Νέα

Erasmus στη Σόφια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nimertis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7
  • Εμφανίσεις 868
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nimertis

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2009
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
1
Like
51
Πόντοι
16
Δεν κρατήθηκα για Κυριακή. Λοιπόν, μάλλον τον επόμενο Φλεβάρη θα είμαι εκεί.

Δεν λέω ποιο Πανεπιστήμιο γιατί οκ, μην το παραχέσουμε κιόλα  :uglystupid:

Συμπουρδελιάρηδες και συμπουρδελιάρισσες πείτε μου τα DO και DON'TS.

(κακές περιοχές προς αποφυγή και ό,τι έχετε ευχαρίστηση)  :humpleg:


:helpplea:
 

The_Greek

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2010
Μηνύματα
2.100
Κριτικές
4
Like
831
Πόντοι
376
Do fuck a lot and Don't fuck without condom.  :grin:
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
αντε παλι τα ιδια
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Εχω ταξιδεψει σε αρκετες χωρες και νομιζω οτι η πιο χαλια πολη που εχω παει ηταν η Σοφια  :S
Δεν μου αρεσε καθολου,ενω οι Βουλγαροι μου φανηκαν κουτοπονηροι και ψιλομαλακες !!
Βεβαια αλλιως ειναι να πηγαινεις καπου σαν τουριστας κι αλλιως να μενεις εκει
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
Εχω ταξιδεψει σε αρκετες χωρες και νομιζω οτι η πιο χαλια πολη που εχω παει ηταν η Σοφια  :S
Δεν μου αρεσε καθολου,ενω οι Βουλγαροι μου φανηκαν κουτοπονηροι και ψιλομαλακες !!
Βεβαια αλλιως ειναι να πηγαινεις καπου σαν τουριστας κι αλλιως να μενεις εκει
αν μενεις καπου ειναι ακομα πιο σκατα απο αυτα που ειδες σαν τουριστ
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
τα σοφια είναι μια κλασσικη βαλκανικη πρωτευουσα πρωην κουμουνιστικου καθεστώτος.εχει πιο πολλη πρασινο από την αθηνα και γενικα ειναι σχετικα ηρεμη πολη.οι βουλγαροι οντως ειναι κουτοπονηροι αλλα οι βουλγαρες είναι και ωραιες κοπελες αλλα και πιο δεχτικες από τις ελληνιδες ειτε σε κοινωνικο επιπεδο ειτε σε συναισθηματικο.απλα θελει καποιο χρονο να εξοικιωθεις και να μαθεις εστω λιγα βουλγαρικα αν και στα σοφια μιλανε την αγγλικη γλωσσα.το καλοκαιρι εχει πολύ ωραιο καιρο δεν παει πανω από 35 βαθμούς αλλα το χειμωνα το κρυο είναι βαρυ πολλες μερες κατω από το 0 και φτανει μεχρι -15.
περιοχες προς αποφυγην δεν νομιζω να υπαρχουν στα σοφια μονο προσεξε τα φτωχα προάστεια πιο πολύ για κλεψια.
 

billinio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2010
Μηνύματα
285
Κριτικές
12
Like
28
Πόντοι
601
Φίλε μου έχω πάει 3 φορές μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι πιο ήρεμη πόλη απο την Αθήνα , φθηνότερη , μια πολύ όμορφη πόλη με πράσινο και τρομερό κέντρο , είναι μία πόλη που είναι ότι πρέπει όμως και για ανθρώπους της νύχτας αν σου αρέσουν τα καζίνο και τα φρουτάδικα εκεί θα δείς πάρα πολλά μιλάμε για ένα απο τα Las Vegas των Βαλκανίων μαζί με Βουκουρέστι και φυσικά υπάρχουν και στριπτίζ κολόμπαρα μαγαζιά που μπορείς να φορτώσεις , και κλαμπάκια στην Studentski Grad για εσένα που πας για Erasmus μπορεί να βρείς γνωστές σου εκει ... Η Σόφια τώρα οπως και ολη η Βουλγαρία αλλα και γενικά αυτές οι χώρες εχουν Μαφία όμως αυτό εσένα δεν σε πηράζει ίσα ίσα διευκόλυνει τις καταστάσεις πάντως οι Βουλγάρες είναι πιο εύκολες απο τις Ελληνίδες και όμορφες γυναίκες .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom