Νέα

Διαμαρτυρία για το κανάλι Αlter

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα grios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 41
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tallAthens

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Νοε 2006
Μηνύματα
738
Κριτικές
14
Like
33
Πόντοι
1.997
εχω την λυση.. Γυρνας απ την δουλεια κανεις μπανακι και πας βολτα. Ουτε σαπουνοπερες , ουτε τιποτα απο τα σαπια που δειχνουν....
Οσο για την ενημερωση βλεπεις κρατικη tv η΄ αγοραζεις εφημεριδα.
Καλο?

Έτσι είναι.... μην δίνετε σημασία σε σκουπίδια παιδιά...
 

yeah

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2005
Μηνύματα
135
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
1
Ρε σείς ακόμα "τηλεόραση" βλέπετε; Δείτε ΣΚΑΙ, όσο είναι ακόμα αγνό.
 

Επισκέπτης
Σιγά μην προβάλλουν καμια σοβαρή ταινία στις 9.00 μ.μ. το ΣΚ(όχι μόνο το Αλτερ, όλα τα κανάλια)..Εκείνες οι ώρες είναι ρεζερβέ ώστε οι μικροαστοί καταναλώτες να βλέπουν τα σαβουροσελέμπριτυ ινδάλματά τους να "ξεφαντώνουν" στις εκπομπές των κολλητών τους, υπό τους ήχους των παλαμακίων των λίγων τυχερών τηλεθεταών- λήπτες καταναλωτικών δανείων που ο μέγας θεός της τηλεόρασης αξίωσε να είναι στο στούντιο..

ʼνθρωποι που βλέπουν εκπομπές τύπου¨"κοίτα τί έκανες" τί να καταλάβουν από James Bond...Το μόνο που καταλαβαίνουν είναι τα ζώδια στην Εσπρέσσο...

Από την άλλη, προτιμώ James Bond στις 11.00 (μπας και το δει και κανά πιτσιρίκι και καταλάβει ότι επιτομή του ανδρικού στυλ  ΔΕΝ είναι ο Ψινάκης) παρά τις εκπομπές του Πάτρα- Ανγκόνα, της Γραβιέρα και της παρτεναιρ του Γαρδέλη στα Τσακάλια ή τους μεταγλωττισμένους τρανσφόρμερς..

Οφείλω δε να ομολογήσω ότι που και που Σταρ και ʼλτερ παίζουν και καμια καλή ταινία τις ώρες που τα μεγάλα- my ass- κανάλια επιδίδονται σε δημόσιες σχέσεις όπου  ένας τηλεμαίντανός καλεί τον άλλο στην εκπομπή του/ της..

+1521503,02 votes.....
 

peoklis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
203
Κριτικές
6
Like
310
Πόντοι
21
Σωστος ο Λαμπρος..Αυτος ο βλακας ρε παιδια που παρουσιαζει στο ALTER την"παρτουζα της ζωης σου",τι ξενερωτο πραγμα ειναι?Υπαρχουν αληθεια ανθρωποι που τον βλεπουν?
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Ρε σείς ακόμα "τηλεόραση" βλέπετε; Δείτε ΣΚΑΙ, όσο είναι ακόμα αγνό.

H μαλακία του ΣΚΑΙ είναι η μεταγλώτιση που γίνεται για να δείχνει ότι έχει 70% ελληνικό πρόγραμμα προκειμένου να εκπέμπει πανελλαδικά. Προχθές τραγουδούσε η Μπρίτνει Σπιρς και τραγουδούσε και η μεταφράστρια. Ελεος...
 
OP
OP
G

grios

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
παντως 100 κλάσεις καλύτερα από τον αντ1 που τραγουδαει η Μελέτη κλπ
 

merc

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Ολα αυτα δεν γινονται τυχαια.....
Σου λεει η τιs βλεπει ολεs αυτεs τιs μαλακιεs κ γινετε ΠΙΟ μακακαs η αναγκαζετε να παρει δορυφορικη........
Και στι δυο περιπτωσειs κερδισμενοι ειναι.....
και σε αποβλακωνουν κ σου περνουν κ το χρημα!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
H μαλακία του ΣΚΑΙ είναι η μεταγλώτιση που γίνεται για να δείχνει ότι έχει 70% ελληνικό πρόγραμμα προκειμένου να εκπέμπει πανελλαδικά. Προχθές τραγουδούσε η Μπρίτνει Σπιρς και τραγουδούσε και η μεταφράστρια. Ελεος...

Και εγώ απεχθάνομαι τη μεταγλώττιση- σχεδόν καταστρέφει κάποιες ενδιαφέρουσες σειρές και εκπομπές..Ωστόσο στον ΣΚΑΙ, μαζί με τα κρατικά, μπορείς να δεις τηλεόραση χωρίς να νομίζεις ότι κάποιος ρουφάει με καλαμάκι τη φαιά ουσία από τον εγκέφαλό σου, όπως πχ όταν βλέπεις μεσημεριανές εκπομπές ή Σεμινάδικα ή τον Τράγκα να κάνει στο ίδιο δελτίο ανάλυση και για τις τιμές της ντομάτας και για τα πυρηνικά του Ιράν ή τον Πρετεντέρη να προσπαθεί να σε πείσει ότι είναι ανικειμένικός και σοβαρός αναλυτής...

Για εμένα βέβαια το ιδανικό κανάλι θα ήταν αυτό που θα έπαιζε 6 ώρες τσόντες, 5 ώρες ντοκυμανταιρ, 3 ώρες ειδήσεις- ενημερωτικές εκπομπές στο στυλ του Σκάι, 3 ώρες παλιά καλά κινούμενα σχέδια, 1 ώρα Μαμαλάκη ή Τζείμς Όλιβερ (να τρώμε και τίποτα μη ρέψουμε από τη μ^%$3*,) 2 ώρες αθλητικά και τις υπόλοιπες 4 μια καλή ταινία και μια σειρά στο στυλ 24, lost, X- files κτλ.
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Καλά, αυτό που τον έχει πειράξει από το Alter, είναι ότι προβάλει ταινίες James Bond σε ρυθμούς σαπουνόπερας;  :jerking:
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
Σωστος ο Λαμπρος..Αυτος ο βλακας ρε παιδια που παρουσιαζει στο ALTER την"παρτουζα της ζωης σου",τι ξενερωτο πραγμα ειναι?Υπαρχουν αληθεια ανθρωποι που τον βλεπουν?

:2funny: :2funny: Και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι εδώ και τόσοοοοοοοοο καιρό.
Πόσο μαλάκας πρέπει να είναι κάποιος για να βλέπει παρακμιακούς τραγουδιστές να τραγουδάνε μαλακίες και 20 άλλους ηλίθιους να χορεύουνε? Δηλαδή τι ωραίο έχει? Έλεος απλά.

H μαλακία του ΣΚΑΙ είναι η μεταγλώτιση που γίνεται για να δείχνει ότι έχει 70% ελληνικό πρόγραμμα προκειμένου να εκπέμπει πανελλαδικά. Προχθές τραγουδούσε η Μπρίτνει Σπιρς και τραγουδούσε και η μεταφράστρια. Ελεος...

Συμφωνώ σε αυτό. Μερικές φορές είναι αστείο αλλά άλλες φορές ξενέρωτο επειδή δεν καταλαβαίνεις τίποτα..!
Παρόλα αυτά είμαι απο τους μεγαλύτερους fan του καναλιού.

Για εμένα βέβαια το ιδανικό κανάλι θα ήταν αυτό που θα έπαιζε 6 ώρες τσόντες, 5 ώρες ντοκυμανταιρ,

:2funny: Αυτό μου θύμισε που πήγαινα κάποτε στο videoclub της γειτονιάς και νοίκιαζα πάντα 2 ντοκυμαντέρ + 2 τσόντες. Ο τύπος στο ταμείο με κοίταγε σαν να είμουνα απο τον ʼρη  :grin:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
εχω την λυση.. Γυρνας απ την δουλεια κανεις μπανακι και πας βολτα. Ουτε σαπουνοπερες , ουτε τιποτα απο τα σαπια που δειχνουν....
Οσο για την ενημερωση βλεπεις κρατικη tv η΄ αγοραζεις εφημεριδα.
Καλο?

Eπίσης ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ μέσον ενημέρωσης είναι η ακρόαση ΔΙΕΘΝΩΝ Ραδιοφωνικών Σταθμών, αρκεί να ξέρετε καλά κάποια ξένη γλώσσα!
Από εκεί και πέρα ένα Ραδιόφωνο Παγκοσμίου Λήψεως αρκεί... είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τι ωραία προγράμματα εκπέμπονται συνέχειααα!!!

Ααα... και μια απορία προς τους "υπεύθυνους" της ΕΡΑ κλπ...
το DAB πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα έρθει και στην Ελλάδα ???
Εξω γίνεται ΧΑΜΟΣ !!!
 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Συμφωνώ, να προσθέσω μόνο και τα μεγάλα διεθνή περιοδικά για πλήρη ενημέρωση. TIME για το τι γίνεται στον πλανήτη (με συνδρομή ούτε 1 ευρώ/τεύχος), FORTUNE για οικονομικά & φυσικά τους φλεγματικούς Εγγλέζους του Economist.
Τα δελτία ειδήσεων της ιδιωτικής TV είναι για καθυστερημένους.
Όλα αυτά μέχρι να εκδώσουμε την δικιά μας εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΣΕΞ". Για δ/ντη σύνταξης προτείνω Chrysargos...  
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66

Digital Audio Broadcasting, δηλ. Ψηφιακή μετάδοση του ήχου! Ξεχάστε τα παράσιτα στα FM κλπ... ήδη σε πολλές χώρες του κόσμου υπάρχουν πάνω από 800 DAB σταθμοί, με συνολικά 475 εκατομμύρια ακροατές!
 

Συνημμένα

  • DAB-PortableRadio.jpg
    DAB-PortableRadio.jpg
    12 KB · Εμφανίσεις: 39

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Συμφωνώ, να προσθέσω μόνο και τα μεγάλα διεθνή περιοδικά για πλήρη ενημέρωση. TIME για το τι γίνεται στον πλανήτη (με συνδρομή ούτε 1 ευρώ/τεύχος)...

+ η καμερούλα που δίνουν στους νέους συνδρομητές είναι μια χαρά δωράκι ;)
 

Mr_Mojo_Risin

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2006
Μηνύματα
152
Like
3
Πόντοι
1
ΕΓΧΡΩΜΗ TV, ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

Εγώ προτιμώ χίλιες φορές τη γιαγιάκα με το αλτσχαιμερ που βλέπει ALTER τη τσικιτιτατιτατα και πιστεύει ότι αυτά που βλέπει γίνονται στα αλήθεια παρά το μέσο μπαγλαμαδάκο που του πλασάρανε την αμερικανιά (βλέπε FOX ή SKY NEWS)(ήμαρτον ρε μέχρι και OPRAH WINFREY!!!)το ΣΚΑΙ και νομίζει οτι είναι προιόν κουλτούρας... Πηξαμε σε τρέντυδες και μετροσέξουαλ... Και όλοι βλέπουν ΣΚΑΙ και νταντά αμέσου δράσεως για να μην τους πουν και εστέτ... Συγγνώμη αν γίνομαι καυστικός και btw αν θέλετε όντως κάτι που να αξίζει βάλτε ΒΟΥΛΗ. Αλλά προσοχή γιατί είναι το είδους της κουλτούρας που κάθετε βαριά στο στομάχι και μετά θα χρειαστεί πολύ Pimp My Ride για να συνέρθετε....
 

JohnKal

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
259
Like
20
Πόντοι
1
@Duracell Καλή φάση  ;)

@Mr_Mojo_Risin Το παρακάνεις λιγάκι που το βλέπουνε trendyδες το ΣΚΑΪ !
Όσους ξέρω normal είναι. Όντως η orpah και μερικά άλλα που είναι είναι λιγάκι παρακμιακά αλλά τα ντοκυμαντέρ του είναι αξιόλογα όπως και άλλες εκπομπές όπως το "Most amazing videos" & το "Mythbusters"
 

Mr_Mojo_Risin

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2006
Μηνύματα
152
Like
3
Πόντοι
1
JohnKal στο Deree είμαι... Ξέρω πολύ καλα πως είναι οι trendyδες... Βλέπω δλδ αυτά που θα γίνουν πριν γίνουν... Και η πικρή η αλήθεια είναι πως πριν μερικά χρόνια το θέμα συζήτησης των trendyδων ήταν το Big Brother τώρα είναι το πόσο καλή είναι η "Εναλλακτική τηλεόραση"... Ω καιροί, ω ήθη...
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
450
Πόντοι
36
Για να αλλάξουμε λίγο το κλίμα.    :sunglasses:

Αυτή την εκπομπή θα την βλέπατε?    ;)  Και ποια τηλεπαρουσιάστρια θα προτιμούσατε?    ;)  Μήπως τέλος, θα μπορούσατε να κάνετε μια λίστα με τις 10 πρώτες καλεσμένες?    ;)  :sunglasses:



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom