Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 34 άτομα (0 μέλη και 34 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τις τραβαει η σβερκαδα σου τις φαπες ρε τραλαλακη.
[size=25pt]
Ρε γέρο τραμού .... [/size]
είναι το τρίτο προφίλ σου αυτό ;;;;
Στα 70.000posts τα αλλάζεις ;;; Και το teras1956 κάπου εκεί δεν το είχες φτάσει ;;;
Πάει το άλλο ;;;
[size=14pt]Θεωρείς ότι κάηκε με τις μαλακίες που έγραφες ότι τρως μόνο εσύ φιλέτα και οι άλλοι τρώνε μπομπότα με πάστα ποντικοκούραδων ;[/size]

Καλορίζικο το προφίλ γέρο .

Μη ρίχνεις πολλές φάπες.
Δέρνε λίγο λιγότερο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν έχω προσωπική εμπειρία. Αλλά μετά απο συζητήσεις που είχα με μερικούς συγγενείς που είναι μόνιμοι κάτοικοι εξωτερικου μου έλεγαν ότι αν η εργασία τους είναι 30χλμ απο το σπίτι τους τότε για αυτούς θεωρείτε κοντά.

Πιστεύω ότι το ζήτημα έχει να κάνει με την κουλτούρα που έχει ο κάθε λαός.

Για εμένα που είμαι απο Κύπρο 30χλμ ουσιαστικά σημαίνει άλλη πόλη, άρα μεγάλη απόσταση. Αλλά για ένα Αμερικάνο ή Αυστραλό σημαίνει δίπλα απο το σπίτι του.

Ρε τύπε, τι λες, ότι ΟΛΕΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ;;;;;
Το ίδιο γερμανία , το ίδιο αυστραλία, το ίδιο σιβηρία, το ίδιο ΗΠΑ,  το ίδιο νότια αφρική ;;;

Τα 19 μίλια, 30 χλμ , στην παραλία εκεί στην καλιφόρνια, μπορεί κάποια ώρα χωρίς κίνηση να τα κάνει κάποιος σε μισή ώρα οδηγώντας. Τις ώρες που κινούνται οι εργαζόμενοι .... σίγουρα θα τα κάνει παραπάνω.
Αν οδηγάει 1 ώρα για να πάει και μία για να γυρίσει ... μια χαρά όλα.

Αλλά όχι ότι αυτό είναι βολικό μέρος για να είσαι κοντά στη δουλειά σου !
Και ότι είναι άνετα. Ταλαιπωρία είναι.


Τώρα με εμένα, είναι ειδική περίπτωση !
Αν πως γενάρη ότι έχει ψοφόκρυο , πολλοί θα βγουν να πουν ότι έχει ζέστη και αυτοί πήγαν για μπάνιο στη θάλασσα
και επειδή ζεσταίνονταν , έκατσαν και μια ώρα ξάπλα στα βότσαλα, βρεγμένοι !

Τους είχα ξεκωλιάσει πολύ παλιά και τους έχει μείνει κουσούρι !!!!!!!

(Η πλάκα είναι ότι νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν τα @@ μου να ιδρώσουν).
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Κακομοίρη Δημητράκη σε σκέφτομαι εκεί στην Ρωσία να φοράς 2 πουλόβερ  :wanker: για να βγεις να πας στα γεματα σουπερμάρκετ σου, τη στιγμή που κάθομαι και δουλεύω από το μπαλκόνι μου με 23 βαθμούς και κοντομάνικο.  :coolcondom:

Και αύριο που θα βγω για ψώνια θα χαρώ τη ελληνική φέτα μου και μετά ένα φρέντο εσπρέσο.
Κάτσε και πηξε τώρα στη Ρωσία σου. :takethis:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Κακομοίρη Δημητράκη σε σκέφτομαι εκεί στην Ρωσία να φοράς 2 πουλόβερ  :wanker: για να βγεις να πας στα γεματα σουπερμάρκετ σου, τη στιγμή που κάθομαι και δουλεύω από το μπαλκόνι μου με 23 βαθμούς και κοντομάνικο.  :coolcondom:

Και αύριο που θα βγω για ψώνια θα χαρώ τη ελληνική φέτα μου και μετά ένα φρέντο εσπρέσο.
Κάτσε και πηξε τώρα στη Ρωσία σου. :takethis:

Που μενεις στην Κυπρο μυστη?
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Επειδή είχα την τύχη να έχω προσωπικη εμπειρία από όλες τις χώρες που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες (Κύπρο, Ρωσία, Αγγλία, Γερμανία, ΗΠΑ) γελάω σαν κορνουτος με οσα γράφετε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν έχω προσωπική εμπειρία. Αλλά μετά απο συζητήσεις που είχα με μερικούς συγγενείς που είναι μόνιμοι κάτοικοι εξωτερικου μου έλεγαν ότι αν η εργασία τους είναι 30χλμ απο το σπίτι τους τότε για αυτούς θεωρείτε κοντά.

Πιστεύω ότι το ζήτημα έχει να κάνει με την κουλτούρα που έχει ο κάθε λαός.

Για εμένα που είμαι απο Κύπρο 30χλμ ουσιαστικά σημαίνει άλλη πόλη, άρα μεγάλη απόσταση. Αλλά για ένα Αμερικάνο ή Αυστραλό σημαίνει δίπλα απο το σπίτι του.



Τύπε, 30 χλμ για τα δεδομένα της Αμερικής είναι σα να πηγαίνεις περίπτερο για τσιγάρα.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Επειδή είχα την τύχη να έχω προσωπικη εμπειρία από όλες τις χώρες που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες (Κύπρο, Ρωσία, Αγγλία, Γερμανία, ΗΠΑ) γελάω σαν κορνουτος με οσα γράφετε.

Που σου αρεσε ποιο πολυ τυπε?
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Τύπε, 30 χλμ για τα δεδομένα της Αμερικής είναι σα να πηγαίνεις περίπτερο για τσιγάρα.

Δεν είναι έτσι ακριβώς τύπε, 30 χλμ είναι πολλά, ειδικά αν εργάζεσαι και καταλήγεις να κολλάς σε μποτιλιάρισμα τις ώρες αιχμής.


Που σου αρεσε ποιο πολυ τυπε?

Καμία από αυτές τύπε. Αν έπρεπε να διαλέξω, ΗΠΑ για δουλειά, Γερμανία για οικογένεια, Ρωσία για ψωλαρισμα.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Δεν είναι έτσι ακριβώς τύπε, 30 χλμ είναι πολλά, ειδικά αν εργάζεσαι και καταλήγεις να κολλάς σε μποτιλιάρισμα τις ώρες αιχμής.


Καμία από αυτές τύπε. Αν έπρεπε να διαλέξω, ΗΠΑ για δουλειά, Γερμανία για οικογένεια, Ρωσία για ψωλαρισμα.

H συγκεκριμενη διαδρομη που εγραψα στον τραλαλακη γινεται γρηγορα ολες τις ωρες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν είναι έτσι ακριβώς τύπε, 30 χλμ είναι πολλά, ειδικά αν εργάζεσαι και καταλήγεις να κολλάς σε μποτιλιάρισμα τις ώρες αιχμής.


Καμία από αυτές τύπε. Αν έπρεπε να διαλέξω, ΗΠΑ για δουλειά, Γερμανία για οικογένεια, Ρωσία για ψωλαρισμα.


Ναι αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να οδηγάς σε αυτά τα μέρη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε δημήτρη ... ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΗ Η ΡΩΣΙΑ τώρα ;;;;


Μόνο βλαξ θα έλεγε τέτοια μαλακία.


Ότι υπάρχουν φτωχοί στη ρωσία , πρέπει να υπάρχουν . Αλλά παντού υπάρχουν πολλοί .
Εκτός την ελλάδα, που από το φθινόπωρο θα είναι εξαθλιωμένοι το 99% .
Σίγουρα υπάρχουν πολλοί φτωχοί στην Ρωσσία δεν διαφωνώ ΑΛΛΆ εγώ δεν ήρθα εδώ γιατί Ελλάδα δεν είχα να φάω.
    Το 1992 ο κόσμος εδω ήταν πάμφτωχος και μπορεί να περίμενες γιά να πάρεις ψωμί 2 ώρες (το ψωμί έκανε 10-20 ρούβλια με το 1 $ να είναι στα 400 ρούβλια,δηλαδή τσάμπα) πήγαινα στις 21.00-22.00 στο μετρό και το έπαιρνα από της γριές στους πάγκους ζεστό ζεστό 50 ρούβλια,όπως και ότι δεν είχε στο μαγαζί όλα εκεί έκαναν 2-3 φορές ακριβότερα αλλά είχε τα πάντα!
  Αυτοί όμως οι φουκαράδες (οι Έλληνες της Αγγλίας)είναι οι φτωχοί που περίμεναν 2 ώρες γιά να πάρουν ψωμί  :2funny: :headbang:.
  Πριν πάω Αγγλία νόμιζα ότι εκεί ζούνε όπως έγραψα με τα διαμερίσματα που αγώρασαν στο κέντρο του Λονδίνου με τη βίλα τους με την πισσίνα με το σπορ αμάξι στο γκαράζ όχι ότι είναι φουκαράδες και κακομοίρηδες  :headbang:που νοικιάζουν τρώγλες 100χλμ. από το Λονδίνο και πάνε κάθε μέρα με το λεοφωρείο στη δουλειά  :headbang: :2funny:.Τον Έλληνα που είπα με όλα αυτά να τον σεβαστώ να πω μπράβο ζει πολύ καλά αλλά αυτούς τους λυπάμαι διοτί είναι γιά κλάμματα  :headbang:.
    Δες τον κακομοίρη στην Κύπρο  :2funny:λέει νοικιάζω διαμέρισμα σε καινουργιο σπίτι  :2funny:κάθομαι στο μπαλκόνι και  :jerking: :2funny:.Δηλαδή μιά κατάντια  :rockon:.
   
Κακομοίρη Δημητράκη σε σκέφτομαι εκεί στην Ρωσία να φοράς 2 πουλόβερ  :wanker: για να βγεις να πας στα γεματα σουπερμάρκετ σου, τη στιγμή που κάθομαι και δουλεύω από το μπαλκόνι μου με 23 βαθμούς και κοντομάνικο.  :coolcondom:

Και αύριο που θα βγω για ψώνια θα χαρώ τη ελληνική φέτα μου και μετά ένα φρέντο εσπρέσο.
Κάτσε και πηξε τώρα στη Ρωσία σου. :takethis:
Εγώ δεν μπορώ τη ζέστη και το χειμώνα φοράω ένα μπλουζάκι και από πάνω τη γούνα.
    Σήμερα έφτασε 17 βαθμούς η θερομρασία και ήταν χαρά θεού  :).
    Η Ελληνική φέτα είναι εντελώς χάλια τίγκα στο αλάτι,προτιμάω την Σερβική που είναι 1.000.000 καλύτερη.Πήγαινε στο μπακάλικο της γειτονιάς γιατί παραπέρα δεν μπορείς να πας γιατί τα λεοφωρεία πρέπει να έχουν σταματίσει και εσύ αμάξι ούτε στα όνειρα σου δεν έχεις  :2funny:
    Πάρε και το μαγαζί με τα λάδια που πήγα σήμερα!ότι λάδι θέλεις απ'όποιο μέρος του κόσμου θέλεις έχει!
    Πάρε και φράουλες Μανωλάδας (μας ρτης φέρνουν σαν Λευκορωσικές :2funny:) που πήρα 2 κεσεδάκια και έφαγα  :2funny:
    Πήρα Ελληνικό λάδι και βαλσαμικό ξύδι Ιταλίας και λιαστές ντομάτες Ιταλίας.
    Κάτσε εσύ στο μπαλκόνι στο νοικιασμένο διαμέρισμα μαγκούφης φουκαρά να τραβάς  :jerking:να κυλιέσαι από την αγαμία στην Κύπρο  :2funny:και να λες στους άλλους στην Ελλάδα ότι πέτυχες.Εγώ αύριο θα φέρω τη σκιουρίνα μου  :2funny:.
 

Συνημμένα

  • 7.04.jpg
    7.04.jpg
    63,2 KB · Εμφανίσεις: 22
  • 7.045.jpg
    7.045.jpg
    468,8 KB · Εμφανίσεις: 21
  • 7.046.jpg
    7.046.jpg
    494,9 KB · Εμφανίσεις: 23
  • 7.047.jpg
    7.047.jpg
    413,7 KB · Εμφανίσεις: 46
  • 7.048.jpg
    7.048.jpg
    461,3 KB · Εμφανίσεις: 35
  • 7.049.jpg
    7.049.jpg
    274 KB · Εμφανίσεις: 32
  • 7.0410.jpg
    7.0410.jpg
    247,3 KB · Εμφανίσεις: 33
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τυρι να τρως γιδινο, που ειναι πολυ ανωτερο απο τη φετα.
Γιδινό και κατσικίσιο έχει στα μαγαζιά με προ'ι'όντα από το Καζαχστάν.Καμιά φορά παίρνω.Λιγότερο απ'όλα μου αρέσει η Αρμενική φέτα Τσανάχ!Έχει ακόμα περισσότερο αλάτι και από την ΕΛληνική φέτα  :vomit:!Δεν τρώγετε!
    Εγώ τα έργαψα αυτά για τους φουκαράδες  :2funny:επειδή αυτοί είναι κακομοίρηδες και ζουνε μες τη μιζέρια  :2funny:πρέπει να είμαι κ'εγώ έτσι?Αυτοί είναι κακομοίρηδες γιά λύπιση!Απορώ πως δεν έχουν αυτοκτωνίσει? :2funny:Εκτός αν στην Ελλάδα ζούσαν ακόμα πιό  :shit:και το ότι πήγαν κάπου και ζούνε μες τη μιζέρια κάτι τους φένεται! :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ημερησια ενημερωση τροφιμων ,ποτων κ καταστηματων
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Γιδινό και κατσικίσιο έχει στα μαγαζιά με προ'ι'όντα από το Καζαχστάν.Καμιά φορά παίρνω.Λιγότερο απ'όλα μου αρέσει η Αρμενική φέτα Τσανάχ!Έχει ακόμα περισσότερο αλάτι και από την ΕΛληνική φέτα  :vomit:!Δεν τρώγετε!
   Εγώ τα έργαψα αυτά για τους φουκαράδες  :2funny:επειδή αυτοί είναι κακομοίρηδες και ζουνε μες τη μιζέρια  :2funny:πρέπει να είμαι κ'εγώ έτσι?Αυτοί είναι κακομοίρηδες γιά λύπιση!Απορώ πως δεν έχουν αυτοκτωνίσει? :2funny:Εκτός αν στην Ελλάδα ζούσαν ακόμα πιό  :shit:και το ότι πήγαν κάπου και ζούνε μες τη μιζέρια κάτι τους φένεται! :2funny:

Εχει κανα μαγαζι με ελληνικα προιοντα στη Ρωσια; Αν εχει να τους ζητας καθαρο γιδοτυρι ελληνικο. Η Ελλαδα εχει τα μισα γιδια της ολης της Ευρωπης και εξαιρετικα καλη βοσκισιμη χλωριδα. Επισης, η γιδα τρωει κυριως θαμνους ενω τα προβατα και οι αγελαδες τρωνε σχεδον αποκλειστικα χορτο. Οποτε καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν σαν ζωα αλλα και τα προιοντα τους.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Γιδινό και κατσικίσιο έχει στα μαγαζιά με προ'ι'όντα από το Καζαχστάν.Καμιά φορά παίρνω.Λιγότερο απ'όλα μου αρέσει η Αρμενική φέτα Τσανάχ!Έχει ακόμα περισσότερο αλάτι και από την ΕΛληνική φέτα  :vomit:!Δεν τρώγετε!
   Εγώ τα έργαψα αυτά για τους φουκαράδες  :2funny:επειδή αυτοί είναι κακομοίρηδες και ζουνε μες τη μιζέρια  :2funny:πρέπει να είμαι κ'εγώ έτσι?Αυτοί είναι κακομοίρηδες γιά λύπιση!Απορώ πως δεν έχουν αυτοκτωνίσει? :2funny:Εκτός αν στην Ελλάδα ζούσαν ακόμα πιό  :shit:και το ότι πήγαν κάπου και ζούνε μες τη μιζέρια κάτι τους φένεται! :2funny:

ν΄αγοράσεις δανέζικη φέτα μακραν η καλύτερη...
η ελληνική έχει τη φήμη ως η φέτα αναμιγμένη με χύσια βοσκών...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εχει κανα μαγαζι με ελληνικα προιοντα στη Ρωσια; Αν εχει να τους ζητας καθαρο γιδοτυρι ελληνικο. Η Ελλαδα εχει τα μισα γιδια της ολης της Ευρωπης και εξαιρετικα καλη βοσκισιμη χλωριδα. Επισης, η γιδα τρωει κυριως θαμνους ενω τα προβατα και οι αγελαδες τρωνε σχεδον αποκλειστικα χορτο. Οποτε καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν σαν ζωα αλλα και τα προιοντα τους.
Ελληνικά τυριά έχει είναι πολύ αλατισμένα και δεν τα παίρνει κανενας.
 
ν΄αγοράσεις δανέζικη φέτα μακραν η καλύτερη...
η ελληνική έχει τη φήμη ως η φέτα αναμιγμένη με χύσια βοσκών...
Λογικά οι βοσκοί είναι σαν τον Βλάκμαν  :2funny:
 Περισσότερο γέλασα με το φτωχομπινέ που λέει ότι βγαίνει στο μπαλκόνι του και κάθεται και  :jerking:θα φάει λέει και Ελληνική φέτα  :jerking: :2funny: και πενευεται λες και κάθεται στην πισσίνα του στη βίλα του με 4-5 γκόμενες  :2funny:
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.706
Like
2.456
Πόντοι
606
καλησπέρα σε ολους :hi: Παιδια αυτό για την σαντα μονικα που ειδα με τα βιντεακια του ντελιβερα :) σας ειπα ότι με εκανε εντυπωση τα λεφτα που εβγαζε χωρις να ξερω τι παιζει από τιμες :grin: και επειδή ειδα σχεδόν όλα τα προσφατα βιντεακια του τον ακουσα να λεει δοξα σοι ο θεος(στα αμερικανιστικα :cheesy: :grin:) που εβγαλα σημερα 180 δολαρια είναι καλα λεφτα :) Για τις 6 ωρες που δουλεψε ο τυπας υπεθεσα ότι αφου νιωθει καλα με τα συγκεκριμένα λεφτα αρα θα μπορει να ζει να την βγαζει με τα περιπου 4000 δολαρια τον μηνα για να λεει ειμαστε μια χαρα :hi: Και οπως ειχα πει η ερωτηση ειναι φιλολογικου ενδιαφεροντος :hi: για το αν μπορει να ζησει με 4 χηνες δολαρια τον μηνα καποιος φυσικα νορμαλ χωρις να πεθανει της πεινας  :grin: :) :hi: ΥΓ.. Μπραβω για το ελληνικο ελαιολαδο δημητρακη :hi: βγαζουμε τα καλυτερα ελαιολαδα στην γη την αλλη φορα παρε και φετα ελληνικη εχει και με λιγοτερο αλατι 40%. Ελαιολαδο Φετα Τσιπουρο(τσιπουρο μονο χυμα :hi: ) εμεις τα βγαλαμε δεν υπαρχουν πουθενα καλυτερα ειμαστε η πατριδα τους :hi: ΥΓ.. τα γουστα ειναι κατι καθαρα πρoσωπικο :hi: αλλα σαν ελληνες πρεπει να τρωμε ελληνικα :rockon: :) ΥΓ2.. Στο θεμα με την φετα γιατι παλια ετρωγα πολύ φετα εως παρα πολύ δηλαδή την ειχα σχεδόν σαν το ψωμι. Εχω να πω ότι οι παραγωγοι εργοστασιάρχες και όχι μονο της φετας την ειχαν <δει> δηλαδή ειχαν πιασει τον παπα από τα @@ :grin: κονομουσαν τρελα λεφτα γιατι ο λαος μας ετρωγε την φετα χωρις αυριο με το ζορι καλυπτοταν η ζητηση και εκει μαλον πατησανε οι φετοπαραγωγοι για να κονομησουν ακομα περισοτερο και πρεπει να ερηξαν την ποιοτητα νομιζοντας ότι ο ελληνας τρωει σανο :grin: δεν θελω να πω για καποια εταιρια η μεγαλυτερη παλια που εριξε την ποιοτητα για περισοτερη κονομα αυτο φανηκε απο την γευση αμεσος ο κοσμος δεν ειναι χαζος να πληρωνει 7-8 ευρω και να τρωει για κατι λιγοτερο καλο απο αυτο που περιμενει. Ηρθε και η κριση τωρα 10 χρονια και η καταναλωση κατά την ταπεινη μου γνωμη επεσε παρα πολύ πρωτίστως  όμως την καταναλωση την εριξε η ποιοτητα :hi:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ελληνικά τυριά έχει είναι πολύ αλατισμένα και δεν τα παίρνει κανενας.

Μπορεις να το βαλεις σε ενα ταπερ με νερο και θα ξαλμυρησει
Γενικα καλυτερο τυρι απο το ελληνικο γιδοτυρι δε θα βρεις πουθενα στον πλανητη. Μπορει να συγκριθει ισως μονο με το Αλπικο αν και εκει η βλαστηση ειναι κυριως πευκο οποτε οι γιδες τρωνες κυριως χορταρι. Καμια σχεση με την ελληνικη βλαστηση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom