δέχονται απειλές από πρώην συζηγους, σας πέρασαν οι γάτες στην καλοπέραση ρε φουκαράδες  :jerking:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
οι γάτες του κλώνου μου κάνουν καλύτερη ζωή από εσάς εδώ  :2funny: τρώνε, πίνουν, χεζουν, και ύπνο, ούτε δουλεύουν 12ωρα στην μαύρη ξενιτιά, ούτε δέχονται απειλές από πρώην συζηγους, σας πέρασαν οι γάτες στην καλοπέραση ρε φουκαράδες  :jerking:
Έτσι είναι από τους κακομοίρηδες οι γάτες μου ζούνε πάρα πολύ καλύτερα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • γατες10.jpg
    γατες10.jpg
    63,2 KB · Εμφανίσεις: 34

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
   Εγώ την 52χρονη την πήδαγα

Γιατί δεν έβαλες καμιά φωτό της ΓΚΙΛΦ?Θα έριχνε στα αυτιά τη Μογγόλα.
Τον αφρό της Αγίας Πετρούπολης γαμάς.Τι Μογγόλες,τι γριές τι μπετατζήδες.Χάθηκε κανά πεπόνι?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
καλά εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος φουκαράς  :2funny: έχετε σκάσει με ένα ποστ που έγραψε το 2008 και του το κοπανάτε συνέχεια, συγνώμη πάνω σας θα πέσουν τα σκατακια?   :2funny: η στον κλώνο μου  :2funny: έχετε σκάσει από το κακό σας που ο κλώνος μου με ένα χέσιμο 5 λεπτών στην κοιλιά του βγάζει 5000, ενώ εσείς στην Ελλάδα κάνετε ένα χρόνο να τα βγάλετε, και γκαστερμπαιτερ στην Γερμανία κάτι μήνες  :2funny: εσύ από την παρέα του ελ μπάσα πρέπει να σαι σαν τον βολταιρο  :2funny:
δεν βαριεσαι να κουβαλας δυο κινητα να γραφεις μια ετσι μια αλλιως??
αυτα βλεπει ο τροβαδουρος ιωσηφ κ κραζει....  :respect:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Γιατί δεν έβαλες καμιά φωτό της ΓΚΙΛΦ?Θα έριχνε στα αυτιά τη Μογγόλα.
Τον αφρό της Αγίας Πετρούπολης γαμάς.Τι Μογγόλες,τι γριές τι μπετατζήδες.Χάθηκε κανά πεπόνι?
εμενα οι ασιατικες φατσες αλλα να συνοδευονται με χειμωδη σωματα,κωλαρρες βυζους κ υψος, με αρεσουν πιο πολυ
ενα φεγγαρι ειχα βρει μια απο καζακσταν καλικαιρι κανα 15 μερες εμεινε της ειχα ριξει πολλα χερια στο κισιναου  :heavymetalbig:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
εμενα οι ασιατικες φατσες αλλα να συνοδευονται με χειμωδη σωματα με αρεσουν πιο πολυ απ ολους
ενα φεγγαρι ειχα βρει μια απο καζακσταν της ειχα ριξει πολλα χερια στο κισιναου

Οι καλύτερες είναι οι καθαρές Σλάβες και οι νο.2 οι Σλάβες με γερμανική επιμειξία.Αλλά σιγά μη βρει τέτοιες ο δημητράκης είναι πολύ ψηλότερα από το SMV του.Αυτός το παίζει ζιγκολό,γαμάει γριές,χοντρές,Ασιάτισσες,τον χέζουν βιτσιόζες κτλ.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Οι καλύτερες είναι οι καθαρές Σλάβες και οι νο.2 οι Σλάβες με γερμανική επιμειξία.Αλλά σιγά μη βρει τέτοιες ο δημητράκης είναι πολύ ψηλότερα από το SMV του.Αυτός το παίζει ζιγκολό,γαμάει γριές,χοντρές,Ασιάτισσες,τον χέζουν βιτσιόζες κτλ.
τι ζιγκολο να παιξει ο μιτσος στα πενηντα
πριν καμμια εικοσαετια κ παλι δυσκολο
μονο ο χαρης ουκας τσεπης  εχει προσοντα ζιγκολο  :heavymetalbig:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
τι ζιγκολο να παιξει ο μιτσος στα πενηντα
πριν καμμια εικοσαετια κ παλι δυσκολο
μονο ο χαρης ουκας τσεπης  εχει προσοντα ζιγκολο  :heavymetalbig:

Και τώρα αν βρει καμιά εβδομηντάρα πλούσια κληρονόμο να τον χέζει,μπορεί να τα κονομήσει.Μέχρι να πεθάνει θα έχει τσιμπήσει αρκετό σκατό.
Για το δημητράκη σκατά=λεφτά.Για αυτό μας δείχνει τα σκατά του.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Και τώρα αν βρει καμιά εβδομηντάρα πλούσια κληρονόμο να τον χέζει,μπορεί να τα κονομήσει.Μέχρι να πεθάνει θα έχει τσιμπήσει αρκετό σκατό.
μονο αν προσλαβει τον χαρη για ζιγκολο με μισθο εχει σανσε
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
οι γάτες του κλώνου μου κάνουν καλύτερη ζωή από εσάς εδώ  :2funny: τρώνε, πίνουν, χεζουν, και ύπνο, ούτε δουλεύουν 12ωρα στην μαύρη ξενιτιά, ούτε δέχονται απειλές από πρώην συζηγους, σας πέρασαν οι γάτες στην καλοπέραση ρε φουκαράδες  :jerking:
Το σκυλί που έχουμε εδώ ζει σε πιο μεγάλο χώρο απο τον Δημητράκη και εσένα.Και δεν έχει και κόντρα πλακε στο κρεβάτι του.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
εμενα οι ασιατικες φατσες αλλα να συνοδευονται με χειμωδη σωματα,κωλαρρες βυζους κ υψος, με αρεσουν πιο πολυ
ενα φεγγαρι ειχα βρει μια απο καζακσταν καλικαιρι κανα 15 μερες εμεινε της ειχα ριξει πολλα χερια στο κισιναου  :heavymetalbig:
:kneel:
Κισιναου λεμε και θα κλαιμε ...
ενα φεγγαρι ειχαμε γαμησει απο μια παρεα με τεσσερις γκομενες τις τρεις :grin: την τεταρτη την ειχε παρει ο μπατλερ μου
μεσα σε ενα μηνα αυτο , η μια ζηλευε την αλλη μετα ... στο Tesla τις ειχαμε γνωρισει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom