Νέα

Επιτυχημένη σχέση/γάμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vlosiros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Vlosiros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2024
Μηνύματα
8
Like
9
Πόντοι
0
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.060
Κριτικές
5
Like
6.580
Πόντοι
2.306
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
Μην το κάνεις.
Αν θες, στα κρυφά, ΟΚ.
Δεν είμαστε οι Έλληνες για τέτοια παιχνίδια.
 

Xaramofais

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
688
Κριτικές
18
Like
4.373
Πόντοι
2.836
Το μόνο που δεν μου άρεσε σε όλο αυτό ήταν το να ανοίξουν νέες πόρτες στην απόλαυση...:2funny:
 
Εγγρ.
20 Μαρ 2022
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
0
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
Τι πόντους ρε φίλαρακι να δώσει , απλά θα απομακρυνθείτε ακόμη περισσότερο . Το ότι έχεις μπει στο τριπάκι ήδη και σκέφτεσαι να κανείς κατι τέτοιο με σκοπό να σώσεις την σχέση σου , πάει να πει ότι η φάση έχει ήδη τελειώσει και απλά δεν θες να το παραδεχτείς , εκτός αυτού ,όπως λέει ένα συναγωνιστής πιο πάνω , εμείς οι Έλληνες δεν έχουμε εκφυλίστει τόσο πόλυ (ακόμα) για να κάνουμε ανοιχτές σχέσεις και μαλακιες. Δεν ξέρω αν το να απελευθερώνεται κανείς τόσο πόλυ - σε τέτοια επίπεδα του να κανεί ανοιχτές σχέσεις , αποτελεί πραγματικη ψυχική απελευθέρωση ή ψυχική ασθένεια-ανωμαλία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.565
Κριτικές
56
Like
6.369
Πόντοι
4.806
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
Εντάξει κατάλαβα.
Εσύ αντί να ξεκινήσεις θέμα "Ψάχνω κάποιον να παρτουζώσουμε την γυναίκα μου", χωρίς γυναίκα να υπάρχει και να ζητάς φώτο απο ψωλές, είπες να το παίξεις πιο κυριλέ.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.598
Κριτικές
8
Like
11.635
Πόντοι
3.786
Eκτός από το σεξ τα πάτε καλά; Συζητάτε, περνάτε χρόνο μαζί; Γιατί αν η έλλειψη σεξ είναι το αποτέλεσμα μιας γενικότερης αντιπάθειας που έχει ο ένας για τον άλλο, τότε ψάξε αλλού τη λύση.

Αν τα πάτε καλά και στο κρεβάτι έχετε βαλτώσει ,τότε θέλετε καινούριες ιδέες. Ποιες είναι αυτές, θα το βρείτε εσείς.
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.226
Κριτικές
46
Like
3.676
Πόντοι
4.365
Με την γυναίκα το εχεις συζητήσει το θεμα....?
Ποια η γνωμη της.. Πως το βλεπει...
Αν κατα 95% ειναι αντίθετη.. οπως οι περισσότερες ελληνιδες... λόγω ταμπου... λογο φοβου μην σε ξεμυαλίσει καμια αλλη.. λογω μονογαμικοτητας... κλπ....
Ψαξε αλλου την λυση....
Παιχνιδάκια.. ερωτικά βοηθήματα...role playing... και οτι αλλο γουστάρετε...
Αν μετα απο 14 χρονια...!τα εχετε κανει ολα αυτα.. κ τα εχετε βαρεθει... τοτε ειναι αλλου το προβλημα.... κ πιο συνθετο....!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.472
Κριτικές
11
Like
3.115
Πόντοι
4.615
Είναι σύνηθες αυτό που περιγράφεις μετά από κάποια χρόνια, πολύ νωρίτερα πριν τη συμπλήρωση των 14, αν έχεις αντέξει έως τώρα και είσαι πιστός, είσαι πραγματικά εξαίρεση και απορώ πώς το κατάφερες (το λέω σοβαρά και χωρίς ειρωνεία).

Κοίτα να δεις, είναι μία ιδέα να πεις: αφού είμαστε σε όλα καλά, δεν το κάνουμε λίγο πιο ''ανοιχτό'' το θέμα του σεξ να αλλάξουμε το μενού για ανανέωση, ενώ είμαστε μαζί μια χαρά σε όλα τα άλλα; Διαβάζοντάς το αυτό κάποιος, μπορεί να το βρει λογικό: δεν απατάς ''συναισθηματικά'' τον άλλο, απλά σαρκικά.

Θα εκφέρω προσωπική άποψη και μόνο: όταν αγαπώ την άλλη πραγματικά, δε νομίζω ότι μπορώ να διαχωρίσω το συναισθηματικό από το σαρκικό και να είμαι ΟΚ με το να τσιμπουκώσει μερικούς ακόμη και να πιει τα ψωλοχύματά τους, πριν έρθει να κοιμηθεί αγκαλιά μου μοιραζόμενη το συναίσθημα μαζί μου.
Αν εσύ είσαι ΟΚ με αυτό (και εκείνη επίσης για ό,τι κάνεις σε κάποια άσχετη) και το διαχωρίζετε πλήρως, η επιλογή είναι δική σας και είστε ενήλικοι και υπεύθυνοι των πράξεών σας.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.080
Like
16.849
Πόντοι
3.656
Και Τετάρτη μπαίνουν Κυριακάτικα ;
Λόγω θερινών διακοπών και αναδουλειάς ;

ΝΑ βάζουμε κάθε μέρα κυριακάτικα ;
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.111
Κριτικές
16
Like
1.736
Πόντοι
3.425
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
Πας καλά? 14 χρόνια και ψάχνεις τρόπους για παραμείνεις ενεργός με την ίδια γυναίκα? Η καύλα και η επιθυμία παραμένουν σε υψηλα λέβελς είτε με ωραίο, βρώμικο σεξ όποτε προκύψει, ή να την κάνεις να ζηλεύει.

Και στις 2 περιπτώσεις, έαν προσέχεις τον εαυτό σου, γυμναστική, χόμπυ, φίλους, work-life balance κλπ, θα σε βλέπει ξερολούκουμο!!

Π
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.192
Like
4.101
Πόντοι
456
Ρε φίλε 21 χρόνια εγώ με σύζυγο. Πέρνα καλά κι άσε τις πολλές σκέψεις. Και επίστρεψε και σε εκείνη να περνάει καλά.
Οι γυναίκες έτσι κι αλλιώς όλο με αυτές τις μαλακίες θα ασχοληθούν. Σχέσεις και λοιπές παπαριές.
Δεν ασχολούμαστε με τις σχέσεις αν θέλουμε υγεία.
ΥΓ - δεν διάβασα τίποτα από όσα έγραψαν οι λοιποί συνομιλητές. Τα δικά μου παρέθεσα σύμφωνα με την όποια εμπειρία ζωής έχω.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.387
Like
12.151
Πόντοι
2.606
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα? Επειδή είμαστε έμψυχα όντα τα οποία λειτουργούν βάσει βιοχημικών διαδικασιών έχω διερωτηθεί αρκετές φορές αν θα ήταν σοφό να πειραματιστούμε με άλλα ζευγάρια ή εραστές έτσι ώστε να ανοίξουμε νέες πόρτες στην απόλαυση! Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με τον όρο "ελεύθερη σχέση" και σεξ με άλλους χωρίς συναίσθημα? Θα δώσει πόντους στην σεξουαλική μας ζωή?
Φιρι φιρι το πας να τον φας
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Νίο

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.767
Κριτικές
10
Like
2.160
Πόντοι
3.187
Είμαι σε σχέση με την σύντροφό μου τα τελευταία 14 χρόνια, η σχέση μας έχει περάσει από πολλά στάδια, απο περιόδους άνθισης και καύλας μέχρι και χωρισμό! Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το συστατικό/συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση στην οποία κρατάς την καύλα και την επιθυμία για σεξ σε υψηλά επίπεδα?
Το μόνο συστατικό που κρατά μια σχέση χρόνια είναι αν και οι δύο βρίσκονται στο φάσμα της αυτοβελτίωσης. Αν και οι δυο διατηρούνται όμορφοι και νεανικοι τότε υπάρχουν πιθανότητες να διατηρηθεί η σχέση γιατί και το μυαλό δεν τριβελίζεται με όλο τα ίδια και τα ίδια ούτε αναλώνεσαι σε χαζομάρες που λειτουργούν ενάντια στη σχέση. αλλά αυτό πρέπει να το πιστεύουν και οι δύο. Αν το πιστεύει μόνο ο ένας τότε δεν γίνεται δουλίτσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom