Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Η Αμερικη εχει τα παρακατω καλα που δεν τα εχει η Ευρωπη:

1. Μια γλωσσα για παντου, ολες τις πολιτειες. Αγορα 330.000.000 με μια μονο γλωσσα

2. Εχει πολιτειες με καλο καιρο, σαν τον δικο μας. Ευρωπη για να βρει καλα λεφτα ο Ελληνας πρεπει να φαει στη μαπα ολη τη βροχη, το κρυο, τη συννεφια, τη μουνταδα και το ατελειωτο σκοταδι της βορειας ευρωπης

3. Εχει λιγοτερο σοσιαλισμο δηλαδη κραταν λιγοτερα απ το μισθο σου για να πληρωνουν τεμπελοσκυλα, μουσουλμανες κουνελες με 7 παιδια, κλπ

4. Εχει μεγαλυτερη απλα στα σπιτια, το κλασσικο σπιτι στην Αμερικη ειναι μονοκατοικια σε οικοπεδο 2 στρεμματων με ατελειωτη αυλη, γρασιδι, δεντρα

5. Ειναι παραδεισος για το επιχειρην. Αν εχεις μια ιδεα και τους πεις 'θελω να κανω αυτο και να βγαλω λεφτα, να βγαλετε κι εσεις απο τους φορους και τη λειτουργια της επιχειρησης μου' θα σου στρωσουν κοκκινο χαλι
Στην ευρωπη θα σε φανε

Το μονο κακο ειναι οτι ειναι μακρια και θελει βιζες
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Και που ξερεις ρε μπουλη εσυ ποιοι ζουν στο Μανχαταν;

Αβράμη μου, Μεγάλε Κηπάρχη , τυχαίνει να έχω πάει μερικές φορές.
Πριν σχολιάσεις οτιδήποτε ή αμφισβητήσεις, εσύ να αποδείξεις πρώτα ότι έχεις πάει
σε γαμιστρώνα στην αθήνα, μασατζίδικο , στριπ ή κάτι άλλο ανδρικό .....

και μετά θα σε πάρουμε στα σοβαρά.
Μέχρι τότε είσαι μια ξεφωνημένη .
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
ο Λακης τα πθο πολλα που λεει ειναι εξαιρεσεις στον κανόνα που τα νομιζει κανονα

Αναθεμα τον αν εχει πετυχει το Μανχαταν στο χαρτη και εκανε και αναλυση του πληθυσμου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ποιος ειναι ο Βαλκανιος;;
Αφου Μόναχο μενει;;
Αγγλια βρεθηκε τωρα;;;
Παντως οι παντοφλεςνειναι πλαστικες των 2€ πολλοι εχουν τετοιες για να κινουνται εντος της πολυκατοικιας στα πλυσταριό κ τα κελλερ αποθηκες
Εχω κι εγω περίπου ίδιες αλλα μπλε χρωμα
Εθνικοφρων κι ετσι  :respect:
Τα ρουχα ρε μαλ μπορει ναναι κι απο αλλον
Ολιυς Πιτσι τους εβγαλες  :respect:
Είσαι αδιάβαστος  :2funny:ο Βαλκάνιος έφυγε περιμένει να περάσουν 2-3 βδομαδες για να ξεχαστει το ρεζιλίκι του και να ξαναγραψει  :2funny:.
  Είχαμε το σόου του τραμουντάνα  :2funny:διάβασε τα παλιά ποστ και θα πεθάνεις στα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Κομμώτρια με δικο της κομωτηριο μπορει
Αν δουλεύει κανα 1200 $ και πολλα ειναι
Μιλαμε για το 80% οχι για ελαχιστες περιπτωσεις
Επισης τα σπιτια ειναι παντου ακριβα
Φιλος πληρωνει στο Σικαγο σε κωλοπεριοχη 1000$ για εναμισυ δωματθο της τσαπου
Τιμες Ζυριχης δηλ αλλα οχι με μισθούς Ζυριχης...
Στη Νέα Υόρκη γιά το ίδιο διαμέρισμα θα έδινε 2.000 μπορεί και 2.500 $ γιά ένα διαμέρισμα σε μιά παράγκα στην Αστόρια  :headbang:οπότε τα 1.000 είναι πάρα πολύ λίγα  :rockon:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Αβράμη μου, Μεγάλε Κηπάρχη , τυχαίνει να έχω πάει μερικές φορές.
Πριν σχολιάσεις οτιδήποτε ή αμφισβητήσεις, εσύ να αποδείξεις πρώτα ότι έχεις πάει
σε γαμιστρώνα στην αθήνα, μασατζίδικο , στριπ ή κάτι άλλο ανδρικό .....

και μετά θα σε πάρουμε στα σοβαρά.
Μέχρι τότε είσαι μια ξεφωνημένη .


Πες μας τωρα για το μεσο κατοικο του Μανχαταν ρε κοσμογυρισμενε μεθυστανα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.715
Like
11.695
Πόντοι
2.406
K'εγώ έχω γνωστους εφοπλιστές στο Λονδίνο και έχω και φίλους Ελληνες φοιτητες που οι γονείς τους είναι διευθυντηκά στελέχη τραπεζων και όλοι μένουν σε τεράστια διαμερίσματα στο κέντρο του Λονδίνου!και έχουν της αμαξάρες τους στα πάρκινγκ (ο εφοπλιστής έχει 5-6 αυτοκίνητα) οι φοιτητές ο ένας έχει Bmw X5 3 ετών και ο άλλος Audi Q7.
  Αυτοί είναι όμως ο ένας στους χίλιους αν και καλυτερα θα έλεγα ο ένας στους 10.000 οι υπόλοιποι 9999 δεν ζούνε όμως έτσι!
Ετσι ειναι
Για το 95% δεν ισχύουν αυτα που λεει ο Λακης
Εχει πλασματικη εικονα
Πχ ο Παναγιωταρος κοβει τωρα νολτες στο αιγαιο μ ενα κοτερο κ βαζει βιντεο στο φεις
ειναι ενος εληνιαμεεικανου φιλου του
Οποιος το δει νομιζει ο Παναγιωταρος εχει κοτερο με δουλεια απλου γιατρου  :respect:
Θα λενε οι Ρουμανοι που τους εχει φιλιυς.παω ελλαδα να δουλεψω σε νοσοκομειο κ θα οαρω κοτερο  :happy:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Κομμώτρια με δικο της κομωτηριο μπορει

Δικό της κομμωτήριο στην αγκούστα της τζώρτζια, δεν είναι τόσο δύσκολη υπόθεση .
Ούτε εστιατόριο ελληνικό σε τέτοια μέρη .

Η αμερική είναι καλή για επαγγελματίες.
Το αντίθετο από την ελλάδα.

Και υδραυλικός με 2 μεξικάνους εργάτες , βγάζει εύκολα 40-50 χιλιάρικα το χρόνο και παραπάνω.
Οδοντιάτρους ξέρω πολλούς. Δεν έχουν καμία σχέση με τους έλληνες.
Οι περισσότεροι έχουν ταξιδέψει σε όλο τον κόσμο .
Οι έλληνες , έχουν πάει γαμήλιο στις μαλδίβες και .... τέρμα !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ετσι ειναι
Για το 95% δεν ισχύουν αυτα που λεει ο Λακης
Εχει πλασματικη εικονα

Οι οδοντίατροι που είπα  ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 95% ;;;
Σαφώς όχι.
Είναι δύσκολο να γίνεις οδοντίατρος στις ΗΠΑ.
Και δικηγόροι , μηχανικοί , λογιστές στις ΗΠΑ , ζουν πολυ καλά.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ-ΚΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΛΗΓΟΥΡΙΑ, ΠΕΙΝΑΛΕΣ , ΤΟ 95% .
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.715
Like
11.695
Πόντοι
2.406
Είσαι αδιάβαστος  :2funny:ο Βαλκάνιος έφυγε περιμένει να περάσουν 2-3 βδομαδες για να ξεχαστει το ρεζιλίκι του και να ξαναγραψει  :2funny:.
  Είχαμε το σόου του τραμουντάνα  :2funny:διάβασε τα παλιά ποστ και θα πεθάνεις στα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Στη Νέα Υόρκη γιά το ίδιο διαμέρισμα θα έδινε 2.000 μπορεί και 2.500 $ γιά ένα διαμέρισμα σε μιά παράγκα στην Αστόρια  :headbang:οπότε τα 1.000 είναι πάρα πολύ λίγα  :rockon:
Που σε ποιονθρεντ ??εδω??
Ποσο πισω?
Τραμουντανας κ Βαλκανιος ειναι διαδικτυακοί φίλοι κ καμακια
Δεν δέχομαι γκευ υπονοιες  :tickedoff:
Τωρα ο βαλκανιος ενιοτε γραφει κατι μλκιες ομως εθναι καμακι ιντερνασιοναλ με προτυπο τον ΑΡΧΗΓΟ κμαν,οποτε λογικο αν διαβαζεις κμαν συνεχεια καπου να καις κ κανα εγκεφαλο  :happy:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.715
Like
11.695
Πόντοι
2.406
Φωτογραφιες απο μπανιο χεστρα κουζινα εβαλε ο ΑΡΧΗΓΟΣ ?? :happy:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.715
Like
11.695
Πόντοι
2.406
Δικό της κομμωτήριο στην αγκούστα της τζώρτζια, δεν είναι τόσο δύσκολη υπόθεση .
Ούτε εστιατόριο ελληνικό σε τέτοια μέρη .

Η αμερική είναι καλή για επαγγελματίες.
Το αντίθετο από την ελλάδα.

Και υδραυλικός με 2 μεξικάνους εργάτες , βγάζει εύκολα 40-50 χιλιάρικα το χρόνο και παραπάνω.
Οδοντιάτρους ξέρω πολλούς. Δεν έχουν καμία σχέση με τους έλληνες.
Οι περισσότεροι έχουν ταξιδέψει σε όλο τον κόσμο .
Οι έλληνες , έχουν πάει γαμήλιο στις μαλδίβες και .... τέρμα !
Σωστο ειναι αυτο
Αν εχεις δυνατοτητα να στησεις επιχειρήσεις εθναι πολυ καλη η Αμερικη
Οπως κι η Γερμανία
Αν δεν εχεις ομως 20/30 χιλ να την βγαλεις κανα εξαμηνο μεχρι να παρει,αν παρει, μπροστά δεν γινεται
Για δουλειά ομως ειναι αποτυχια η ολη φαση ΗΠΑ και Καναδά που ειναι καπως καλυτερα πιο ευρωπαϊκη φαση
Λυση αναγκης οοως κ στο Τοροντο,Ντανφορντ,
ειναι για καποιιυς που μπαινουν με τουριστικη βιζα μενουν 4)5 μαζι σε ενα σπιτι μικρο με σκοπο να στείλουν πισω χρηματα ηολω ανγκης μεγαλης
Μαυρη μαυριλα που λεμε αλλα τι να κανουν κι αυτοι
Υγ Εννοειται οτι με 1200 δεν βγαινει η κομμώτρια
Ομως μενιυν σε στγγενεις κανα τριμηνι μαζευιυν κανα 4000 κνπανε πισω ελλαδα
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Που σε ποιονθρεντ ??εδω??
Ποσο πισω?
Τραμουντανας κ Βαλκανιος ειναι διαδικτυακοί φίλοι κ καμακια
Δεν δέχομαι γκευ υπονοιες  :tickedoff:
Τωρα ο βαλκανιος ενιοτε γραφει κατι μλκιες ομως εθναι καμακι ιντερνασιοναλ με προτυπο τον ΑΡΧΗΓΟ κμαν,οποτε λογικο αν διαβαζεις κμαν συνεχεια καπου να καις κ κανα εγκεφαλο  :happy:
ο τραμου τρωει καργα στραπονιασμα(ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΛΕΙΣΤΕΣ ΕΡΓΑΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΧ)απο εποχης μπου.gr

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Που σε ποιονθρεντ ??εδω??
Ποσο πισω?
Τραμουντανας κ Βαλκανιος ειναι διαδικτυακοί φίλοι κ καμακια
Δεν δέχομαι γκευ υπονοιες  :tickedoff:
Τωρα ο βαλκανιος ενιοτε γραφει κατι μλκιες ομως εθναι καμακι ιντερνασιοναλ με προτυπο τον ΑΡΧΗΓΟ κμαν,οποτε λογικο αν διαβαζεις κμαν συνεχεια καπου να καις κ κανα εγκεφαλο  :happy:


Ο λάκης παρέα με τον τράκη επειδή δε γαμάνε ούτε κατά λάθος, από σπόντα, έχουν βγάλει μέχρι και το γλομπέο γκευ.  :happy: :happy: :happy:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.715
Like
11.695
Πόντοι
2.406
Ο λάκης παρέα με τον τράκη επειδή δε γαμάνε ούτε κατά λάθος, από σπόντα, έχουν βγάλει μέχρι και το γλομπέο γκευ.  :happy: :happy: :happy:
γιαβτον Χατζηδακη Βαρβιτσιώτη και Σια εχςις κατι να δηλωσεις;;
Ινσαιντ ινφο?
 

bigbangtheory

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2019
Μηνύματα
11
Like
2
Πόντοι
0
Εξωτερικο και παλι εξωτερικο. Η ελλαδα καταστράφηκε και αξίζει να γυρίσεις μόνο σαν τουριστας και εκτος αυτου, πως να ζησεις με μισθο 600,700,800€? Ή και με παραπανω εαν εχεις οικογενεια...Εκτος και εαν εισαι μπλεγμενος αλλου..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Η Αμερικη εχει τα παρακατω καλα που δεν τα εχει η Ευρωπη:

1. Μια γλωσσα για παντου, ολες τις πολιτειες. Αγορα 330.000.000 με μια μονο γλωσσα

2. Εχει πολιτειες με καλο καιρο, σαν τον δικο μας. Ευρωπη για να βρει καλα λεφτα ο Ελληνας πρεπει να φαει στη μαπα ολη τη βροχη, το κρυο, τη συννεφια, τη μουνταδα και το ατελειωτο σκοταδι της βορειας ευρωπης

3. Εχει λιγοτερο σοσιαλισμο δηλαδη κραταν λιγοτερα απ το μισθο σου για να πληρωνουν τεμπελοσκυλα, μουσουλμανες κουνελες με 7 παιδια, κλπ

4. Εχει μεγαλυτερη απλα στα σπιτια, το κλασσικο σπιτι στην Αμερικη ειναι μονοκατοικια σε οικοπεδο 2 στρεμματων με ατελειωτη αυλη, γρασιδι, δεντρα

5. Ειναι παραδεισος για το επιχειρην. Αν εχεις μια ιδεα και τους πεις 'θελω να κανω αυτο και να βγαλω λεφτα, να βγαλετε κι εσεις απο τους φορους και τη λειτουργια της επιχειρησης μου' θα σου στρωσουν κοκκινο χαλι
Στην ευρωπη θα σε φανε

Το μονο κακο ειναι οτι ειναι μακρια και θελει βιζες
Στο έχω ξαναπεί, μην γράφεις άμα δεν ξέρεις.
2) Γνωρίζω τουλάχιστον 3 χώρες/μέρη στην Ευρώπη με παρόμοιο καιρό με Αθήνα, δηλαδή τρελή ηλιοφάνεια και πρόσβαση σε ωραίες θάλασσες.
Και με καλή οικονομία και καλούς μισθούς.
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Στο έχω ξαναπεί, μην γράφεις άμα δεν ξέρεις.
2) Γνωρίζω τουλάχιστον 3 χώρες/μέρη στην Ευρώπη με παρόμοιο καιρό με Αθήνα, δηλαδή τρελή ηλιοφάνεια και πρόσβαση σε ωραίες θάλασσες.
Και με καλή οικονομία και καλούς μισθούς.
ελα ρε τυπε!!!
Φωτισεμας λοιπον..
Τι θες???
Παρακαλια???
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
ελα ρε τυπε!!!
Φωτισεμας λοιπον..
Τι θες???
Παρακαλια???

Τι θες ρε;
Ασχετα με αυτα που λεει 3 ειναι ολες κι ολες οι μεσογειακες χωρες/πολεις που θα μπορουσαν να εχουν καιρο σαν την Αθηνα... Σλοβενια/Μαυροβουνιο/Κροατια δεν παιζουν, αρα μενουν Ιταλια/Γαλλια/Ισπανια.....και οι Πολεις Ρωμη/Ναπολι, Μασσαλια και Μπαρτσελονα, αντε και η Βαλενθια... Τωρα αν θα πλουτησεις εκει...Ξαναρωτα τον ειδικο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom