Νέα

Εμπειρίες από σχολικούς τσακωμούς/πειράγματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα foufoutos_30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
θυμηθηκα μεσω αλλου τοπικ τα σχολικα μου χρονια..

ποσο ξυλο ειχαν φαει μερικα μαλακιστηρια που προκαλουσαν

προσωπικα μ ενοχλουσε τριτη γυμνασιου ενας..καθοταν πισω μου και μου τραβαγε την καρεκλα με τα ποδια του..δεν παιξαμε ποτε ξυλο μονο βρισιδια..

στο λυκειο γιναμε κολλητοι..καθομασταν μαζι ακομα και δεσμη..ηθελε να παει και πρωτη δεσμη

μετα απο χρονια εμαθα οτι πηγε φυλακη επειδη εκλεψε εναν περιπτερα..μαλλον θα τον καθαρισε


τι εμπειριες εχετε απο τα σχολικα χρονια..

ειχατε παιξει ξυλο με καποιον και για ποιο λογο;;

σας ενοχλουσαν κακοβουλες παρεες;;
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
θυμηθηκα μεσω αλλου τοπικ τα σχολικα μου χρονια..

ποσο ξυλο ειχαν φαει μερικα μαλακιστηρια που προκαλουσαν

προσωπικα μ ενοχλουσε τριτη γυμνασιου ενας..καθοταν πισω μου και μου τραβαγε την καρεκλα με τα ποδια του..δεν παιξαμε ποτε ξυλο μονο βρισιδια..

στο λυκειο γιναμε κολλητοι..καθομασταν μαζι ακομα και δεσμη..ηθελε να παει και πρωτη δεσμη

μετα απο χρονια εμαθα οτι πηγε φυλακη επειδη εκλεψε εναν περιπτερα..μαλλον θα τον καθαρισε


τι εμπειριες εχετε απο τα σχολικα χρονια..

ειχατε παιξει ξυλο με καποιον και για ποιο λογο;;

σας ενοχλουσαν κακοβουλες παρεες;;
εεμνα ολι με κοροδεβανε γιαιτ ιμουν χοντουλισ χαζο κε βρομιαρισ

ι καθιγιτε με λεγανε τουβλο κε τσιμεντολιθο αλα εγο τοσυ τιν εσκασα δε κσαναπιγα σκολιο
 
OP
OP
foufoutos_30

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τι αναγκη εχεις ρε κοντομπιφτεκε

εργολαβαρα εγινες

 
OP
OP
foufoutos_30

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
με την βελβι θα βγειτε τελικα;
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
με την βελβι θα βγειτε τελικα;
κιτα ολε μου λενε οτι θα βγουμε αλα ολο κατι σιμβενι στο τελοσ δε  περναι τακσι τοσυ χαλα το αμακσι αροστενι ι θια τουσ

ινε πολι ατιχεσ ολεσ ι κοπελεσ που δ εβγενουν μαζι μου τελικα
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.700
Κριτικές
90
Like
36.258
Πόντοι
25.467
κιτα ολε μου λενε οτι θα βγουμε αλα ολο κατι σιμβενι στο τελοσ δε  περναι τακσι τοσυ χαλα το αμακσι αροστενι ι θια τουσ

ινε πολι ατιχεσ ολεσ ι κοπελεσ που δ εβγενουν μαζι μου τελικα


μπααα...  μαλων αισυσ υσται πωλυ τυχαιρωσ (που δαιν τυσ γνωρυσαται).
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
μπααα...  μαλων αισυσ υσται πωλυ τυχαιρωσ (που δαιν τυσ γνωρυσαται).
νε μετα με πανε ι φιλι μουσε πολι ορεα μαγαζα κε στο καλιτερο που ιεν ο σκαραβεο τροο πινο δροσερι μπιρα κε βλεπο πολι ορεε κοπελε
 

asianlover8

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
21
Like
10
Πόντοι
26
τεχινκο σταυρουπολης.... ξυλικια με το γενικο αλλα και μαπες Αρειανοπαοκια και ας ημασταν παρεες
σε προσωπικο επιπεδο ενας ειχε πει την γκομενα μου τοτε πουτανα ερχεται στο διαλλειμα με κλαματα
μου λεει τι παιχτηκε του σκαω μπουνια στο ματι πλακωνομαστε και εφαγα μονο εγω! 5αρα.... τιμητικη
 

mslv

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
2.921
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
καλα σε καθε σχολειο (ειδικα δημοτικο-γυμνασιο) υπηρχε "γκετο" :2funny: εφαγα κ γω ξυλικι οχι μπουνιες κ τετοια κανα κλωτσιδι-σπρωξιματα κτλ :2funny: πανω σε αθλητικα παιχνιδια ή διδασκαλικες υποθεσεις.
τωρα που μεγαλωσαμε κ εχω δει κανα δυο απαυτους ολα οκ λες κ τα ξεχασαν :think:εγω ομως τα θυμαμαι :grin: κ ας εχουν περασει 25 χρονια :grin:.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Εγώ θα γράψω προσωπική εμπειρία από την αντίθετη πλευρά.
Η κόρη μου πηγαίνει δημοτικό και κάθε μήνα σχεδόν έχουμε συγκέντρωση στο σχολείο για σοβαρά κρούσματα βίας. 4 παιδιά μέχρι τώρα έχουν καταλήξει σε νοσοκομείο και λύση δεν έχει βρεθεί γιατί οι δάσκαλοι φοβούνται να τιμωρήσουν παιδιά γιατί τους απειλούν οι γονείς τους!
Απ’ ότι μαθαίνω τα ίδια συμβαίνουν σε όλα σχεδόν τα ΔΗΜΟΤΙΚΑ σχολεία.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Εγώ θα γράψω προσωπική εμπειρία από την αντίθετη πλευρά.
Η κόρη μου πηγαίνει δημοτικό και κάθε μήνα σχεδόν έχουμε συγκέντρωση στο σχολείο για σοβαρά κρούσματα βίας. 4 παιδιά μέχρι τώρα έχουν καταλήξει σε νοσοκομείο και λύση δεν έχει βρεθεί γιατί οι δάσκαλοι φοβούνται να τιμωρήσουν παιδιά γιατί τους απειλούν οι γονείς τους!
Απ’ ότι μαθαίνω τα ίδια συμβαίνουν σε όλα σχεδόν τα ΔΗΜΟΤΙΚΑ σχολεία.
Δυστυχως φιλε ετσι ακριβως ειναι.
Σε μερικες περιπτωσεις, αφηνουν και παιδικα τραυματα, αν δεν προσεξει λιγο ο δασκαλος.

Ο δασκαλος πρεπει να κρατα τις ισοροπιες, αναμεσα σε ολα τα αλλα, χωρις να γινεται νταντα κανενος
Δεν θα πρεπει να δεχεται εκβιασμους απο ''δηθεν'' γονεις, αλλα και θα πρεπει να ειναι αμεροληπτος στις αποφασεις, τιμωριες του, χωρις να δειχνει τυχον αδυναμιες.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Δυστυχως φιλε ετσι ακριβως ειναι.
Σε μερικες περιπτωσεις, αφηνουν και παιδικα τραυματα, αν δεν προσεξει λιγο ο δασκαλος.

Ο δασκαλος πρεπει να κρατα τις ισοροπιες, αναμεσα σε ολα τα αλλα, χωρις να γινεται νταντα κανενος
Δεν θα πρεπει να δεχεται εκβιασμους απο ''δηθεν'' γονεις, αλλα και θα πρεπει να ειναι αμεροληπτος στις αποφασεις, τιμωριες του, χωρις να δειχνει τυχον αδυναμιες.

εσυ ρε ηλιθιε τι ξερεις ΚΑΙ απο αυτα παλι? ειχε τσακωμους στο ΠΙΚΠΑ? σου κλεβανε το ακουστικο και τους εκλεβες τα καροτσια?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
εσυ ρε ηλιθιε τι ξερεις ΚΑΙ απο αυτα παλι? ειχε τσακωμους στο ΠΙΚΠΑ? σου κλεβανε το ακουστικο και τους εκλεβες τα καροτσια?
Οτι και να σου πω αγορι μου ειναι λιγο

Οποτε απαξιω να σχολιασω επι αυτου, καθως φαινεται πως ομιλω με αρρωστο ......
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
καλα σε καθε σχολειο (ειδικα δημοτικο-γυμνασιο) υπηρχε "γκετο" :2funny: εφαγα κ γω ξυλικι οχι μπουνιες κ τετοια κανα κλωτσιδι-σπρωξιματα κτλ :2funny: πανω σε αθλητικα παιχνιδια ή διδασκαλικες υποθεσεις.
τωρα που μεγαλωσαμε κ εχω δει κανα δυο απαυτους ολα οκ λες κ τα ξεχασαν :think:εγω ομως τα θυμαμαι :grin: κ ας εχουν περασει 25 χρονια :grin:.
γάμησέ τα μαν :grin: εγώ όσους ήξερα ως πιο αλητήριους στο σχολείο τώρα που μαθαίνω γι'αυτούς έχουν νοικοκυρευτεί και δεν πειράζουν ούτε κουνούπι :grin: αλλάζει ο άνθρωπος :think:
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
640px-Corneille-A_Cat.JPG
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Στις πρώτες τάξεις του δημοτικού μου έκαναν bullying μεγαλύτερα παιδιά γιατί ήμουν 'η Αθηναία'. Από 2 χρονών ήμουν εκεί, όχι ήμουν ξένη. Κωλοχώρι να πούμε . Ντάξει δεν ήταν και κάτι σοβαρό, απλά με πείραζαν αρκετά.
Έλειπα κι ένα τρίμηνο σε μια τάξη, γιατί ήμουν λίγο ασθενικούλι κι ήμουν μόνιμη στο Ρίο, κι ήρθε κι έδεσε.
Αλλά μετά που ξεκίνησα taekwondo και μαθεύτηκε, σταμάτησαν. Ένας θεός ξέρει γιατί.  :2funny:

Α με δυο κοπέλες είχα παίξει ξύλο κι ήρθαν να μας χωρίσουν, αλλά οι άλλες είχαν αρχίσει, νομίζω δηλαδή.

 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525
Στις πρώτες τάξεις του δημοτικού μου έκαναν bullying μεγαλύτερα παιδιά γιατί ήμουν 'η Αθηναία'. Από 2 χρονών ήμουν εκεί, όχι ήμουν ξένη. Κωλοχώρι να πούμε . Ντάξει δεν ήταν και κάτι σοβαρό, απλά με πείραζαν αρκετά.
Έλειπα κι ένα τρίμηνο σε μια τάξη, γιατί ήμουν λίγο ασθενικούλι κι ήμουν μόνιμη στο Ρίο, κι ήρθε κι έδεσε.
Αλλά μετά που ξεκίνησα taekwondo και μαθεύτηκε, σταμάτησαν. Ένας θεός ξέρει γιατί.  :2funny:

Α με δυο κοπέλες είχα παίξει ξύλο κι ήρθαν να μας χωρίσουν, αλλά οι άλλες είχαν αρχίσει, νομίζω δηλαδή.
:huh:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom