Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Ναι φυσικά και είσαι εξασφαλισμένος  :2funny: 450 Ευρώ το μήνα συν το ενοίκιο σου!Θε'ι'κά :2funny:και το παιδί στο βίντεο μετ αεπιδόματα ζει  :2funny:

 

 

μια χαρα ειναι αν αναλογιστεις οτι καθοσουν να σε χεζουν για 200 ευρω τον μηνα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
Αφού ξέρεις ;) Μην τα λέμε εδώ και είμαστε εκτός θέματος! Εδώ.. η δόξα ανήκει στους Gastarbeiter μας!  :heavymetalbig:

Κι αυτός ο Μήτσος κάνει θυσία τον εαυτό του με το να αφήνει τα μουνέτα για να τους ξεσκεπάζει!

Είναι Μάρτυρας του BOU , που θυσιάζει τον εαυτό του για την αλήθεια!!!  :orchestra:

Ειναι μαρτυρας κι εσυ ακολουθος.

Δεν ξερω ποιος ειναι χειροτερος.

Ο μισοτρελος μπροσταρης ή ο λογικοτερος ακολουθος.


Απορω που μου λενε ενω εχεις οικονομικη επιφανεια που αισθανεσαι φουκαρας....

Κριμα ρε γαμωτο

Δηλαδη τα λεφτά δεν σου φεραν ευτυχια?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
Χίλια χρόνια να ζήσει ο Μήτσος!
Θα πρέπει να έχει μαρτυρικό θάνατο για να τον τιμήσουμε,π.χ. να τον πατήσει τρένο,τηγανιά στο κεφάλι ή σφήνωμα κουράδας στον οισοφάγο. :grin: :2funny:

ΥΓ.Μήτσο,σ'αγαπάω! 


Πτωση απο δεντρο
Κλωτσια απο γαιδαρο χαχαχαχα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
Τι ψέμα ε, που είπα!Η τουαλέτα μου δεν είναι 1,77τμ. αλλά 1,2 τμ.  :jerking: :2funny: τι να σου πω είμαι μυθομανής  :2funny: :2funny:
  Μπράβο Γιαννάκη  :).Το εισητήριο που μας έβαλες ότι και καλά πήγες στο Χονγκ Κονγκ και απο ΄κει  στο Χίθροου και από 'κει στη Γουαδαλούπη  :2funny: ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗ!Αλλά κάποιου Αντωνάκη ή Αναστάσιου ή Ανδρέα  :2funny: αν ήταν κάποιου Γιάννη θα έγραφε στο όνομα IOAN ή JIANN υπήρχε περίπτωση να έγραφε  ΑΝ (μετά πιθανόν να είναι Α) οπότε δεν πήγες εσύ στις 29 Οκτωβρίου (ποιό έτος είναι δεν ξέρουμε) από το ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ στο ΧΊΘΡΟΟΥ  :2funny: άλλα κάποιος άλλος  :2funny: έκλεψες που έκλεψες τη φωτογραφία από το εισητήριο  :jerking: :2funny:δεν μπορούσες να κλέψεις φωτογραφία εισητηρίου από κάποιον Γιάννη?Που να πέταγε από Χονγκ Κονγκ στη Φρανκφούρτη?  :2funny:είσαι τόσο βλάκας που πηγες και έκλεψες φωτογραφία εισητηρίου κάποιου Τάσου που πέταγε από το Χονγκ Κονγκ στο Χίθροου που εκτός αυτού εσύ δεν έχεις καμιά σχέση  με την Αγγλία:jerking: :2funny:.
  Τώρα κάτσε και λέγε ότι εγώ είπα ψέματα ότι η τουαλέτα μου είναι 1.77 τμ. ενώ είναι 1.2τμ.  :jerking: :2funny: μήπως θες να βάλω μεζούρα να την μετρήσω και να βάλω φώτο στο σά'ι'τ γιά να αποδείξω ότι δεν είμαι ψεύτης  :2funny: :jerking: :jerking: :jerking:

Αφου ο σαββιδης ελεγε πως μιλησε με γιαννη κι εσυ νομιζες πως ειμαι εγω ,τι να σου κανω χαχαχα
Οτι σπερνεις θεριζεις χαχαχα

Η τουαλετα σου σημερα τι μεγεθος παρουσιαζει?  Χαχαχα
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Δηλαδη τα λεφτά δεν σου φεραν ευτυχια?

Τα λεφτα φερνουν ευτυχια σε αυτον που δεν ειναι αναγκασμενος να εργαζεται καθημερινα εστω και σε δικη του επιχειρηση ως αφεντικο.

Ακομα και ετσι εχει τοξικοτητα, αγχος, στρες, νευρα και ποσες αλλες παπαριες.

Τα λεφτα ειναι ευτυχια οταν εισαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

Οταν ζεις οπως γουσταρεις.

Θες να πηγαινεις σε ακριβα στεκια απο το πρωι με το μουνετο και να γλεντας μαζι της τη ζωη σας εκει; Θες μετα να τη γαμας εως το απογευμα σπιτι της; Θες μετα να ερχεσαι μεσα εδω και να διαβαζεις γραφεις; Θες να την ιδια στιγμη να μιλατε σε ομαδικη συνομιλια και με αλλα μελη και να εχετε ξαπλωσει κατω απο τα γελια; Θες να βρισκεστε μετα και απο κοντα να τα πινετε και να γραφετε ολοι μαζι απο εκει ενω εχετε μουνετα παρεα και σας τσιμπουκωνουν; Θες να εισαι μονος σου οταν γραφεις και σε τσιμπουκωνει το μουνετο; Θες να μιλας για κουκουλες και παπαριες να περασει η ωρα και να ψαχνουμε ραφι να στηριξει ο αλλος στο αλλο νημα το κλιματιστικο για να το μεταφερει μαζι με το ρουτερ;

Ελευθερια τυπε, αυτο ειναι ευτυχια και την ελευθερια μονο το χρημα στη δινει οταν δεν εισαι αναγκασμενος να εργαζεσαι.

Σε καποιο βαθμο ο Δημητρακης, ειναι ελευθερος.

 :hi:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
Εχω την εντυπωση οτι τα 200 ηταν ανα χεσιμο και οχι ανα μηνα.

  :think:

Μπα τυπε


Δυστυχως τον γαντουρεψαν που λεμε κ στα ποντιακα.

Το περιγράφει μονος του. Εγω το λεω?

Μου θυμιζει το ανεκδοτο με την ποντια πουτανα που εμαθε αργα πως οι αλλες πληρωνονταν


Κακακακακα
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200612-030629_Gallery.jpg
    Screenshot_20200612-030629_Gallery.jpg
    587,2 KB · Εμφανίσεις: 24

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Μπα τυπε


Δυστυχως τον γαντουρεψαν που λεμε κ στα ποντιακα.

Το περιγράφει μονος του. Εγω το λεω?

Μου θυμιζει το ανεκδοτο με την ποντια πουτανα που εμαθε αργα πως οι αλλες πληρωνονταν


Κακακακακα

Εχω την εντυπωση οτι εισαι δικο μας παιδι εσυ.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
:hi:
Τα λεφτα φερνουν ευτυχια σε αυτον που δεν ειναι αναγκασμενος να εργαζεται καθημερινα εστω και σε δικη του επιχειρηση ως αφεντικο.
.

 :hi:

Οχι τυπε,
Τα λεφτα βοηθαν για την ευτυχια αν ξερεις να ζεις χωρις μιζερια, με χαρα μεσ την ψυχη σου, με πραξεις που σου φερνουν γαληνη.

Ολοι μας εχουμε πολυ πλουσιους γνωστους που ζουν χειροτερα κι απο αστεγο ρακοσυλλεκτη.

Πρεπει να ξερεις να ζεις.

Δεν ειναι απολυτο αν θα βγεις εξω σε γκουρμε οτι θα περασεις κ θα ψυχαγωγηθεις καλυτερα απο καποιον που πηγε για ρετσινα και σουβλακια.

Ουτε θα περασεις καλυτερα σε ταξιδι στην κενυα αν ξοδεψεις 10.000 ενω ο αλλος 2.000.
Θα εχεις καλυτερη πτηση και ξενοδοχειο

Αλλη αισθηση να σε ακολουθησει το μωρο με  ενα κερασμα, ενα δωρακι, και ενα καλο breakfast κι αλλο να σε κοιταζει με ψευτικο χαμογελο στην τσεπη κ να περιμενει πότε θα ξημερωσει να φυγει τρεχοντας με το πλουσιο αντιτιμο γαντζωμενο μεσα στο στηθοδεσμο

:hi:

 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
ο τυπος στο βιντεο που ανεβασε ο δημητρακης,αναφερεται σε μεταναστες στη γερμανια,οι οποιοι θα ηταν ανειδικευτοι και στην ελλαδα.με ενα διπλωμα οδηγησης γ κατηγοριας,δηλαδη κατι πολυ κοινο στην ελλαδα,μπορεις πολυ ευκολα να βρεις εργασια των 2000 καθαρων ευρω.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
:hi:
να σε κοιταζει με ψευτικο χαμογελο στην τσεπη κ να περιμενει πότε θα ξημερωσει να φυγει τρεχοντας με το πλουσιο αντιτιμο γαντζωμενο μεσα στο στηθοδεσμο

:hi:

Καποιον μου θυμιζει τυπε αυτη η περιγραφη...

 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Χαιρομαι που το παραδεχτηκες. Εισαι επισημα φουκαρας πλεον. Καλο ειναι να αναφερεσαι μονο στον εαυτο σου. Γιατι ο αλλος μπορει να ζει σε χωριουδακι και να ζει στον παραδεισο του. Κοψιδια ζουμερα, τσιπουρο ππαραγωγης, μαυρο απο το βουνο, ξυλο στο τζακι κτλ. Να μην νοιωθει καθολου φουκαρας, οπως ξεκαθαρα παραδεχτηκες εσυ.

Το να ειμαι β.ευρωπη με 6 ταξιδια στο 2019, με επενδυσεις,με φκκ κτλ ,ασε εμενα να το κρινω. Καλα ειναι ο καθενας να κοιταζει την καμπουρα του.
Ασχετα απο το προφιλ που προσπαθει να στησει εδω, ποια ειναι η αληθεια κατω απο το συνεφακι.

Προσωπικα θα προτιμουσα κουπι σε γαλερα απο το να κατσω να με χεζουν, να με χτυπαν τα τρενα, να γαμαω μετριοτητες και η διασκεδαση μου να ειναι βολτες στα μαρκετ τα ξημερωματα.
Αξιοπρεπεια, αγνωστη λεξη για πολλους τελικα.

Στην φωτογραφια στο κυκλακι, κατι που αναγνωρισει η αεροπορικη εταιρεια αλλα κανετε πως δεν βλεπετε εσεις
Γιαννη με λενε.

Πριν 15 λεπτα εγραψες πως ειναι 1,77 και τωρα λες πως δεν την μετρησες??
Να κανεις προβα στα ψεματα. Δεν τα λες καλα..
.
Χαχαχα

Εσυ μας ξεκινησες απο ρα 1500+
Επειδη σε ξεκατινιασα το εκανες 1800+
Παλι ξεμπροστιασμα κ το εκανες 2.000+

Χαχαχα

Λαστιχενια τουαλετα
Τωρα κ λαστιχενιο εισοδημα

Και παλι ομως λιγος μπροστα στον gastarbeiter
Ο Βλάκμαν παίρνει 5.300  :2funny:εσύ μόνο 1.500?Δυστηχώς ο μισθός σου αυτός είναι καθαρά 1.500-1.800 δουλεύοντας νύχτα μέρα με το φακό στο χέρι  :jerking: :2funny:
  Γιά το μούφα εισητήριο που έβαλες δε μας είπες?
Τι ψέμα ε, που είπα!Η τουαλέτα μου δεν είναι 1,77τμ. αλλά 1,2 τμ.  :jerking: :2funny: τι να σου πω είμαι μυθομανής  :2funny: :2funny:
  Μπράβο Γιαννάκη  :).Το εισητήριο που μας έβαλες ότι και καλά πήγες στο Χονγκ Κονγκ και απο ΄κει  στο Χίθροου και από 'κει στη Γουαδαλούπη  :2funny: ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗ!Αλλά κάποιου Αντωνάκη ή Αναστάσιου ή Ανδρέα  :2funny: αν ήταν κάποιου Γιάννη θα έγραφε στο όνομα IOAN ή JIANN υπήρχε περίπτωση να έγραφε  ΑΝ (μετά πιθανόν να είναι Α) οπότε δεν πήγες εσύ στις 29 Οκτωβρίου (ποιό έτος είναι δεν ξέρουμε) από το ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ στο ΧΊΘΡΟΟΥ  :2funny: άλλα κάποιος άλλος  :2funny: έκλεψες που έκλεψες τη φωτογραφία από το εισητήριο  :jerking: :2funny:δεν μπορούσες να κλέψεις φωτογραφία εισητηρίου από κάποιον Γιάννη?Που να πέταγε από Χονγκ Κονγκ στη Φρανκφούρτη?  :2funny:είσαι τόσο βλάκας που πηγες και έκλεψες φωτογραφία εισητηρίου κάποιου Τάσου που πέταγε από το Χονγκ Κονγκ στο Χίθροου που εκτός αυτού εσύ δεν έχεις καμιά σχέση  με την Αγγλία:jerking: :2funny:.
  Τώρα κάτσε και λέγε ότι εγώ είπα ψέματα ότι η τουαλέτα μου είναι 1.77 τμ. ενώ είναι 1.2τμ.  :jerking: :2funny: μήπως θες να βάλω μεζούρα να την μετρήσω και να βάλω φώτο στο σά'ι'τ γιά να αποδείξω ότι δεν είμαι ψεύτης  :2funny: :jerking: :jerking: :jerking:
Εδώ η ξεφτίλα του ψεύτη  :2funny: :2funny:Πάρτε το εισητήριο του (Γιάννη) που πέταξε από το Χονγκ-Κονγκ στο Χίθροου στις 29 Οκτωβρίου  :jerking: :2funny:
  Τελικά κάνεις ότι και ο Βλάκμαν στη σελίδα 109  :2funny:που έγραφε μαλακίες όταν έβαζε φωτογταφίες την γκόμενα του Σαββίδη που έλεγε ότι τη γαμάει με λεφτά και την σπονσοράρει  :2funny:Ετσι κ εσυ γράφεις  :jerking:γιά να ξεχαστεί  :2funny: :2funny: :2funny:Γ'αυτό υποψιάστηκα ότι είσαι κλώνος του Βαλκάνιου Φουκαρά  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:Έτσι γράφε γιά τουαλέτες  :jerking:μπας και γλυτώσεις την ξεφτίλα από τα ψέματα που έγραψες  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Τελικά πουθενά δεν πας άντε τον Αύγουστο γιά 15 μέρες Ελλάδα στις διακοπες σου  :2funny: :2funny: :2funny:
  Επειδή πρέπει να φύγω παω να πάρω 500 ευρώ και να τα κάνω ρούβλια  :2funny:θα γράψω ΠΜ στον κλώνο μου τον ΜΑΡΚΕΛΟ να σε αναλάβει αυτός  :2funny:αυτός σε κράζει χειρότερα από μένα  :2funny:οι κλώνοι πολλές φορές είναι πιό εξεληγμένοι  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • eisitirio moufa.jpg
    eisitirio moufa.jpg
    170,6 KB · Εμφανίσεις: 24

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Στο κουτσομπολιό μανούλα είναι ο πούστης.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.505
Πόντοι
1.706
Οι γονεις σου ηταν εδω ή ηρθαν απο Ρωσια;

Οχι οχι,
Οι παππούδες απο τον ποντο κατα την μικρασιατικη καταστροφη.

Και τωρα που το θυμηθηκα ,μια σκοτεινη περιοδο της ιστοριας που παππουδες καποιων εδω μεσα αναμεσα σε δυο παγκοσμιους πολεμους και εναν εμφυλιο βρεθηκαν ξαφνικα με περιουσιες.
Με αποτελεσμα σημερα τα εγγονια τους να μας ζαλισουν τον ερωτα για τα υπαρχοντα τους.

Τι δουλεια εκανε ο παππους σου δημητρακη κι οπως μονος σου λες εφτιαξε αμυθητη περιουσια? Εν μεσω πολεμων ,εμφυλιων, κακουχιων, πεινας, λοιμου?
Εσυ αφου εισαι 45 εκεινος θα ηταν σημερα ,περιπου 100. Γεννημενος δλδ το 1920.
Bingo ακριβως.

Στο χωριο μου παντως αυτοι που βρεθηκαν ξαφνικα με περιουσιες μετα τα γεγονοτα που περιεγραψα ,ξερουμε ολοι που τα βρηκαν.
Κανεις δεν ενοχλει τα εγγονια με τις περιουσιες αλλα και τα εγγονια δεν προκαλουν γιατι ξερουν...

Τι εκανες στον πολεμο θαναση?
 

Συνημμένα

  • download.jpeg-11.jpg
    download.jpeg-11.jpg
    6,5 KB · Εμφανίσεις: 14

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom