Νέα

Επικίνδυνοι σκύλοι χωρίς φίμωτρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα erevnitis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.954
Κριτικές
8
Like
2.988
Πόντοι
506
Προηγουμένως κάποιος αναφέρθηκε σε Πιτ μπουλ, Τόσα και Κόρσο. Προσωπικά θα προσέθετα τα Πρέζα καθώς και τα Ντόγκο. Όλες αυτές οι φυλές έχουν τεράστια ενέργεια η οποία δεν εκτονώνεται με μια ποζεράδικη βόλτα μέχρι την καφετέρια. Αυτές οι ράτσες απαιτούν καθημερινή έντονη άσκηση για τουλάχιστον 1,5 ώρα. Η παραμονή μέσα στο σπίτι του δημιουργεί μεγάλο στρες.
Με την σωστή εκπαίδευση και εκτόνωση του σκύλου αυτές οι φυλές μέσα στο σπίτι είναι γατάκια. Αυτό δεν μπορούν να καταλάβουν μερικοί και ίσως δικαιολογημενα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Προηγουμένως κάποιος αναφέρθηκε σε Πιτ μπουλ, Τόσα και Κόρσο. Προσωπικά θα προσέθετα τα Πρέζα καθώς και τα Ντόγκο. Όλες αυτές οι φυλές έχουν τεράστια ενέργεια η οποία δεν εκτονώνεται με μια ποζεράδικη βόλτα μέχρι την καφετέρια. Αυτές οι ράτσες απαιτούν καθημερινή έντονη άσκηση για τουλάχιστον 1,5 ώρα. Η παραμονή μέσα στο σπίτι του δημιουργεί μεγάλο στρες.
Εννοείται και μάλιστα τα πιτ μπουλ έχουν γίνει πολύ της μόδας τα τελευταία χρόνια....


Τώρα δεν ξέρω αν η 1.5 ώρα μπορεί να μοιράζεται σε μικρότερες βόλτες πρωί μεσημέρι βράδυ...αλλά γενικά η επιλογή της ράτσας πρέπει να γίνεται προσεκτικά.


Όπως όλα στη ζωή τίποτα δεν είναι απόλυτο...υπάρχουν πολλά κακοποιημένα σκυλιά που περιμένουν κάποιον να τα προτιμήσει....ακόμα και όχι υπό τις ιδανικές συνθήκες εκεί εστιάζω εγώ.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.716
Κριτικές
90
Like
36.357
Πόντοι
25.467
Με την σωστή εκπαίδευση και εκτόνωση του σκύλου αυτές οι φυλές μέσα στο σπίτι είναι γατάκια. Αυτό δεν μπορούν να καταλάβουν μερικοί και ίσως δικαιολογημενα

Ακριβώς. Επειδή όμως υπάρχουν ηλίθια δίποδα που τα αγοράζουν για πουλ μουρ κι όχι επειδή πραγματικά τα χρειάζονται, τα αποτελέσματα είναι τραγικά.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Όταν ψόφησε ο σκύλος του Μπλέτσα, είχα ανοίξει ένα θέμα, που το διάβασα και έκλαψα από τα γέλια.
Το θέμα τότε ήταν πρώτη είδηση και ο κόσμος έγραφε ότι ο Ηρακλής θα μας βλέπει
από ψηλά και θα κουνάει την ουρά του. Και άλλα σχόλια ήταν να ζήσετε να τον θυμάστε τώρα βρίσκεται στον Παράδεισο των σκύλων σε αντίθεση με τα κακα σκυλιά που πάνε στην Κόλαση.
Και κάποιοι είχαν γράψει ότι ο Ηρακλής είχε πιο άσχημη φάτσα ακόμη μα και από τον Ευτύχη το αφεντικό του.....
Οποιος έχει όρεξη για γέλιο μεχρι δακρύων Ψόφησε ο σκύλος του Ευτύχη Μπλέτσα - bourdela.com forum
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Ισχυει. Για αυτόν τον λόγο όταν πας σε επίσημο εκτροφεα θα σε περάσει από κόσκινο για να σου πουλήσει το κουτάβι και αν κρίνει ότι είσαι ακατάλληλος για την συγκεκριμένη ράτσα δεν θα σου το δώσει
Ήθελε η κοπέλα μου να πάρει ένα σκύλο.Με είχε πρήξει να φέρει στο σπίτι αδέσποτο.Δε δεχόμουν με τίποτα και της πρότεινα να πάρουμε από εκτροφέα.Βρήκαμε εκτροφέα με κόκερ και πήγαμε να τα δούμε.Ένα κουτάβι από τα 3 που είχε διαθέσιμα με το που φτάσαμε ήρθε μόνο του και χοροπηδούσε στα πόδια μας.Το ερωτευτήκαμε!Ο τύπος μας πήρε 1 ώρα συνέντευξη για να μας δώσει το σκυλί.Συμφωνήσαμε να το κρατήσει για βασική εκπαίδευση και να το πάρουμε μετά.Το σκυλί είναι άριστο.Ακούει,δεν κάνει ζημιές,αλλά θέλει εκτόνωση συνεχώς.Εγώ επειδή συνήθως αργώ να επιστρέψω στο σπίτι το βγάζει βόλτες η κοπέλα μου και πάει σε ένα μεγάλο οικόπεδο που είναι κοντά στο σπίτι και συνέχεια του πετάει μπαλάκια και τα φέρνει.Τα Σ/Κ τώρα το παίρνω μαζί μου για κυνήγι.Αν και δεν είναι από κυνηγετικές γραμμές τη βρίσκει να έρχεται.Αναγκάστηκα να βγάλω άδεια κυνηγίου μετά από χρόνια για το σκύλο.Ο αδερφός της που είχε μαζέψει ένα σκύλο αδέσποτο,ωραίο συμπαθές σκυλάκι,του έχει βγάλει την παναγία.Όλο ζημιές,κατουράει όπου βρει στο σπίτι,εκεί που το χαϊδεύεις γυρνάει να σε δαγκώσει,είναι γενικά σαλταρισμένο.Άσε που στη βόλτα τραβάει λες και είναι ρυμουλκό...Ενώ βγάζω το κόκερ βόλτα και είναι στο πόδι μου.Βέβαια έχει ένα "κουσούρι".Αν δει παιδιά να παίζουν θέλει να παίξει μαζί τους!!!Έχει τρέλα με τα παιδιά!
 

Homeworker

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2023
Μηνύματα
178
Like
989
Πόντοι
81
Ήθελε η κοπέλα μου να πάρει ένα σκύλο.Με είχε πρήξει να φέρει στο σπίτι αδέσποτο.Δε δεχόμουν με τίποτα και της πρότεινα να πάρουμε από εκτροφέα.Βρήκαμε εκτροφέα με κόκερ και πήγαμε να τα δούμε.Ένα κουτάβι από τα 3 που είχε διαθέσιμα με το που φτάσαμε ήρθε μόνο του και χοροπηδούσε στα πόδια μας.Το ερωτευτήκαμε!Ο τύπος μας πήρε 1 ώρα συνέντευξη για να μας δώσει το σκυλί.Συμφωνήσαμε να το κρατήσει για βασική εκπαίδευση και να το πάρουμε μετά.Το σκυλί είναι άριστο.Ακούει,δεν κάνει ζημιές,αλλά θέλει εκτόνωση συνεχώς.Εγώ επειδή συνήθως αργώ να επιστρέψω στο σπίτι το βγάζει βόλτες η κοπέλα μου και πάει σε ένα μεγάλο οικόπεδο που είναι κοντά στο σπίτι και συνέχεια του πετάει μπαλάκια και τα φέρνει.Τα Σ/Κ τώρα το παίρνω μαζί μου για κυνήγι.Αν και δεν είναι από κυνηγετικές γραμμές τη βρίσκει να έρχεται.Αναγκάστηκα να βγάλω άδεια κυνηγίου μετά από χρόνια για το σκύλο.Ο αδερφός της που είχε μαζέψει ένα σκύλο αδέσποτο,ωραίο συμπαθές σκυλάκι,του έχει βγάλει την παναγία.Όλο ζημιές,κατουράει όπου βρει στο σπίτι,εκεί που το χαϊδεύεις γυρνάει να σε δαγκώσει,είναι γενικά σαλταρισμένο.Άσε που στη βόλτα τραβάει λες και είναι ρυμουλκό...Ενώ βγάζω το κόκερ βόλτα και είναι στο πόδι μου.Βέβαια έχει ένα "κουσούρι".Αν δει παιδιά να παίζουν θέλει να παίξει μαζί τους!!!Έχει τρέλα με τα παιδιά!

Κάπως έτσι κι εμείς με το Λαμπραντόρ. Απο εκτροφέα και για εκπαίδευση στον ίδιο άνθρωπο.
Τα μόνα λεφτά που δεν μετάνιωσα ποτέ για τον σκύλο είναι ο εκπαιδευτής.
Σύν οτι μου χει γνωρίσει ένα σωρό γκομενάκια. Όποια θέλει να σου μιλήσει με πρόσχημα τον σκύλο θα το κάνει εύκολα.
Ακόμα και τώρα στα 11 του γκομενάκια μου γνωρίζει. Αλλά πλέον δεν γαμάω.. αφήνω πέος.. :angel::priest:
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Η κοπέλα μου ήθελε ένα Golden Retreiver αλλά πέρασε η δική μου άποψη που ήθελα το κόκερ επειδή και μικρότερο σε μέγεθος είναι,και κουκλάκι!Η πλάκα είναι ότι αν και δεν είναι από κυνηγούς γονείς μου έχει ξεπετάξει 2 λαγούς τον τελευταίο μήνα.Χώρία ότι φέρνει ότι τσίχλα πέσει ακόμα και σε πυκνό!Φαντάζομαι αν ήταν από κυνηγετικές γραμμές θα έκανε τα πάντα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ZoReN

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.954
Κριτικές
8
Like
2.988
Πόντοι
506
Ήθελε η κοπέλα μου να πάρει ένα σκύλο.Με είχε πρήξει να φέρει στο σπίτι αδέσποτο.Δε δεχόμουν με τίποτα και της πρότεινα να πάρουμε από εκτροφέα.Βρήκαμε εκτροφέα με κόκερ και πήγαμε να τα δούμε.Ένα κουτάβι από τα 3 που είχε διαθέσιμα με το που φτάσαμε ήρθε μόνο του και χοροπηδούσε στα πόδια μας.Το ερωτευτήκαμε!Ο τύπος μας πήρε 1 ώρα συνέντευξη για να μας δώσει το σκυλί.Συμφωνήσαμε να το κρατήσει για βασική εκπαίδευση και να το πάρουμε μετά.Το σκυλί είναι άριστο.Ακούει,δεν κάνει ζημιές,αλλά θέλει εκτόνωση συνεχώς.Εγώ επειδή συνήθως αργώ να επιστρέψω στο σπίτι το βγάζει βόλτες η κοπέλα μου και πάει σε ένα μεγάλο οικόπεδο που είναι κοντά στο σπίτι και συνέχεια του πετάει μπαλάκια και τα φέρνει.Τα Σ/Κ τώρα το παίρνω μαζί μου για κυνήγι.Αν και δεν είναι από κυνηγετικές γραμμές τη βρίσκει να έρχεται.Αναγκάστηκα να βγάλω άδεια κυνηγίου μετά από χρόνια για το σκύλο.Ο αδερφός της που είχε μαζέψει ένα σκύλο αδέσποτο,ωραίο συμπαθές σκυλάκι,του έχει βγάλει την παναγία.Όλο ζημιές,κατουράει όπου βρει στο σπίτι,εκεί που το χαϊδεύεις γυρνάει να σε δαγκώσει,είναι γενικά σαλταρισμένο.Άσε που στη βόλτα τραβάει λες και είναι ρυμουλκό...Ενώ βγάζω το κόκερ βόλτα και είναι στο πόδι μου.Βέβαια έχει ένα "κουσούρι".Αν δει παιδιά να παίζουν θέλει να παίξει μαζί τους!!!Έχει τρέλα με τα παιδιά!
Να τον χαίρεσαι και καλά κυνιγια σου εύχομαι. Σας πέρασε μια ώρα συνέντευξη για μια ράτσα που δεν είναι επικίνδυνη. Ίσα ίσα είναι φιλικό και ήρεμο. Φαντάσου τι γίνεται σε εκτροφεια με ροτβαιλερ και ντομπερμαν. Εκεί θα πας πάνω από μια φορά για να πάρεις τελικά το κουτάβι και αν τελικά κριθείς κατάλληλος να το πάρεις.

Όπως είπε και ο Άγιος πιο πριν το πεντριγκρι παίζει μεγάλη σημασία για το σκύλο. Όπως επίσης μεγάλη σημασία παίζουν και τα βιοματα που έχει. Για αυτό και το αδέσποτο στο σπίτι συμπεριφέρεται έτσι, χωρίς εννοείται να είναι ο κανόνας αυτός.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.438
Like
2.535
Πόντοι
456
Απ' ότι άκουσα πάντως από μαρτυρίες τριγυρνουσαν συχνά ανενόχλητα μέσα στην πολη αυτά τα κωλοσκυλα. Κάποια στιγμή θα γινόταν το κακο

Άρα λέει μαλακίες ο τύπος, "τα είχα υπό την προσοχή μου, άνοιξαν το σύρμα"κοκ. Είναι μην σου τύχουν τέτοιοι μαλάκες γύρω σου.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.178
Like
2.077
Πόντοι
456
Επειδή το καλοκαίρι πάω για κάμπινγκ και το έχω ζήσει να κυνηγιέμαι σα το χαζό με αγριόσκυλα δεν είναι και ότι καλύτερο.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.204
Like
3.447
Πόντοι
456
Για τον Όλιβερ στην Αράχοβα κατέβηκαν οι φιλόζωοι στο σύνταγμα για τη γυναίκα που την κατασπάραξαν τα σκυλιά τουμπεκί όλοι μάγκες στο ίντερνετ μόνο.
Μου κάνει εντύπωση πως οι φιλόζωοι ξεβολεύονται και κινητοποιούνται μαζικά ενώ όταν πρόκειται για έναν άνθρωπο οι μόνες μαζικές αντιδράσεις είναι σχόλια στο τουιτερ και στο ίντερνετ.
Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να μην κινδυνεύεις να σε κυνηγήσει κανένας σκύλος ασυνείδητου ιδιοκτήτη ή κανένα αδέσποτο που το παράτησε ο κάθε τρόμπας;
Αλλά και πάλι, κατέβηκε κανένας στο σύνταγμα για να διαμαρτυρηθεί προκειμένου να μπει τάξη σε αυτό το χάλι όπου ο καθένας μπορεί να έχει σκύλο δολοφόνο χωρίς να ξέρει και να γνωρίζει τις συνέπειες;
Οι φιλόζωοι που είναι όταν βλέπουν σκυλιά χωρίς λουρί ή να χέζουν χωρίς να τα μαζεύουν οι ιδιοκτήτες τους; Πραγματικά δεν ντρέπονται οι συμπεριφορές ορισμένων να τους χαρακτηρίζουν όλους;
Αυτό που μου τη δίνει στα νεύρα είναι όταν μια κοινωνική ομάδα δεν ξέρει να βάλει τάξη στα μέλη της αλλά ξέρει πολύ καλά να κουνάει το δάχτυλο σε όλους τους άλλους.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.243
Like
34.789
Πόντοι
9.931
Για τον Όλιβερ στην Αράχοβα κατέβηκαν οι φιλόζωοι στο σύνταγμα για τη γυναίκα που την κατασπάραξαν τα σκυλιά τουμπεκί όλοι μάγκες στο ίντερνετ μόνο.
Μου κάνει εντύπωση πως οι φιλόζωοι ξεβολεύονται και κινητοποιούνται μαζικά ενώ όταν πρόκειται για έναν άνθρωπο οι μόνες μαζικές αντιδράσεις είναι σχόλια στο τουιτερ και στο ίντερνετ.
Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να μην κινδυνεύεις να σε κυνηγήσει κανένας σκύλος ασυνείδητου ιδιοκτήτη ή κανένα αδέσποτο που το παράτησε ο κάθε τρόμπας;
Αλλά και πάλι, κατέβηκε κανένας στο σύνταγμα για να διαμαρτυρηθεί προκειμένου να μπει τάξη σε αυτό το χάλι όπου ο καθένας μπορεί να έχει σκύλο δολοφόνο χωρίς να ξέρει και να γνωρίζει τις συνέπειες;
Οι φιλόζωοι που είναι όταν βλέπουν σκυλιά χωρίς λουρί ή να χέζουν χωρίς να τα μαζεύουν οι ιδιοκτήτες τους; Πραγματικά δεν ντρέπονται οι συμπεριφορές ορισμένων να τους χαρακτηρίζουν όλους;
Αυτό που μου τη δίνει στα νεύρα είναι όταν μια κοινωνική ομάδα δεν ξέρει να βάλει τάξη στα μέλη της αλλά ξέρει πολύ καλά να κουνάει το δάχτυλο σε όλους τους άλλους.
Τον ιδιοκτήτη κανονικά πρέπει να τον ξεκωλιαζουν στα πρόστιμα, ειχε το σκυλο να γυρναει ελευθερος ενω απαγορεύεται, αραγε τσιπακι και βιβλιάριο υγειας ειχε ο σκυλος; Τα εμβόλια του τα ειχε κανει;
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Η ευνοια των φιλοζωων μου θυμιζει το "σπρωξιμο" με τα δικαιωματα των μπουστηδων...
Το 10% οσων γινονται για τα ζωα να γινονταν για τους ανθρωπους δεν θα κοιμοταν κανενας αστεγος στο δρομο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Η ευνοια των φιλοζωων μου θυμιζει το "σπρωξιμο" με τα δικαιωματα των μπουστηδων...
Το 10% οσων γινονται για τα ζωα να γινονταν για τους ανθρωπους δεν θα κοιμοταν κανενας αστεγος στο δρομο.
Τότε το πρόβλημα σου δεν είναι με τους φιλόζωους που βοηθάνε τα ζώα


αλλά με τους μισάνθρωπους που δεν βοηθάνε τους άλλους ανθρώπους. Ένας φιλόζωος έχει περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει έναν άλλο άνθρωπο από έναν που δεν ενδιαφέρεται για την ζωή του ζώου.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Τότε το πρόβλημα σου δεν είναι με τους φιλόζωους που βοηθάνε τα ζώα


αλλά με τους μισάνθρωπους που δεν βοηθάνε τους άλλους ανθρώπους. Ένας φιλόζωος έχει περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει έναν άλλο άνθρωπο από έναν που δεν ενδιαφέρεται για την ζωή του ζώου.
Δεν τα εχω με τους φιλοζωους,καλα κανουν.Αλλα οπως ειδες σκυλος-γατα vs ανθρωπος 1-0.Τουλαχιστον αυτο βγαινει προς τα εξω
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Δεν τα εχω με τους φιλοζωους,καλα κανουν.Αλλα οπως ειδες σκυλος-γατα vs ανθρωπος 1-0.Τουλαχιστον αυτο βγαινει προς τα εξω
όχι δεν το είδα αυτό.
έτσι το μεταφράζουν κάποιοι που δεν τους αρέσει η τάση της προστασίας των ζωων που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια. Λες και είναι κακό να τρώει πρόστιμο όποιος κλοτσάει μια γάτα. Λες και ήταν δικαίωμα του να την κλωτσήσει και δε μπορεί να ζήσει χωρίς αυτό.

Αυτό που δεν γίνεται αντιληπτό είναι ότι ο μόνος που φταίει για την καημένη γυναίκα είναι ο ιδιοκτήτης των σκυλιών που πρέπει να φάει ισόβια.

Τι παραπάνω πρέπει να γίνει από αυτό? να θανατώσουμε 30 σκυλια στο σύνταγμα για παραδειγματισμό των υπολοίπων???

Πούτσα και ξύλο σε κάθε μαλάκα που αφήνει τα σκυλιά του χωρίς έλεγχο και δεν ασχολείται μαζί τους. Ακόμα περισσότερο αν τα εκπαιδεύει για να γίνουν δολοφόνοι.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
όχι δεν το είδα αυτό.
έτσι το μεταφράζουν κάποιοι που δεν τους αρέσει η τάση της προστασίας των ζωων που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια. Λες και είναι κακό να τρώει πρόστιμο όποιος κλοτσάει μια γάτα. Λες και ήταν δικαίωμα του να την κλωτσήσει και δε μπορεί να ζήσει χωρίς αυτό.

Αυτό που δεν γίνεται αντιληπτό είναι ότι ο μόνος που φταίει για την καημένη γυναίκα είναι ο ιδιοκτήτης των σκυλιών που πρέπει να φάει ισόβια.

Τι παραπάνω πρέπει να γίνει από αυτό? να θανατώσουμε 30 σκυλια στο σύνταγμα για παραδειγματισμό των υπολοίπων???

Πούτσα και ξύλο σε κάθε μαλάκα που αφήνει τα σκυλιά του χωρίς έλεγχο και δεν ασχολείται μαζί τους. Ακόμα περισσότερο αν τα εκπαιδεύει για να γίνουν δολοφόνοι.
Συμφωνω απολυτα,οπως και το κοκκινο αν το περασεις ξερεις οτι αν ερχεται αλλο αμαξι και τον σκοτωσεις το αποδεχεσαι και το περνας και πρεπει να γαμηθεις το ιδιο με αυτον που σηκωνει οπλο κ σκοτωνει....αλλα μπανανια σε ολα της
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
ΤΑ ΔΩΔΕΚΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΓΩΠΑΘΕΙΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΤΡΙΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΛΥΨΟΥΝ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΝΑ ΣΤΟ ΕΓΩ ΤΟΥΣ.....Κυκλοφορουν στους δρομους οι διποδοι αυτοι εγωπαθεις μαλακες με κατι σκυλια πριονια και ειναι ολοι μια κοψια...τατου περιεργο κουρεμα μουσια και σκισμενα τζιν.....δεν μαζευουν ποτε σκατα που κανει ο σκυλος τους και βεβαια το λουρι ειναι προεραιτικο ,καλα για φιμωτρο απλα γελαμε......
Τεράστια αλήθεια το υπογραμμισμένο .

Μαλάκας μουσάτος ξυρισμένο κεφάλι , περίεργα σχέδια στο μαλλί με τη μηχανή , μπράτσα έξω με κοντομάνικο πάντα, φόρμα με κώλο έξω, απολυτός ο σκύλος, νταηλίκι ........

ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ .....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.611
Like
6.268
Πόντοι
2.356
Από τις μαρτυρίες των χωριανών, φαίνεται ότι ο τύπος γνώριζε πως τα σκυλιά του μπαινοβγαιναν από τη σίτα. Είχαν δημιουργήσει θέμα και σε άλλους. Και μάλλον γι'αυτό ο εισαγγελέας άλλαξε την κατηγορία από αμέλεια σε ενδεχόμενο δόλο.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Όχι μόνο


δεν μπορεί να παίρνεις ένα ζωντανό και να δουλεύεις από τις 8 μέχρι τις 10 και να γυρνάς να το βγάζεις βόλτα μισή ώρα και μετά να το παρατάς μόνο του και να κοιμάσαι.
Είδες που ο μπαρόκ είναι τέλειος για σκυλιά ;;

Αυνανισμός 3 ώρες την ημέρα
Γαμήσια σε κατσίκες μισή ώρα μέσο όρο την ημέρα
Δουλειές για την πεθερά/πεθερό 5 ώρες την ημέρα
Ύπνος 5 ώρες
ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ

=13.5 ώρες
Μπορεί να αφιερώσει σε σκυλιά 10.5 ώρες την ημέρα !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom