Νέα

BBQ γκάζι ή κάρβουνο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα meredi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
78
Πόντοι
16
Σας εραστής του κάρβουνου, η αληθεια δεν εχω δοκιμασει απο γκαζι αμεσα σε στυλ τωρα ψηνω τωρα τρωω, εφτασε η ώρα για νεα ψησταρια!
Γνωμες;
Καρβουνο ή γκάζι;
Διαβασα καλες αποψεις για γκαζι περαν της ευκολιας στο νετ
Αν καποιος εχει αποψη ας την καταθεσει
 

Επισκέπτης
φιλε να ξερεις αμα παρεις ψησταρια με γκαζι ειναι σαν να ψηνεις το φαγητο στο φουρνο
χιλιες φορες καρβουνο απο αποψη γευσης
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
φιλε να ξερεις αμα παρεις ψησταρια με γκαζι ειναι σαν να ψηνεις το φαγητο στο φουρνο
χιλιες φορες καρβουνο απο αποψη γευσης

Και από αυτά ξέρεις ρε αρχηγέ ?
Όλα τα ξέρεις ?
Για πες μας για  δάκο και μουχρίτσα τι  να  βάλω ?  :think: :think: :think:
 

Επισκέπτης
Και από αυτά ξέρεις ρε αρχηγέ ?
Όλα τα ξέρεις ?
Για πες μας για  δάκο και μουχρίτσα τι  να  βάλω ?  :think: :think: :think:

κοιτα δεν γνωριζω πολλα απλα εχω ψησει απειρες φορες σε καμπινγκ και σε υπαιθριους χωρους και μπορω να πω οτι το ψησιμο στα καρβουνα εχει πολλυ ωραια γευση 2 φορες που εψησα σε ψησταρια μπαρμπεκιου το κρεας δεν μου αρεσε καθολου ηταν σαν να εβγαινε απο το φουρνο και δεν ειχε τη γλυκια γευση του ξεροψησματος
ετσι κι αλλιως την προσωπικη μου αποψη ειπα δεν θεωρησα οτι η αποψη μου ειναι και σωστη ετσι κι αλλιως γνωμες μαζευει και προς τι η επιθεση????
 

sersegas

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
853
Κριτικές
10
Like
248
Πόντοι
2.277
Σας εραστής του κάρβουνου, η αληθεια δεν εχω δοκιμασει απο γκαζι αμεσα σε στυλ τωρα ψηνω τωρα τρωω, εφτασε η ώρα για νεα ψησταρια!
Γνωμες;
Καρβουνο ή γκάζι;
Διαβασα καλες αποψεις για γκαζι περαν της ευκολιας στο νετ
Αν καποιος εχει αποψη ας την καταθεσει

Καλημερα , το καρβουνο εχει πιο "γνωριμη" , αρα και πιο καλη γευση στο στομα μας (επειδη τρωμε ψητα απο καρβουνα σε ολη μας τη ζωη & επειδη δινει καλυτερη γευση) , οχι οτι το γκριλ δεν τρωγεται.Απλα το καρβουνο ειναι καργα ανθυγιεινο , λογω τοξινων που δημιουργουνται απο την καυση του και εισχωρουν στο κρεας.Υπαρχουν τροποι βεβαια να ελαχιστοποιησεις τη βλαβη , αλλα οχι τελειως.Εγω παντως ψηφιζω καρβουνο
 

trlover2008

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2014
Μηνύματα
78
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Και εγώ μετά απο πολλά κοπάδια αρνιά στην ψησταριά, και πολλά κοτέτσια συνεχίζω να είμαι φανατικός στο κάρβουνο.

Εχω δοκιμάσει και γκάζι, αλλα δεν μου άρεσε καθόλου...
Φυσικά το γκάζι έχει και ένα πλεονέκτημα, δεν έχει καθόλου βρώμα, και ανάβει αμέσως..
 

panagos7

Πορνοστάρ
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.543
Κριτικές
53
Like
7.675
Πόντοι
8.816
Καρβουνο για τη γευση.απλα το γκαζι ειναι πιο χρηστικό
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Τι μαλακία θέμα,είναι αυτό... :orchestra:
 

ntelikanis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
948
Like
199
Πόντοι
6
το γκαζι ειναι πιο υγειηνο δν μαυριζει το κρεας και ψηνει καλυτερα βεβαια αν ο αλλος εχει μαθει στο καρβουνο δν αλαζει γνωμη οτι και να λες
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Ψησταριά σημαίνει κάρβουνο. Αν δεν έχεις πρόβλημα με γείτονες για καπνό, ενόχληση κτλ, μην το πολυσκέφτεσαι.

Όσο για τον χρόνο που χρειάζεται για να ψήσεις σε κάρβουνο (ή ξύλο), ναι είναι παραπάνω. Αλλά γι' αυτό είναι σαν μικρή γιορτή με φίλους και συγγενείς και δεν το κάνουμε κάθε μέρα.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
"BBQ γκάζι ή κάρβουνο"  γκαζι σε μεταλικη πλακα , η πετρα λαβας..?
 
OP
OP
M

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
78
Πόντοι
16
Ψησταριά σημαίνει κάρβουνο. Αν δεν έχεις πρόβλημα με γείτονες για καπνό, ενόχληση κτλ, μην το πολυσκέφτεσαι.

Όσο για τον χρόνο που χρειάζεται για να ψήσεις σε κάρβουνο (ή ξύλο), ναι είναι παραπάνω. Αλλά γι' αυτό είναι σαν μικρή γιορτή με φίλους και συγγενείς και δεν το κάνουμε κάθε μέρα.

Οτι πιο σωστο τελικα!

Μπαινεις στη διαδικασια να σκεφτεσαι το γκαζι μπας και μπεις στη λογικη το κανω συχνοτερα αλλα δεν!

Ασε που μετα το σημερινο καρβουνο με μαριναρισμενες μπριζολες σε θρουμπι δεν παω σε γκαζι με τιποτα!

Καρβουνο λιγες φορες το χρονο σαν γιορτη! Τελος
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Η νοστιμια που βγαζει το καρβουνο  δεν συγκρινεται, χαλαλι ο κοποs  :rockon:
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom