Νέα

Donald Trump, Πρόεδρος Η.Π.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMMY DEVITO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 205K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
καλά κάνει... να πληρώσουν ασφάλιση για να έχουν περίθαλψη..
Aν πληρώνουν ασφαλιση πως θα αγοραζουν ναρκωτικα :uglystupid:




Mara-Salvatrucha-Gang-El-Salvador.jpg


maxresdefault.jpg


0649e2e68f8b5d6c7d3d5131bcea4307.979x1000x1.jpg
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
και άμα είναι άνεργοι η αν εργάζονται λίγες ώρες τη βδομάδα πως θα πληρώνουν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη? άμα πάθουν κάτι π.χ μια σκωληκοειδίτιδα αυτοί οι άνθρωποι πως θα ζήσουν? θα πεθάνουν

4.3% ανεργία έχει λέφτη μου το Αμέρικα... και από αυτούς το 3.5% είναι ανεπίδεκτοι εργασίας (σαν και σένα)

όσο δε αυτούς που εργάζονται λίγες ώρες την εβδομάδα ... να εργαστούν περισσότερες...

και στο Αμέρικα λέφτη μου όποιο περιστατικό πάει στα επείγοντα περιθάλπεται δωρεάν... πχ ένα έμφραγμα θα αναταχθεί, θα νοσηλευτεί κλπ κλπ... αν χρειάζεται bypass πρέπει να πληρώσει..
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
τραμου
παρε πανω τον "τζανετακο" μπας και στρωθει
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.910
Like
4.234
Πόντοι
506
και άμα είναι άνεργοι η αν εργάζονται λίγες ώρες τη βδομάδα πως θα πληρώνουν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη? άμα πάθουν κάτι π.χ μια σκωληκοειδίτιδα αυτοί οι άνθρωποι πως θα ζήσουν? θα πεθάνουν
να παρουν εισητηριο για Τουρκια, να βουτηξουν στη θαλασσα και ερθουν εδω να τα παρουν ολα τσαμπα απο τους δικους σου και επιδομα κοπριας 400 ευρω το μηνα
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6

κοιτα στυλ ομως.

ο ενας με παντοφλες, ο αλλος με χορταρακια στο παντελονι και γαντια παλι με χορταρακια. παντοφλα ο ενας γαντια ο αλλος. ο τριτος με διχρωμα κοτσιδακια. οι πιο νορμαλ απαυτους ειναι οι μεξικανοι κ ας ειναι χειροτεροι εγκληματιες. πιο τιμιοι
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
και άμα είναι άνεργοι η αν εργάζονται λίγες ώρες τη βδομάδα πως θα πληρώνουν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη? άμα πάθουν κάτι π.χ μια σκωληκοειδίτιδα αυτοί οι άνθρωποι πως θα ζήσουν? θα πεθάνουν
η τραμουντανα τυπε δε καταλαβαινει κατά τα λεγομενα της αν εισαι ανασφάλιστος η ανεργος πρεπει να πεθανεις αν σου τυχει κατι
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
4.3% ανεργία έχει λέφτη μου το Αμέρικα... και από αυτούς το 3.5% είναι ανεπίδεκτοι εργασίας (σαν και σένα)

όσο δε αυτούς που εργάζονται λίγες ώρες την εβδομάδα ... να εργαστούν περισσότερες...

και στο Αμέρικα λέφτη μου όποιο περιστατικό πάει στα επείγοντα περιθάλπεται δωρεάν... πχ ένα έμφραγμα θα αναταχθεί, θα νοσηλευτεί κλπ κλπ... αν χρειάζεται bypass πρέπει να πληρώσει..

4.7% εχει
Ο trump το εχει αμφισβητησει αρκετες φορες
Μερικοι μιλανε για 15%
Παρα πολλοι εχουνε απλα part-time jobs με 8usd/per hour τυπου mcdonalds.
Για αυτο εχει φαγωθει ο trump να λεει jobs,jobs,jobssss
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Θα φάει φυστίκι ο Trump τρελλό.Πάει να ανταγωνιστεί τους Γερμανούς σε οικονομικό επίπεδο.Σίγουρη ήττα.
Πρώτα πρώτα οι ΗΠΑ έχουν 12% μαύρους.Απλά τελειωμένη υπόθεση.Και τώρα η Γερμανία είναι brutal με Βαλκάνιους παντού.Δε θα τη βγάλει έτσι εύκολα.Εμπλεξε με τους κωλομπαράδες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606

Τι να κλάσει ο Τράμπ?Θα πάει να διαλύσει την ΕΕ.Ε,και?Σημασία έχει ο σκληρός πυρήνας.Αν βάλει δασμούς στα γερμανικά προιόντα το δικό του το λαό φτωχαίνει.Χωρίς γκάνια δεν κάνει τίποτα δε χτυπιέται η Γερμανία σκέτα οικονομικά με την καμία.Τώρα όλα δουλεύουν για το Ράιχ.
Οι Αγγλοι πουστέ κινούνται μέσα έξω ανάλογα με το πώς φυσάει ο άνεμος ποιος τους υπολογίζει?Πάμε για γερμανική παγκόσμια κυριαρχία ας δοκιμάσουμε και αυτό το μοντέλο μετά από 200 χρόνια αγγλοσαξονισμού.

 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
o trump δεν βγάζει τετραετία με τίποτα. Με τον ένα η τον άλλο τρόπο είναι τελειωμένος από τη μέρα που βγήκε. 
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Τι να κλάσει ο Τράμπ?Θα πάει να διαλύσει την ΕΕ.Ε,και?Σημασία έχει ο σκληρός πυρήνας.Αν βάλει δασμούς στα γερμανικά προιόντα το δικό του το λαό φτωχαίνει.Χωρίς γκάνια δεν κάνει τίποτα δε χτυπιέται η Γερμανία σκέτα οικονομικά με την καμία.Τώρα όλα δουλεύουν για το Ράιχ.
Οι Αγγλοι πουστέ κινούνται μέσα έξω ανάλογα με το πώς φυσάει ο άνεμος ποιος τους υπολογίζει?Πάμε για γερμανική παγκόσμια κυριαρχία ας δοκιμάσουμε και αυτό το μοντέλο μετά από 200 χρόνια αγγλοσαξονισμού.


Κάτσε γιατί εδώ έχει ζουμί η υπόθεση...Αυτή είναι η δική σου άποψη ή είναι η άποψη του μέσου Γερμανού;;;;Το πιστεύει δηλαδή ο μέσος Γερμανός ότι μπορεί να κάνει κουμμάντο στον κόσμο ή έστω στην Ευρώπη επι μακρόν;;;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Οχι,είναι πολλοί που πιστεύουν αυτά που λέει.Σου λένε τι λε ρε φίλε να έχω εγώ τρις χρέος και ο Γερμανός αντίστοιχο πλεόνασμα επειδή τον προστατεύω τζάμπα στρατιωτικά και αγοράζω τα προιόντα του?
Απλά δεν υπάρχει τρόπος να αντιμετωπίσεις την κατάσταση με οικονομικούς όρους.Υπάρχει και το στοιχείο της παράνοιας η ΕΕ είναι πλέον απρόβλεπτη έχουμε χωθεί παντού εξτρεμιστές Βαλκάνιοι και οι τύποι δεν ξέρουν με τι μπλέκουν.Νομίζουν οτι έχουν να κάνουν με σοβαρούς προβλέψιμους Δυτικούς ενώ από πίσω είναι το άγριο κέλυφος.
Οταν έχεις 12% νέγρους,40% Ισπανόφωνους σου ρίχνω στα αυτιά σε έχω καρυδώσει και το ξέρω.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Κάτσε γιατί εδώ έχει ζουμί η υπόθεση...Αυτή είναι η δική σου άποψη ή είναι η άποψη του μέσου Γερμανού;;;;Το πιστεύει δηλαδή ο μέσος Γερμανός ότι μπορεί να κάνει κουμμάντο στον κόσμο ή έστω στην Ευρώπη επι μακρόν;;;

Τους Γερμανούς δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το κουμάντο αλλά η ευημερία δηλαδή τα λεφτά.Απεδείχθη οτι στρατιωτικά δε γίνεται να επιβάλλεις τη φόρμουλα οπότε μένει η οικονομική διείσδυση και υπεροχή.Απλά ενδιαφέρει να υπάρχουν κανόνες να μην επικρατεί παπατζιλίκι,οικονομία καζίνο κτλ.
Αμα σου λέει είμαι καλύτερος,πιο αποτελεσματικός από τον άλλο,κερδίζω ευημερώ.Το βλέπουν σε στυλ ιπποτικού πολέμου για αυτό τα θέλουν όλα σταθερά.Ετσι κι αλλιώς βιολογικά είναι καλύτεροι οπότε κερδίζουν εξ ανάγκης.
Τώρα αν πει ο άλλος εγώ είμαι Αράπης βαράω ντρόγκες,κοπροσκυλιάζω όλη μέρα αλλά έχω δικαίωμα στο dream και στη high life αλλάζουν τα δεδομένα.Γιατί αυτός θα παλέψει να ηδονίζεται ενώ δουλεύει για πάρτη του ο Γερμανός.Αυτό είναι και το στοίχημα.Πώς θα βάλουν τους Γερμανούς να δουλέψουν για αυτούς.Αρκετά δύσκολο.
Κανονικά δε γίνεται αλλά έχουν ελπίδες λόγω πληθυσμού και natural resources.Απλά τώρα έχουν μπλέξει γιατί η άλλη πλευρά έχει βάλει χίλιες παγίδες.
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Τους Γερμανούς δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το κουμάντο αλλά η ευημερία δηλαδή τα λεφτά.Απεδείχθη οτι στρατιωτικά δε γίνεται να επιβάλλεις τη φόρμουλα οπότε μένει η οικονομική διείσδυση και υπεροχή.Απλά ενδιαφέρει να υπάρχουν κανόνες να μην επικρατεί παπατζιλίκι,οικονομία καζίνο κτλ.
Αμα σου λέει είμαι καλύτερος,πιο αποτελεσματικός από τον άλλο,κερδίζω ευημερώ.Το βλέπουν σε στυλ ιπποτικού πολέμου για αυτό τα θέλουν όλα σταθερά.Ετσι κι αλλιώς βιολογικά είναι καλύτεροι οπότε κερδίζουν εξ ανάγκης.

Φίλε συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα Χριστό.Εσύ αν έχω καταλάβει καλά ζεις Γερμανία οπότε έχεις επαφή με το μέσο Γερμανό.Ο μέσος Γερμανός έχει την άποψη ότι μπορεί να γίνει παγκόσμιος ή έστω ηπειρωτικός ηγεμόνας της Ευρώπης;;;

Αν θα γίνει οικονομικά, στρατιωτικά, πολιτιστικά ή οτιδήποτε άλλο δεν έχει σημασία.Σημασία έχει αν το πιστεύει ο μέσος Γερμανός ότι μπορεί να γίνει κουμανταδόρος.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Φίλε συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα Χριστό.Εσύ αν έχω καταλάβει καλά ζεις Γερμανία οπότε έχεις επαφή με το μέσο Γερμανό.Ο μέσος Γερμανός έχει την άποψη ότι μπορεί να γίνει παγκόσμιος ή έστω ηπειρωτικός ηγεμόνας της Ευρώπης;;;

Αν θα γίνει οικονομικά, στρατιωτικά, πολιτιστικά ή οτιδήποτε άλλο δεν έχει σημασία.Σημασία έχει αν το πιστεύει ο μέσος Γερμανός ότι μπορεί να γίνει κουμανταδόρος.

Σου λέω οτι το μέσο Γερμανό δεν τον ενδιαφέρει αν θα γίνει ηγεμόνας.Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να διατηρήσει και να αυξήσει το στάνταρ διαβίωσης.Τώρα πώς θα γίνει αυτό είναι άλλου παπά ευαγέλλιο.Εχουν τη Realpolitik που λένε.
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Σου λέω οτι το μέσο Γερμανό δεν τον ενδιαφέρει αν θα γίνει ηγεμόνας.Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να διατηρήσει και να αυξήσει το στάνταρ διαβίωσης.Τώρα πώς θα γίνει αυτό είναι άλλου παπά ευαγέλλιο.Εχουν τη Realpolitik που λένε.

Οκ αυτό μου φτάνει.Thanx!!! :hi: :hi: :hi:

Υ.Γ. Φιλική συμβουλή:Καλό είναι να πάρεις κανένα σπιτάκι στην Ελλάδα αν δεν έχεις θα σου χρειαστεί!!! Σε μια 5ετια το πολύ θα έχει γίνει της πουτάνας!!! :S :S :S
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Οκ αυτό μου φτάνει.Thanx!!! :hi: :hi: :hi:

Υ.Γ. Φιλική συμβουλή:Καλό είναι να πάρεις κανένα σπιτάκι στην Ελλάδα αν δεν έχεις θα σου χρειαστεί!!! Σε μια 5ετια το πολύ θα έχει γίνει της πουτάνας!!! :S :S :S

Εχω επισκεφτεί ΗΠΑ είμαι Γερμανία.Απλά οι Γερμανοί δε χάνουν.Αδύνατο να χάσουν με τα σημερινά δεδομένα.Οι υποδομές των ΗΠΑ είναι 20 χρόνια πίσω.Τους κάνουν ζάφτι.
Ετσι κι αλλιώς 20% των Αμερικανών όπως και ο Trump είναι γερμανικής προέλευσης άμα είναι τόσο μαλάκες τι να πω?Δεν το πιστεύω δηλαδή στην ανάγκη θα συμμαχήσουν με τη Mutterland.


Πιο πολύ το βλέπω για κωλοτούμπα στο θέμα Τραμπ.Θα καταλήξει και αυτός ρεαλιστής να γλύφει πούτσα Σόιμπλε.Δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom