Νέα

Επιχειρηματικές (και άλλες) ανησυχίες του majestic69

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Ποια ειναι η γνωμη σας για διπλο στρωμα κρεβατιου? μαρκες? με ελατηρια η χωρις? με σιδερα η φυσικα προιοντα.

τι να παρω?
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.972
Κριτικές
1
Like
4.770
Πόντοι
456
Τα bruno είναι μια ενδιαφέρουσα περίπτωση γιατί δεν έχουν ακόμα μαγαζί στην Αθήνα, ψάχνονται να αρχίσουν να ανοίγουν και υποτίθεται κάνουν οι ίδιοι σκάουτινγκ σε διάφορες δημοφιλείς πιάτσες εξόδου σχετικά με τον κόσμο που περνάει καθημερινά προκειμένου να δουν (και οι υποψήφιοι πελάτες του φραντσάιζ) πού είναι καλύτερα να ανοίξουν

Οι δημοφιλείς πιάτσες είναι συγκεκριμένες παλιά δεν υπήρχαν σημεία και περίμενες να ψοφήσει κάποιος για να ανοίξει ο χώρος...

Εντωμεταξύ τα καλά σημεία σιγά μην τα δώσουν σε τυχαίους και ας έχουν το χρήμα, δικοί τους άνθρωποι ή συστημένοι τα ανοίγουν. Δηλαδή ο δικός τους θα πάρει το Σύνταγμα, γλυφάδα, κολωνάκι και ο άσχετος θα πάρει Νεα Ιωνία, Αγιοι Ανάργυροι και Καλλιθέα.
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Οι δημοφιλείς πιάτσες είναι συγκεκριμένες παλιά δεν υπήρχαν σημεία και περίμενες να ψοφήσει κάποιος για να ανοίξει ο χώρος...

Εντωμεταξύ τα καλά σημεία σιγά μην τα δώσουν σε τυχαίους και ας έχουν το χρήμα, δικοί τους άνθρωποι ή συστημένοι τα ανοίγουν. Δηλαδή ο δικός τους θα πάρει το Σύνταγμα, γλυφάδα, κολωνάκι και ο άσχετος θα πάρει Νεα Ιωνία, Αγιοι Ανάργυροι και Καλλιθέα.

Η γνωμη μου για μαγαζι ειναι ενα καλο Brand για μινι μαρκετ η μικρο σουπερ μαρκετ γειτονιας.Εκει γυριζει το παιχνιδι..Θες απο 50 χιλιαρικα μαξ 100 χιλιαρικα αναλογα με τι θα βαλεις.Για παραδειγμα μια καλη μηχανογραφηση με αποθηκη φτανει στα 5 χιλιαρικα.τα μπακαλικα δεν την εχουν ουτε τα ψιλικατζιδικα.Αλλα πρεπει να ψαχτεις για καλο σημειο παρθενο και μετα να βαζεις το χρημα.Εχουν αρχισει τα μεγαλα σουπερ μαρκετ οι μεγαλοι παιχτες και ανοιγουν μικρα μαγαζια για γειτονιες κτλπ.ο Μαρινοπουλος τα οκ μαρκετς ο βασιλοπουλος στις shell 24ωρα τα ab shop and go ο Μασουτης τα express market στις ιδιοκτητες εκο και σε αλλα μερη (αυτος επεκτεινεται Αθηνα τωρα να φαει λιγο απο την πιτα.Πανε να κλεισουνε τον καθε μπακαλη και τον καθε ψιλικατζη της γειτονιας.Να σηκωσουν ολη την αγορα και να μοιραστει σε 4 η 5 μεγαλους παικτες.Μπορεις να το ψαξεις γενικοτερα και για τους 3.Ο μονος που δεν σου παιρνει νταβατζιλικια ειναι ο Μασουτης οι αλλοι περνουν επι των κερδων κτλπ....Εγω αν θα ανοιγα θα ανοιγα μασουτη.Να ξερεις οτι το μικτο κερδος σου παιζει απο 20% μεχρι 30% απο οποιοδηποτε cash and carry ψωνιζεις.Αναλογα με ποιον θα επιλεξεις αναγκαζεσαι να ψωνιζεις απο την δικια του αποθηκη.Τα μαγαζια αυτα θελουν το λιγοτερο 3 υπαλληλους για να δουλευουν 7 μερες την εβδομαδα.Ενας εισαι εσυ και η αλλοι δυο μπορεις μεσω οαεδ με μισο μισθο εσυ μισο ο Οαεδ.Σε αυτα τα μαγαζια το καλο ειναι οτι εχεις παγια εξοδα οπως ενοικιο σταθερο.Δεη σταθερη υπαλληλοι σταθεροι.Ενοικιο 1000 ευρω Δεη 1000 ευρω υπαλληλοι 3 χοδρικα 2000 ευρω τεβε 250 ευρω.Περιπου το μηνα εχεις 4500 ευρω εξοδα αλλα εχω υπολογισει και το μισθο σου.Οποτε αν υπολογισουμε ενα μικτο κερδος 25% με 600 ευρω την μερα τζιρο βγαζεις ολα τα εξοδα σου.Απο κει και πανω ολα τσεπη.Οτι αλλο θελεις ρωτας.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Τα έχουμε ξαναγράψει τύπε, ολο το ζουμί είναι το σημείο που θα διαλέξεις ή θα σου δώσουν.

Υπάρχει franchise που πεινάει και ίδιο franchise που κανει και 8 και 10 και παραπάνω χήνες τη μέρα.

Όπως;
 

anaconda20

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2014
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
12
Πόντοι
0
Ποια ειναι η γνωμη σας για διπλο στρωμα κρεβατιου? μαρκες? με ελατηρια η χωρις? με σιδερα η φυσικα προιοντα.

τι να παρω?

Media strom, silver , gold ή platinum . Δοκίμασε το σε κανα κατάστημα τους και πες μου μετά. Εγώ το έχω δέκα χρόνια και απλά δεν παίζεται.
Βεβαια είναι οι κορυφαίες σειρές της Media , οπότε φαντάζομαι ότι και στις άλλες μάρκες οι top σειρές ανάλογες θα είναι.... οπότε δοκίμασε γενικά top  σειρές.
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Media strom, silver , gold ή platinum . Δοκίμασε το σε κανα κατάστημα τους και πες μου μετά. Εγώ το έχω δέκα χρόνια και απλά δεν παίζεται.
Βεβαια είναι οι κορυφαίες σειρές της Media , οπότε φαντάζομαι ότι και στις άλλες μάρκες οι top σειρές ανάλογες θα είναι.... οπότε δοκίμασε γενικά top  σειρές.

βασικα θελω να καταληξω πρωτα με ελατηρια η χωρις.ποια ειναι η γνωμη σου?
 

Alphamale

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2014
Μηνύματα
203
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
τα ελληνικά brands για franchise είναι λίγο αστεία.

Υποθετικό παράδειγμα έχεις δικό σου χώρο ή κονέ να νοικιάσεις επί της Λ.Κηφισίας ,ύψος Μαρούσι εκεί που έχει Μικέλ,Έβερεστ,Βενέτη.
Είτε ανοίξεις Mikel έιτε Majestic cafe..Τόσοι χιλιάδες εργαζόμενοι σε γραφεία τριγύρω, σιγά μη θέλουν αποκλειστικά τυρόπιτα ΒΕΝΕΤΗ ,fredo Μικέλ, και sandwitch Everest ,αν έχεις ανταγωνιστικό προιόν και τιμή θα πετύχεις.

Και θα σου μείνουν και μερικές χιλιάδες ευρώ που θα ήθελε ο Μικέλ και ο κάθε Μικελ.

Location Location Location ειδικά για καταστήματα εστίασης.
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
τα ελληνικά brands για franchise είναι λίγο αστεία.

Υποθετικό παράδειγμα έχεις δικό σου χώρο ή κονέ να νοικιάσεις επί της Λ.Κηφισίας ,ύψος Μαρούσι εκεί που έχει Μικέλ,Έβερεστ,Βενέτη.
Είτε ανοίξεις Mikel έιτε Majestic cafe..Τόσοι χιλιάδες εργαζόμενοι σε γραφεία τριγύρω, σιγά μη θέλουν αποκλειστικά τυρόπιτα ΒΕΝΕΤΗ ,fredo Μικέλ, και sandwitch Everest ,αν έχεις ανταγωνιστικό προιόν και τιμή θα πετύχεις.

Και θα σου μείνουν και μερικές χιλιάδες ευρώ που θα ήθελε ο Μικέλ και ο κάθε Μικελ.

Location Location Location ειδικά για καταστήματα εστίασης.

αν κανεις ενα ερωτηματολογιο θα δεις οτι ολοι θα προτιμησουν τα μικελ εβερεστ βενετη γρηγορη κτλπ.
 

Alphamale

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2014
Μηνύματα
203
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Σε παλαιότερο γραφείο που δούλευα πάντως παρόλο που είχε Μικέλ Εβερεστ κτλ κοντά, όλοι έκαναν παραγγελία delivery από ένα τυπά που είχε Καφέ Νερο και ένα μικρό μπριός (4μπουκίες μη φανταστείς) 2 ευρώ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.081
Like
72.150
Πόντοι
12.756
αν κανεις ενα ερωτηματολογιο θα δεις οτι ολοι θα προτιμησουν τα μικελ εβερεστ βενετη γρηγορη κτλπ.



για στρωμα πηγαινε duxiana στο εχω ξαναπει , αν σου φανει φτηνο , κανονισε να βρεις αυτα hastens.com  , και μετα ελα πες μου ξανα για στρωματα  ;)

εγω εχω παρει duxiana ενα σκασμο λεφτα , και δεν μετανιωσα ουτε σεντς , παρε και κανα σεντονι frette και εισαι στα καλυτερα
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
για στρωμα πηγαινε duxiana στο εχω ξαναπει , αν σου φανει φτηνο , κανονισε να βρεις αυτα hastens.com  , και μετα ελα πες μου ξανα για στρωματα  ;)

εγω εχω παρει duxiana ενα σκασμο λεφτα , και δεν μετανιωσα ουτε σεντς , παρε και κανα σεντονι frette και εισαι στα καλυτερα

για τα cocomat τι ξερουμε??
 

Alphamale

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2014
Μηνύματα
203
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Έχει δοκιμάσει κανείς στρώματα λάτεξ?Τι λένε?

Ένας κολλητός δε μπορεί να κοιμηθεί σε άλλο στρώμα από όταν αγόρασε .
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
latex η memory foam εννοεις?
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
δεν ξερω εγω εχω μπερδευτει.αλλος λατεξ αλλος ελατηρια αλλος φυσικα προιοντα οτι ναναι....

που καταληγουμε κυριοι με κλειστα ματια.

cocomat λεει 30 χρονια εγγυηση.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.902
Like
12.929
Πόντοι
2.606
δεν ξερω εγω εχω μπερδευτει.αλλος λατεξ αλλος ελατηρια αλλος φυσικα προιοντα οτι ναναι....

που καταληγουμε κυριοι με κλειστα ματια.

cocomat λεει 30 χρονια εγγυηση.
κάσα στον απολυτο δεν θα ξυπνάς με τιποτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom