Νέα

Eκτυπωτής laser;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα condo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

akismouse

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Ευχαριστώ. Είμαι στο ψάξιμο.
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
6
Like
1.278
Πόντοι
486
Και γω το ιδιο θεμα εχω με τα μελανια που ξεραινονται.Εχει κανεις να προτεινει εναν οικονομικο και καλο laser εκτυπωτη?
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.244
Κριτικές
3
Like
1.092
Πόντοι
216
..κοίτα να ρωτήσεις πριν τον αγοράσεις,τιμή για το τόνερ του και τον αριθμό των αντιγράφων που κατά προσέγγιση βγάζει..στάθμισε τα κι αποφάσισε..επίσης μη διστάσεις να χρησιμοποιήσεις ανακατασκευασμένο τόνερ όταν σου αδειάσει το πρώτο που θα φοράει..ΜΗΝ πας να στο γεμίσουν..δεν υφίσταται κάτι τέτοιο για μηχανές που χρησιμοποιούν γραφίτη κι όχι μελάνι..τα ανακατασκευασμένα -αν εξαιρέσεις τα Q connect του πλαισίου- είναι μια χαρά..
 

vakis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.092
Κριτικές
8
Like
20
Πόντοι
16
πηρα τον canon lp 7018c και ηρεμησα
 

tony_

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2007
Μηνύματα
7
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Laser και παλι laser .... Οταν και οοοοποτε τον χρειαστεις απλα κανεις την δουλεια σου....  
hP MFP M176n me scanner,εγχρωμος, αν θυμαμαι κοντα στα 250 ευροπουλα.....
 

akismouse

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Να ρωτήσω και κάτι άλλο αν αγοράσω toner και το χρησιμοποιήσω μετά από 1-2 χρόνια δεν παθαίνει τίποτα έτσι? 
 

averkios

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
412
Like
63
Πόντοι
1
Θέλω να αγοράσω ενάν μονόχρωμο εκτυπωτή laser ,για φυσιολογική χρήση ,δλδ για χρήση σε σπίτι και όχι για χρήση σε εταίρεια.Μπήκα στο πλάισιο και είδα εναν Samsung με 52 ευρώ,θα ηθελα να ρωτήσω εαν η Samsung έχει καλό ονομά στους εκτυπωτές ή αν υπαρχεί καποια αλλη  να μου προτεινετε;Επίσης ειδα ενα χαρακτηριστικο Remote Print,αυτο ειναι για να τον συνδεσω σε δικτυο και να στελνω wifi τις εκτυπωσεις απο το λαπτοπ;Επισης εκτος απο την αναλυση πως μπορω να ξερω εαν το τονερ ως ανταλλακτικο θα ειναι ακριβο  ή πσοσο θα κοστίζει η εκτυπωση/σελιδα ,εννοω μην γλιτωσω 20 ευρω απο την αγορα και δινω για εναν εκτυπωτη κανα 20αρικο  παραπανω για το τονερ του καθε φορα σε σχεση με αλλούς.Ευχαριστώ
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.471
Κριτικές
42
Like
7.934
Πόντοι
4.666
Θέλω να αγοράσω ενάν μονόχρωμο εκτυπωτή laser ,για φυσιολογική χρήση ,δλδ για χρήση σε σπίτι και όχι για χρήση σε εταίρεια.Μπήκα στο πλάισιο και είδα εναν Samsung με 52 ευρώ,θα ηθελα να ρωτήσω εαν η Samsung έχει καλό ονομά στους εκτυπωτές ή αν υπαρχεί καποια αλλη  να μου προτεινετε;Επίσης ειδα ενα χαρακτηριστικο Remote Print,αυτο ειναι για να τον συνδεσω σε δικτυο και να στελνω wifi τις εκτυπωσεις απο το λαπτοπ;Επισης εκτος απο την αναλυση πως μπορω να ξερω εαν το τονερ ως ανταλλακτικο θα ειναι ακριβο  ή πσοσο θα κοστίζει η εκτυπωση/σελιδα ,εννοω μην γλιτωσω 20 ευρω απο την αγορα και δινω για εναν εκτυπωτη κανα 20αρικο  παραπανω για το τονερ του καθε φορα σε σχεση με αλλούς.Ευχαριστώ

lexmark αβλεπί!!!!!!
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Τύπε, τα παιδιά που δουλεύουν στο Πλαίσιο κλέφτες θα γίνουν?  :S

 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
504
Πόντοι
316
έχω έναν lexmark X204n ασπρόμαυρο με φαξ και scanner εδώ κ 6 χρόνια, σκυλί μαύρο δεν καταλαβαίνει τπτ
 

Giorgos_Papadopoulos

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
822
Πόντοι
1.590
Εγώ πήρα αυτόν εδώ της HP πριν από 2-3 μήνες, κάτω από 100 ευρώ, από τον Κωτσόβολο:
Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Γενικά για προτεινόμενες μάρκες εκτυπωτών: Brother, Hewlett-Packard και Canon.
 

Titlover69

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2017
Μηνύματα
721
Κριτικές
13
Like
1.249
Πόντοι
1.076
Η Samsung ειναι καλή λύση αλλά έχει έλλειψη στα αναλώσιμα γενικότερα.  Ψηφίζω Lexmark !
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
192
Πόντοι
16
...Μπήκα στο πλάισιο...

Δεν χρειάζεσαι βοήθεια μόνο στο θέμα του εκτυπωτή εσύ....

Ας απαντήσω στο θέμα.
Αν μπεις στο σκρούτζ και βάλεις τα κριτήρια που θέλεις στους εκτυπωτές (laser, μονοχρωμη εκτύπωση) και κάνεις sort με δημοτικότητα μπες και δες κριτικές που έχουν γράψει σε αυτούς που έχουν πολλές. Υπάρχουν άτομα που το έψαξαν είτε πριν αγοράσουν είτε μετά και θα δεις για ποιους βρίσκεις είτε φθηνά original είναι φθηνά aftermarket toner.
Η αρχική τιμή στους laser (και γενικά σε όλους τους εκτυπωτές) δεν πρέπει ποτε να είναι το βασικό κριτήριο αγοράς. Κόστος στα αναλώσιμα, ποιότητα εκτύπωσης, και ταχύτητα ανάλογα με τις ανάγκες είναι αυτά που πρέπει να κοιτάς.

Γενικά το κάθε toner στους laser μπορεί να τυπώσει χιλιάδες σελίδες, αν τον θέλεις για μια εκτύπωση στο κάθε τόσο θα αργήσεις πολύ να αγοράσεις καινούργιο τονερ ΑΛΛΑ....ακόμα και σε 2-3 χρόνια να χρειαστεί....θα τσούξει να ανακαλύψεις ότι πρέπει να δώσεις 100 ευρώ πχ για ένα τόνερ.

 

Kos2k

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2018
Μηνύματα
22
Κριτικές
2
Like
81
Πόντοι
0
ο Samsung Xpress M2026W είναι αρκετά φτηνός και έχει καλές κριτικές.
 

markos03

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2018
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
θελω να αγορασω εναν εκτυπωτη .εχετε καποια ιδεα για καλο scanner?
 

junglejim4322

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.218
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
16
να κοιτάξεις ποιός εκτυπωτής φτηνό μελάνι και μάλιστα συμβατό με οριτζιναλ.
ΟΧΙ ποιός είναι ο φτηνότερος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom