Νέα

Επίδομα βενζίνης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 593
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.154
Πόντοι
2.306
Ενταξει, αρκετες μαλακιες γραψατε. Εγω στον Amjik απαντησα, και περιμενω να μου πει ποσα πηρε πισω απο τον φουσκωμενο λογαριασμο που του ηρθε. Οι υπολοιποι μπορειτε να πιειτε ξιδι με σως μανιταρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ειπαμε θα επιστραφουν και αναδρομικα. Οση ωρα αραδιαζεις μαλακιες θα μπορουσες να ψαξεις να τα βρεις. Αϊντε σαχλαμάρα
Είσαι μεγάλος παπατζης σαν τους όμοιους σου.
Που θα μας κάνεις και υποδείξεις.
Μην ξεχάσεις να γλυψεις τις κατουρημενες ποδιές του γαμοσογου τυπε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Έχουμε εσένα το φερεφωνο του καραγκιόζο κουλή να μας τα θυμίζεις.
Πλήρωσα 1500 ρεύμα μεγαλε. Πόσα παίρνω πίσω θα μου πεις?
Τύπε μη φοβάσαι...πρώτα το κράτος μας θα αφήσει όλα τα αρπακτικά να μας ταράξουν στην αισχροκέρδεια στα βασικά είδη...τρόφιμα, καύσιμα, ενέργεια....και αφού μας γαμήσουν για κάνα τρίμηνο...και πληρώσει ο καθένας +60% έξοδα...και αφού έχουν μεταφερθεί τα κεφάλαια στις σωστές τσέπες...και έχουν βγάλει εκατομμύρια σωστοί γόνοι...και έχουν δοθεί οι σωστές μίζες...


τότε και μόνο τότε με καθυστέρηση τριών μηνών...θα πάρεις κουπόνια και επιδόματα...για να πάρεις πίσω το 10% από το 60% που πλήρωσες....το οποίο γύρω στον Οκτώβρη - Νοέμβρη θα βγει ο Άδωνης στον Παπάδακη να σου πει ότι πρέπει να το δώσεις πίσω γιατί το κράτος δεν έχει λεφτά και έρχεται νέο κύμα κόβιντ. Άντε γεια μας :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Είσαι μεγάλος παπατζης σαν τους όμοιους σου.
Που θα μας κάνεις και υποδείξεις.
Μην ξεχάσεις να γλυψεις τις κατουρημενες ποδιές του γαμοσογου τυπε.
Λοιπον σε βαρεθηκα ηδη.
Κατατασσεσαι σε αυτους που δεν απαντω.
Ασόβαρε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
τότε και μόνο τότε με καθυστέρηση τριών μηνών...θα πάρεις κουπόνια και επιδόματα...για να πάρεις πίσω το 10% από το 60% που πλήρωσες....το οποίο γύρω στον Οκτώβρη - Νοέμβρη θα βγει ο Άδωνης στον Παπάδακη να σου πει ότι πρέπει να το δώσεις πίσω γιατί το κράτος δεν έχει λεφτά και έρχεται νέο κύμα κόβιντ. Άντε γεια μας :confused:
Λες και τον καφε τύπε?
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
540
Κριτικές
3
Like
1.087
Πόντοι
86
Ενταξει, αρκετες μαλακιες γραψατε. Εγω στον Amjik απαντησα, και περιμενω να μου πει ποσα πηρε πισω απο τον φουσκωμενο λογαριασμο που του ηρθε. Οι υπολοιποι μπορειτε να πιειτε ξιδι με σως μανιταρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ειπαμε θα επιστραφουν και αναδρομικα. Οση ωρα αραδιαζεις μαλακιες θα μπορουσες να ψαξεις να τα βρεις. Αϊντε σαχλαμάρα
Μαλακίες γράφεις εσύ που μας τα έχεις κάνει τσουρέκια. Ο βλαΚούλης σου θα αρμέξει εμένα και κάθε φορολογούμενο για να μου δώσει επιδότηση (δηλαδή δικά μου λεφτά πάλι) για το ρεύμα, μέσο με το οποίο ήδη με κατέκλεψαν για μήνες τα φιλαράκια του κολόσογου. Όπου φιλαράκια βάλε τους παρόχους κ.λπ. και κωλόσογο όλοι ξέρουμε.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.154
Πόντοι
2.306
Λοιπον σε βαρεθηκα ηδη.
Κατατασσεσαι σε αυτους που δεν απαντω.
Ασόβαρε.
Τώρα με έπιασε μια φαγούρα στα @@@ μου ξέρεις.
Τι να απαντήσεις ρε τυπε? Επιχειρήματα μηδέν.
Κλασικος παπατζης υποστηρικτής του γαμοσογου.
Φιλα την εικόνα του κουλή πριν κοιμηθεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Τελικα βγαινει ενα αβιαστο συμπερασμα.
Σε μια περιπτωση ειναι μεγαλυτερη η κριτικη απο όταν υπαρχει ακριβεια.
Οταν δινονται λεφτα για να αντιμετωπισθει.
Παντα ειναι λιγα, αργοπορημενα, θελουν πληκτρολογηση και βαριεμαι, καποιοι πριν εχουν παρει μιζα, το κρατος ταΐζει τους Μητσοτακηδες επι δεκαετιες, τον Οκτωβρη ο Αδωνης θα πει να τα δωσουμε πισω κλπ κλπ.
Μην τα παρετε ρε τύποι. Αλλά ειστε τραγικοι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μαλακίες γράφεις εσύ που μας τα έχεις κάνει τσουρέκια. Ο βλαΚούλης σου θα αρμέξει εμένα και κάθε φορολογούμενο για να μου δώσει επιδότηση (δηλαδή δικά μου λεφτά πάλι) για το ρεύμα, μέσο με το οποίο ήδη με κατέκλεψαν για μήνες τα φιλαράκια του κολόσογου. Όπου φιλαράκια βάλε τους παρόχους κ.λπ. και κωλόσογο όλοι ξέρουμε.
Μην τα παρεις τύπε. Πες οτι ειναι λεφτα του φορολογουμενου και δεν δεχεσαι να συμβαλεις στο αρμεγμα του ελληνικου λαου. Αν ομως κανεις αιτηση να τα παρεις, τοτε βγαλε το σκασμο
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.154
Πόντοι
2.306
Τελικα βγαινει ενα αβιαστο συμπερασμα.
Σε μια περιπτωση ειναι μεγαλυτερη η κριτικη απο όταν υπαρχει ακριβεια.
Οταν δινονται λεφτα για να αντιμετωπισθει.
Παντα ειναι λιγα, αργοπορημενα, θελουν πληκτρολογηση και βαριεμαι, καποιοι πριν εχουν παρει μιζα, το κρατος ταΐζει τους Μητσοτακηδες επι δεκαετιες, τον Οκτωβρη ο Αδωνης θα πει να τα δωσουμε πισω κλπ κλπ.
Μην τα παρετε ρε τύποι. Αλλά ειστε τραγικοι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μην τα παρεις τύπε. Πες οτι ειναι λεφτα του φορολογουμενου και δεν δεχεσαι να συμβαλεις στο αρμεγμα του ελληνικου λαου. Αν ομως κανεις αιτηση να τα παρεις, τοτε βγαλε το σκασμο
Άδωνις...
Όσο πας το κάνεις χειρότερο..
Έλα πες ηδονίζεσαι τα βράδια με φώτο Ντόρας τυπε? Και πλευρη?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Λες και τον καφε τύπε?
Όχι τύπε...περιμένω την μείωση ΦΠΑ για να τον παίρνω πιο φτηνά...έχει φτάσει 2.20 ο φρένο που κάποτε είχε 1,50....λες τώρα που θα ξηλωθεί το αφεντικό να χαμηλώσουν την τιμή????

Σημείωση : Προφανώς και δε πήρα τα άθλια 40 ευρώ...λες και είμαι ζητιάνος...να μειώσουν τους φόρους για να πέσει η τιμή...και 140 να μου έδιναν δεν λύνουν το πρόβλημα κανενός.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.154
Πόντοι
2.306
Όχι τύπε...περιμένω την μείωση ΦΠΑ για να τον παίρνω πιο φτηνά...έχει φτάσει 2.20 ο φρένο που κάποτε είχε 1,50....λες τώρα που θα ξηλωθεί το αφεντικό να χαμηλώσουν την τιμή????
Τι να απαντήσει ο κακομοίρης..
Δεν του έχουν δώσει σκονάκι τι να πει.. Δυσκολεύεται.
Περιμένει ραβασάκι Οικονόμου για να κάνει δηλώσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Όχι τύπε...περιμένω την μείωση ΦΠΑ για να τον παίρνω πιο φτηνά...έχει φτάσει 2.20 ο φρένο που κάποτε είχε 1,50....λες τώρα που θα ξηλωθεί το αφεντικό να χαμηλώσουν την τιμή????
Μου θελετε και φρεντο μη χεσω...Παρτε ενα φραπε ρε αριστοκρατες
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
540
Κριτικές
3
Like
1.087
Πόντοι
86
Τελικα βγαινει ενα αβιαστο συμπερασμα.
Σε μια περιπτωση ειναι μεγαλυτερη η κριτικη απο όταν υπαρχει ακριβεια.
Οταν δινονται λεφτα για να αντιμετωπισθει.
Παντα ειναι λιγα, αργοπορημενα, θελουν πληκτρολογηση και βαριεμαι, καποιοι πριν εχουν παρει μιζα, το κρατος ταΐζει τους Μητσοτακηδες επι δεκαετιες, τον Οκτωβρη ο Αδωνης θα πει να τα δωσουμε πισω κλπ κλπ.
Μην τα παρετε ρε τύποι. Αλλά ειστε τραγικοι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μην τα παρεις τύπε. Πες οτι ειναι λεφτα του φορολογουμενου και δεν δεχεσαι να συμβαλεις στο αρμεγμα του ελληνικου λαου. Αν ομως κανεις αιτηση να τα παρεις, τοτε βγαλε το σκασμο
Οι ίδιες κλασικές άσχετες απαντήσεις. Θα στο ξαναπώ τελευταία φορά απλά:

- Με κλέβουν μέσω του ρεύματος και το παραδέχονται
- Λένε ότι θα με βοηθήσουν δίνοντάς μου μέρος των κλεμμένων με κρατική επιχορήγηση, δηλαδή από το πορτοφόλι μου πάλι
- Δεν αγγίζουν τα υπερέσοδα των ιδιωτών παρόχων

και σύμφωνα με σένα πρέπει να λέω και ευχαριστώ. Μάλιστα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Μου θελετε και φρεντο μη χεσω...Παρτε ενα φραπε ρε αριστοκρατες
φραπέ τύπε είναι μόνο για να πίνεις και μετά να γράφεις στην ημερήσια ενημέρωση για χεσιμο που υπήρχε παλιά εδώ....και ναι δε λεω...χαρμάνι εσπρεσσο...μιλάμε για είδος πολυτελείας...και λίγο το πληρώνουμε....

Στην Ελλάδα του 2022 με το 25% φορολογία και την 100% προκαταβολή θα έπρεπε να πίνουμε άμμο ανακατεμένη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Οι ίδιες κλασικές άσχετες απαντήσεις. Θα στο ξαναπώ τελευταία φορά απλά:

- Με κλέβουν μέσω του ρεύματος και το παραδέχονται
- Λένε ότι θα με βοηθήσουν δίνοντάς μου μέρος των κλεμμένων με κρατική επιχορήγηση, δηλαδή από το πορτοφόλι μου πάλι
- Δεν αγγίζουν τα υπερέσοδα των ιδιωτών παρόχων

και σύμφωνα με σένα πρέπει να λέω και ευχαριστώ. Μάλιστα.
Τα υπερκερδη των παροχων φορολογουνται με 90%.
Ναι, οι επιδοτησεις ειναι απο τους φορους. Με τη λογικη αυτη, δεν υπαρχει ούτε δωρεαν παιδεια και υγεια, γιατι τα πληρωνεις με τους φορους. Ελεος πια με αυτη τη σαχλαμαρα.
Το αν θα πεις ευχαριστω ειναι παγερα αδιαφορο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

φραπέ τύπε είναι μόνο για να πίνεις και μετά να γράφεις στην ημερήσια ενημέρωση για χεσιμο που υπήρχε παλιά εδώ....και ναι δε λεω...χαρμάνι εσπρεσσο...μιλάμε για είδος πολυτελείας...και λίγο το πληρώνουμε....

Στην Ελλάδα του 2022 με το 25% φορολογία και την 100% προκαταβολή θα έπρεπε να πίνουμε άμμο ανακατεμένη
Ποια προκαταβολη? Αυτη που θα σας χαρισθεί?
Και ποιο 25%?
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.154
Πόντοι
2.306
φραπέ τύπε είναι μόνο για να πίνεις και μετά να γράφεις στην ημερήσια ενημέρωση για χεσιμο που υπήρχε παλιά εδώ....και ναι δε λεω...χαρμάνι εσπρεσσο...μιλάμε για είδος πολυτελείας...και λίγο το πληρώνουμε....

Στην Ελλάδα του 2022 με το 25% φορολογία και την 100% προκαταβολή θα έπρεπε να πίνουμε άμμο ανακατεμένη
Κι αν διαφωνήσεις θα σου πει δε σου μιλάω είσαι ασοβαρος.
Επιχειρήματα του κώλου από κλασικούς παπατζες που υποστηρίζουν κλέφτες και διεφθαρμενους.
Που ολως τυχαιως επί κωλοσογου η χώρα είναι πιο κάτω από τη Ζάμπια στην ελευθερία του Τύπου..
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Οι ίδιες κλασικές άσχετες απαντήσεις. Θα στο ξαναπώ τελευταία φορά απλά:

- Με κλέβουν μέσω του ρεύματος και το παραδέχονται
- Λένε ότι θα με βοηθήσουν δίνοντάς μου μέρος των κλεμμένων με κρατική επιχορήγηση, δηλαδή από το πορτοφόλι μου πάλι
- Δεν αγγίζουν τα υπερέσοδα των ιδιωτών παρόχων

και σύμφωνα με σένα πρέπει να λέω και ευχαριστώ. Μάλιστα.
Εννοείται ρε τύπε...από τον Λογαριασμό του ρεύματος άλλωστε τα 30 ευρώ είναι ρεύμα...και τα αλλά 100 είναι φόροι, δημοτικά τέλη και φπα....λογικό δεν είναι παίρνουν τους φόρους σου για να σε βοηθήσουν να πληρώσεις το χρέος που έχεις σε άλλους φόρους που σου έβαλαν? Θες και να βγεις και από πάνω???
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Ποια προκαταβολη? Αυτη που θα σας χαρισθεί?
Και ποιο 25%?
Ποια θα μας χαριστεί? Θα έπρεπε να υπάρχει προκαταβολή? έχεις επιχείρηση? Προκαταβολή φόρου για την επόμενη χρόνια??? Πότε θα την χαρίσουν? Ένα μήνα πριν τις εκλογές??? Και ναι δεν είναι 25% είναι 23% ξέχασα....,μειώθηκε ο φόρος...και αυξήθηκαν τα λειτουργικά 50%....
 

papas32

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2018
Μηνύματα
162
Like
238
Πόντοι
21
Εγώ για παπί πήρα 30 ευρώ επίδομα. Not bad.
Και εγώ 35 για τη μηχανή. Αν δεις την απόδειξη, πάνω από τα μισά είναι ο φόρος. Δηλαδή πάνω από τα μισά τα ξαναπήρε πίσω, τρία ταληρα πήραμε.
Έπρεπε να μειώσει το φόρο όπως στο πετρέλαιο κίνησης. Απαράδεκτοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom