Νέα

Bύρων Πολύδωρας- Πρόεδρος της Βουλής μόλις μία ημέρα, τακτοποίησε την κόρη του

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alkinos32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 184
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
η γνωμη μου για το θεμα ειναι οτι οποιονδηποτε απλο ελληνα πολιτη  ανεβαζες στην εξουσια εστω και για λιγο, το πρωτο που θα κοιτουσε ειναι το ποσα θα μπορουσε να φαει και ν φτιαξει κανα δικο του, απαντησεις του τυπου α,εγω δεν θα το εκανα αυτο ποτε ,εγω ειμαι τιμιος δε θα ετρωγα ποτε κρατικο χρημα, δεν γινονται δεκτες ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ !!!!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
η γνωμη μου για το θεμα ειναι οτι οποιονδηποτε απλο ελληνα πολιτη  ανεβαζες στην εξουσια εστω και για λιγο, το πρωτο που θα κοιτουσε ειναι το ποσα θα μπορουσε να φαει και ν φτιαξει κανα δικο του, απαντησεις του τυπου α,εγω δεν θα το εκανα αυτο ποτε ,εγω ειμαι τιμιος δε θα ετρωγα ποτε κρατικο χρημα, δεν γινονται δεκτες ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ !!!!

δεν γίνονται δεκτές;;; χμ....
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
Μη το ψάχνετε ρε παιδιά .... ρωτήθηκε για το θέμα ο Βύρωνας και απάντησε  :  " Ηταν  δικαίωμά μου να το κάνω ,  μάλιστα μπορούσα να διορίσω μέχρι έξι  αλλά έβαλα μόνο μια , την κόρη μου ".
Ετσι χοντρά , ανερυθρίαστα . Πως λέμε  νόμιμο και ηθικό .....είχε δικαίωμα να το κάνει , μιας μέρας πρόεδρος Βουλής .

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει σωτηρία για τον τόπο μας ή είναι τελειωμένη ιστορία .
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Μη το ψάχνετε ρε παιδιά .... ρωτήθηκε για το θέμα ο Βύρωνας και απάντησε  :  " Ηταν  δικαίωμά μου να το κάνω ,  μάλιστα μπορούσα να διορίσω μέχρι έξι  αλλά έβαλα μόνο μια , την κόρη μου ".
Ετσι χοντρά , ανερυθρίαστα . Πως λέμε  νόμιμο και ηθικό .....είχε δικαίωμα να το κάνει , μιας μέρας πρόεδρος Βουλής .

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει σωτηρία για τον τόπο μας ή είναι τελειωμένη ιστορία .

αρα αφου μπορουσε να βαλει μεχρι 6 και εβαλε μονο 1,πρεπει να του πουμε και ευχαριστω,η μας πειραζει που δεν εβαλε καποιο δικο μας ή εμας τους ιδιους την ωρα που πιστά ανεμιζαμε την σημαια στο συνταγμα.?

 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
αρα αφου μπορουσε να βαλει μεχρι 6 και εβαλε μονο 1,πρεπει να του πουμε και ευχαριστω,η μας πειραζει που δεν εβαλε καποιο δικο μας ή εμας τους ιδιους την ωρα που πιστά ανεμιζαμε την σημαια στο συνταγμα.?

ρωτάς; προφανώς και δεν πρέπει να του πούμε ευχαριστώ...
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
αρα αφου μπορουσε να βαλει μεχρι 6 και εβαλε μονο 1,πρεπει να του πουμε και ευχαριστω,η μας πειραζει που δεν εβαλε καποιο δικο μας ή εμας τους ιδιους την ωρα που πιστά ανεμιζαμε την σημαια στο συνταγμα.?

Εμένα ρωτάς ?  Απλά το τι απάντησε ο Πολύδωρας έγραψα ...  τα υπόλοιπα είναι δικό σου συμπέρασμα .
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Επισης το εκλογικο επιδομα 1.000 ευρω στους υπαλληλους της βουλης ηταν αποφαση του ιδιου πουστη
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Εμένα ρωτάς ?  Απλά το τι απάντησε ο Πολύδωρας έγραψα ...  τα υπόλοιπα είναι δικό σου συμπέρασμα .
 

οχι δε ρωταω εσενα προσωπικα, αλλα και δεν ρωτησα να του πουμε και ευχαριστω ? το εννοουσα γιατι μας εκανε τη χαρη να βαλει εναν δικο του, φαντασου να εβαζε και τους αλλους 5 που δικαιουταν !!! θα πληρωναμε 6 υπαλληλους τωρα μονο ενα....και μαλιστα ολα θα ηταν νομιμα,απλα οχι ηθικα.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
από τη στιγμή που είχε τη θέση του για τόσο μικρό διάστημα θα μπορούσε να μην κάνει καμία κίνηση, αυτό για μένα θα ήταν ηθικό και νόμιμο...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.356
Πόντοι
41.447
τι κάθεσται και αναλύεται ρε παιδιά???
το περίεργο και η "είδηση" θα ήταν να ΜΗΝ έιχε διορισει την κόρη του όσο διατέλεσε πρόεδρας της Βουλής των Νεοελλήνων...
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Aυτό σου λέω αγαπητέ μου, αν πιστεούν ότι " στο Ελλάντα" κλέβουν όλοι,
όπως πιστεύει ο Boldemort
και ότι γι' αυτό υπάρχει καμία γιατριά, όπως πιστεύει ο Boldemort,
θα μας παρατήσουν.
Τώρα επειδή γεωγραφικά ανήκουμε στην Ευρώπη
και όχι στο ανατολικό κομμάτι της Ασίας ή το νότιο της Αφρικής,
πιθανόν να ζούμε παραπάνω από 1 dollar την ημέρα....

Έτσι καροτσάκι όπως μάς πάνε μάς βλέπω νά μάς αλλάζουν τά φώτα πρίν μάς παρατήσουν, μέχρι καί θέση στόν γεωγραφικό άτλαντα θά μάς αλλάξουν, μέχρι καί τή γλώσσα μετάφρασης στόν ΟΗΕ σέ λίγο. :S


 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
αυτο λεω και εγω....αυτο θα ηταν ειδηση,μονο στους τεχνοκρατες εχω εμπιστοσυνη.
 

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
αυτο λεω και εγω....αυτο θα ηταν ειδηση,μονο στους τεχνοκρατες εχω εμπιστοσυνη.

Τώρα πλέον ούτε και σε αυτούς ...  τους είδαμε .
Το ζήτημα είναι πολιτικό και πρέπει να λυθεί από πολιτικούς ... θα μου πεις βέβαια από ποιους πολιτικούς και θα έχεις και δίκιο.
Είναι τελειωμένοι όλοι τους στη συνείδηση του κόσμου .  Μπορεί να υπάρχουν ακόμα μερικοί κολλημένοι , γερόντια που ψηφίζουν κοπρίτες σαν τον εν λόγω , αλλά η μοίρα τους είναι προδιαγεγραμμένη .
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
δεν εγινε ιδιαιτερα γνωστο απο τα καναλια αλλα ο παπαδημος σαν πρωθυπουργος αρνηθηκε να παρει το μισθο που δικαιουτο,οπως επισης και ο μπαμπινιωτης στο παιδειας..και μπορει το θεμα να ειναι πολιτικο αλλα εδω που εχουμε φτασει ας το λυσει οποιος μπορει οτι και αν ειναι.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ρε συ Μπόλντη συγκρίνεις έναν φουκαρά πεινασμένο που έγλυψε κατουρημένες ποδιές για να λαδώσει το άντερο του με την κόρη κάποιου που ήταν 20+ χρόνια βουλευτής;

Mακαρι να εμπαινε ο φουκαρας φιλε... αλλα τι να κανουμε τωρα.

έχεις ένα κυνισμό που προκαλεί πολλά σχόλια στο φόρουμ... νομίζω πως επίτηδες το κάνεις για να γίνεται "τζέρτζελο"
δυστυχώς πολλά από αυτά που έγραψες ισχύουν αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να τα "καταδικάζουμε" λίγο ή πολύ
αν πράγματι πιστεύεις αυτό που έγραψες και με τον τρόπο που το έγραψες τότε αυτή η νοοτροπία πράγματι είναι ένας λόγος που φτάσαμε μέχρι εδώ σαν Ελλάδα...

Δεν ειναι θεμα κυνισμου. Το θεμα ειναι να μιλαμε πραγματικα.
Να ξερεις τι ισχυει γυρω σου ωστε να μπορεσεις να το αντιμετωπισεις
οχι ρομαντικες φαντασιωσεις.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Εκει την έχουμε πατησει οι Ελληνες στις ρομαντικες φαντασιωσεις... οι οποιες τρεφονται απο ατακες πχ Τσιπρα.... και αυτο ειναι κακο.

Ρομαντικη φαντασιωση παρελθοντικη το οτι ειμαστε το κεντρο του κοσμου... εχουμε μια σπουδαια κληρονομια αλλα δεν εχουμε κανει κατι ωστε να ξεπερασουμε τους αρχαιους μειναμε σε αυτη τη σκια.

 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Μία ζωή λαμόγια θα είναι!
Αυτοί είναι μόνο λόγια και τα ίδια θα κάνουν με την πρώτη ευκαιρία,μυαλό δεν βάζουν με τίποτα!
Γι αυτό θα διπλασιάσει το ποσοστό της η Χρυσή Αυγή την επόμενη φορά και θα κοιτιόμαστε και θα λέμε............γιατί????
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ΤΗν επομενη θα βγει ο Τσιπρας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom