Νέα

Αστυνομικό Δελτίο - Αύξηση Εγκληματικότητας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psaxnw(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 99K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

rexaros

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
844
Like
0
Πόντοι
6
ειμαι κατα της θανατικης ποινης, σε ολες τις περιπτωσεις.
το νοου ματερ γουατ που λες, ευκολα οδηγει σε δρομους που αν ισχυσουν τετοια μετρα, καταπατα ολα τα ανθρωπινα δικαιωματα.
Η επιβολή θανατικής ποινής έχει ως αποτέλεσμα μειώση του εγκλήματος(π.χ.Ιράν τεράστεια εγκληματικότητα κ όμως μειώθηκε).

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Τα δικαιώματα όλων υπάρχουν μέχρι τον θάνατό τους εκτός αν δικαστήριο τα στερήσει.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny:
οκ...πεσαμε σε deadend...αλλη φορα..
υ.γ.το δικαιωμα σου υφισταται μεχρι εκει που αρχιζει να καταπαταται το δικαιωμα του διπλανου σου..
κοινωνικη συνοχη λεγεται..
ντοντ γιου εβερ φοργκετ δατ.. ;)

καλα παντα σε ντεντεντ πεφτουμε, δεν ειναι πρωτογνωρο χαχαχα
ναι δικιο εχεις, αλλα ο εγκληματιας φυλακιζεται και πληρωνει οτι εκανε.
 

rexaros

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
844
Like
0
Πόντοι
6
μα αυτο πληρωνει με τον εγκλεισμο του. προφανως ο πονος του χαμου του θυματος δεν φευγει. οπως δε φευγει και με τον φονο του εγκληματια.
Αμπελοφιλοσοφίες.

Στην τελική γιατί να σπαταλιέται δημόσιο χρήμα για την σύτιση τελειωμένων ανθρωπόμορφων τεράτων;;;;
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
μα αυτο πληρωνει με τον εγκλεισμο του. προφανως ο πονος του χαμου του θυματος δεν φευγει. οπως δε φευγει και με τον φονο του εγκληματια.

Αυτό το παραμύθι με τον εγκλεισμό (και τις 5ήμερες και την "καλή διαγωγή" και την "μεταμέλεια") έχει τραβήξει πολύ.

Οι φορολογούμενοι να συντηρούν έναν ειδεχθή δολοφόνο, επικίνδυνο για τη δημόσια ασφάλεια. Ειδικά για ανυπεράσπιστα παιδάκια.

ΔΕ ΛΕΕΙ. Καθόλου ΙΜΗΟ.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Η επιβολή θανατικής ποινής έχει ως αποτέλεσμα μειώση του εγκλήματος(π.χ.Ιράν τεράστεια εγκληματικότητα κ όμως μειώθηκε).

θα θελες να ζεις σε μια κοινωνια σαν του ιραν? :huh:


Αμπελοφιλοσοφίες.

Στην τελική γιατί να σπαταλιέται δημόσιο χρήμα για την σύτιση τελειωμένων ανθρωπόμορφων τεράτων;;;;

εργαζεσαι? πληρωνεις φορους? εγω που το κανω, δεχομαι να ξοδευεται μερος των χρηματων μου και εκει.

Αυτό το παραμύθι με τον εγκλεισμό (και τις 5ήμερες και την "καλή διαγωγή" και την "μεταμέλεια") έχει τραβήξει πολύ.

Οι φορολογούμενοι να συντηρούν έναν ειδεχθή δολοφόνο, επικίνδυνο για τη δημόσια ασφάλεια. Ειδικά για ανυπεράσπιστα παιδάκια.

ΔΕ ΛΕΕΙ. Καθόλου ΙΜΗΟ.

δεν ειπα ποτε οτι πρεπει να δινονται αδειες σε τετοια αδικηματα. δεν κατατασεται σε συνηθισμενους εγκληματιες.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
αλλα ο εγκληματιας φυλακιζεται και πληρωνει οτι εκανε.
καποια πραγματα δεν πληρωνονται σε αυτην τη ζωη...
οπως και να χει ελπιζω συντομα να χουμε νεα γυρω απο το ψοφο του...

Αμπελοφιλοσοφίες.

Στην τελική γιατί να σπαταλιέται δημόσιο χρήμα για την σύτιση τελειωμένων ανθρωπόμορφων τεράτων;;;;
ωχ,ωχ,ωχ...
τι επαθες ρε?
 

rexaros

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
844
Like
0
Πόντοι
6
θα θελες να ζεις σε μια κοινωνια σαν του ιραν? :huh:
Τσου,η κοινωνία του Ιράν είναι ως συνολό της λάθος,μονομερώς εξετάσα ένα ζήτημα(της θανατικής ποινής ως επιβολή για κάποια εγκλήματα),εσύ γενικεύεις.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Όσο ζούμε σε μία κοινωνία, όταν κλάνει ο ένας θα τη μυρίζουν οι υπόλοιποι.

That's the way it works.

Ο φορολογούμενος θα πληρώνει και για τον εγκληματία που είναι στη φυλακή, θα πληρώνει και για το μαλάκα μηχανόβιο που δε φόραγε κράνος και είναι σε κώμα 4 αιώνες, θα πληρώνει και για τον πιλότο που βρόντηξε το μαχητικό και δε συμμαζεύεται.

Περί θανατικής ποινής (εν καιρώ ειρήνης) διαφωνώ για ένα κάρο λόγους.

Για αυτούς που ο σωφρονισμός δεν είναι επιλογή (βλ. "άρρωστους" εγκληματίες), ισόβια κυριολεκτικά και τέλος.

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Περί θανατικής ποινής (εν καιρώ ειρήνης) διαφωνώ για ένα κάρο λόγους.
Για αυτούς που ο σωφρονισμός δεν είναι επιλογή (βλ. "άρρωστους" εγκληματίες), ισόβια κυριολεκτικά και τέλος.
:thumbsup:
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
εγω που το κανω, δεχομαι να ξοδευεται μερος των χρηματων μου και εκει.

δεν ειπα ποτε οτι πρεπει να δινονται αδειες σε τετοια αδικηματα. δεν κατατασεται σε συνηθισμενους εγκληματιες.

Κι εγώ που δε δέχομαι? Θα έχω επιστροφή?

Άδειες δίνονται από το νόμο. Όλοι παίρνουν. Δε γνωρίζω εξαίρεση. Αρκετές ληστείες γίνονται από "χρήστες 5ήμερης" βαρυποινίτες.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Για αυτούς που ο σωφρονισμός δεν είναι επιλογή (βλ. "άρρωστους" εγκληματίες), ισόβια κυριολεκτικά και τέλος.

ακριβώς.. σε αυτούς να ακολουθηθεί η ρήσις "Οταν λέμε ισόβια εννοούμε ισόβια" και μάλιστα όχι καθήμενοι.. σπάζοντας πέτρες στα Μετέωρα...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Τσου,η κοινωνία του Ιράν είναι ως συνολό της λάθος,μονομερώς εξετάσα ένα ζήτημα(της θανατικής ποινής ως επιβολή για κάποια εγκλήματα),εσύ γενικεύεις.

οποτε πως μπορεις να κρινεις κατι μονομερως, εφοσον ειναι αποτελεσμα ολων των δομων της συγκεκριμενης κοινωνιας?


Κι εγώ που δε δέχομαι? Θα έχω επιστροφή?

Άδειες δίνονται από το νόμο. Όλοι παίρνουν. Δε γνωρίζω εξαίρεση. Αρκετές ληστείες γίνονται από "χρήστες 5ήμερης" βαρυποινίτες.

μιλαμε για ληστειες και δεν το καταλαβα?
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
452
Πόντοι
36
μιλαμε για ληστειες και δεν το καταλαβα?

Όχι. Αλλά αυτά ακούγονται. Οι επαναμαρτήσαντες παιδόφιλοι περνάνε στα ψιλά. Δεν είναι όλοι δολοφόνοι.

Απλά, my point: όλοι παίρνουν άδειες αν έχουν την σωστή συμπεριφορά "μέσα".
 

rexaros

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
844
Like
0
Πόντοι
6
οποτε πως μπορεις να κρινεις κατι μονομερως, εφοσον ειναι αποτελεσμα ολων των δομων της συγκεκριμενης κοινωνιας?
Η επιβολή θανατικής ποινής εχείς ως αποτέλεσμα την μείωση του εγκλήματος,είναι μία γενική αλήθεια,όχι μόνο στο Ιράν.


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom