Νέα

Αξυρισιά........ΕΛΕΟΣ!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 917
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645

Μία γυναίκα ξεσπαθώνει για τη δικτατορία του αξύριστου άντρα



Δεν αρέσει σε όλες τις γυναίκες η αξυρισιά απ' ό,τι φαίνεται. Αφήσαμε μια γυναίκα να επιχειρηματολογήσει μπας και πιάσουμε τα ξυράφια.


Εμείς τα κορίτσια έχουμε φάει πολύ μούσι στη ζωή μας από τους άντρες, τουλάχιστον ας σταματήσουμε να το τρώμε και στη μάπα.

Ας ξεκινήσω με ένα “αν”.

Πώς θα ήταν οι Έλληνες αν ξύριζαν τα τριών ημερών, τριών μηνών, τριών χρόνων γένι τους. Τι θα αποκαλύπτονταν όταν θα έπεφτε αυτή η τριχωτή μάσκα;

Δουλεύω σε ένα γραφείο που απέναντί μου έχω έναν τριχωτό συντάκτη με καρέ μαλλί, διαγώνια μου κάθεται ένα άλλος με επίσης μούσι, αλλά λίγο πιο κυριλέ και στο βάθος κήπος βρίσκονται δύο συνάδελφοι με τριών ημερών γένια πάνω στο πρόσωπό τους. Οι τρεις στους τέσσερις είναι μελαχρινοί. Ζω ένα δράμα.

Δεν φτάνει που έχουν τρίχες έχουν και μαύρες τρίχες


Γιατί όμως τόσοι πολλοί συμπατριώτες έχουν εμμονή με την αξυρισιά. Πριν πέντε λεπτά στο καφέ όπου βρίσκομαι τώρα και γράφω αυτές τις λέξεις καθόταν δίπλα μου ένας μουσάτος. Τον ρώτησα γιατί δεν ξυρίζεται. Μου απάντησε με ύφος φιλόσοφου «ποτέ δεν ρωτάς κάποιον γιατί δεν κάνει κάτι. Το ερώτημά σου θα ήταν έγκυρο αν ξυριζόμουν και με ρώταγες γιατί ξυρίζομαι».

Με έβαλε σε σκέψεις.

Από αυτές ήρθε αμέσως να με βγάλει ο πάντα ξυρισμένος κολλητός μου. «Με ενοχλούν οι τρίχες στο προγούλι μου και με πιάνει φαγούρα. Δεν το αντέχω, γι' αυτό και μπαίνει ξυράφι». Άρα κι αυτός θα ήθελε να είναι αξύριστος. Σοκ.

Αλήθεια, γιατί σας αρέσει να έχετε γούνα στα μάγουλα; Δεν το βλέπω μόνο εγώ. Κάθε φίλος/φίλη που μένει στο εξωτερικό το πρώτο πράγμα που παρατηρεί όταν πατήσει το πόδι του στη μαμά πατρίδα, από τις αφίξεις κιόλας είναι ότι όλοι σας μοιάζετε με wannabe παπάδες.

Άρχισα το ρεπορτάζ και όποιον συναντούσα τις τελευταίες μέρες το ρωτούσα γι αυτό το μεγάλο γιατί που ταλαιπωρεί το μυαλό μου. Οι απαντήσεις που πήρα δεν το λες ότι με ικανοποίησαν κιόλας.

«Όταν ξυρίζομαι δείχνω πάρα πολύ μικρός. Δεν μου αρέσει αυτό. Θέλω να δείχνω γοητευτικός»

«Βαριέμαι να ξυρίζομαι, άσε που με ερεθίζει το ξυράφι»

«Έχω ψυχολογικά από τον στρατό που έπρεπε να ξυριζόμαστε συνέχεια»

Το θέμα κύριοι είναι ότι είναι πολύ ενοχλητικό να φιλάμε έναν άντρα που έχει κάτι παραπάνω από χνούδι γύρω από τα χείλη. Επίσης, όπως τα ράσα δεν κάνουν το παπά, έτσι και τα γένια δεν κάνουν τον άντρα. Ρώτα και έναν bear να σου πει. Βγάζετε το σύνδρομο του Α-male σε τόσες καταστάσεις στη ζωή σας, έτσι νομίζω μπορείτε να αφήσετε το ξύρισμα απ’έξω.

Και για να κλείσω το κείμενο πρέπει να σας πω μία αξία αναλλοίωτη στο χρόνο. To σωστό grooming. Δείχνει καλή καταγωγή, ξεχωρίζει τον G από τον Gent και βοηθά στη σωστή ενυδάτωση της επιδερμίδας, δηλαδή γερνάτε πιο αργά και πιο καλά. Κάτι ξέρουν οι gay που λένε «Ενυδατώσου, Ενυδατώσου, Ενυδατώσου».




Το πιο άχρηστο link που έχω βάλει ever
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Μία γυναίκα ξεσπαθώνει για τη δικτατορία του αξύριστου άντρα



Δεν αρέσει σε όλες τις γυναίκες η αξυρισιά απ' ό,τι φαίνεται. Αφήσαμε μια γυναίκα να επιχειρηματολογήσει μπας και πιάσουμε τα ξυράφια.


Εμείς τα κορίτσια έχουμε φάει πολύ μούσι στη ζωή μας από τους άντρες, τουλάχιστον ας σταματήσουμε να το τρώμε και στη μάπα.

Ας ξεκινήσω με ένα “αν”.

Πώς θα ήταν οι Έλληνες αν ξύριζαν τα τριών ημερών, τριών μηνών, τριών χρόνων γένι τους. Τι θα αποκαλύπτονταν όταν θα έπεφτε αυτή η τριχωτή μάσκα;

Δουλεύω σε ένα γραφείο που απέναντί μου έχω έναν τριχωτό συντάκτη με καρέ μαλλί, διαγώνια μου κάθεται ένα άλλος με επίσης μούσι, αλλά λίγο πιο κυριλέ και στο βάθος κήπος βρίσκονται δύο συνάδελφοι με τριών ημερών γένια πάνω στο πρόσωπό τους. Οι τρεις στους τέσσερις είναι μελαχρινοί. Ζω ένα δράμα.

Δεν φτάνει που έχουν τρίχες έχουν και μαύρες τρίχες


Γιατί όμως τόσοι πολλοί συμπατριώτες έχουν εμμονή με την αξυρισιά. Πριν πέντε λεπτά στο καφέ όπου βρίσκομαι τώρα και γράφω αυτές τις λέξεις καθόταν δίπλα μου ένας μουσάτος. Τον ρώτησα γιατί δεν ξυρίζεται. Μου απάντησε με ύφος φιλόσοφου «ποτέ δεν ρωτάς κάποιον γιατί δεν κάνει κάτι. Το ερώτημά σου θα ήταν έγκυρο αν ξυριζόμουν και με ρώταγες γιατί ξυρίζομαι».

Με έβαλε σε σκέψεις.

Από αυτές ήρθε αμέσως να με βγάλει ο πάντα ξυρισμένος κολλητός μου. «Με ενοχλούν οι τρίχες στο προγούλι μου και με πιάνει φαγούρα. Δεν το αντέχω, γι' αυτό και μπαίνει ξυράφι». Άρα κι αυτός θα ήθελε να είναι αξύριστος. Σοκ.

Αλήθεια, γιατί σας αρέσει να έχετε γούνα στα μάγουλα; Δεν το βλέπω μόνο εγώ. Κάθε φίλος/φίλη που μένει στο εξωτερικό το πρώτο πράγμα που παρατηρεί όταν πατήσει το πόδι του στη μαμά πατρίδα, από τις αφίξεις κιόλας είναι ότι όλοι σας μοιάζετε με wannabe παπάδες.

Άρχισα το ρεπορτάζ και όποιον συναντούσα τις τελευταίες μέρες το ρωτούσα γι αυτό το μεγάλο γιατί που ταλαιπωρεί το μυαλό μου. Οι απαντήσεις που πήρα δεν το λες ότι με ικανοποίησαν κιόλας.

«Όταν ξυρίζομαι δείχνω πάρα πολύ μικρός. Δεν μου αρέσει αυτό. Θέλω να δείχνω γοητευτικός»

«Βαριέμαι να ξυρίζομαι, άσε που με ερεθίζει το ξυράφι»

«Έχω ψυχολογικά από τον στρατό που έπρεπε να ξυριζόμαστε συνέχεια»

Το θέμα κύριοι είναι ότι είναι πολύ ενοχλητικό να φιλάμε έναν άντρα που έχει κάτι παραπάνω από χνούδι γύρω από τα χείλη. Επίσης, όπως τα ράσα δεν κάνουν το παπά, έτσι και τα γένια δεν κάνουν τον άντρα. Ρώτα και έναν bear να σου πει. Βγάζετε το σύνδρομο του Α-male σε τόσες καταστάσεις στη ζωή σας, έτσι νομίζω μπορείτε να αφήσετε το ξύρισμα απ’έξω.

Και για να κλείσω το κείμενο πρέπει να σας πω μία αξία αναλλοίωτη στο χρόνο. To σωστό grooming. Δείχνει καλή καταγωγή, ξεχωρίζει τον G από τον Gent και βοηθά στη σωστή ενυδάτωση της επιδερμίδας, δηλαδή γερνάτε πιο αργά και πιο καλά. Κάτι ξέρουν οι gay που λένε «Ενυδατώσου, Ενυδατώσου, Ενυδατώσου».




Το πιο άχρηστο link που έχω βάλει ever


  Έλα από δω γλυκειά μου...  Είμαι ξυρισμένος μέχρι και στα αρχίδια μου...

Θα φχαριστηθείς ξύρισμα.... χα χα χα


;) ;) ;) ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μία γυναίκα ξεσπαθώνει για τη δικτατορία του αξύριστου άντρα



Δεν αρέσει σε όλες τις γυναίκες η αξυρισιά απ' ό,τι φαίνεται. Αφήσαμε μια γυναίκα να επιχειρηματολογήσει μπας και πιάσουμε τα ξυράφια.


Εμείς τα κορίτσια έχουμε φάει πολύ μούσι στη ζωή μας από τους άντρες, τουλάχιστον ας σταματήσουμε να το τρώμε και στη μάπα.

Ας ξεκινήσω με ένα “αν”.

Πώς θα ήταν οι Έλληνες αν ξύριζαν τα τριών ημερών, τριών μηνών, τριών χρόνων γένι τους. Τι θα αποκαλύπτονταν όταν θα έπεφτε αυτή η τριχωτή μάσκα;

Δουλεύω σε ένα γραφείο που απέναντί μου έχω έναν τριχωτό συντάκτη με καρέ μαλλί, διαγώνια μου κάθεται ένα άλλος με επίσης μούσι, αλλά λίγο πιο κυριλέ και στο βάθος κήπος βρίσκονται δύο συνάδελφοι με τριών ημερών γένια πάνω στο πρόσωπό τους. Οι τρεις στους τέσσερις είναι μελαχρινοί. Ζω ένα δράμα.

Δεν φτάνει που έχουν τρίχες έχουν και μαύρες τρίχες


Γιατί όμως τόσοι πολλοί συμπατριώτες έχουν εμμονή με την αξυρισιά. Πριν πέντε λεπτά στο καφέ όπου βρίσκομαι τώρα και γράφω αυτές τις λέξεις καθόταν δίπλα μου ένας μουσάτος. Τον ρώτησα γιατί δεν ξυρίζεται. Μου απάντησε με ύφος φιλόσοφου «ποτέ δεν ρωτάς κάποιον γιατί δεν κάνει κάτι. Το ερώτημά σου θα ήταν έγκυρο αν ξυριζόμουν και με ρώταγες γιατί ξυρίζομαι».

Με έβαλε σε σκέψεις.

Από αυτές ήρθε αμέσως να με βγάλει ο πάντα ξυρισμένος κολλητός μου. «Με ενοχλούν οι τρίχες στο προγούλι μου και με πιάνει φαγούρα. Δεν το αντέχω, γι' αυτό και μπαίνει ξυράφι». Άρα κι αυτός θα ήθελε να είναι αξύριστος. Σοκ.

Αλήθεια, γιατί σας αρέσει να έχετε γούνα στα μάγουλα; Δεν το βλέπω μόνο εγώ. Κάθε φίλος/φίλη που μένει στο εξωτερικό το πρώτο πράγμα που παρατηρεί όταν πατήσει το πόδι του στη μαμά πατρίδα, από τις αφίξεις κιόλας είναι ότι όλοι σας μοιάζετε με wannabe παπάδες.

Άρχισα το ρεπορτάζ και όποιον συναντούσα τις τελευταίες μέρες το ρωτούσα γι αυτό το μεγάλο γιατί που ταλαιπωρεί το μυαλό μου. Οι απαντήσεις που πήρα δεν το λες ότι με ικανοποίησαν κιόλας.

«Όταν ξυρίζομαι δείχνω πάρα πολύ μικρός. Δεν μου αρέσει αυτό. Θέλω να δείχνω γοητευτικός»

«Βαριέμαι να ξυρίζομαι, άσε που με ερεθίζει το ξυράφι»

«Έχω ψυχολογικά από τον στρατό που έπρεπε να ξυριζόμαστε συνέχεια»

Το θέμα κύριοι είναι ότι είναι πολύ ενοχλητικό να φιλάμε έναν άντρα που έχει κάτι παραπάνω από χνούδι γύρω από τα χείλη. Επίσης, όπως τα ράσα δεν κάνουν το παπά, έτσι και τα γένια δεν κάνουν τον άντρα. Ρώτα και έναν bear να σου πει. Βγάζετε το σύνδρομο του Α-male σε τόσες καταστάσεις στη ζωή σας, έτσι νομίζω μπορείτε να αφήσετε το ξύρισμα απ’έξω.

Και για να κλείσω το κείμενο πρέπει να σας πω μία αξία αναλλοίωτη στο χρόνο. To σωστό grooming. Δείχνει καλή καταγωγή, ξεχωρίζει τον G από τον Gent και βοηθά στη σωστή ενυδάτωση της επιδερμίδας, δηλαδή γερνάτε πιο αργά και πιο καλά. Κάτι ξέρουν οι gay που λένε «Ενυδατώσου, Ενυδατώσου, Ενυδατώσου».




Το πιο άχρηστο link που έχω βάλει ever

Kανας αβραμης θα ειναι.. αφησε το φορουμ και επιασε τα μπλοκαδικα.
:P
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Εμενα απο ολο αυτο το κατεβατο μια απορια μου εμεινε, τι εννοουν οι πουστηδες οταν λενε για ενυδατωση?  :2on1:  ???
 

Ippotis69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.746
Κριτικές
16
Like
30
Πόντοι
246
:pipa3:Πάντως η Αξυρισιά ,είναι μια Μόδα!. Που την έβγαλαν οι ΚΡΥΦΕΣ ΛΟΥΓΚΡΕΣ! Τα αντράκια που το παίζουν, και το πάνε το γράμμα σύννεφο. Αξύριστοι Μπρατσαραδες, που στην Συγγρού ψάχνονται να τον φάνε. Αξύριστος{ ΑΝΤΡΑΣ }Μαλακιές!!!!! :boff:
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
:pipa3:Πάντως η Αξυρισιά ,είναι μια Μόδα!. Που την έβγαλαν οι ΚΡΥΦΕΣ ΛΟΥΓΚΡΕΣ! Τα αντράκια που το παίζουν, και το πάνε το γράμμα σύννεφο. Αξύριστοι Μπρατσαραδες, που στην Συγγρού ψάχνονται να τον φάνε. Αξύριστος{ ΑΝΤΡΑΣ }Μαλακιές!!!!! :boff:
Διαφωνώ...εγώ προσωπικά ΒΑΡΙΕΜΑΙ το ξύυυρσμα μέχρι ΑΗΔΙΑΣ.
 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300
:pipa3:Πάντως η Αξυρισιά ,είναι μια Μόδα!. Που την έβγαλαν οι ΚΡΥΦΕΣ ΛΟΥΓΚΡΕΣ! Τα αντράκια που το παίζουν, και το πάνε το γράμμα σύννεφο. Αξύριστοι Μπρατσαραδες, που στην Συγγρού ψάχνονται να τον φάνε. Αξύριστος{ ΑΝΤΡΑΣ }Μαλακιές!!!!! :boff:

Δεν ξέρω ποιός το "έβγαλε",αλλά αυτό που αναφέρεις είναι γεγονός....Εγώ σε ένα μεγάλο γυμναστήριο που πηγαίνω,για να μην σου πω όλοι,θα πω το 95% των πούστηδων εκεί μέσα ..και είναι και αρκετοί,είναι όλοι έτσι όπως το περιγράφεις....επιμελώς αξύριστοι....Και μόλις ανοίξουν το στόμα....χαχαχα...εκεί να δεις γέλοια....
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
"Ο Θεός προίκισε τους άντρες με τα γένια αλλά δυστυχώς αμέλησε να τους δώσει και τη σοφία να ΜΗΝ τα ξυρίζουν" - Τομ Ρόμπινς
"Ο πιο καλός κόσμος για τον άντρα είναι ο φυσικός" - Αρχαίοι υμών
"Μ'αρέσει που είσαι κοντός, μαύρος και αξύριστος" - Η γυναίκα μου η τρελλορωσίδα (μετάφρα: 1,78 είναι κοντός γι'αυτούς, μελαχροινός, την γαργαλάει στο γλυφομούνι)

Προσωπικός λόγος: μου τη σπάει το καθημερινό ξύρισμα (+αφτερσέιβ, αφροι παπαριές), ενώ με την αξυρισιά ένα τρίμινγκ μια φορά την εβδομάδα κυριλέ...
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Κουρασε αφανταστα και αυτη η μοδα....αμα ο αλλος ειναι ωραιος ξυρισμενος αξυριστος,μαλλιας η γουλι παλι ωραιος θα ειναι...Αυτο που παρα πολλοι αφηνουν και ενα μουσακι για να μεγαλοδειχνουν να κρυβουν ατελειες και να ειναι macho men ειναι για γελια  :2funny:
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Επίσης της μικρής ψωλής της φταίν' οι τρίχες :woldman:
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
εγω αφηνω τριχες στο κεντρικο σημειο του στηθους για να ειναι σαν μουνακι η σαν μουσακι
 

Warkas

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2007
Μηνύματα
551
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
6
Κάποιοι από την αξυρισιά μοιάζουν με Ταλιμπάν. Χάλια εμφάνιση.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
αξυρισια για παντα γλιτωνουμε και χρηματα απο τα ξυραφακια μια χαρα ειναι το αξυριστο ασε ου το γουσταρουν τα γκομνακια
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
εαν ψαξετε στο youtube και γενικα πολλα αρθα για την ανθρωπινη ανατομια..

θα καταλαβετε και θα διαβασετε οτι η τριχα, μαλιστα η υπερβολικη στο ανθρωπινο σωμα δεν χρησιμευει σε τιποτα απολυτως...

 

TERMINATOR_1983

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.373
Like
152
Πόντοι
16
το επομενο θεμα να ειναι γιατι ξυριζουμε τον πουτσο μας.  :2funny:
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
το επομενο θεμα να ειναι γιατι ξυριζουμε τον πουτσο μας.  :2funny:
Για λογους καθαριοτητος. (νομιζουμε)
Στην πραγματικοτητα, ομως, οι τριχες υπαρχουν για να μας προστατευουν...
Καποτε υπηρχαν οι μουνοψειρες. Ξυρισμενο μουνακι, σταματησαν..
Τωρα ομως εχουμε αλλα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom