Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Οι πιστοποιημένες φωτό , έχουμε ξεκαθαρίσει πως είναι ...

Με όλες τις άλλες, απλά γελοιοποιούνται , όσοι δεν έχουν τερματίσει ήδη τη γελοιότητα !


Ποιές είναι οι πιστοποιημένες ρε μαλάκα;; Το εισητήριο του μετρό της Νέας Υόρκης που σου έφερε σουβενίρ ο ξάδερφος από το honeymoon που έκανε;;;



Πάρε να μη σου χρωστάω (αυτή δεν είναι πιστοποιημένη και είναι κλεμμένη από το ιντερνετ, να ξέρεις).


250px-Double_Moutza.jpg
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Λάκη όταν επιστρέψω θα σου κολλήσω στον κωλο ένα χαρτάκι που θα γράφει τροβαδούρος... :grin:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τεστοστερένη , προκαλεί καράφλα.
Έχεις δεις τραβέλι να έχει καράφλα ;;
Δεν είναι τυχαίο !

Ο μήτσος γαμάει .

Για τραβελια θα απευθυνθείς στο Μαρκελο τυπε, δεν το γνωρίζω το θέμα.

Οποίος δεν έχει καράφλα δε γαμαει δηλαδή?  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Έχω παρατηρήσει ότι ο Μήτσος, ενώ έχει απεριόριστες αντοχές στα πασης φύσεως ξεφτυλικια, στο θέμα ΚΑΡΆΦΛΑ τρώει άσχημο σκάλωμα και κάνει τουμπεκα.

Μήπως δεν είναι fair play? Μήπως να το σταματήσω?  :2funny:
Εγώ πιστεύω ότι είσαι καραφλός  :2funny:και λεφτά γιά εμφύτευση δεν έχεις ούτε στα όνειρα σου  :jerking: :2funny:σου φένονται τρελλά αυτά τα λεφτά  :2funny:

Καλά μαλάκα ... με τα 500ρικα που έβαλες ... θα γελάμε χρόνια !
Τις έδειξα τις φωτό σε φίλη φωτογράφο ...

Με ρώτησε αν είναι ΑΜΕΑ αυτός που πιστεύει ότι μπορεί να περάσουν για αληθινές.

Της είπα ότι είναι ένα φουκαριάρικο σε άσυλο ....

ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ... ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΜΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ !!!!!

Είσαι τώρα σε παλάτσο στην πιάτσα του αγίου μάρκου ;;;

ΒΑΛΕ ΕΝΑ Χαρτακι στα κάγκελα που να λέει τροβαδούρος ...
Μα είχε βάλει χαρτάκι στα 500άρικα που μας είχε βάλει και έλεγε ότι είναι δικά του  :jerking: :2funny:.Εδώ τόσο φωτοσόπ έκανε είναι δύσκολο να προσθέσει στη φωτογραφία και ένα χαρτάκι   :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ποιές είναι οι πιστοποιημένες ρε μαλάκα;; Το εισητήριο του μετρό της Νέας Υόρκης που σου έφερε σουβενίρ ο ξάδερφος από το honeymoon που έκανε;;;

Αν ήσουν άνδρας, θα έβλεπες ώρα και μέρα ....

ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΞΕΦΤΙΛΙΣΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ;;;

Θες να σε κάνω παλτό ;;;;;

Θες να πάει η σούφρα σου αίμα ;;;

Παιζουν κι άλλα τεκμήρια .....

Απλά τώρα πάω να .... εξυπηρετήσω κόσμο ....

Θα σου ξηγήσω το όνειρο .
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Άρα αυτή που μοστράρεις με το σουβενίρ το εισητήριο ΔΕΝ είναι πιστοποιημένη. Ευχαριστώ.

Μπροστά στην οθόνη ήταν ρε ξεφτιλισμένε ... και είναι πολλών ετών η φωτογραφία.

Η αδήλωτη πισίνα η δική σου δεν είχε τίποτε ... και η βάρκα .....
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Έχω παρατηρήσει ότι ο Μήτσος, ενώ έχει απεριόριστες αντοχές στα πασης φύσεως ξεφτυλικια, στο θέμα ΚΑΡΆΦΛΑ τρώει άσχημο σκάλωμα και κάνει τουμπεκα.

Μήπως δεν είναι fair play? Μήπως να το σταματήσω?  :2funny:


Μπορείς να ξεφτιλίζεις άνετα τον φυλΑΚΟβιο, αυτός δε σταματάει πουθενά, δεν κωλώνει, σαν τα STAYER είναι 4Χ4, αντέχει όσο και να τον ξεφτιλίζουμε.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Δημητρακη οταν σου ειπα να βαλουμε στοιχημα 5000 ευρω για τις φωτο κοτεψες

επαναλαμβανω λοιπον
καταθετουμε απο 5.000 σε ροδιτη η λακη που σε στηριζουν κιολας
αν τους αποδειξω οτι οι φωτο ειναι δικες μου τα κραταω
αν οχι τα λεφτα τα παιρνεις εσυ

το πας η εισαι μια κοτουλα που κανει μονο κο κο κο

Που να βρει 5.000 μαζεμενα. Πολλα λεφτα. Δεν φτανει το επιδομα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μπορείς να ξεφτιλίζεις άνετα τον φυλΑΚΟβιο, αυτός δε σταματάει πουθενά, δεν κωλώνει, σαν τα STAYER είναι 4Χ4, αντέχει όσο και να τον ξεφτιλίζουμε.

Σερβιτόρος ήσουν τελικά ή παρκαδόρος ;;

Θα κλάψεις αλλά ποτέ δε θα μάθεις τι πόστο είχα (και έχω ακόμα από χόμπυ) σε μαγαζί.  

Πορτα δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου Λακη, ειτε εμπαινα παντα στα μαγαζια επειδη δουλευα
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Εγώ πιστεύω ότι είσαι καραφλός  :2funny:

Μητσακο εσύ μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις, δε χαλάμε χατίρια..  :2funny:

Το σίγουρο είναι ότι εσύ είσαι καράφλας όμως.

Και όχι απλός καράφλας... Και κορόιδο (πλήρωσες 3 φορες για εμφύτευση) και ακόμα καράφλας  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Μπροστά στην οθόνη ήταν ρε ξεφτιλισμένε ... και είναι πολλών ετών η φωτογραφία.

Η αδήλωτη πισίνα η δική σου δεν είχε τίποτε ... και η βάρκα .....


ΧΑΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΕΙΧΕ;;;;;


Δεν είχε. Πάρε τις αρχιδάρες μου.

[size=40pt]ΜΟΥΦΑ.[/size]
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Την Αλβανίδα που πήγες γιά καφέ φωτογραφία στο δωματιο σου δεν μπορείς να μας την βάλεις  :2funny:γιατί δεν ήρθε ποτέ  :2funny:Που είναι οι γκομενες σου βρε κακομοίρη? :2funny:μία μούφα φωτογραφία μας έβαλες και μία καθαρίστρια που πήγες και ηπιες έναν καφέ  :2funny:
  Το να έχει κάποιος δική του τουαλέτα και μπάνιο στην εποχή μας δεν θεωρείται κατι το χλιδάτο γιά τους νορμάλ ανθρώπους για σας τους φουκαράδες είναι ακατορθωτο  :2funny:.Γ'αυτό μου ζητάς συνέχεια την τουαλέτα μου και το μπάνιο μου φώτο  :jerking: :2funny:
  Όπως και το να έχεις αμάξι γιά σένα είναι όνειρο :headbang: :2funny:αν είχες αμάξι θα μας είχες φλομώσει στις φωτογραφίες  :2funny:
  Για δε γράφεις πιά σαν Ακαποε'ι'ρα? :2funny:μήπως επειδή το πουλί σε ξέσκισε τελείως? :2funny:
  Την πρώτη φώτο από ποιό διαφημιστικό την έκλεψες? :2funny:και η δεύτερη μούφα είναι όπως όλες όσες έχεις βάλει  :2funny:
  Γράφεις από το διαμέρισμα που μένεις στη Νίκαια και στη φανατσία σου βρίσκεσαι στη Σαντορίνη με γκόμενες  :jerking: :2funny:
  Αν ο νυχτοφύλακας είναι ο πιό φτωχός και χρεωκοπημένος εδώ μέσα εσύ είσαι ο πιό φαντασιόπληκτος  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
   Πως το απέδειξε? :jerking: :2funny:βάζοντας 2-3 παλιές φωτογραφίες από πισίνες? :2funny:Καλά δεν είδες πως τον ξέσκισε τότε το πουλί? :2funny:και είχε κρυφτεί  :2funny:γιατί δε γράφει πιά σαν ακαποέ'ι'ρα? :2funny:και μετά σιγα σιγα άρχισε να γράφει με άλλους κλώνους  :2funny:φουακράς άφταγκος είναι  :2funny:.
   Σας είχα γιά πιό έξυπνους  :2funny:το γελοίο της υπόθεσης είναι που πιστεύεται τους κακομοίρηδες και τα ψέματα που σας λένε  :headbang: :2funny:.
   Αυτός ο ηλίθιος δεν εχει δει 500άρικο στη ζωή του  :jerking:και έλεγε ότι η τράπεζα δε δίνει 500άρικα  :jerking: :2funny:και σας έβαλα φώτο από την τράπεζα που 2 φορές μου έδωσε 500άρικα και το βούλωσε ο γελοίος  :2funny:
Και μπλα μπλα μπλα μπλα και μετα μπλα μπλα μπλα μπλα στο τελος μπλα μπλα μπλα μπλα  2funny 2funny 2funny
Και τοτε μπλα μπλα μπλα και ξαναμανα μπλα μπλα μπλα χαχαχχαχαχζ

Δημητρακη αδειο μυδι  2funny 2funny 2funny


Δημητρακη τι θα γινει ρε φιλε.

Φωτος το μπανιο εσυ για να βαλω εγω ενοικιαστηριο συμβολαιο δεν δεχεσαι
Φωτος ημερας της κουζινας ,για να βαλω εγω μισθοδοσια δεν δεχεσαι
Κοντρα λεφτα μετρητα ,εγω εριξα μια φορα 5 χιλιαρικα , εσυ τιποτα ,παλι δεν δεχεσαι
Κοντρα τα διαβατηρια ,σφραγιδες απο τάξιδια δεν δεχεσαι
Τι δεχεσαι ρε φιλε....
Αντε να μου την πεις μια φορα με αποδειξεις να τελειωνουμε .....


Το βρηκα !!!!

Για να σε διευκολυνω....εσυ τσαρος λεφτας εχεις περιουσια, μαγκας χωρις να χρειαστει να δουλεψεις.
Εγω φτωχος μεροκαματιαρης μεταναστης ολο χρεη ,κουπι σε γαλερα, δουλευω 14ωρα, τωρα γραφω με την γλωσσα γιατι στα χερια εχω τα κουπια....

Μια κοντρα στο πιστωτικο οριο της πιστωτικης καρτας ρε φιλε.
Αντε ,ελπιζω να με κατατροπωσεις .

Παει??   Χαχχαχαχχχχα

Γιατι πιστευω πως παλι θα κανεις την κοτα?? Χαχχαχαχαχαχχα

Φοβασαι τον φουκαρα ,τον κακομοιρη? Χαχχαχαχχαχα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ρε Δημητρακη εχεις 500αρικα και γαμας τη Βορειοκορεατικη μαιμου?

3 ενδεχομενα βλεπω

1)Εισαι τσιπης
2)Τα 500αρικα που εδειξες ειναι της μονοπολης. Ρωσια σιγουρα θα παιζουν πλαστογραφιες
3)Εχεις φετιχ με μπαζα (εκτος απο χεσιμο)

Πωπω ξεφτιλισμαααα  :s&m_3:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Και μπλα μπλα μπλα μπλα και μετα μπλα μπλα μπλα μπλα στο τελος μπλα μπλα μπλα μπλα  2funny 2funny 2funny
Και τοτε μπλα μπλα μπλα και ξαναμανα μπλα μπλα μπλα χαχαχχαχαχζ

Δημητρακη αδειο μυδι  2funny 2funny 2funny


Δημητρακη τι θα γινει ρε φιλε.

Φωτος το μπανιο εσυ για να βαλω εγω ενοικιαστηριο συμβολαιο δεν δεχεσαι
Φωτος ημερας της κουζινας ,για να βαλω εγω μισθοδοσια δεν δεχεσαι
Κοντρα λεφτα μετρητα ,εγω εριξα μια φορα 5 χιλιαρικα , εσυ τιποτα ,παλι δεν δεχεσαι
Κοντρα τα διαβατηρια ,σφραγιδες απο τάξιδια δεν δεχεσαι
Τι δεχεσαι ρε φιλε....
Αντε να μου την πεις μια φορα με αποδειξεις να τελειωνουμε .....


Το βρηκα !!!!

Για να σε διευκολυνω....εσυ τσαρος λεφτας εχεις περιουσια, μαγκας χωρις να χρειαστει να δουλεψεις.
Εγω φτωχος μεροκαματιαρης μεταναστης ολο χρεη ,κουπι σε γαλερα, δουλευω 14ωρα, τωρα γραφω με την γλωσσα γιατι στα χερια εχω τα κουπια....

Μια κοντρα στο πιστωτικο οριο της πιστωτικης καρτας ρε φιλε.
Αντε ,ελπιζω να με κατατροπωσεις .

Παει??   Χαχχαχαχχχχα

Γιατι πιστευω πως παλι θα κανεις την κοτα?? Χαχχαχαχαχαχχα

Φοβασαι τον φουκαρα ,τον κακομοιρη? Χαχχαχαχχαχα
Καλώς το παιδί της ξενιτιάς, το παιδι της περηφανης εργατιας  :2funny: Που ήσουν ρε μεγάλε? Δεν θα μας βάλεις τελικά φώτο από την κοπέλα στην φωτο? :2funny: αλλά τι να βγάλετε, αφού δεν σου κάτσε  :jerking: εχω ένα φίλο στην Ελλάδα που έβγαλε άδεια σεκιουριτι και με ρωτάει αν με αυτήν μπορεί να γίνει συνεργάτης σου στην Γερμανια, κάνε ένα ψυχικό  :2funny: μου είπε πως στα σεμινάρια που παρακολουθήσε για να βγάλει την αδεια ότι ήταν όλα τα κατεστραμενα ναυάγια εκεί πέρα, γέροι, μακροχρόνια άνεργοι  :2funny:  πάντως εσύ πρέπει να ανεβάσεις φώτο με γκόμενα από δωμάτιο και αμάξι, άιντε διαμέρισμα στο χαρίζουμε μην βγάλεις γιατί δεν έχεις εκεί πέρα  :2funny: τι θέλετε ποια να δείτε στην τουαλέτα?  :jerking: τι ψύχωση τι εμμονή είναι αυτή?  :headbang: :jerking: τι να πω δεν ξέρω, εγώ νόμιζα ότι οι μετανάστες ζουν καλα, αλλά έχετε αποκτήσει αρχαίες αντιλήψεις ότι να έχεις τουαλέτα είναι πολυτελεα, σα τα χωριά της Ελλάδας που ακουπιζαν τον κωλο με πέτρες γίνατε  :2funny: και ζήλευαν τους Αθηναίους που είχαν τουαλέτα, δίκιο έχει τελικά ο Λάκης, στην Ελλάδα θα ήσασταν άστεγοι γιαυτό φύγατε και ανέχεστε τέτοιες συνθήκες εκεί  :headbang: αν είχατε χαρτζιλίκι, ένα σπίτι, φαγητό, και ένα παπάκι έστω δεν θα φύγατε, εσείς παίζει να μην είχατε που να χεσετε, συνέχιζε εσύ τα μπλα μπλα, μέχρι να βάλεις φώτο που σου ζητήθηκαν δεν πρόκειται να ανεβάσει κάνεις τπτ  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αυτές που ποστάρεις δεν υπάρχουν γιατί είναι μούφα φωτογραφίες  :jerking: :2funny:
  Θα σε ξεσκίσει τώρα ο Λάκης γιατί πρέπει να φύγω  :2funny:.
  Ποτέ δεν έβαλες καμία πραγματική φώτο  :jerking:όλο μούφα φώτο και πισίνες μας βάζεις έχεις βρει από κάπου 5-6 φώτο και μας της βάζεις συνέχεια  :jerking: :2funny:

Όποτε αρχιζει το ξεκατινιασμα και το ξεσκισμα ολο πρεπει να φυγεις λες  :2funny: :2funny: :2funny:

Και μερα συνεχιζεις να γραφεις σαν μαρκελος δηθεν  :2funny: :2funny:.

Οτι δηθεν δεν εισαι online χαχαχαχα

Και μπούστης και ξεφτιλας χαχαζαχα
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Και εσύ όλη μέρα μέσα είσαι εκτός όταν κοιμάσαι  :jerking: γράφεις εδώ όλη μέρα, εντομεταξυ κοίτα μην κάνεις καμιά μαλακία και σε διώξουν  :2funny: αναπολείς την πατρίδα ξέρω  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Οπως τα λες.

Αυτοί που λένε ότι δεν βγαίνει χρήμα στο εξωτερικό ή είναι του δημοτικού και δεν έχουν δει τι γίνεται με άτομα με πτυχία ή καλές εξειδικεύσεις ή είναι κομπλεξικοί και νομίζουν ότι όλοι στο εξωτερικό είναι σε επίπεδο σερβιτόρου/κτιστη/μαραγκού.

Καλά για τον Δημητράκη που λέει ότι όλοι οι Έλληνες του εξωτερικού δεν έχουν τίποτα στην Ελλάδα και φεύγουν έξω σαν τελειωμένοι, τι να πει κανείς. Ο άνθρωπος έχει εμπειρία στο χέσιμο και στις ντομάτες του σουπερμάρκετ. Για δουλειά δεν γνωρίζει γιατί είναι παράσιτο και δεν μπορεί να δουλέψει. Οπότε ποιος να δώσει σημασία στα σχόλια του, όταν δεν έχει ιδέα πώς είναι να δουλεύει κάποιος σε μια καλή θέση στην Ευρώπη.

Μετα το boost που ειχε πριν 18-20 χρονια, με χρημα ζεστο κ ετοιμο που ξυπνησε μια μερα κ βρηκε στον λογαριασμο του, και με αυτο το χρημα πηρε ακινητα και αμαξι,
απο κει κ μετα δεν εχει να επιδειξει πλεον τιποτα.

Μονο μιζερια και ποιοτητα ζωης κατω του μετριου.

Σιγα σιγα τον ξεπερασε σε ποιοτητα ζωης ο καθε μεταναστης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom