Νέα

Αστυνομικό Δελτίο - Αύξηση Εγκληματικότητας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psaxnw(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 99K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

nikos32p

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2006
Μηνύματα
405
Κριτικές
8
Like
60
Πόντοι
1
Αυτό φαινόταν από την πρώτη στιγμή:

"............

Η γυναίκα ήταν γυμνή, ενώ κοντά της υπήρχαν σκορπισμένα τα ρούχα της, η τσάντα της και το κινητό της τηλέφωνο.

..........."


Η ληστεία δεν ήταν το κίνητρο. Αν ήταν αλβανά, τα πρώτα που θά 'παιρναν είναι η τσάντα και το κινητό. Άρα (ΙΜΗΟ) με βάση τα μέχρι τώρα στοιχεία μιλάμε για ομογενή καθάρματα. (Η' για "παραδειγματική τιμωρία" από σκοτεινά κυκλώματα...)

Φοβάμαι μηπως είναι μια παλιά γνωστή μου που μένει στην περιοχή,ταιριάζει η ηλικία και έκανε κακές παρέες..
Δεν έχω το τηλ της. Οποιος γνωρίζει το μικρό ονομα ας το γραψει σας παρακαλώ.
 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
Ληστεία σε mini market

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 4 Ιανουαρίου 2010, 10:58

Δεν πήγε για ψώνια, αλλά για να ληστέψει, ο άγνωστος που εισήλθε χθες το απόγευμα στις 4:00 σε mini market, το οποίο βρίσκεται επί της οδού Ιουλιανού 61, στο κέντρο της Αθήνας.

Ο κακοποιός με την απειλή όπλου αφαίρεσε άγνωστο χρηματικό ποσό και τράπηκε σε φυγή.

 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
Τετ α τετ με τους κακοποιούς

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 4 Ιανουαρίου 2010, 10:27

Πρόσωπο με πρόσωπο με τους ληστές, οι οποίοι διέρρηξαν το σπίτι του επί της οδού Νικολάου Τσίγκου 20, στις Αχαρνές, ήρθε ένας ηλικιωμένος.

Οι δράστες, με καλυμμένα πρόσωπα, εισέβαλαν στις 3:30 στο σπίτι του ηλικιωμένου και αφού τον ακινητοποίησαν με την απειλή όπλου, έψαξαν έως ότου εντόπισαν το χρηματικό ποσό των 3.000€.

Στη συνέχεια τράπηκαν σε φυγή και αναζητούνται.

 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
Λήστεψαν και σκότωσαν ηλικιωμένη σε χωριό του Άργους
4 Ιανουαρίου 2010, 11:56



Νεκρή βρέθηκε στο σπίτι της, από συγγενικό της πρόσωπο, μια ηλικιωμένη γυναίκα 81χρόνων, στον οικισμό Γαλανέικων-Αμυγδαλίτσας του δήμου Λυρκείας.Το σπίτι έφερε ίχνη διάρρηξης και οι χώροι του βρέθηκαν σε ακαταστασία. Από την προανάκριση που ενήργησε η ασφάλεια Άργους, προέκυψε ότι δράστες είναι τρεις αθίγγανοι.

Ο ένας από αυτούς, 22χρόνων, συνελήφθη κι ομολόγησε την πράξη του και οδηγήθηκε χθες στον εισαγγελέα Ναυπλίου όπου τον παρέπεμψε σε τακτική ανάκριση και σε λίγο θα οδηγηθεί στον ανακριτή Ναυπλίου, ενώ έχουν εκδοθεί αναζητήσεις για τον εντοπισμό και την σύλληψη των άλλων δύο δραστών.Η σορός της άτυχης 81χρονης μεταφέρθηκε στην Ιατροδικαστική υπηρεσία Πατρών προκειμένου να διεξαχθεί νεκροψία - νεκροτομή.

Η προανάκριση συνεχίζεται από την Ασφάλεια Άργους, για τη διαπίστωση των αιτίων και των συνθηκών θανάτου της ηλικιωμένης.

 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Πιάσανε κι άλλους φίλους του Πλέζουρα.  :o  :o  :o

Οι αστυνομικοί συνέλαβαν δύο άνδρες ηλικίας 28 και 30 ετών που όπως....
ομολόγησαν έκλεβαν ποδήλατα στην Αγία Παρασκευή και το Χαλάνδρι και τα πωλούσαν 50 ευρώ το ένα στο κέντρο της Αθήνας


[URL unfurl="true"]http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-post_5722.html[/url]
 

Επισκέπτης
Πιάσανε κι άλλους φίλους του Πλέζουρα.  :o  :o  :o

Οι αστυνομικοί συνέλαβαν δύο άνδρες ηλικίας 28 και 30 ετών που όπως....
ομολόγησαν έκλεβαν ποδήλατα στην Αγία Παρασκευή και το Χαλάνδρι και τα πωλούσαν 50 ευρώ το ένα στο κέντρο της Αθήνας


[URL unfurl="true"]http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-post_5722.html[/url]

το δικο μου ποδηλατο θα ζησει για πολυ  :rockon: :rockon: (οοταν το παρω χαχα)
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
το δικο μου ποδηλατο θα ζησει για πολυ  :rockon: :rockon: (οοταν το παρω χαχα)

Δεν ξέρω πότε θα το πάρεις, αλλά αν κάποτε το χάσεις, στείλε πμ www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/action,profile/u,29249]εδώ[/url],
Όλα τα κλεφτρόνια, πρεζάκια, κλπ της συνομοταξίας, τα ξέρει με το μικρό τους όνομα.
Θα στο βρει σίγουρα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξέρω πότε θα το πάρεις, αλλά αν κάποτε το χάσεις, στείλε πμ www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/action,profile/u,29249]εδώ[/url],
Όλα τα κλεφτρόνια, πρεζάκια, κλπ της συνομοταξίας, τα ξέρει με το μικρό τους όνομα.
Θα στο βρει σίγουρα.

εσύ γιατί δεν μου στέλνεις πι εμ να πούμε καμμιά καλλιτεχνική κουβέντα όξω...
θα είναι ντάμπλ ντοτ θα έρθει και ο πλέζουρας να παίξουμε όλοι μαζί.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ελα ρε..
μην ασχολεισαι με πουστρακια λεμε..

δεν ασχολούμαι.

αυτά ασχολούνται

Υ.Γ.
τελευταίο μάθημα που πήρα από τον καθηγητή χουλιγκανοπρεζάκια.
ΓΑΜΑΜΕ Ο,ΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ.

ααααααααααχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
εσύ γιατί δεν μου στέλνεις πι εμ να πούμε καμμιά καλλιτεχνική κουβέντα όξω...
θα είναι ντάμπλ ντοτ θα έρθει και ο πλέζουρας να παίξουμε όλοι μαζί.

Δε σου πα να κλείσεις το ΣΕΦ για μονομαχία με ξίφος?
Να χουμε και κοινό να μας βλέπει?
Θα το έκανα εγώ, αλλά δεν έχω λεφτα
κάντο εσυ που σαι και ζάμπλουτος  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Α ρε νούμερο της κοινωνίας....
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Πιάσανε κι άλλους φίλους του Πλέζουρα.  :o  :o  :o

Οι αστυνομικοί συνέλαβαν δύο άνδρες ηλικίας 28 και 30 ετών που όπως....
ομολόγησαν έκλεβαν ποδήλατα στην Αγία Παρασκευή και το Χαλάνδρι και τα πωλούσαν 50 ευρώ το ένα στο κέντρο της Αθήνας
ε τους κακομοιριδες.. :2funny: :2funny: :2funny:
30 χρονων να κλεβεις ποδηλατα...τελικα ο θανατος σαν ενδεχομενο,δεν ειναι και οτι το χειροτερο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δε σου πα να κλείσεις το ΣΕΦ για μονομαχία με ξίφος?
Να χουμε και κοινό να μας βλέπει?
Θα το έκανα εγώ, αλλά δεν έχω λεφτα
κάντο εσυ που σαι και ζάμπλουτος  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Α ρε νούμερο της κοινωνίας....

κλάψε πουστράκι....
εγώ κάνω παρέα με άλλα νούμερα της κοινωνίας φτωχομπινέδες και φιλοπάκηδες......


εσείς εδώ οι δεξιοκαπιτάλες της καθαρής ελληνικής φυλής δεν είστε στα κυβικά μου........
αααχαχαχαχαχαχαχαχα νεοελληνάκια σαββούρια της φυλής και της λεωφόρου πουτάνας.
 

bixlas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
4
Πόντοι
1
ΘΑΝΑΤΟΣ στους ξενους και αλλοδαπους!
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Με την ανοχή της Αστυνομίας τρομοκρατούν την Άρτα

Πανικόβλητοι πολίτες καταγγέλλουν στη zougla.gr ότι συμμορία νεαρών οπαδών ποδοσφαιρικής ομάδας τρομοκρατεί καθημερινά το κέντρο της πόλης, ξυλοκοπώντας άγρια ανυποψίαστους πολίτες, από τους οποίους αποσπά ρούχα, παπούτσια και πολύτιμα αντικείμενα.

Σύμφωνα με τις καταγγελίες, η συμμορία χαίρει «υψηλής προστασίας», αφού ο αδελφός του αρχηγού είναι εν ενεργεία αστυνομικός που υπηρετεί στην Άρτα.Το θράσος των δραστών έχει ξεπεράσει κάθε όριο, αφού έφτασαν να αναρτούν ανενόχλητοι φωτογραφίες με τα «λάφυρά» τους στο διαδίκτυο.

Η ομάδα αποτελείται από ανήλικους και ενήλικους νεαρούς διαφορετικής κοινωνικής προέλευσης και ιδεολογίας, ως κοινό όμως παρονομαστή έχει σύμβολα και συνθήματα συγκεκριμένης ομάδας. Όπως καταγγέλλεται, ορισμένα από τα σύμβολα της ομάδας, είναι νεοναζιστικής έμπνευσης.Τα μέλη της ομάδας είναι γνωστά στην Αστυνομία, ορισμένα μάλιστα έχουν συλληφθεί και έχουν παραπεμφθεί σε δίκη, μεταξύ των οποίων και ο αρχηγός. Μέχρι τότε όμως κυκλοφορούν ελεύθεροι, συνεχίζοντας να τρομοκρατούν αθώους πολίτες και ειδικά οπαδούς αντίπαλων ποδοσφαιρικών ομάδων.

Οι καταγγελίες έχουν φθάσει στη zougla.gr ήδη από τον περασμένο Μάιο, ωστόσο ακόμη το πρόβλημα δεν έχει λυθεί. Ακούστε τον δημοσιογράφο της τοπικής εφημερίδας «Νέος Παρατηρητής» Λ. Στασινό, να περιγράφει την απαράδεκτη αυτή κατάσταση.

Η συμμορία έχει αναρτήσει στο διαδίκτυο και βίντεο, για να προβάλει τα «κατορθώματά» της. Ανάμεσα στα «λάφυρα» που εκτίθενται, ο πατέρας ενός θύματος αναγνωρίζει την μπλούζα του γιού του, ο οποίος χτυπήθηκε βάναυσα με μεταλλικό τασάκι στο κεφάλι, όπως ήδη έχει δημοσιεύσει παλαιότερα η zougla.gr.

Σύμφωνα με δημοσιεύματα τοπικών εφημερίδων, η ομάδα στρατολογεί μέλη, εκμεταλλευόμενη την αγάπη τους για τη συγκεκριμένη ομάδα, όσοι όμως αρνούνται να ακολουθήσουν, δέχονται απειλές και σε αρκετές περιπτώσεις ξυλοκοπούνται.
Χαρακτηριστικό του κλίματος τρόμου που έχει επιβάλλει η συμμορία στο κέντρο της Άρτας, είναι ότι ο πατέρας ενός θύματος που κατήγγειλε στη zougla.gr τη δράση της, αρνείται πλέον να μιλήσει, το ίδιο και άλλοι πολίτες που είχαν καταγγείλει τα όσα συμβαίνουν.

 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
κλάψε πουστράκι....
εγώ κάνω παρέα με άλλα νούμερα της κοινωνίας φτωχομπινέδες και φιλοπάκηδες......


εσείς εδώ οι δεξιοκαπιτάλες της καθαρής ελληνικής φυλής δεν είστε στα κυβικά μου........
αααχαχαχαχαχαχαχαχα νεοελληνάκια σαββούρια της φυλής και της λεωφόρου πουτάνας.

Θα στο πω για τελευταία φορά πουστράκο, και βάλτο καλά στο κουφιοκέφαλο σου.

Έχεις μπερδέψει την πούτσα με τη βούρτσα, και την πραγματική σου ζωή με το τι λες και τι κάνεις εδώ μέσα ανώνυμα!
Ίσως να ναι αυτή η μοναδική ζωή που έχεις, για αυτό και είσαι τόσο μπερδεμένος.
Όσο παραμένεις για εμένα ανώνυμος, και προσπαθείς δήθεν να αποδείξεις ότι κάτι είσαι, μας τρων τ' αρχίδια μας να ξέρεις.

Όταν θα έρθω στο σπίτι σου, βρεθούμε στην πραγματικότητα, θίξω την οικογένεια σου και την πραγματική σου υπόσταση, τότε έχεις δικαίωμα να μιλάς και να διαμαρτύρεσαι, αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ, ΒΟΥΛΩΣΤΟ επιτέλους.

Και σταμάτα να απειλείς με π.μ του στυλ να βρεθούμε έξω, να σου κάνω, να σου δείξω κλπ, γιατί πέραν του ότι θα μπλέξεις εσυ, θα πάρεις στο λαιμό σου και άλλους.

Κάνε μας τη χάρη λοιπόν.

Όσο παπαρολογείς ανώνυμα, όσο αποκαλείς τους διαφωνούντες με τις απόψεις σου, πουστράκια, αμοιβάδες, τέκνα αγνωστου πατέρα και μητέρα, θα 'χεις τα άντερα να ακούς και τον αντίλογο.

Θα μπορούσα να πω κι εγω για τους γονείς σου, αλλά προφανώς δεν έχουν ευθύνη γι αυτό το χάλι.

Όταν μάθεις να σέβεσαι, θα απαιτείς και από τους άλλους σεβασμό.


 

Επισκέπτης
διαλεχτεεεεεεεεεεεεεε..
http://[URL unfurl="true"]www.koutsodimos.gr/images/uploads/thumbs/thumb_41-002.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.koutsodimos.gr/images/uploads/thumbs/thumb_41-013.01.jpg[/img[/URL]]
[img]http://[URL unfurl="true"]www.koutsodimos.gr/images/uploads/thumbs/thumb_41-014.jpg[/img[/URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom