Νέα

Απόψεις για την πορνεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα iwcg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
I

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
silver ξέρεις ότι συμφωνώ σχεδόν σε όλα...μαζί σου. Συμφωνώ και για κάποιους που έχουν ή βάζουν δικλείδες ασφαλείας στα αισθηματικά τους. Δύσκολα πληρώνοντας βρίσκεις φιλική ανταπόκριση και έρωτα πραγματικό. Μα μήπως και η πραγματική ζωή φίλοι μου δεν είναι ένας καθρέπτης της πουτανοιστορίας που αναπτύχθηκε εδώ? Δηλαδή συγγνώμη πόσο σίγουρος είναι ένας άντρας ότι τη γκόμενα που κυκλοφορεί τουλάχιστον ένα χρόνο και της έχει αγοράσει δαχτυλίδια, έχει ορίσει ημερομηνίες γάμου, πήρε και σπίτι να στεγάσει την οικογένεια δε θα του την ΚΑΝΕΙ λίγο πριν το γάμο, λίγο μετά ή γενικά?
Ποιος μπορεί να ορκιστεί για τη γυναίκα που θα κουβαλήσει μαζί του για κάποιο διάστημα της ζωής του? νομίζω κανένας....χωρίς βέβαια όλα αυτά να σημαίνουν ότι η επαγγελματίες είναι άριστες ή ότι αντικαθιστούν τις υπόλοιπες γυναίκες.
Όσο για τη φιλική σχέση σε επαγγελματικές επαφές είναι κάτι σαν το κύριο με το μίνι μάρκετ που παίρνω καθημερινά εφημερίδα, γάλα, παγωτό, κοκακόλα, κτλ λέμε και καμιά μαλακία, ένα καλημέρα, κτλ. Θα πρέπει δηλαδή να τον πηδήξω, να με πηδήξει ή να πάμε μαζί διακοπές, clubbing, για δείπνο και να μου δείχνει και GFE μήπως?  τα ισοπεδώνουμε όλα....για να βρούμε τελικά το γίγνεσθαί μας εκεί που χάνονται οι ανθρώπινες απρέπειες...καλημέρα μας...
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Όσο για τη φιλική σχέση σε επαγγελματικές επαφές είναι κάτι σαν το κύριο με το μίνι μάρκετ που παίρνω καθημερινά εφημερίδα, γάλα, παγωτό, κοκακόλα, κτλ λέμε και καμιά μαλακία, ένα καλημέρα, κτλ. Θα πρέπει δηλαδή να τον πηδήξω, να με πηδήξει ή να πάμε μαζί διακοπές, clubbing, για δείπνο και να μου δείχνει και GFE μήπως?

Μη βάζεις ιδέες, το site είναι περίεργο!...  :grin:

Για τα υπόλοιπα, θα απαντήσω και σχολιάσω μετά...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Συμφωνώ με τον iwcg. Το θέμα το έχω αναπτύξει και σε άλλα θρεντ. Θα σας πω άλλη μια ιστορία ως παράδειγμα.

Γνωστός μου είχε πάθει κόλλημα με Πολωνέζα μπαρόβια (και ψιλοπουτάνα). Και αύτή τον έβλεπα καλά και νοιαζόταν γι' αυτόν. Αυτός λοιπόν άρχισε τα γνωστά. Σταμάτα αυτή τη δουλειά, δεν είναι για σένα, αφού την μισείς αυτή τη δουλειά, έχεις επίπεδο, εγώ σε νοιάζομαι και σ' αγαπάω κλπ. Κάποια στιγμή λοιπόν μετά από καιρό που επαναλαμβανόντουσαν αυτά γυρνάει η κοπέλλα και του λέει: Εγώ από αυτή τη δουλειά ζω μ'αρέσει δεν μ'αρέσει. Δεν έχω άλλους πόρους, περιουσία και η οικογένεια μου δεν μπορεί να με βοηθήσει. Εγώ την βοηθάω. Θέλεις ή μπορείς εσύ να μου εξασφαλίσεις αυτό το επίπεδο ζωής πάνω κάτω;

Όταν λοιπόν ο τύπος είδε ότι τοθέμα ήταν κυρίως θέμα budget κι όχι μόνο θέμα ερώτων και ρομάντζας έκοψε ρόδα μυρωμένα. Γιατί δεν ήθελα να αναλάβει τις ευθύνες. Δλδ όλο το πακέττο.

Αυτά και εύχομαι η οιονομική συναλλαγή με τα κορίτσια πάντα να είναι επ' ωφελεία και των δύο μερών.
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Γνωστός μου είχε πάθει κόλλημα με Πολωνέζα μπαρόβια (και ψιλοπουτάνα). Και αύτή τον έβλεπα καλά και νοιαζόταν γι' αυτόν. Αυτός λοιπόν άρχισε τα γνωστά. Σταμάτα αυτή τη δουλειά, δεν είναι για σένα, αφού την μισείς αυτή τη δουλειά, έχεις επίπεδο, εγώ σε νοιάζομαι και σ' αγαπάω κλπ. Κάποια στιγμή λοιπόν μετά από καιρό που επαναλαμβανόντουσαν αυτά γυρνάει η κοπέλλα και του λέει: Εγώ από αυτή τη δουλειά ζω μ'αρέσει δεν μ'αρέσει. Δεν έχω άλλους πόρους, περιουσία και η οικογένεια μου δεν μπορεί να με βοηθήσει. Εγώ την βοηθάω. Θέλεις ή μπορείς εσύ να μου εξασφαλίσεις αυτό το επίπεδο ζωής πάνω κάτω;

Όταν λοιπόν ο τύπος είδε ότι τοθέμα ήταν κυρίως θέμα budget κι όχι μόνο θέμα ερώτων και ρομάντζας έκοψε ρόδα μυρωμένα. Γιατί δεν ήθελα να αναλάβει τις ευθύνες. Δλδ όλο το πακέττο.

Πάρε μια οποιαδήποτε γυναίκα (και, διευκρινίζω απ' την αρχή, δεν είμαι της άποψης ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες). Αν αυτή έχει ένα συγκεκριμένο living standard γιατί οι γονείς της έχουν λεφτά, γιατί έχει μια καλοπληρωμένη δουλειά, κ.λπ. και εσύ της προτείνεις να σε ακολουθήσει, παρατώντας τα πάντα ... είναι τόσο περίεργο ή και κατακριτέο να διστάσει, βλέποντας ότι τα living standards που της προσφέρεις είναι χειρότερα από τα προηγούμενα? Δε σου λέω να σταθεί μόνο σε αυτά. Αλλά είναι λογικό να μην αφήνεις τόσο εύκολα μια άνετη ζωή, αν τα'χεις βρει με τον εαυτό σου γι' αυτό που κάνεις.

Και να σου βάλω και μια άλλη παράμετρο, την οποία την έχω σκεφτεί πολλές φορές. Πες ότι 'βγάζεις απ' το βούρκο' μια πουτάνα και την παντρεύεσαι. Μετά, πόσο εύκολο θα είναι να την πείσεις, ως γυναίκα σου πλέον, ότι δε θέλεις πια να τριγυρνάς στις πουτάνες?  ;)


 
OP
OP
I

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Σωστές όλες οι τοποθετήσεις (μου άρεσε του Βολταίρου, ανεβαίνει το επίπεδο) αλλά να ξέρετε έχουμε να κάνουμε με ανθρώπινα συναισθήματα που ΔΕΝ καλουπώνονται άρα ποτέ δε μπορείς να είσαι κάθετος. Φυσικά και είναι δύσκολο να συμβεί κάτι καλό σε μια τέτοια ιστορία αλλά όχι απίθανο. Κάποτε ο φίλος Yorgos είπε ότι ιστορίες τύπου Pretty Woman είναι μόνο για σινεμά. Μπορεί αλλά και το σινεμά τραβά θέματα από τη ζωή. Σπάνια αλλά υπαρκτά. Μακάρι να μπορούσαμε να κλειδώνουμε συναισθηματικά όπως είπε ο Yorgos αλλά δύσκολο. Ισως αυτό να μας δημιουργεί άλλα προβλήματα στη γενικότερη ανθρώπινη συμπεριφορά μας (ψυχρότητα πχ...). Αλλά όλα είναι σεβαστά και θέμα προσωπικότητας. Τώρα όσο για το "μαρούλι" που σπρώχνει κάποιος σε τέτοιες φάσεις επαναλαμβάνω με παραδείγματα. Δηλαδή είναι πιο θεμιτό να στα φάει μια Κολονακιώτισσα δήθεν αριστοκράτισσα κακομαθημένη πλουσιοκόρη που γουστάρει glamour και jet-set? Να το πάω και λίγο διαφορετικά...Είναι καλύτερο να τα σπρώχνουν κάτι κολλημενοι σε κόμματα, παπάδες, ομάδες, κτλ? (δε μιλάω για φιλανθρωπίες αυτό είναι άλλο...).
Απλά όλα πρέπει να έχουν μέτρο, λογική και κάπου στο τέλος και συναίσθημα μη ξεχνώντας ότι μιλάμε για ανθρώπους κια στις δύο πλευρές...και πάλι καλημέρα σας...!

ΥΓ προς panosmpos...Το θέμα αγαπητέ μου δεν είναι πείσεις τον εαυτό σου μετά να μην τριγυρνά στις πουτάνες. Αλλά να πειστεί η γυναίκα (σου) να μην πηγαίνει αυτή... :cheesy:
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
Θέλει παλάντζο όμως γιατί οι γυναίκες όλων των ανωτέρω τύπων έχουν πολύ πιο απόλυτους μηχανισμούς 'κλειδώματος'. ''Unfair'' που είπε κάποτε και ο μεγάλος γκαντέμης πολιτικός (δεν λέω όνομα μην πέσει ο σέρβερ).
 

VIP_only

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
0
Η άποψή μου για την πορνέια είναι αναγκαίο κακό... Και για εμάς και για αυτές...

Σίγουρα θα υπάρχουν και κοπέλες που το κάνουν με το ζόρι, σίγουρα υπάρχουν και pimps που τα πέρνουν, τις χτυπάνε κτλπ... Τελικά όλα είναι θέμα κατηγορίας... Όταν θα πας στο χειρότερο μπουρδέλο, βρώμα, με φοβισμένες γυναίκες κτλπ...
Τότε ΝΑΙ ίσως να πάιζει και κάποιο μαλάκα από πίσω που τις ΠΗΔΑΕΙ ψυχικά...

Πιστέυω ότι ανάλογα με το επίπεδο και το management του κάθε γραφείου, προαγωγού θα αποδίδει και η πουτάνα.
Αφού και αυτό είναι επιχείρηση, ο manager-προαγωγός-γραφείο, καλά θα κάνει να φέρεται με τρόπο που αρμόζει και θα σηκώσει τη συμπεριφορά και την απόδοση των κοριτσίών άρα και τα κέρδη...

Με ενοχλεί η ι΄δεα ότι μπορεί να έρθει κάποια με το ζόρι . Δε με ενοχλεί καθόλου όταν είναι συνηδητοποιημένη και το κάνει για τα λεφτά... είναι κρίμα που τα πράγματα εξελίσονται ραγδαία και ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΟΟΟΟΣΣΣΕΕΕΕΣ πολλές που τελικά πρέπει να ξοδέψεις ΠΟΛΛΑ για να βρεις κάτι που αξίζει.
Προσωπικά δε μου αρέσει να πηγαίνω πάνω από 2 φορές με την ίδια... Αν θέλω μονιμότητες βρίσκω μια μόνιμη σχέση ή μια κοπελίτσα που ψάχνονται τις πληρώνω το ενοίκιο και γαμάω όποτε θέλω...
Με τη πουτάνα πας γιατί θέλεις το πρόστυχο ξέρωντας ότι και αυτή εν τέλει σου δίνει κάτι που ίσως να μη το πιστεύει, αλλά δε σε νοιάζει θέλεις να βγάλεις το πούτσο σου και να τη ξεσκίσεις να κάνεις ότι δε κάνεις στη δικιά σου γιατί δε μπορείς και τελικά γιατί δε μπορεί να μάθει ΠΟΤΕ να κάνει ΠΙΠΑ σα τη τσοντογκόμενα...

Να'ναι καλά οι συνηδητοποιημένες. Όσο περισσότερο τόσο καλλίτερα αποδίδουν...

Αν κολλήσεις με πουτάνα τότε ΞΕΚΟΛΛΑ, χαλάς και τη δική σου αλλά και τη δική της ηρεμία... Και αυτές έχουν στόχους και όνειρα... Και μάλιστα όσο περισσότερα όνειρα τόσο περισσότερο γκαβλιάρες και πρόθυμες...

Όταν κολλήσεις και υπάρχει έστω κάποαια ανταπόκριση απλά τη πάτησες... Δε θέλω να μπω στη διαδικασία της κοροϊδίας, καθώς τότε ο παθών το ξέρει και κόβει λάσπη...
Μιλάμε για όταν η γκόμενα σε παίζει και είσαι το γατάκι της.

Όσοι κολλήσουν να το σκεφτούν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ . Οι πουτάνες είναι εδώ για να μαζέψουν χρήματα να εκπληρώσουν τα όνειρά τους και εμείς να ξεφεύγουμε από την όποια ρουτίνα μας ο κάθεέναας για διαφορετικούς λόγους.
Δε συμφωνώ με την όποια εκμετάλευση όποιου επαγγέλματος και προσωπικότητας...
Για τις γκόμενες που το παίζουν και καλά τσαμπουκάς ... Δε θα έδινα ούτε 1ΕΥΡΩ
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
450
Πόντοι
36
Φίλοι συναγωνιστές,

Δύο τεράστια ποθημένα που μπορούν εύκολα να καταλήξουν σε ψέμα έχει ο άντρας:

(Το γράφει ή ο Ηλίας Πετρόπουλος ή ο Διονύσης Σαββόπουλος κάπου, πάντως ΔΕΝ είναι δικό μου)

1. Έδειρε λοχία στο στρατό

2. Έβγαλε γκόμενα πουτάνα

Δεν αποκλείω να γίνει (έχει γίνει, γίνεται και θα γίνεται, αλλά είναι Η εξαίρεση).

Και το ότι το συζητάμε αποδεικνύει την ισχύ της θέσης 2
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Και να σου βάλω και μια άλλη παράμετρο, την οποία την έχω σκεφτεί πολλές φορές. Πες ότι 'βγάζεις απ' το βούρκο' μια πουτάνα και την παντρεύεσαι. Μετά, πόσο εύκολο θα είναι να την πείσεις, ως γυναίκα σου πλέον, ότι δε θέλεις πια να τριγυρνάς στις πουτάνες?
Έλα ντέ!
 

Arturo Tetake

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2016
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
Κλεινοντας ένα σχολιο για ένα ποστ του ampelale σχετικα με τους πιρφοροαγαπουληδες
Μην φοβαστε να ειστε ο εαυτος σας,οσοι ειστε ρομαντικοι και με αισθηματα
Τον εαυτο σας τον κουβαλατε και στα μπουρδελα
Ειτε ρωτησεις έναν που δεν γνωριζει από μπουρδελα,ειτε ρωτησεις τον πιο εμπειρο μυστη μετα από χρονια εμπειριας,θα σου πει το ιδιο ακριβως πραγμα
Μην εμπιστευεστε τις ιεροδουλες
Όμως σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα και το ταξιδι,ισως κυριως αυτό
Ενας λοιπον ρομαντικος  μυστης,ενας ανθρωπος με αισθηματα και αγαπη για τις κοπελες του χωρου και αυτό που προσφερουν,στη διαρκεια του ταξιδιου, αν είναι σωστος, να ειστε σιγουροι ότι θα περασει πολύ καλυτερα,πολύ πιο ομορφα με αυτά τα κοριτσια και πιθανον να εχει καποιες  πολύ ομορφες και εντονες εμπειριες  που θα τον συνοδευουν σε ολη του την ζωη
Όπως και στην οδυσσεια,ο οδυσσεας θα περασει από πολλες περιπετειες,θα πρεπει να μαθει να εχει αυτοελεγχο,δυναμη και κουραγιο προκειμενου να φτασει στο τελικο του σκοπο
Εν τω μεταξυ όμως θα εχει μαθει και θα εχει ζησει πολλα πραγματα,που είναι και το ζητουμενο

Φίλε Ξιλνίκ  ;) έχουμε αρκετά διαφορετικές απόψεις στο θέμα αλλά και τι μ'αυτό;  :dunno:
πολλοί ξεκινάτε ένα "ταξίδι" και καλά κάνετε αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τους υποστηρικτές των πουτανών.
Για την ακρίβεια...τους "ΣΩΤΗΡΕΣ" που αποσκοπούν στο να γίνουν ΗΡΩΕΣ!  :sunglasses:
Τέτοια πρωτόγνωρη στήριξη δεν έχω ξαναδεί  :o και όχι...δεν αναφέρομαι σ'εσένα.
Προσωπικά εκεί εντοπίζω το μόνο πρόβλημα.
Την ετεροχρονισμένη απάντηση νομίζω την έχει δώσει στον ΑΠΟΛΥΤΟ ΒΑΘΜΟ ο τιτανοτεράστιος ljsilver.

:rockon: :rockon: :rockon:


Αγνόησε τους περισσότερους στο site, μπορεί να έχουν ήδη 'λερωθεί' τόσο πολύ, που δε σε καταλαβαίνουν και δε σε δέχονται. Η ερώτησή μου είναι απλή, και είναι η εξής: Αν έρθει μια κοπέλα και σου πει 'έγινα πουτάνα γιατί μ'άρεσε να γαμιέμαι ή γιατί γούσταρα να βγάλω λεφτά γρήγορα. Δεν με πίεσε κανένας, το' κανά σχεδόν με τη δική μου θέληση, ή έστω από άγνοια. Αλλά τώρα θέλω ν' αλλάξω, γιατί βαρέθηκα', τι θα κάνεις? Πώς θα την αντιμετωπίσεις?

Δε στο λέω ως αντίπαλος, δε θέλω να σταθώ απέναντί σου. Απλά, επειδή στον περίγυρό μου υπήρχαν πολλοί άνθρωποι 'της εκκλησίας', έμαθα να σιχαίνομαι όσους συγχωρούν όσους πέσανε θύματα, αλλά δε συγχωρούν αυτούς που έκαναν απλά λάθος. Γιατί, φίλε μου, τα 'θύματα' είναι βολικά, αν θέλεις να παραστήσεις το 'σωτήρα'. Όσοι όμως απλά 'έκαναν λάθος', δε χρειάζονται σωτηρία, μια δεύτερη ευκαιρία χρειάζονται. Η δεύτερη ευκαιρία, όμως, δε δίνει 'εύσημα'. ;) Δε γίνεσαι 'ήρωας' δίνοντας απλά μια 'δεύτερη ευκαιρία', φίλε. Μπορεί να γίνεσαι φίλος, συνάνθρωπος, whatever - 'ήρωας' όμως δε γίνεσαι  :)

Aυτό το ποστ είναι απλά καταπληκτικό, θα ήθελα να ήμουν ο κάτοχος.

:rockon: :rockon: :rockon:

 

Arturo Tetake

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2016
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
Είναι "τζιζ" φαίνεται το θέμα για πολλούς και δεν εννοώ τον Ξιλνίκ.

:gay: :gay: :gay: :gay: :gay: :gay: :gay:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom