Νέα

Εκκένωση μαχητικών από Πτέρυγα Μάχης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 572
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.084
Πόντοι
12.756
ΤΙ κατεβατό χαζού νταϊμα είναι αυτο ρε μπούστη?
:confused:
Θές να πείς ότι ελέγχουν τα ΜΜΕ και έτσι..
Λογικό αφού αυτοί (και Πασοκ πρώτα)τάϊσαν πολλά στόματα και κάποια στιγμή πρέπει να εισπράξουν....
Οι τρίβλακες οι συριζαίοι δεν πρόλαβαν να στήσουν πλήρως μηχανισμό και έμειναν στην μέση....
αφου κανεις χαζες ερωτησεις βρε μαλάκα πως θες να σου απαντησω για να καταλάβεις
Αυτο θα γινόταν
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.907
Κριτικές
20
Like
26.857
Πόντοι
8.346

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Σε βάλανε στο Σύνταγμα και χόρεψες σα γίδι
μα αμέσως την επόμενη σου δώσαν ένα αρχίδι

Μνημόνια σου είπανε θα σκίσουν με ένα άρθρο
«go back» και αλλά αγγλικά σου πούλησαν με πάθος

Σου έκλεισαν τις τράπεζες και έλεγες και «Ζήτω»
τον Βαρουφάκη υπουργό μας φόρτωσες για λίγο

Ψεύτικο δημοψήφισμα μας έστησες για πλάκα
κάποιοι σε πήραν σοβαρά μα είσαι για τα μπάζα

Μακεδονία ντρόπιασες γιατί είσαι πουλητάρι
τους λάθρο υποδέχτηκες με ψέμματα και πάλι

Για τη Novartis σου λεγαν πως βρέθηκε λαυράκι
μα όσο κι αν τους έψαξαν δε βρήκαν ταληράκι

Νοσοκομεία έκλεισες, διαλυσες την υγεία
και τον Παυλάρα έστειλες να κάνει χειρουργεία

Κι αν όλα οσα σου ταξαν κατέληξαν της πλάκας
εσύ σα ζαιος γνήσιος παρέμεινες ...


ΔΙΚΟ ΣΑΣ……

:thumbsup: ωραια τραγουδακια βγαζουν εκει στη δαπ

να βγαλουν κι ενα για το τουρκαιγαίο

στην υγεια παντως πολυ καλυτερα με πολακη ξανθο παρα με μπαλατσινο πλευρη..
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.393
Πόντοι
3.715
αυτα που βλεπουμε με τα μουνοπανα δεν αποτελουν καμια εκπληξη...οι τυποι θυμιζουν σε προπαγανδα κατι παλια βιντεο της χουντας που ντυνανε πιτσιρικαδες αρχαιους πολεμιστες και φτιαχνανε ναους κιτς απο φελιζολ για παραστασεις...ειναι ποτε δυνατον κυβερνηση της λεζαντας ,της εικονας,του ιματζ μεηκινγκ ,να ειναι κυβερνηση της προκοπης?......αυτοι οι μαλακες εχουν γινει τοσο επαγγλματιες στη λεζαντα ,ωστε να κρυψουν την ανεπαρκεια τους και τις πουστιες τους,που καποιος ευκολα αν σκεφτει λογικα μπορει να καταλαβει πως η διαφθορα εχει φτασει μεχρι το μεδουλι.......πωλητικοι,μεγαλο επιχειρηματιες ,καναλαρχες,τραπεζιτες ,μεγαλοδημοσιογραφοι ,δικαστικες αρχες ,ειναι ολοφανερα στη μηχανη ,δουλευομαστε μεταξυ μας ρε τυποι.....και να σας πω και κατι... μαζι τους τετοιο γαμησι θελουν οι ιθαγενεις μπας και βαλουν μυαλο....πεντε χρονια πουτσα και λεζαντα και διαβαζω σε διαφορα σοσιαλ απελπισμενους δεξιους φασιστες να γραφουν κατι μαλακιες "πως οι αριστεροι καινε την χωρα για να πληξουν την κυβερνηση".....ε μωρη πουτανα κυβερνηση αν τα διαβαζεις αυτα ,ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΣ ΤΙΣ ΖΩΟΥΛΕΣ .......
η όλη φάση μοιάζει με σκυλάδικο Εθνικής, από έξω Ταζ Μαχάλ και πίσω τσιμεντόλιθοι-κόντρα πλακέ, νοβοπάν...
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.820
Κριτικές
2
Like
73.117
Πόντοι
12.056
Καλά σου είπε....
Ήθελες και τιμητική.....

:buck2::zfuck:
τον εφτιαξα ομως τον ξεκωλιαρη τον ουγκαντεζο την ημερα που απολυομουν πηγα στην μοιρα να παρω το απολυτηριο μου μαζι με αλλους 4 σειρα μου χαιρετηθηκαμε στην συγκεντρωση στρατοπεδου με τον υποδοιηκητη και ηρθε και αυτος να μας χαιρετησει ολοι του εδωσαν το χερι εγω του ειπα εσεις κυριε ποιος ειστε ...τον εκανα ρομπα μπροστα σε ολη την μοιρα μετα μου ελεγε ακομη εισαι φανταρος για 48 ωρες ας πηρες το απολυτηριο και του λεω αντε καλος πολιτης και εφυγα
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.027
Πόντοι
2.306
Να βγάζουν τέτοιες ανακοινώσεις φανταστείτε το χάος και την ασυνεννοησία που έχουν.
Η ΔΕΗ κάθε καλοκαίρι καθαρίζει υποσταθμους αλλιώς θα γίνει γενικό black out.
Η αεροπορία δεν έχει καθάρισει ούτε τις αποθήκες πυρομαχικών και έχουμε φτάσει να σηκώνουμε τα αεροπλάνα για να μη καούν.....

Αυτή είναι η αληθινή Ελλάδα ας τσούζει ας πονάει ούτε πετρελαίο για το καθαρισμό από ξεροχορτα με τρακτέρ και μπουλντόζες, αλλά το κυριότερο με διοικητες καραβαναδες με υπουργούς μαλακες, ανάξιους να διοικήσουν και να ιεραρχήσουν τις εργασίες τους και τις υποχρεώσεις τους. Κόψτε παρελάσεις κόψτε το φαι στις λέσχες κόψτε τον λαιμό σας καθαρίστε τα χορτάρια.
Αν ήμουν υπουργός Άμυνας θα έβαζα αύριο με το τσαπι όλους τους πτέραρχους και τους διοικητές από το πρωί μέχρι το βράδυ να τους δείχνουν τα κανάλια ως δείγμα ανίκανων.
Αν ήμουν πρωθυπουργός θα έβαζα και τον υπουργό Άμυνας.

Μη περιμένετε πολλά από τον ελληνικό στρατό όπως είναι τώρα σας το έχω γράψει ξανά όχι για ρίξω το ηθικό, αλλά για την τιμή της αλήθειας, να μη κοροϊδεύουμε μεταξύ μας ο ένας τον άλλο. Και μην περιμένετε και πολλά από τους πολιτικούς δεν υπάρχει ευθιξία και διάθεση για έργο, απλά μόστρα και tik tok και facebook... Δεν καθαρίζονται έτσι τα χορτάρια, με 5000 πτέραρχους 5000 πολιτικους και έναν κατακαημενο φαντάρο να καθαρίσει όλο το στρατοπεδο, που αυτός θα φάει και την καμπάνα στο τέλος.
Ένα μεγάλο μπράβο τύπε, τα λες ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.
Ελληνικές ένοπλες δυνάμεις= απέραντο μπουρδέλο δίχως τσατσά.
Και κάτι άλλο: αν έχετε αγόρια, κάντε τους δώρο ένα Ι5 ψυχολογικό, με κάθε δυνατό κόστος. Αν θέλετε να τα ξαναδείτε αρτιμελή και υγιή (σωματικά και ψυχικά)
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.820
Κριτικές
2
Like
73.117
Πόντοι
12.056

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.907
Κριτικές
20
Like
26.857
Πόντοι
8.346

Mpooumpoukos

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
579
Κριτικές
19
Like
5.810
Πόντοι
1.436
ρε μαγκες καλως σχολιαζει ο καθενας συμφωνα με οσα γνωριζει . μηπως , ομως, δεν τα γνωριζουμε ολα ?
1) οταν ημουν εγω φανταρος προ του 1995 , οι φωτιες καιγανε τις αποθηκες πυρομαχικων μονο οταν οι ηγετες μας ειχαν πουλησει τα μπλιμπλικια στους αραβες και τους αφρικανους ή επρεπε να ανανεωσουμε τον οπλισμο μας με οποιεσδηποτε συνεπειες και δαπανες.
2) οσοι εχτε παει φανταροι ξερετε οτι ειναι πιο ευκολο να μπει καποιος στο στρατοπεδο απο το να καει λογω φωτιας περιξ.
3) δεν μιλαμε για καποιο στρατοπαιδο στο πουθενα. μιλαμε για πτερυγα μαχης απο τις 3 πιο σημαντικες . με αποθηκες υπογειες που δεν παραβιαζονται ουτε με βομβαρδισμο.
4) μονο τυχαιο δεν θεωρω το γεγονος οτι δεν καιγονται μερη που υπαρχουν "μεταναστες" εξ ανατολων . ουτε θεωρω τυχαιο οτι οι καμενες περιοχες γινονται πεδια επενδυσεων .

μην ακουτε τους δημοσιογραφους και τους λοιπους υπαλληλους .οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι και παρουσιαζονται ειδικοι για τα παντα . απο το βιτριολι που ριχνει καποιος μεχρι τα πυρομαχικα των F35. και ΟΛΟΙ τους λενε αυτα που θελουνε να ακουσουμε . πρεπει να θεωρουμε τυχερους τους εαυτους μας που παπαδκηδες, ευαγγελατοι και λοιποι δημαγωγοι δεν εχουν αυτη τη στιγμη εκπομπη .αναρρωτιεμαι τί αλλο θα ειχαν ακουσει τα αυτια μας για τις φωτιες αν αυτοι δεν ητανε διακοπες με τα σκαφη τους στα νησια.

προσωπικα , η δουλεια μου μυριζει δολιοφθορα τοσο στην αγχιαλο οσο και στη ροδο αλλά εγω μπορει να ειμαι αφελης ή κακεντρεχης .η ιστορια θα δειξει.
Ασχέτως πολιτικών πεποιθήσεων συμφωνώ με τα πρισσότερα που λές, το πρόβλημα όμως είναι πως 10ετίες τώρα δεν κάνουμε τίποτα για να βρούμε τους δολιοφθορείς , ποιοί είναι; (Τούρκοι; Μεσίτες; Εργολάβοι; Πυρομανείς;) γιατί το κάνουν κλπ.
Υπάρχουν δορυφόροι,drones,θερμικές κάμερες, τα πάντα όλα, πολιτική βούληση δεν υπάρχει, από κανέναν, λόγω αδιαφορίας, ανικανότητας ίσως, αλλά κυρίως συμφερόντων προφανώς.
Πόσο δύσκολο είναι αντί για μπάτσους να προσλάβεις δασοφύλακες, ντόπιους, να ενδιαφέρονται ...
Πόσο δύσκολο να είναι να αξιοποιήσεις τον στρατό για περιπολίες (άοπλες δεν είναι μπάτσοι) στις μέρες με επικινδυνότητα ; Παπαριές απ'όλους.
Το χειρότερο είναι πώς προεξοφλούν το ότι ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ από τώρα με τις δηλώσεις Κούλη και Άδωνι, έχουν βρει καραμέλα τα "Κλιματική αλλαγή, δεν φταίμε" "Προτεραιότητα στην ανθρώπινη ζωή" κλπ. και κάνουν τα ελάχιστα ...
Θα μου πείτε και στην Ιταλία τα ίδια γίνονται, ναι και εκεί τις ίδιες παθογένειες έχουν, ειδικά τον Νότο τον γράφουν στ'αρχίδια τους, ο Καναδάς να το δεχτώ, πραγματικά δεν μπορούν να κάνουν πολλά αλλά στην Ρόδο ρε μαλάκα 10-11-12 μέρες ?? Έλεος...
 
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
Να τονίσω κατι που διέκρινα πως δεν εχει αναφερθεί πουθενα.Σαφως στα μεσα τα αρδακια δεν θα ανέφεραν ποτε,ουτε ομως στο έγκριτο bou.com

Μυστες στον Αλμυρό οτι εγινε στην 111 δεν μιλαμε για δάσος κ ξέφυγε η φωτια,δεν μιλαμε καν για βλάστηση ετσι;

Σπαρτά και ξερόχορτα μιλαμε,στην Μεταλουργια Βόλου αν δειτε τι πηρε φωτια,μονο οι στύλοι της ΔΕΗ άρπαξαν,μιλαμε πρεπει να σαι λεβέντης για να καούν οι στύλοι επι 24ωρου,θ γινει ΕΔΕ ομως Οποτε ολα γκουντ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.296
Πόντοι
10.336

και κραζουνε οι τουρκοι το αυνανισταν :2funny:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: riding

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.084
Πόντοι
12.756
νημα Μητσοτακη παμε ολοι τωρα , επεσε το θεμα Μηταρακη , εχουμε ηδη τα πρωτα συγχαρητηρια απο Αλεξ στον Κουλη
Θα ακολουθησει δεξιωση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom