Νέα

Donald Trump, Πρόεδρος Η.Π.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMMY DEVITO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 205K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Για αυτό θα ηθελα η Ελλαδα να γινει η 51η πολιτεία των ΗΠΑ... ΜΟΝΟ ετσι θα αλλαζαμε δραστικα νοοτροπία...
η ιδια νοοτροπια ειναι αυτο που λες,της υποταγης και της φαπας. γιατι πρεπει παντα να ειμαστε υπο...καποιων ξενων?
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
αν εχουμε τη νοοτροπια να παραδιδουμε ετσι ευκολα την ελευθερια μας αριστερα και δεξια,φυσικα δε μπορουμε

δεν το ειπα με την κακη εννοια
ειμαστε τοσο διαλυμμενο κρατος που πλεον απλα πρεπει να σηκωσουμε τα χερια ψιλα να τα παρατησουμε και να αφησουμε την διαχειρηση στους ξενους
δεν ειναι κακο να ζητας βοηθεια οταν βλεπεις ο ιδιος πως εισαι ανημπορος να κανεις το οτιδηποτε
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
η ιδια νοοτροπια ειναι αυτο που λες,της υποταγης και της φαπας. γιατι πρεπει παντα να ειμαστε υπο...καποιων ξενων?
Μπορει να φτιαξουμε καπως εαν επιβληθει η Αμερικανικη Δικαιοσυνη και Αξιοκρατια
Φαντασου αστυνομικους να τραβανε οπλα για πλακα
οι ποινες 187 ετων να εξοφλουνται μεχρι τελευταια μερα
και να υπηρχε αξιοκρατια και ελευθερη επιχειρηματικοτητα
φυσικα θα ιδιωτικοποιουταν τα παντα
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
δεν το ειπα με την κακη εννοια
ειμαστε τοσο διαλυμμενο κρατος που πλεον απλα πρεπει να σηκωσουμε τα χερια ψιλα να τα παρατησουμε και να αφησουμε την διαχειρηση στους ξενους
δεν ειναι κακο να ζητας βοηθεια οταν βλεπεις ο ιδιος πως εισαι ανημπορος να κανεις το οτιδηποτε
δεν εχουμε κρατος. δεν εχουμε απο την απελευθερωση και μετα,απλα νομιζαμε οτι ειχαμε.
να αφησουμε τη διαχειριση στους ξενους γιατι? αυτοι ενδιαφερονται για το καλο των δικων τους λαων και καλα κανουν. βοηθεια οκ,αλλα οχι να θελουμε να βαζουμε τον καθε πουστη πανω στο κεφαλι μας. δοξα το θεο,υπαρχουν ακομη ελληνες πολυ αξιολογα ατομα και θα συνεχισουν να γεννιουνται,δε χαθηκαν ολα.

υ.γ. μια που βλεπω σε αλλο θεμα να ασχολεισαι με το συγκεκριμενο τομεα επενδυσεων,με την ευκαιρια να σου θυμισω πως ο πρωτος παραγωγας,αυτος που εφτιαξε το πρωτο future, ειναι ο θαλης ο μιλησιος
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
δεν εχουμε κρατος. δεν εχουμε απο την απελευθερωση και μετα,απλα νομιζαμε οτι ειχαμε.
να αφησουμε τη διαχειριση στους ξενους γιατι? αυτοι ενδιαφερονται για το καλο των δικων τους λαων και καλα κανουν. βοηθεια οκ,αλλα οχι να θελουμε να βαζουμε τον καθε πουστη πανω στο κεφαλι μας. δοξα το θεο,υπαρχουν ακομη ελληνες πολυ αξιολογα ατομα και θα συνεχισουν να γεννιουνται,δε χαθηκαν ολα.

υ.γ. μια που βλεπω σε αλλο θεμα να ασχολεισαι με το συγκεκριμενο τομεα επενδυσεων,με την ευκαιρια να σου θυμισω πως ο πρωτος παραγωγας,αυτος που εφτιαξε το πρωτο future, ειναι ο θαλης ο μιλησιος

συμφωνουμε
απλα πιστευω ακομα και βοηθεια να παρουμε απο τους ξενους και μετα μας αφησουνε χωρις "λουρακι" παλι θα τα σκατωσουμε.
Δεν ξερω , εγω προσωπικα 28 χρονων ειμαι και εχω απογοητευτει πληρως απο τους Ελληνες πολιτικους. Δεν ελπιζω πλεον τιποτα απο αυτους.
Αυτο που λες για τον Θαλη το γνωριζω.
Για αρχη ας φυγει ο Τσιπρας να ηρεμησει λιγο το κεφαλι μας , και βλεπουμε. Ενα ενα τα βηματα χαχα : )
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Μπορει να φτιαξουμε καπως εαν επιβληθει η Αμερικανικη Δικαιοσυνη και Αξιοκρατια
Φαντασου αστυνομικους να τραβανε οπλα για πλακα
οι ποινες 187 ετων να εξοφλουνται μεχρι τελευταια μερα
και να υπηρχε αξιοκρατια και ελευθερη επιχειρηματικοτητα
φυσικα θα ιδιωτικοποιουταν τα παντα
για την αξιοκρατια συμφωνω εν μερει. για τη δικαιοσυνη οχι. και εκει και παντου οι λεφταδες απατεωνες πληρωνουν ακριβους δικηγορους και κυκλοφορουν ελευθερα. παραδειγμα...πριν χρονια ειμαι συδνευ,αυτος που με φιλοξενει ειναι παιδικος φιλος και κανει παρεα με ενα 24χρονο πορτογαλο που σπρωχνει κοκορετσι στη μιση πολη. 2 πορσακια στα 24 του, 3 βιλλες κατω στη θαλασσα στα ακριβα  προαστεια κοκ. καποια στιγμη τον ρωταω,καλα δε σε βουτανε εδω? απαντα...με πιανουνε ,και? πληρωνω ενα καρο δολαρια σε δικηγορο και την αλλη μερα ειμαι εξω. οποτε εχω τις αμφιβολιες μου για το "τελειο" συστημα δικαιοσυνης που νομιζουμε οτι υπαρχει στις προχωρημενες δυτικες κοινωνιες.

οχι δε θελω να φανταστω να τραβανε οπλα για πλακα. δε θελω να φανταστω τον δεκαχρονο γιο μου που απο μαλακια του κλεβει μια τσιχλα απο το περιπτερο και τρεχει να τον πυροβολησει ενας παλαβος με στολη.
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
συμφωνουμε
απλα πιστευω ακομα και βοηθεια να παρουμε απο τους ξενους και μετα μας αφησουνε χωρις "λουρακι" παλι θα τα σκατωσουμε.( το ιδιο πιστευω δυστυχως και εγω. μονη ελπιδα οι νεες γενιες που ερχονται απο πισω μηπως καταφερουν και αλλαξουν κατι προς το καλυτερο)
Δεν ξερω , εγω προσωπικα 28 χρονων ειμαι και εχω απογοητευτει πληρως απο τους Ελληνες πολιτικους. Δεν ελπιζω πλεον τιποτα απο αυτους.( αυτοι ειναι αυτοι που ειναι και κανουν τη δουλεια τους. ο τσιπρας και καθε τσιπρας μια χαρα ειναι,εμεις εχουμε προβλημα, η βαση....! εμεις τους επιλεγουμε,δικοι μας ανθρωποι ειναι,δε μας τους επεβαλε κανεις με το ζορι  ;) αρα κατι πρεπει να αλλαξει σε εμας)
Αυτο που λες για τον Θαλη το γνωριζω.
Για αρχη ας φυγει ο Τσιπρας να ηρεμησει λιγο το κεφαλι μας , και βλεπουμε. Ενα ενα τα βηματα χαχα : ) (μεχρι τωρα ετσι ελεγα,τελευταια αυτος που ερχετε μου φαινεται λιγο πιο μαλακας και απο τον αλεξ ακομη,μακαρι να κανω λαθος :boobies: )
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.609
Like
21.962
Πόντοι
5.006
καλα ρε μαλακες τι πανυγηριζετε ολοι για τον τραμπ???εχετε παρει την αμερικανικη υπηκοοτητα και χαιρεστε????? δεν αλλαζει με τιποτα ο μαλακας ο ελληνας... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.798
Πόντοι
6.515
Εχουμε μηπως καποια τελευταια πληροφορια εαν ο Ντοναλντ Τραμπ εχει συνελθει από τη κριτικη που του ασκησε μεσω τουιτερ η Ελενα Ακριτα ή ειναι ακομη συγκλονισμενος?

είναι σε μελαγχολια τυπε γιατι το sky (soros) και αλλα ελληνικα βοθρο-καναλα συνεχιζουν να τον λιδωρουν ασταμάτητα και προβαλλουν μερικους παρακμιακούς τυπους στην αμερικη και αλλου που καινε χαρτόκουτα διαμαρτυρόμενοι  :S

οι συριζαιοι εχουν απλα σιωπησει γιατι ξερουν ότι αμα κανει ΝΤΟΥ ο τουρκος θα πανε (με γραβάτες) να του γλυψουν τα αρχιδια  :S
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.798
Πόντοι
6.515
καλα ρε μαλακες τι πανυγηριζετε ολοι για τον τραμπ???εχετε παρει την αμερικανικη υπηκοοτητα και χαιρεστε????? δεν αλλαζει με τιποτα ο μαλακας ο ελληνας... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

τυπε κανεις δεν πανηγυριζει γιατι δεν ξερουμε τι θα κανει. Όμως πρεπει να λαβουμε υποψη μας ότι τον προτιμησε η ελληνικη ομογενεια.
Βεβαια αυτοι δεν γνωριζουν από αμερικη οσα η ακριτα  :jerking:
 
OP
OP
TOMMY DEVITO

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
388
Like
8.913
Πόντοι
25.056
Ηταν καλη η ομιλια του Τραμπ! Πολυ βασικο το γεγονος που ειπε οτι θα αφανισει το ισλαμικο κρατος! :uzi: Πολυ σημαντικο που θελησε να το τονισει στην πρωτη του ομιλια ως προεδρος! Επισης πολυ βασικο οτι πιστευει στο εθνος κρατος κ οχι στην πολυπολιτισμικοτητα.Θετικο ειναι οτι θελει να τα βρει με τον Πουτιν και δεν τον βλεπει ως εχθρο.Τωρα με την Κινα δεν ξερω που θα το παει και ποσο θα το τραβηξει.Λογικα θα προσπαθησει να τους κανει οικονομικο πολεμο για να σταματησει την γιγαντωση της κινεζικης οικονομιας και για να ξαναγινει η αμερικη πρωτη οικονομια.Κ να μην ξεχναμε οτι για πρωτη φορα μετα τον Β παγκοσμιο πολεμο , επι προεδριας Ομπαμα η αμερικη εχασε την πρωτη θεση στην παγκοσμια οικονομια και την περασε η Κινα στο ΑΕΠ! Τοσο αχρηστος ο Ομπαμα! :2funny:
 
OP
OP
TOMMY DEVITO

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
388
Like
8.913
Πόντοι
25.056
OP
OP
TOMMY DEVITO

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
388
Like
8.913
Πόντοι
25.056

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Αν δει κανεις ποιοι ειναι οι εχθροι του Trump...


r


d83765e55b393144854d1910c7e07120.jpg


gettyimages-622089650_master.jpg
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
... να μην ξεχναμε οτι για πρωτη φορα μετα τον Β παγκοσμιο πολεμο , επι προεδριας Ομπαμα η αμερικη εχασε την πρωτη θεση στην παγκοσμια οικονομια και την περασε η Κινα στο ΑΕΠ! Τοσο αχρηστος ο Ομπαμα! :2funny:
Η Κίνα είναι πολύ μεγαλύτερη οικονομία από τις ΗΠΑ και θα συνεχίζει να ανεβαίνει, ανεξάρτητα ποιος είναι πρόεδρος των ΗΠΑ.
Όσο για τον Ομπάμα, οι αριθμοί αποδεικνύουν ότι ήταν ο καλύτερος.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Αν δει κανεις ποιοι ειναι οι εχθροι του Trump...


r


d83765e55b393144854d1910c7e07120.jpg


gettyimages-622089650_master.jpg

Είναι οι εχθροί του Ευρωπαϊκού πολιτισμού, καλοπερασάκηδες ράθυμοι, θολοκουλτουριάρηδες, χίπηδες και αυτό που στο αμέρικα λένε φριλόουντερς, τζαμπατζίδες δηλαδή.

Παρεμπιπτόντως, προσέξατε ότι η Μελάνια προσέφερε εκτός του πρωτοκόλλου δώρο εις τους Ομπάμα, το οποίο απέδειξε ανώτερη καλλιέργεια από την ίδια ίσως και των Τράμπα τον ίδιο συν του ότι πρέπει να 'ναι η πιο κομψή πρώτη κυρία μέχρι τώρα. Η Μισέλ πάντως το δώρο δεν ήξερε τι να το κάνει και με την απέχθεια ζωγραφισμένη στο πρόσωπό της το έδωσε στον Μπαράκ ώστε αυτό να το κανονίσει. Ουσιαστικά, σήμερα είμαστε σε διαφορετικό κόσμο, μάλιστα ο Τράμπας μάλλον είναι ο πρώτος πρόεδρος της όποιας χώρας που απ'τη πρώτη μέρα που ανέλαβε ουσιαστικά τα καθήκοντά του έκανε πράξη έστω μία υπόσχεσή του!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom