Νέα

Έλληνας ο 17χρονος μακελάρης που σκόρπισε τον θάνατο σε Λύκειο του Τέξας!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα avnanovic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και στα 3 εισαι λαθος.
α)το περιβάλλον δεν επηρεαζει τοσο οσο νομιζεις καποια πραγματα.
ερευνες μας λεγανε ότι μεχρι 5% ανεβηκε η επιδοση μαθητων ή κατεβηκε με αλλαγη περιβάλλοντος.
με τους ιδιους δασκαλους λοιπον εχεις μαθητες και του 0 και του 20.
αντε ο του 15 να παει 17 ή το αναποδο.
β)ερευνες σε διδυμα που μεγαλωσαν σε διαφορετικο περιβαλλον δειχνουν το αντιθετο απο αυτο που λες, δηλαδη υπαρχουν πραγματα που σε αλλο ποσοστο οφειλονται στο περιβαλλον και αλλα στο dna. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ. τα αδερφια του ναπολεοντα δεν ηταν ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια του ναπολεωντα.
γ)το αντιθετο ακριβως για το υιοθετημενο τσιγγανακι , το σχολειο να φανταστεις ηταν μουσικο με φλωρακια της κλασσικης μουσικης και ο μονος ποου διαλεξε παραδοσιακο οργανο στην ταξη του ηταν αυτος. ΑΥΤΟς ΕΚΑΝΕ ΜΠΟΥΛΙΝΓΚ ΣΤΟΥΣ ΦΛΩΡΟΥΣ ΤΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
και στα 3 εισαι λαθος.
α)το περιβάλλον δεν επηρεαζει τοσο οσο νομιζεις καποια πραγματα.
ερευνες μας λεγανε ότι μεχρι 5% ανεβηκε η επιδοση μαθητων ή κατεβηκε με αλλαγη περιβάλλοντος.
με τους ιδιους δασκαλους λοιπον εχεις μαθητες και του 0 και του 20.
αντε ο του 15 να παει 17 ή το αναποδο.
β)ερευνες σε διδυμα που μεγαλωσαν σε διαφορετικο περιβαλλον δειχνουν το αντιθετο απο αυτο που λες, δηλαδη υπαρχουν πραγματα που σε αλλο ποσοστο οφειλονται στο περιβαλλον και αλλα στο dna. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ. τα αδερφια του ναπολεοντα δεν ηταν ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια του ναπολεωντα.
γ)το αντιθετο ακριβως για το υιοθετημενο τσιγγανακι , το σχολειο να φανταστεις ηταν μουσικο με φλωρακια της κλασσικης μουσικης και ο μονος ποου διαλεξε παραδοσιακο οργανο στην ταξη του ηταν αυτος. ΑΥΤΟς ΕΚΑΝΕ ΜΠΟΥΛΙΝΓΚ ΣΤΟΥΣ ΦΛΩΡΟΥΣ ΤΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.

A)Η βαθμολογία στο σχολείο,ιδίως στο Ελληνικό,είναι 99% μαϊμού.Παιδάκια που κάθονταν σαν παναγίες είχαν καλύτερο βαθμό από μαγκάκια που τα πέταγαν έξω λόγω συμπεριφοράς.Στο τέλος,στις πανελλήνιες που τα γραπτά είχαν καλυμμένο όνομα και οι εξεταστές δεν ήξεραν ποιος ήταν ποιος,είχαν καλύτερο ή ίσο βαθμό.Προσωπικά επειδή ήμουν στο σχολείο ολίγον επαναστατικός τύπος,είχα χαμηλότερους βαθμούς από άλλα άτομα που δε μίλαγαν.Στις Πανελλήνιες όμως ξεχώρισε η ήρα από το στάρι.Εκεί που στο σχολείο η καριόλα η φιλόλογος μου έβαζε έκθεση 13-15 έγραψα ένα ωραιότατο 17 στις Πανελλήνιες,και από τους συμμαθητές μου ήταν ο καλύτερος βαθμός.Το ίδιο και στα Μαθηματικά όταν ένα μουνόπανο που ειχαμε μου είχε κόψει 4 μονάδες από ένα διαγώνισμα,στις πανελλήνιες έγραψα ένα 16 και γενικά εγώ μπήκα στο πανεπιστήμιο όταν άλλοι που είχαν καλύτερους βαθμούς από μένα το έβλεπαν από μακριά..
Β)Είναι διαφορετικό θέμα ο ηγετικός χαρακτήρας από τη συμπεριφορά.Οι περισσότεροι εγκληματίες μεγαλώνουν σε βίαια περιβάλλοντα όχι σε μοναστήρια.Άρα παίρνουν παραδείγματα από το περιβάλλον που ζουν.
Γ)Τι σχέση έχει ρε παλικάρι το μουσικό οργανο που μαθαίνει κάποιος;Αν στο σπίτι του οι θετοί γονείς του άκουγαν όλη μέρα Καζαντζίδη και Μπιθικώτση τι θα έκανε το παιδί;Θα έπιανε το Βιολοντσέλο;Μπουζούκι,κιθάρα,ακορντεόν θα μάθαινε.Η ανιψιά μου που όλη την ημέρα από μικρό παιδί ακούει Thrash metal από τον πατέρα της αλλά και τη μάνα της,τώρα που είναι στα 12 τύμπανα γούσταρε να μάθει,όχι βιολί.Τα βιώματα της οικογένειας εν ολίγοις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
A)Η βαθμολογία στο σχολείο,ιδίως στο Ελληνικό,είναι 99% μαϊμού.Παιδάκια που κάθονταν σαν παναγίες είχαν καλύτερο βαθμό από μαγκάκια που τα πέταγαν έξω λόγω συμπεριφοράς.Στο τέλος,στις πανελλήνιες που τα γραπτά είχαν καλυμμένο όνομα και οι εξεταστές δεν ήξεραν ποιος ήταν ποιος,είχαν καλύτερο ή ίσο βαθμό.Προσωπικά επειδή ήμουν στο σχολείο ολίγον επαναστατικός τύπος,είχα χαμηλότερους βαθμούς από άλλα άτομα που δε μίλαγαν.Στις Πανελλήνιες όμως ξεχώρισε η ήρα από το στάρι.Εκεί που στο σχολείο η καριόλα η φιλόλογος μου έβαζε έκθεση 13-15 έγραψα ένα ωραιότατο 17 στις Πανελλήνιες,και από τους συμμαθητές μου ήταν ο καλύτερος βαθμός.Το ίδιο και στα Μαθηματικά όταν ένα μουνόπανο που ειχαμε μου είχε κόψει 4 μονάδες από ένα διαγώνισμα,στις πανελλήνιες έγραψα ένα 16 και γενικά εγώ μπήκα στο πανεπιστήμιο όταν άλλοι που είχαν καλύτερους βαθμούς από μένα το έβλεπαν από μακριά..
Β)Είναι διαφορετικό θέμα ο ηγετικός χαρακτήρας από τη συμπεριφορά.Οι περισσότεροι εγκληματίες μεγαλώνουν σε βίαια περιβάλλοντα όχι σε μοναστήρια.Άρα παίρνουν παραδείγματα από το περιβάλλον που ζουν.
Γ)Τι σχέση έχει ρε παλικάρι το μουσικό οργανο που μαθαίνει κάποιος;Αν στο σπίτι του οι θετοί γονείς του άκουγαν όλη μέρα Καζαντζίδη και Μπιθικώτση τι θα έκανε το παιδί;Θα έπιανε το Βιολοντσέλο;Μπουζούκι,κιθάρα,ακορντεόν θα μάθαινε.Η ανιψιά μου που όλη την ημέρα από μικρό παιδί ακούει Thrash metal από τον πατέρα της αλλά και τη μάνα της,τώρα που είναι στα 12 τύμπανα γούσταρε να μάθει,όχι βιολί.Τα βιώματα της οικογένειας εν ολίγοις.
δεν βλεπω στο β και στο γ να αναιρείς αυτά που λεω αντίθετα τα επιβεβαιώνεις.
στο α εισαι η εξαιρεση και οχι ο κανονας. και εμενα μου εβαλε μουσικος 13 στην γ γυμνασιου ενώ ηξερε ότι είμαι ο σημαιοφόρος για να μου την σπασει και τελικα ημουν ο μοναδικος που περασα κατευθείαν σε αει. άλλη κουβεντα οι συμπαθείες και οι βαθμοι εδώ λεω για πραγματικη επιδοση σε ανωνυμα όπως ειπες τεστ.
στο β εσυ ειπες "οι περισσοτεροι" αρα οχι ολοι αρα δεν ειναι το περιβαλλον που σε κανει ετσι γιατι τοτε θα ηταν ΟΛΟΙ, οπως ολοι μαυριζουν απο τον περιβαλλοντικο παραγοντα ηλιο και ΚΑΝΕΙΣ δεν ασπριζει ενω ειναι σκουρος.
στο γ αυτος ηταν ακριβως ο λογος που τον γραψανε στο μουσικο - φλωρικο σχολειο οι γονεις γιατι ηθελαν να επηρεαστει απο τα αλλα καλα παιδια , αλλα αυτος εκει τσιφτετελι, σκουλαρικι, τραμπουκες στις αδελφες της κλασσικης μουσικης.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Δεν επιβεβαίωσα τίποτα.Εσύ αναφέρθηκες στο DNA εγώ σου λέω στο περιβάλλον.Το μουσικό σχολείο γιατί ήταν φλώρικο;Μπορεί να του άρεσε,όπως σε κάποια παιδιά άρεσαν από μικρή ηλικία να πασπατεύουν μηχανάκια και πήγαν σε τεχνικό να γινουν μηχανικοί.Στο Α δεν είμαι καθόλου η εξαίρεση.Ξέρω πολλά άτομα που στις πανελλήνιες έγραψαν καλύτερα από το σχολείο,και αντίθετα ξέρω παιδιά με 19αρια που δεν μπήκαν ούτε σε ΤΕΙ...Άστο,είναι μεγάλη συζήτηση.Αν το περιβάλλον που μεγαλώνει κάποιος είναι χάλια,το παιδί χάλια θα γίνει.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Πάρε για παράδειγμα τα παιδιά του Βούτση,του Κουφοντίνα κλπ.Μεγάλωσαν σε περιβάλλον ακροαριστερό κλπ.Τι θα πίστευαν περίμενες;Να ήταν ακροδεξιοί/φιλελεύθεροι;Τα χνάρια του πατέρα τους ακολουθούν.Αντίθετα ο γιος του Πλεύρη είναι δεξιός/ακροδεξιός.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πάρε για παράδειγμα τα παιδιά του Βούτση,του Κουφοντίνα κλπ.Μεγάλωσαν σε περιβάλλον ακροαριστερό κλπ.Τι θα πίστευαν περίμενες;Να ήταν ακροδεξιοί/φιλελεύθεροι;Τα χνάρια του πατέρα τους ακολουθούν.Αντίθετα ο γιος του Πλεύρη είναι δεξιός/ακροδεξιός.
αυτά γιατι να είναι λογω του περιβάλλοντος και όχι λογω γονιδιων???
υπαρχουν οικογενειες που 3 αδερφια ένα αριστερος , ενας δεξιος, ενας κεντρώος. εκει το περιβάλλον τι ελεγε?

το ότι "κακες" οικογενειες βγαζουν "κακα παιδια" δεν αποτελει αποδειξη ότι είναι λογω περιβάλλοντος και όχι γονιδιων, καθως αμα είναι βιολογικα τους παιδια εχουν και τα ιδια γονιδια.

το αναποδο που με ιδιο περιβάλλον γινονται ο ενας οικογενειάρχης και ο άλλος ναρκωμανης δειχνει ότι δεν είναι το περιβαλλον που ηταν το ιδιο αλλα ο συνδιασμος γονιδιων ππου μοιραστηκαν διαφορετικα στα αδερφια.

πειραματα πχ σε κουνελια εδειξαν οτι υπαρχει γονιδιο τεμπελιας που τα κανει να σκαβουν μικροτερεες τρυπες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ

 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
743
Πόντοι
96
κανεις  δεν κανει αναφορα οτι το 80% των περιστατικων συνδεεται αμεσα με την καταπιεση που υφιστανται οι ανδρες που κλιμακωνεται μερα μερα την μερα γεωμετρικα
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
αυτά γιατι να είναι λογω του περιβάλλοντος και όχι λογω γονιδιων???
υπαρχουν οικογενειες που 3 αδερφια ένα αριστερος , ενας δεξιος, ενας κεντρώος. εκει το περιβάλλον τι ελεγε?

το ότι "κακες" οικογενειες βγαζουν "κακα παιδια" δεν αποτελει αποδειξη ότι είναι λογω περιβάλλοντος και όχι γονιδιων, καθως αμα είναι βιολογικα τους παιδια εχουν και τα ιδια γονιδια.

το αναποδο που με ιδιο περιβάλλον γινονται ο ενας οικογενειάρχης και ο άλλος ναρκωμανης δειχνει ότι δεν είναι το περιβαλλον που ηταν το ιδιο αλλα ο συνδιασμος γονιδιων ππου μοιραστηκαν διαφορετικα στα αδερφια.

πειραματα πχ σε κουνελια εδειξαν οτι υπαρχει γονιδιο τεμπελιας που τα κανει να σκαβουν μικροτερεες τρυπες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ

Δεν είμαι βιολόγος αλλά από τα λίγα που ξέρω τα αδέρφια ναι μεν έχουν παρόμοια γονίδια αλλά όχι τα ίδια εκτός από ομοζυγωτικά δίδυμα.Το dna καθορίζει πολλούς παράγοντες,εμφάνιση,υγεία κλπ αλλά η συμπεριφορά έχει να κάνει με το περιβάλλον που αναπτύσσεται ο άνθρωπος.Αν π.χ κάποιος δεν έχει γονίδιο για καρκινογένεση αλλά από μικρός ζει σε κακό περιβάλλον έχει πιθανότητες να αναπτύξει καρκινογένεση.Το αντίθετο μπορεί να μην ισχύει,αλλά ένα καλύτερο περιβάλλον καθυστερεί την καρκινογένεση.Για παράδειγμα,με τα γονίδια,ο αδερφός μου ενώ κανείς από τους γονείς μας δεν έχει φαλάκρα στο σόι του,έχει χάσει πολλά μαλλιά.Εγώ ούτε τρίχα!Αν είχαμε τα ίδια γονίδια ή αυτός θα ήταν μαλλιάς ή κι εγώ γλόμπος  :grin:
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
δε γαμαγε αυτή καλυτερα.
αν ηταν στην πατριδα του δεν θα ειχε τετοια προβλήματα θα πηγαινε σε ένα μπουρδελακι και όλα καλα

σχετικα με την πορνεια στην αμερικη βρηκα αυτο:

Η Νεβάδα είναι η μόνη πολιτεία που επιτρέπει την πορνεία στις Ηνωμένες Πολιτείες. Ωστόσο, μόνο οι πόλεις με πληθυσμό κάτω από 700.000 επιτρέπεται να χορηγήσουν άδεια σε οίκους ανοχής.


πρακτικα δηλαδη μονο στην νεβαδα εχει μπουρδελα;
ξερει κανεις απο προσωπικη εμπειρια;
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Στην Αμερική μόνο αν δε θέλεις δε γαμάς...Δε χρειάζεται να πας σε μπουρδέλο...Τα call girls δε είναι πολλά παντού.Υπό την ανοχή των αρχών.
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16
Στην Αμερική μόνο αν δε θέλεις δε γαμάς...Δε χρειάζεται να πας σε μπουρδέλο...Τα call girls δε είναι πολλά παντού.Υπό την ανοχή των αρχών.

η ανοχη των call-girls ειναι επισημη η στη ζουλα;
δλδ το θεμα υπαρχει μονο για οικους;
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
η ανοχη των call-girls ειναι επισημη η στη ζουλα;
δλδ το θεμα υπαρχει μονο για οικους;

Ακριβώς.Αλλά οι Αμερικανίδες είναι "εύκολες".Ένας έφηβος βρίσκει άνετα να γαμήσει.Εκτός αν είσαι σαν ανάποδο γαμώτο και ψάχνεις να γαμήσεις top model.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
743
Πόντοι
96
δεν εχει σημασια αν εχει  την δυναοτητα να γαμησει οποτε θελει ευκολα

καταρρεει το american dream (οικογενεια,οικονομικη ευμαρεια,ψευτοαισθηση οτι ανηκεις και εχεις υποχρεωση να υπαρασπιστεις μια πατριδα) σε σαρωτικο βαθμο και το κοινωνικοικονομικο πλαισιο τσακιζει τον λευκο ανδρα οποτε ο αλλος αν δεν "προσαρμοστει" δεν το εχει σε τιποτε να παρει τα οπλα και να ειναι ινσελ

ουτε η απαγορευση της οπλοχρησιας θα λυσει το προβλημα
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6
Με την μία να πουν ότι είναι ελληνικής καταγωγής. Δεν είπαν όμως και την καταγωγή της μητέρας του. Πόσοι βαρυποινίτες είχαν κατοικήσει στο παρελθόν ΗΠΑ και αυστραλία.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Στην Αμερική όλοι έχουν μια καταγωγή εκτός Αμερικής.Ιρλανδοί,Ιταλοί,Ισπανόφωνοι,Αφρικανοί κλπ.Απλώς ο συγκεκριμένος είχε Ελληνικό όνομα,διότι αν λεγόταν Jim McPaparas δε θα έτρεχε τίποτα...
 
OP
OP
avnanovic

avnanovic

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.005
Κριτικές
4
Like
168
Πόντοι
16

Συνημμένα

  • sha20.jpg
    sha20.jpg
    52,3 KB · Εμφανίσεις: 10

Lukas911

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2016
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
Θα ειχε αποφευχθεί το μακελειό αν ο 17χρονος ειχε μια απο εκεινες τις σεμνες Αμερικάνες δασκάλες που τις επιασαν να γαμιούνται με τους μαθητες τους.  :S :S :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Θα ειχε αποφευχθεί το μακελειο αν ο 17χρονος ειχε μια απο εκεινες σεμνες Αμερικάνες δασκάλες που τις επιασαν να γαμιουνται με τους μαθητες τους.  :S :S :S
Ωραιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom