Νέα

Αστυνομικό Δελτίο - Αύξηση Εγκληματικότητας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psaxnw(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 99K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166

[size=17pt]Σώο το βρέφος. Συνελήφθη η γυναίκα που το άρπαξε!!!!!!!!
[/size]
Αίσιο τέλος στο θρίλερ με την αρπαγή βρέφους από το Μαιευτήριο Έλενα τα ξημερώματα. Το νεογέννητο, που μετρά μόλις 24 ώρες ζωής, βρέθηκε σώο στο διαμέρισμα της γυναίκας που το άρπαξε, στο Αιγάλεω.Γείτονες της 45χρονης ενημέρωσαν την αστυνομία, όταν την είδαν να κρατά ένα μωρό στην αγκαλιά της. Το γεγονός ότι η γυναίκα είναι μητέρα δύο παιδιών, ηλικίας τεσσάρων και δέκα ετών, και όσα άκουσαν στις ειδήσεις για το περιστατικό στο Μαιευτήριο Έλενα, κίνησαν τις υποψίες των γειτόνων.

Η ίδια, μιλώντας αρχικά στους αστυνομικούς, υποστήριξε ότι το παιδί είναι δικό της και ότι το γέννησε μόνη, μέσα στο σπίτι της. Στη συνέχεια, όταν δεν μπορούσε πλέον να αρνηθεί τα όσα είχε κάνει, δήλωσε ότι ήθελε ένα μωρό και πήγε να το πάρει...

Σύμφωνα με μαρτυρίες, η 45χρονη επί δύο ημέρες εκινείτο στο μαιευτήριο, έμπαινε στους θαλάμους και ρωτούσε τις μητέρες εάν τα μωρά τους κοιμούνται. Πρόκειται για την ίδια γυναίκα που εθεάθη το πρωί να φορά μαύρα ρούχα και μαύρα γυαλιά, προσπαθώντας να κρύψει κάτι που κρατούσε στην αγκαλιά της.

Μετά από επιχείρηση της αστυνομίας, η δράστης συνελήφθη στο σπίτι της, στο Αιγάλεω, όπου επέστρεψε αμέσως μετά την ακατανόητη πράξη της.

Το νεογέννητο διακομίστηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Μαιευτήριο Έλενα, όπου το αναγνώρισαν οι γονείς του. Εμφανώς συγκινημένος και ανακουφισμένος που το παιδί του βρέθηκε σώο, ο πατέρας ευχαρίστησε τον ελληνικό λαό για τη στήριξη που τους προσέφερε και την αστυνομία για την αποτελεσματικότητά της.

Οι δικηγόροι της οικογένειας επισήμαναν από την πλευρά τους ότι θα κινηθούν όλες οι διαδικασίες ώστε να αποδοθούν ευθύνες σε εκείνους που τους αναλογούν.

Η συλληφθείσα ανακρίνεται στο Τμήμα Προστασίας Ανηλίκων της Ασφάλειας και, σύμφωνα με διασταυρωμένες πληροφορίες, δεν έχει καμία συγγενική ή φιλική σχέση με την οικογένεια του βρέφους.




 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Χτύπησαν ηλικιωμένη και της πήραν 3.000 ευρώ
Μια ηλικιωμένη γυναίκα χτύπησαν το βράδυ της Τετάρτης στις Καλυθιές Ρόδου τρεις άνδρες. Αφού εισέβαλαν στο σπίτι της, σπάζοντας το τζάμι της πόρτας, αρχικά τής επιτέθηκαν, την χτύπησαν στο πρόσωπο και στη συνέχεια έκλεψαν 3.000 ευρώ που είχε στην τσάντα της, καθώς και το δελτίο της αστυνομικής της ταυτότητας.

 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Χτύπησαν» πρακτορείο ΟΠΑΠ στη Νέα Φιλαδέλφεια


Στο στόχαστρο ληστών βρέθηκε χθες το βράδυ πρακτορείο ΟΠΑΠ, το οποίο βρίσκεται στη συμβολή των οδών Δωδεκανήσου 5 και Φλέμινγκ, στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Οι δράστες, με την απειλή όπλου, αφαίρεσαν το χρηματικό ποσό των 1000 ευρώ από το ταμείο και το τσαντάκι του ιδιοκτήτη που περιείχε προσωπικά έγγραφα και αντικείμενα του καταστήματος.

Οι κακοποιοί διέφυγαν τρέχοντας και αναζητούνται.

 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ειδικα τις βραδυνες ωρες ειναι πανευκολο να μπεις στους οροφους...
μονο η προισταμενη και καμια αποκλειστικη κυκλοφορανε αν δεν εφημερευει..
μεχρι και τα σεκιουριτι λιγοστευουν τη νυκτα..
 

Επισκέπτης
ειδικα τις βραδυνες ωρες ειναι πανευκολο να μπεις στους οροφους...
μονο η προισταμενη και καμια αποκλειστικη κυκλοφορανε αν δεν εφημερευει..
μεχρι και τα σεκιουριτι λιγοστευουν τη νυκτα..

Εξαρτάται για που μιλάμε..
 

Επισκέπτης
ετσιιιιιιιιιιιιιι..
ο σασακης ξαναχτυπα..
γνωστη συνταγη..
τρομολαγνεια VS εκτελεσης αθωου πολιτη απο τις δυναμεις κατοχης..
συνεχισε μουνοπανιδη..
ουτε ντροπη,ουτε τσιπα,ουτε φιλοτιμο..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
πώς το αναγνωρισαν δλδ? μιας μερας ηταν.. :think:
απο τα εξωτερικα του χαρακτηριστικα μπορει να βγει συμπερασμα ακομα και απο το γονεα(χνουδι στην κεφαλη,τονος δερματος κλπ)
η ταυτοποιση του βρεφους ειναι πανευκολο να γινει απο το νοσοκομειο...
ισως το λεκτικο σχημα που χρησιμοποιησε ο συντακτης του αρθρου να
συντασσεται με το γενικοτερο κλιμα συναισθηματικης φορτισης που επιφερει η αρπαγη του βρεφους απ'τη μανα..


βεβαια ολα αυτα μικρη σημασια εχουν.....
 

Επισκέπτης
εχεις δει να εχουν πολλες ευκολα αναγνωρισιμες διαφορες τα νεογεννητα? οσες φωτο εχω δει, ειναι οοολα ιδια. :dunno:
δεν υπαρχεις..
κανε λιγο κρατει & τουμπεκιασου..
ελεος..
δεν υπαρχει λογος να γραφεις οτι περναει απο το μυαλο σου(το ποιο???)..
Υ.Γ καλοπροαιρετα στο λεω..
 

stronios

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
31
Κριτικές
17
Like
0
Πόντοι
10
για το πουστο αστυνομια, απο σφαιρες αστυνομικων πεθανε το παιδι τελικα οπως ειπε πριν λιγο ο σκαι :headbang:
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
εχεις δει να εχουν πολλες ευκολα αναγνωρισιμες διαφορες τα νεογεννητα? οσες φωτο εχω δει, ειναι οοολα ιδια. :dunno:
Με έχει πιάσει ακράτεια από το γέλιο. Σταμάτα να λες μαλακίες και αρκέσου σε αυτό που θα σου πω. Αν κάνεις παιδιά, θα καταλάβεις. Και εμένα με εκνεύριζε όταν μου το έλεγε η μάνα μου αλλά είχε ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Να απελάσουν άμεσα όλους τους αλλοδαπούς.Στο 90% των περιπτώσεων αλλοδαποί ευθύνονται για την εγκληματικότητα.Όποτε ακούω για κάποια ληστεία κλπ,αλλοδαπός θα εμπλέκεται.Στο διάολο να πάνε όλοι τους!
 

Επισκέπτης
απο τα εξωτερικα του χαρακτηριστικα μπορει να βγει συμπερασμα ακομα και απο το γονεα(χνουδι στην κεφαλη,τονος δερματος κλπ)
η ταυτοποιση του βρεφους ειναι πανευκολο να γινει απο το νοσοκομειο...
ισως το λεκτικο σχημα που χρησιμοποιησε ο συντακτης του αρθρου να
συντασσεται με το γενικοτερο κλιμα συναισθηματικης φορτισης που επιφερει η αρπαγη του βρεφους απ'τη μανα..

η αληθεια ειναι οτι μονο μια φορα εχω δει νεογεννητο. μονο απο φωτο ολες τις υπολοιπες και μου φαινονται ολα ιδια.. oook then..
δεν υπαρχεις..
κανε λιγο κρατει & τουμπεκιασου..
ελεος..
δεν υπαρχει λογος να γραφεις οτι περναει απο το μυαλο σου(το ποιο???)..
Υ.Γ καλοπροαιρετα στο λεω..

ναι ξερω ολα τα καλοπροαιρετα που λες για μενα.. οκ..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ετσιιιιιιιιιιιιιι..
ο σασακης ξαναχτυπα..
γνωστη συνταγη..
τρομολαγνεια VS εκτελεσης αθωου πολιτη απο τις δυναμεις κατοχης..
συνεχισε μουνοπανιδη..
ουτε ντροπη,ουτε τσιπα,ουτε φιλοτιμο..
εχεις ξεφυγει εσυ μαλακα... :headbang:
ποσταρα μια σοβαρη ειδηση που απο το πρωι κανει το γυρο ολων των ΜΜΕ και αρχισες τις θεωριες
συνωμοσιας περι παραπλανισης της μαζας
κοψε τις συναναστροφες με τον ΠαΠια
υ.γ.τη γνωμη μου για το χθεσινο συμβαν την εχω πει στο διπλα θεμα και ηταν αρκετα ξεκαθαρη...
υ.γ.1.που χαθηκε ο σασακης? :think:
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Μήπως ο Αλβανός πατέρας είχε κανονίσει να το πουλήσει,και χάλασε η δουλειά αλλού;Με αυτούς όλα να τα περιμένεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom