Νέα

BREXIT

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stavros51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Δυο ερωτήσεις για το Βρεττανικό δημοψήφισμα

  • Το δημοψήφισμα θα βγάλει "παραμονή στην ΕΕ" 50,5% και πάνω

    Ψήφοι: 40 29,6%
  • Το δημοψήφισμα θα βγάλει "έξοδος από ΕΕ" 50,5% και πάνω

    Ψήφοι: 45 33,3%
  • Θα βγάλει αποτέλεσμα πολύ κοντά στο 50-50 (από 49,5% έως 50,5%)

    Ψήφοι: 17 12,6%
  • Αν είχα δικαίωμα ψήφου θα ψήφιζα «ΝΑΙ» (παραμονή)

    Ψήφοι: 34 25,2%
  • Αν είχα δικαίωμα ψήφου θα ψήφιζα «ΟΧΙ» (αποχώρηση)

    Ψήφοι: 60 44,4%
  • Δε θα πήγαινα να ψηφίσω. Ας αποφασίσουν άλλοι για μένα.

    Ψήφοι: 1 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.776
Κριτικές
90
Like
36.675
Πόντοι
25.467
Ένα γαμισι πλήρες (πιπα κώλο χυσιμο στην μάπα ) πόσα αυγα ή πόσες πατάτες ?

Πείτε μου πόση είναι η τρέχουσα ανταλλαγή ενός λίτρου ελαιολάδου σε φακές, για να σας απαντήσω.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Ένα γαμισι πλήρες (πιπα κώλο χυσιμο στην μάπα ) πόσα αυγα ή πόσες πατάτες ?
Σιγά μην μεινουν οι γαμευσιμες να το δινουν για ενα πιατο φαγητο
Θα πανε σε χώρες με χρημα
Στο ελλαδισταν θα επιστρεψουμε στις κατσικες :S
 

zac123

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
531
Κριτικές
8
Like
143
Πόντοι
6
Ένα γαμισι πλήρες (πιπα κώλο χυσιμο στην μάπα ) πόσα αυγα ή πόσες πατάτες ?

Κοίτα στην Φυλής το βρίσκεις με 20 ευρώ. Αν υποθέσουμε ότι το κάθε αυγό κοστίζει 50 λεπτά τότε καθάρισες με 40 αυγά.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Αυτά δε τα ξέρει κανείς. Με τις ισοτιμίες παιζουν μόνο οι πολύ χωμένοι στα σκατά (βλ. Σόρος που βγήκε να τρομοκρατίσει το πόπολο πριν το δημοψήφισμα. Ελπίζω να έφαγε καλή πούτσα αυτή τη φορά με την πτώση της λίρας).


Βέβαια, δε χάνεις τίποτα να συμβουλευτείς ένα δικό μας παιδί, γνωστό και ως "The Wolf Ο μυρωδιάς of Wall Street του Sheffield".


Σε στέλνει ντουγρού... ταμείο κουβά.
Η κουφαλα ο μυρωδιας του sheffield,λεει οτι αγοραζει μετρητα με λιρες αγγλιας,στη μιση τιμη σπιτια στην Αθηνα,απο πεθαμένους που ψαχνουν απεγνωσμενα για μετρητο και δεν μπορουν λογω capital controls.Τι λυκος της wall street,η ύαινα του sheffield να λες
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Εξωφρενικές και τερατώδεις ανοησίες. Έχει νόημα να ασχοληθεί κάποιος και να φέρει πηγές που να αποδεικνύουν ότι αυτά είναι ανοησίες; Κανένα. Θα σου πουν ότι οι πηγές αυτές είναι ελεγχόμενες από την οικογένεια Rothchild. Η πραγματικότητα η ίδια θα σου πουν ότι είναι ελεγχόμενη απ' τους Rothchild. Μιλάμε για παραληρήματα.

Ναι αρχηγέ μου!
Είναι δυνατόν φτωχαδάκια που έχουν κάτι τέτοια κωλόσπιτα, να είναι πλούσιοι ;

mentmore_towers_from_angle.jpg


http://[URL unfurl="true"]www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/10/Rothschild-Estate-Waddesdon-Manor.jpg[/img[/URL]]

[img]http://[URL unfurl="true"]www.culturecreatesvalues.com/uploads/tx_sfocitation/Foto_MundC_projekte_Sommerakademie.jpg[/img[/URL]]

[img]http://[URL unfurl="true"]www.france-voyage.com/visuals/photos/villa-ephrussi-rothschild-14820_w600.jpg[/img[/URL]]

[img]http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03304/summ_benM_rothchil_3304362b.jpg


Οι τύποι είναι φτωχαδάκια.
Έχουν μερικές μικρές τραπεζούλες, όπως η FED , BANK OF ENGLAND ...
Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος ...



Εντάξει ...


έχουν και κάτι φτωχομάγαζα ...


π.χ. ένα κρασάδικο ...

που πουλάνε μερικά κρασιά μπορντώ , προς 1500€ το μπουκάλι ...


chateau-lafite-rothschild-pauillac-france-10215349.jpg




Αλλά γενικώς, είναι μπατηράκια.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Τραλαλάκη Α! δεν μιλάμε για κάτι μπατιράκια σαν και σένα, οδοντογιατρούς της συμφοράς που φτιάχνουν τις μασέλες τους μάστρο  Μήτσου με αντάλαγμα το σέρβις στο γκολφάκι του 1995


Μπάρμπα ... καταρχήν ηλικιακά είμαι γιός σου (σχεδόν).
Στην ηλικία αυτή , έχω βγάλει πολύ περισσότερα από σένα.

Το γκολφ το είχα αγοράσει στα 18 μου, μόλιες τέλειωσα το σχολείο.
Για τα δεδομένα της εποχής, καλό ήταν.


Εσύ , δεν μας λες τι αυτοκίνητα είχες στην ελλάδα ....



Κανένα Fiat 127 ;


Όταν έχω κέφια , θα σουβάλω μερικές φωτογραφίες ...
μερικές από τις μπανιέρες μου, για να συγκρίνεις με τη σάπια που νοικιάζεις στο σέφιλντ,
που ήταν 70 ετών όταν κυρήχθηκε ο Πρώτος Παγκόσμιος Πόλεμος ...

(που είχες βάλει φωτό τη σάπια με το κλύσμα).
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Τραλαλάκη Α! δεν μιλάμε για κάτι μπατιράκια σαν και σένα, οδοντογιατρούς της συμφοράς που φτιάχνουν τις μασέλες τους μάστρο  Μήτσου με αντάλαγμα το σέρβις στο γκολφάκι του 1995


Εγώ έχω πάει και σουηδία και νορβηγία, γέρο.
Δεν είμαι υπάλληλος κινητής σαν εσένα.
Ούτε ...  τεχνολόγος τροφίμων ...
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Κοίτα στην Φυλής το βρίσκεις με 20 ευρώ. Αν υποθέσουμε ότι το κάθε αυγό κοστίζει 50 λεπτά τότε καθάρισες με 40 αυγά.

ρε μαλάκα ειλικρινά που ζεις??? αυγό από τη λαική έχει 0,15€ το ένα μεσαίου μεγέθους και όλας μικρό αυγό έχει 0,10€ το ένα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγώ έχω πάει και σουηδία και νορβηγία, γέρο.
Δεν είμαι υπάλληλος κινητής σαν εσένα.
Ούτε ...  τεχνολόγος τροφίμων ...

Με διακοποδάνειο που ακόμη το χρωστάς ρε τσιπη
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Υπαρχουν δικλείδες για να μην εφαρμοσθει κανενα Brexit.
Πρωτη επιλογη, να θεωρηθει απλως συμβουλευτικό. Εξαλλου αν δεν απατωμαι, πρεπει το αποτελεσμα του δημοψηφισματος να επικυρωθει από τα κατα τοπους κοινοβουλια της Μεγαλης Βρεττανιας (αρα και από το κοινοβουλιο της Σκωτίας, κάτι που αποκλειεται).
Δευτερη επιλογη, ειναι να ξεκινησουν οι διαπραγματευσεις για την αποχωρηση, να συνταχθει ενα κειμενο-συμφωνια αποχωρησης και μετα αυτο να τεθει υπ' όψιν των Βρεττανών σε νεο δημοψηφισμα.

έτσι άρα ότι δεν μας αρέσει γράφουμε το λαό στα αρχίδια μας και πράττουμε μόνο ότι ωφελεί το κεφάλαιο αυτά είναι ρε σαν δεν ντρέπεστε ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΟΥΝΤΑ ο λαός της Αγγλίας ψήφισε έξοδα από την ΕΕ και αυτό πρέπει να εφαρμοστεί άμεσα χωρίς απάτες. Εκτός αν ο κάμερον γίνει ο νέος τσίπρας και κάνει το βρεξιτ βραμαιν
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Τα ίδια δεν ισχύουν και για το Ηνωμένο Βασίλειο ;
Δημοκρατία δεν τους λένε ότι έχουν ;;;
ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ή ΟΧΙ ΣΤΗΝ Ε.Ε. ;



Θα γινόταν σεβαστό μόνο αν ήταν το αναμενόμενο remain ;
Τώρα που βγήκε το leave , γαμώ τη μάνα της ετυμηγορίας του λαού ;;;

Ειναι αποριας αξιο το οτι οι αριστεριζοντες εχουν αποδομησει θεμελιωδεις εννοιες οπως του θεου και της προσωπικης ταυτοτητας, ενω συνεχιζουν να πιστευουν οτι υπαρχουν παπαριες του στυλ "κοινωνικη δικαιοσυνη" "ετυμηγορια του λαου" "ταξικη ισοτητα" κλπ
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ένα λίτρο λάδι 2 κιλά φακές περίπου

Αμα θελω 2-3 τενεκεδες λαδι δηλαδη, να ερθω με το ανατρεπομενο; :cheesy:

Τυπε οταν θα φτασουν ανθρωποι σαν και σενα στην εξουσια θα φτιαξουν γαμω την οικονομια :rockon:




Τωρα που το ξανασκεφτομαι νομιζω οτι αυτο εχει ηδη γινει :think:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
έτσι άρα ότι δεν μας αρέσει γράφουμε το λαό στα αρχίδια μας και πράττουμε μόνο ότι ωφελεί το κεφάλαιο αυτά είναι ρε σαν δεν ντρέπεστε ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΟΥΝΤΑ ο λαός της Αγγλίας ψήφισε έξοδα από την ΕΕ και αυτό πρέπει να εφαρμοστεί άμεσα χωρίς απάτες. Εκτός αν ο κάμερον γίνει ο νέος τσίπρας και κάνει το βρεξιτ βραμαιν

Σκάσε ρε παράσιτο. Χάρη σας κάνουμε που ζητάμε και την γνώμη σας μέσω της ψήφου τεμπέληδες
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Δεύτερο δημοψήφισμα στη Βρετανία ζητά ο Μπράνσον
Ο όμιλος Virgin έχασε το ένα τρίτο της αξίας του μετά το Brexit

Ο Ρίτσαρντ Μπράνσον, ο ιδρυτής και πρόεδρος του ομίλου Virgin Group, δήλωσε σήμερα ότι η εταιρεία του έχασε το ένα τρίτο της αξίας της μετά την απόφαση των Βρετανών να ψηφίσουν κατά της παραμονής της χώρας στην Ευρωπαϊκή Ένωση, στο δημοψήφισμα της περασμένης εβδομάδας.

Ο επιχειρηματίας προειδοποίησε ότι η Βρετανία θα πέσει σε ύφεση και ζήτησε να διοργανωθεί δεύτερο δημοψήφισμα τώρα που οι ψηφοφόροι βλέπουν τι επιπτώσεις θα είχε στην οικονομία της χώρας το Brexit. «Αυτή η χώρα θα πέσει σε ύφεση. Δύο από τις χειρότερες ημέρες που υπήρξαν ποτέ... Το ότι επλήγησαν οι τράπεζες σημαίνει ότι δεν πρόκειται να δανείζουν χρήματα, θα περάσουμε σε φάση ύφεσης», είπε μιλώντας στην τηλεοπτική εκπομπή Good Morning Britain.

«Οδεύουμε προς την καταστροφή. Δεν πιστεύω ότι το κοινό συνειδητοποιούσε τι κυκεώνα θα προκαλούσε η ψήφος του», συνέχισε ο Μπράνσον.

Ο Βρετανός δισεκατομμυριούχος αποκάλυψε ότι μετά το δημοψήφισμα ο όμιλός του ακύρωσε μια «πολύ μεγάλη» συμφωνία που περιλάμβανε και τη δημιουργία 3.000 θέσεων εργασίας. «Δεν είμαστε σε χειρότερη θέση από τους άλλους, αλλά νομίζω ότι χάσαμε το ένα τρίτο της αξίας μας», υποστήριξε.

Ο Μπράνσον ζήτησε να προκηρυχθεί νέο δημοψήφισμα με το αιτιολογικό ότι δεν είχαν δοθεί στους ψηφοφόρους τα πραγματικά δεδομένα, αλλά εκείνα που υποστήριζαν το Brexit. «Οι υποστηρικτές του Brexit έλεγαν στον λαό ότι κάποιοι υπερβάλλουν πως θα υπάρξει οικονομική κατάρρευση, αλλά νομίζω ότι αποδείχθηκε πως δεν υπερέβαλαν», είπε.

Εξάλλου, σε δηλώσεις του στην εφημερίδα Guardian, ο Μπράνσον είπε ότι συναντήθηκε με Κινέζους επιχειρηματίες που έχουν επενδύσει μεγάλα ποσά στην Αγγλία, αλλά που τώρα όχι μόνο θα σταματήσουν κάθε μελλοντική επένδυση, αλλά σχεδιάζουν επίσης να αποσύρουν και τις υπάρχουσες. «Οι επιχειρηματίες δεν θέλουν να διαλύουν οι πολιτικοί, πέρα για πέρα, τη σκληρή δουλειά που έκαναν για χρόνια και στην ουσία αυτό συνέβη. Ως αποτέλεσμα, θα χαθούν χιλιάδες και χιλιάδες θέσεις εργασίας», υποστήριξε.

πηγη
φιλαράκο δεν στα είπανε καλά
1ον Στα αρχίδια μας πόσα χρήματα έχασες η λαική απόφαση είναι αυτή αν σου αρέσει αν δεν σου αρέσει από το πεζοδρόμιο
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Σκάσε ρε παράσιτο. Χάρη σας κάνουμε που ζητάμε και την γνώμη σας μέσω της ψήφου τεμπέληδες

σιγά έτσι σου είπανε? η μήπως έτσι αντιλαμβάνεσαι τη δημοκρατία
ο αγγλικός λαός μίλησε brexit σκασμός και άμεση εφαρμογή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom