Νέα

Απόπειρα ληστείας σε κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια - Νεκρός ο δράστης!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα μακεδόνας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Συμφωνείτε με τις ενέργειες του ιδιοκτήτη του κοσμηματοπωλείου;

  • Ναι! Η πολιτεία και η αστυνόμευση είναι απούσες ούτως ή άλλως!

    Ψήφοι: 183 66,5%
  • Όχι! Η χρήση της αυτοδικίας δεν θα πρέπει να επιλέγεται σε καμία περίπτωση!

    Ψήφοι: 92 33,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    275

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.878
Like
174
Πόντοι
16
Οντως οι παλιοί αριστεροί δεν ήταν τέρατα μορφώσεως.Ο Ιωαννίδης ήτανε κουρέας,ο Σιάντος ήτανε τσαγγάρης,ο Ζαχαριάδης καπνεργάτης κτλ.
Αλλά αυτοί τουλάχιστον δεν το παίζανε κάποιοι όπως οι επίγονοι του κομματικού σωλήνα.Λαικοί ήτανε.
Δηλαδή αλά Τσίπρας που κανονικά θα ήτανε παιδί της φάπας για καφέδες και παριστάνει τον κατέχοντα πανεπιστημιακό τίτλο,ο αρχιδοψωλάς.Καλά ο Βελουχιώτης θα τον είχε να του γυαλίζει τα παπούτσια ή να του σκουπίζει τον κώλο.
Αλλά και οι σημερινοί δεξιοί καμία σχέση με τους παλαιούς.Γενικά αυτός ο ψωλισμός,η χαλάρωση είναι σημεία των καιρών.
Και πώς τους γουστάρουν,δεν καταλαβαίνω.Δηλαδή να περιμένεις να τα βάλει ο βυσματοκαταληψίας ψωλάς που μια ζωή έξυνε τα παπάρια του και κορόιδευε με το Σόιμπλε που είναι δρ. και έφαγε σφαίρες.Τους κάνανε αλοιφή,μετά λέει δεν ανταπεξέρχεται η χώρα στον ανταγωνισμό,γιατί άραγε?
Είναι αστείο και να το σκέφτεσαι οτι θα υπήρχε και σαν πιθανότητα.

Μόρφωση και πολιτικές εκδηλώσεις-διαδηλώσεις είναι διαμετρικά αντίθετες δραστηριότητες της ανθρώπινης προσωπικότητας. Ή το ένα θα είσαι ή το άλλο.
Η θα καίγεσαι νυχθημερόν στα βιβλία και το βραδυ θα βγαίνεις μια βολτίτσα να πάρεις αέρα με το μυαλό σου κουρασμένο και ζαλισμένο από το πολύ διάβασμα, ή θα είσαι όλη μέρα σε πορείες κρατώντας πανό και μικρόφωνα φωνάζοντας 1-2 γηπεδικού επιπέδου επαναλαμβανόμενα συνθήματα, έχοντας διαβάσει 3-4 κεφάλαια από κανα δυό αριστερά βιβλία που δήθεν εμπνέουν.

Η το ένα θα κάνεις ή το άλλό, και τα δύο δε γίνεται. Εγώ από όσους ξέρω ότι διαβάζουν πολύ στη ζωή τους, κανείς δεν πάει σε πορείες.
Τι σχέση μπορεί να έχει το ένα με το άλλο μόνο οι αριστεροί το ξέρουν.
Μόνο στην Ελλάδα αριστερά και διανόηση πάνε μαζί.
Στις δυτικες χώρες αν δηλώσεις αριστερός και ότι πριν δύο μέρες ήσουν σε πορεία διαμαρτυρίας για πολιτικούς κρατούμενους στη Νικαράγουα, θα σε αντιμετωπίσουν με οίκτο, σαν διανοητικά καθυστερημένο με βαριά εγκεφαλική αναπηρία που χρήζει ειδικής αντιμετώπισης

Στην Ελλάδα κάτι τέτοιοι γίνονται βουλευτές, πρόεδροι ΓΣΕΕ, κλπ το λιγότερο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Σοβαρα πιστευεις οτι θα ανοιξει ξανα το κοσμηματοπωλειο?
Την πρωτη μερα θα δεχθει επισκεψεις και δεν θα μεινει λιθος επι λιθου, πολυτιμου και μη.
Εχω ακουσει με τα αυτια μου σε εκπομπη τον Κωστα Πλευρη να λεει πριν χρονια για επιθεσεις σε βιβλιοπωλεια <Εγω επειδη με απειλουν κατα καιρους διαφοροι οτι θα με καψουνε και θα μου κανουνε, εχω παει στον εισαγγελεα και εχω ειδοποιησει οτι απαξ μου ερθει κανεις με σκοπο να με βλαψει, εχω βγαλει το οπλο και εχει τελειωσει το ζητημα. Περιεργως ενω εχουν επιτεθει σε αλλους, μετα αυτη τη δημοσια δηλωση δε μου εχει ερθει ποτε κανεις.> Για ολα τα θεματα υπαρχουν λυσεις.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.878
Like
174
Πόντοι
16
Το χειρότερο που έχει κάνει η αριστερά στην Ελλάδα, είναι να έχει διεισδύσει στα Πανεπιστήμια, οι οποίοι αντί για ναοί γνώσης, μοιάζουν περισσότερο με τεκέδες-γιάφκες-ορμητήρια επαναστατικών οργανώσεων. Το πρόβλημα δεν είναι μονο αισθητικό, αλλά έχει πολύ βαθιές και ριζικές επιτπώσεις.

Κάθε ένας που αποφοιτεί από μια τέτοια σχολή, κουβάλει μέσα του ένα κομμάτι αυτής της σαπίλας και της παρακμής, ακόμα και στις πιο λαμπρές στιγμές της μετέπειτα καριέρας του. Είτε είναι χειρούργος, δικηγόρος, καθηγητής, μηχανικός, πληροφορικάριος κλπ, στις πιο κρίσιμες στιγμές της καριέρας του, όταν πάει να χειρουργήσει, να αγορεύσει, να παρουσιάσει κάτι σε ένα σημαντικό μίτινγκ, απέναντι του θα έχει ένα κοινό που έχει αποφοιτήσει από λαμπρά Πανεπιστήμια του εξωτερικού, και έχει ως μοναδικές εικόνες στο μυαλό του, καθαρές αίθουσες, καλοντυμένους συμφοιτητές, όμορφες συζητήσεις και ανταλλαγή απόψεων για την επιστήμη τους στην τάξη αλλά και έξω, και γενικά θα του έχει μείνει στο μυαλο, η προσπάθεια που γίνεται για χρόνια, από όλον τον περίγυρο, για πρόοδο και μόρφωση.
Ο απόφοιτος ελληνικής γιάφκας, μαζί με τις γνώσεις Ιατρικής-Νομικής-Χημείας, κουβαλάει μέσα του εικόνες άπλυτων μακρυμάλληδων με αρβύλες και σκισμένα τζιν, χασικλομένους που κοροιδεύουν οτιδήποτε συνέεται με πρόοδο, καταστρέφουν, βρίζουν, τραμπουκίζουν, προπηακίζουν καθηγητές, προπαθούν αν προσηλυτίσουν φοιτητές, δεν διαβάζουν ποτέ, δεν συζητούν ποτέ για την επιστήμη-αντικείμενο του κτιρίου που τους φιλοξενεί, ενός κτιρίου καταβρώμικου, γεμάτο πανό και γραμμένους τοίχους, μισοκατεστραμμένου από καταλήψεις και βανδαλισμούς, κατουρημένου, γεμάτο αποτσίγαρα και άδεια μπουκάλια μπύρας.

Αυτές τις εικόνες που βλέπει για χρόνια καθημερινά ο έλληνας φοιτητής, τις κουβαλά μέσα του ακόμα και στα πιο ψηλά στάδια της καριέρας του, που ενδέχεται να φτάσει μετά από δεκαπλάσιο κόπο από ανταγωνιστές του εξωτερικού.

 

olimpi@k@r@

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2017
Μηνύματα
133
Like
130
Πόντοι
1
Αν θυμάμαι καλά εκεί που ήταν το κοσμηματοπωλείο παλιά ήταν μαγαζί με κολόνιες καλλυντικά και τέτοια. Από εκεί αγόραζα προφυλακτικά.
Πιο πάνω στη Λιβαδειά στο πλακόστρωτο έχει κάτι τσιμεντένια παγκάκια. Βλέπεις πρεζάκια ξάπλα κάτω και ακριβώς δίπλα κυριλάτους να κάθονται και να σερφάρουν στο κινητό. Η μπόχα από τα ούρα και κόπρανα σε παίρνει από παντού.
Ένας πεζόδρομος που έχει γίνει πλέον χειρότερος από την Τοσίτσα με κόσμο όμως ανάμεικτο. Όσοι θέλουν να κρυφτούν χώνονται στο στενό πεζοδρομημένο δρομάκι Καντακουζηνού αυτό που βγαίνει στη Θεμιστοκλέους. Εκεί βαράνε την ένεση τους. Ακόμα και 15χρονα χώνονται εκεί μέσα φρέσκα πρεζάκια φαίνονται από την φάτσα. έχουν προμηθευτεί τα σκονάκια από την μόνιμη πιάτσα της Γ.Σεπτεμβρίου εκεί που κοιμούνται κάτι λάθρο άστεγοι.
Το ξενοδοχείο παραδίπλα από το κατάστημα lacoste φιλοξενεί λάθρο μάλλον.
Ένα καλτ σκηνικό πολυπολιτισμικότητας.
δυστυχώς οι περισσότεροι από μας που κυκλοφορούμε και πάμε στις δουλειές μας δεν έχουμε συνειδητοποιήσει  που μπορεί να μπλέξουμε ανά πάσα στιγμή χωρίς να το καταλάβουμε.
:shit: :zombie: :shit: :zombie:

Φίλε μου πλάκα κάνεις εμένα με λήστεψαν μεσημεριατικα εκεί κοντά στο κοσμηματοπολειο και δεν πατάω το πόδι μου. Είναι πολύ δύσκολο για να γλυτώσεις από ληστές ακόμα και μέρα μεσημέρι

:dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Το χειρότερο που έχει κάνει η αριστερά στην Ελλάδα, είναι να έχει διεισδύσει στα Πανεπιστήμια, οι οποίοι αντί για ναοί γνώσης, μοιάζουν περισσότερο με τεκέδες-γιάφκες-ορμητήρια επαναστατικών οργανώσεων. Το πρόβλημα δεν είναι μονο αισθητικό, αλλά έχει πολύ βαθιές και ριζικές επιτπώσεις.

η δαπ νδφκ επαιρεται οτι βγαινει πρωτη εδω και χρονια


 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Το χειρότερο που έχει κάνει η αριστερά στην Ελλάδα, είναι να έχει διεισδύσει στα Πανεπιστήμια, οι οποίοι αντί για ναοί γνώσης, μοιάζουν περισσότερο με τεκέδες-γιάφκες-ορμητήρια επαναστατικών οργανώσεων. Το πρόβλημα δεν είναι μονο αισθητικό, αλλά έχει πολύ βαθιές και ριζικές επιτπώσεις.

Κάθε ένας που αποφοιτεί από μια τέτοια σχολή, κουβάλει μέσα του ένα κομμάτι αυτής της σαπίλας και της παρακμής, ακόμα και στις πιο λαμπρές στιγμές της μετέπειτα καριέρας του. Είτε είναι χειρούργος, δικηγόρος, καθηγητής, μηχανικός, πληροφορικάριος κλπ, στις πιο κρίσιμες στιγμές της καριέρας του, όταν πάει να χειρουργήσει, να αγορεύσει, να παρουσιάσει κάτι σε ένα σημαντικό μίτινγκ, απέναντι του θα έχει ένα κοινό που έχει αποφοιτήσει από λαμπρά Πανεπιστήμια του εξωτερικού, και έχει ως μοναδικές εικόνες στο μυαλό του, καθαρές αίθουσες, καλοντυμένους συμφοιτητές, όμορφες συζητήσεις και ανταλλαγή απόψεων για την επιστήμη τους στην τάξη αλλά και έξω, και γενικά θα του έχει μείνει στο μυαλο, η προσπάθεια που γίνεται για χρόνια, από όλον τον περίγυρο, για πρόοδο και μόρφωση.
Ο απόφοιτος ελληνικής γιάφκας, μαζί με τις γνώσεις Ιατρικής-Νομικής-Χημείας, κουβαλάει μέσα του εικόνες άπλυτων μακρυμάλληδων με αρβύλες και σκισμένα τζιν, χασικλομένους που κοροιδεύουν οτιδήποτε συνέεται με πρόοδο, καταστρέφουν, βρίζουν, τραμπουκίζουν, προπηακίζουν καθηγητές, προπαθούν αν προσηλυτίσουν φοιτητές, δεν διαβάζουν ποτέ, δεν συζητούν ποτέ για την επιστήμη-αντικείμενο του κτιρίου που τους φιλοξενεί, ενός κτιρίου καταβρώμικου, γεμάτο πανό και γραμμένους τοίχους, μισοκατεστραμμένου από καταλήψεις και βανδαλισμούς, κατουρημένου, γεμάτο αποτσίγαρα και άδεια μπουκάλια μπύρας.

Αυτές τις εικόνες που βλέπει για χρόνια καθημερινά ο έλληνας φοιτητής, τις κουβαλά μέσα του ακόμα και στα πιο ψηλά στάδια της καριέρας του, που ενδέχεται να φτάσει μετά από δεκαπλάσιο κόπο από ανταγωνιστές του εξωτερικού.
καλα αυτο που λες εχεις δικιο αλλα δεν αφορα μονο την αριστερα. και οι αλλες παραταξεις στα ιδρυματα τα ιδια σκατα ειναι λαμογια που εκπαιδευονται μεσααπο τις κομματικες παραταξεις για να κυριαρχησουν στην πολιτικη ζωη απλα ειναι λιγο πιο καλοντυμενοι και διοργανωνουν παρτυ και εκδρομες μυκονο και μπανσκο. σκωτία περασα εξω απο πανεπιστημια και νομιζα ότι είναι δημισιες υπηρεσιες ουτε μια ανακοινωση σε Α4 δεν υπηρχε και ολα αστραφταν
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
το χειροτερο ειναι οτι περναμε λαθος μυνηματα στο λαο. Ενα πρεζάκι ο οποιος είχε ειτζ προφανως απο σεξουαλικη παραφυση επαφη η χρηση ναρκωτικων απο μολυσμενη συρριγγα αντι να μπει στο περιθωριο γινεται λαικος ηρωας ακτιβιστης και οτι αλλο τους καβλωσει . που ηταν τοσο καιρο η λοατκι κοινοτητα να τον στηριξει?
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.836
Like
1.289
Πόντοι
216
[size=20pt]Τι είπε ο κοσμηματοπώλης στην απολογία του για τον Ζακ Κωστόπουλο[/size]
Με μια συγνώμη για το θάνατο του Ζακ Κωστόπουλου, κλείνει την απολογία του ο 73χρονος κοσμηματοπώλης ο οποίος αφέθηκε ελεύθερος από τον ανακριτή με περιοριστικούς όρους: "Θέλω να ζητήσω μεγάλη συγνώμη για το παιδί, δεν ήθελα να πεθάνει, έχω παιδιά στην ηλικία του. Λυπάμαι πάρα πολύ για την όλη κατάσταση, ζητάω συγνώμη από όλους, λυπάμαι αφάνταστα από καρδιάς. Είμαι από 13 ετών στη δουλειά και η κατάσταση αυτή με λυπεί. Είμαι καρδιοπαθής, έχω υποβληθεί σε εγχείρηση και ανά τακτά χρονικά διαστήματα υποβάλλομαι σε εξετάσεις".

Στην απολογία του ο ιδιοκτήτης του κοσμηματοπωλείου αναφέρει πως ήταν "η τρίτη φορά που με κλέβουν" και πως "δεν είχα σκοπό να τον πλήξω, να τον φοβίσω περισσότερο για να σταματήσει τη ζημία που μου έκανε μέσα στο μαγαζί μου. Τι να έκανα;". Αναφέρει επίσης πως "δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι θα μπορούσε να προκληθεί βαριά βλάβη ή και θάνατος στο θύμα, δεν θα το έκανα ποτέ, αν θεωρούσα ότι θα προκαλούσε τον θάνατο".

Η απολογία
"Αρνούμαι την κατηγορία που μου αποδίδεται. Κατά τις 14.10  - 14.15 άνοιξα την κρυστάλλινη πόρτα του μαγαζιού για να πάρω μια εφημερίδα. Με το τράβηγμα ασφαλίζει η πόρτα, είναι μαγνητική και ανοίγει μόνο με μηχανισμό. Μόνο με μεγάλη φόρα ή πίεση μπορεί να ανοίξει. Το περίπτερο ήταν περίπου στα 5-6 λεπτά. Επιστρέφοντας βλέπω μέσα στο μαγαζί μου στο βάθος έναν νέο άνδρα να ψάχνει και να χτυπάει την ταμειακή μηχανή, να ψάχνει τα συρτάρια για λεφτά.

Δεν είχε καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου του. Τον έβλεπα απέξω. Μου είπε ένας απέξω, "μην μπείτε, κρατάει μαχαίρι". Είχε γίνει μεγάλος θόρυβος με την είσοδό του στο κατάστημα και είχε μαζευτεί κόσμος λόγω της φασαρίας. Ενδεχομένως μπήκε μέσα κλωτσώντας την πόρτα ή με μεγάλη δύναμη. Σπρώχνοντας αφού ακούστηκε θόρυβος. Μου είπαν ότι κρατούσε μαχαίρι, τον είδα κι εγώ ότι κράταγε μαχαίρι στο χέρι, το είχε σηκώσει και το είδα. Η μηχανή δεν άνοιγε γιατί δεν έχει συρτάρι. Έψαχνε, δεν είδα όμως να βάζει κάτι στην τσέπη του, δεν πρόσεξα να πήρε κάτι.

Όλα γίνανε πολύ γρήγορα. Είχε εγκλωβιστεί, φαίνεται ότι ένιωσε ότι δεν μπορούσε να βγει, πήρε τον πυροσβεστήρα, τον άρπαξε και βάραγε την πόρτα με τον πυροσβεστήρα. Η πόρτα δεν ανοίγει εύκολα, μόνο με κοντρόλ γιατί έχει μαγνήτη. Είναι τρίτη φορά που με κλέβουν. Είναι δύσκολη περιοχή. Δεν κατάφερε να την σπάσει και πήγε μετά στην συρόμενη. Τη συρόμενη κάτω πόρτα, την έσυρε, δεν την έσπασε, είχε σπάσει όμως πρώτα το ένα φύλλο της επάνω βιτρίνας με τον πυροσβεστήρα, αυτό είχε σπάσει εύκολα.

Είχε μαζευτεί κόσμος δεν πρόσεξα ποιοι ήταν. Η εξωτερική βιτρίνα έσπασε από ενέργειες δικές του. Δε θα έσπαγα εγώ το μαγαζί μου, θα ήταν εκτεθειμένα τα κοσμήματα. Είχε σπάσει πρώτα το μεγάλο συρόμενο δεξιά επάνω και παράλληλα το μεγάλο εξωτερικό του δρόμου. Η εξωτερική τζαμαρία είναι ενιαία, έφυγαν κομμάτια. Την εξωτερική την έσπασε ο δράστης. Είμαι κάθετος σε αυτό. Εγώ δεν έσπασα για κανένα λόγο την βιτρίνα. Μπήκε μετά από κάτω , σύρθηκε για να βγει, ενδεχομένως να κόπηκε από τα τζάμια που ήταν κάτω στη βιτρίνα, υπήρχαν και τζάμια που δεν είχαν πέσει.

Προσπαθώντας να βγει, εγώ πήγα κοντά στη βιτρίνα, για να τον κρατήσω μέσα στο μαγαζί μέχρι να φτάσει η αστυνομία. Ο άλλος (συγκατηγορούμενος) ήρθε μόνος του. Δε τον κάλεσε κανένας. Ήμουν ταραγμένος και δεν το είδα ποιός ήταν, από ό,τι έμαθα μετά ήταν γείτονας. Έχει γραφείο απέναντι.

Ερώτηση: Σε τι κατάσταση φαινόταν ο δράστης;
Απάντηση: Ο δράστης δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Παρατήρησα ότι όταν πήρε τον πυροσβεστήρα μου παράπαιε, δεν ήταν καλά. Δεν μπορώ να ξέρω τι μπορεί να είχε πάρει αυτός ο άνθρωπος και ήταν σε αυτή την κατάσταση. Νορμάλ δεν ήταν, πρέπει να ήταν άρρωστος. Δεν ήταν φυσιολογική η συμπεριφορά του. Δεν μου φαινόταν καλά.  

Πριν σκύψει για να βγει όσο ήταν όρθιος στον πάγκο, εγώ πήρα μια πέτρα και την πέταξα μέσα στο κατάστημα. Ήταν σπασμένη ήδη η εξωτερική τζαμαρία. Δεν το πέτυχα. Του την έριξα για να τον τρομάξω. Δεν είχα σκοπό να τον πλήξω, να τον φοβίσω περισσότερο για να σταματήσει τη ζημία που μου έκανε μέσα στο μαγαζί μου. Τι να έκανα;

Ήρθε ο συγκατηγορούμενός μου και χτύπαγε για να μη βγει έξω μέχρι να έρθει η αστυνομία να τον συλλάβει. Είχε πολλά γυαλιά έξω. Μικρά μεγάλα. Έφυγε ένα κομμάτι από την κάτω βιτρίνα. Κάποια κομμάτια της βιτρίνας είχαν μείνει. Εγώ παρασύρθηκα βλέποντάς τον, θέλοντας κι εγώ να τον εμποδίσω να φύγει μέχρι να έρθει η αστυνομία. Τελικά όμως βγήκε ο άνθρωπος από το κατάστημα.

Υπήρχαν κάτι αίματα κάτω και μέσα στο μαγαζί μου. Τον είδα με αίματα. Ενδεχομένως να είχε στα χέρια του, μπορεί να είχε τραυματιστεί κι από το μαχαίρι. Στα χέρια περισσότερο είχε αίματα. Μετά βγαίνοντας, αν χτύπησε σε κανένα τζάμι, που δεν είχε κοπεί, να τραυματίστηκε κι αλλού. Πρέπει να ήταν στα χέρια του τα αίματα. Εγώ δεν τον χτύπησα, τον κράτησα εκεί για να μην βγει έξω.

Τον κλότσησα στο πρόσωπο όταν πήγαινε να βγει, στον συγκατηγορούμενο δεν έδωσα προσοχή. Εγώ ήμουν σε κατάσταση σοκ. Δεν το θυμάμαι αυτό που μου λέτε στην κατάσταση που ήμουν, ότι κάποιος μας σταμάτησε. Μετά βγήκε , δεν σηκώθηκε, ήρθε ένας διασώστης και του έδεσε το κεφάλι. Εγώ έπραξα ό,τι έπραξα από αγανάκτηση και πόνο, και για το δράστη νιώθω πόνο. Με έχουν πληγώσει πολύ. Είναι το τρίτο πλήγμα. Έχω πέσει θύμα κλοπής με τελευταία φορά το ριφιφί των Φεβρουάριο του 2018.

Τότε μου πήρα πολλά. Δεν βρήκαν στον δράστη. Έπαθα μεγάλη ζημιά. Κατά την άφιξή μου στο σημείο είπα: "Ρε παιδιά να πάρουμε την αστυνομία". Και μου είπαν "έχει γίνει ήδη". Θα μπορούσα να ανοίξω την πόρτα με το τηλεκοντρόλ μου. Αλλά φοβήθηκα γιατί είπα πως θα βγει αυτός με το μαχαίρι.

Όταν έκανα το έκανα γιατί ένιωθα πόνο ότι αυτός ο άνθρωπος πάει να μου κάνει κακό στο μαγαζί μου στο σπίτι μου.

Ερώτηση: Θεωρείται ότι στην προσπάθειά σας αυτή, και για τους λόγους που μας αναλύσατε, υπερβήκατε το αναγκαίο μέτρο που θα δικαιολογείτο κάτω από τις περιστάσεις αυτές; Κατανοήσατε την ερώτησή μου; Θεωρείται πως ενόψει των συνθηκών και της θέσης του θύματος, σκεπτόμενος το περιστατικό πράξατε ότι ήταν αναγκαίο προκειμένου να διαφυλάξετε την περιουσία σας;
Απάντηση: Ναι, κατανόησα την ερώτηση σας, δε μπορώ όμως να απαντήσω στην ερώτηση σας. Δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι θα μπορούσε να προκληθεί βαριά βλάβη ή και θάνατος στο θύμα, δεν θα το έκανα ποτέ, αν θεωρούσα ότι θα προκαλούσε τον θάνατο.

Όταν ήρθε ο διασώστης, είχε τις αισθήσεις του, του έδεσε με επίδεσμο το κεφάλι και μετά ξάπλωσε στο έδαφος. Μετά σηκώθηκε, δεν πρόσεξα αν είχε χτυπήματα στο λαιμό, είχε  απλά αίματα. Μόνο στο κεφάλι του έβαλαν απλά αίματα. Στη συνέχεια εκεί που καθόταν κάτω, σηκώθηκε, έπιασε ένα μεγάλο κομμάτι κρυστάλλου, αυτό τουλάχιστον είδα εγώ και προχώρησε προς τα κάτω. Όσοι τον είδαν κάνανε στην άκρη. Πήγε να χαρακώσει και τον διασώστη. Στράφηκε και κατά άλλων, τι είχε να χάσει; Εγώ δεν αντιλήφθηκα πότε ακριβώς κατέφθασε η αστυνομία, ήμουν πολύ ταραγμένος με την κατάσταση του μαγαζιού μου. Θεωρώ ότι θα μπορούσε να έχει έρθει νωρίτερα. Εγώ τους αντιλήφθηκα αφού πήρε και κάποια τραπέζια μαζί του, τον ακινητοποίησαν, τον βάλανε κάτω. Δεν μπορώ να περιγράψω την σύλληψή του, ήμουν σε άσχημη κατάσταση, ήταν και παρακάτω, δεν ήταν στο μαγαζί μου μπροστά.

Τον έριξαν κάτω από ό,τι είδα από μακριά, δεν είδα να τον χτυπούν,  δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο, δεν μπορώ να απαντήσω αν τον χτύπησαν. Τον βάλανε κάτω και τον ακινητοποίησαν.

Θέλω ζητήσω μεγάλη συγνώμη για το παιδί, δεν ήθελα να πεθάνει, έχω παιδιά στην ηλικία του. Λυπάμαι πάρα πολύ για την όλη κατάσταση, ζητάω συγνώμη από όλους, λυπάμαι αφάνταστα από καρδιάς. Είμαι από 13 ετών στη δουλειά και η κατάσταση αυτή με λυπεί. Είμαι καρδιοπαθής, έχω υποβληθεί σε εγχείρηση και ανά τακτά χρονικά διαστήματα υποβάλλομαι σε εξετάσεις. Τίποτα άλλο δεν έχω να προσθέσω".
Πηγή: capital.gr 27/9/2018
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.551
Like
21.915
Πόντοι
5.006
Νέο βίντεο βγήκε σήμερα


το βιντεο εχει τιτλο "Το δευτερο λιντσάρισμα του ζακ"....αυτό δηλαδή το θεωρουν λιντσάρισμα... :S
μποχα και δυσωδια ετσι όπως καταντησε η κοινωνια..η αληθεια πλεον βρίσκεται μονο στους sex pistols...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
το βιντεο εχει τιτλο "Το δευτερο λιντσάρισμα του ζακ"....αυτό δηλαδή το θεωρουν λιντσάρισμα... :S
μποχα και δυσωδια ετσι όπως καταντησε η κοινωνια..η αληθεια πλεον βρίσκεται μονο στους sex pistols...

Εφημεριδα των συντακτων

το φερεφωνο των κατσαπλιαδων
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.551
Like
21.915
Πόντοι
5.006
παντως είναι αποριας αξιο πως δεν εχει βγει ακομα ο μπαξεβάνης να συνδεσει την ηρωινη που πηρε ο ζακ με τον μαρινακη και το νοορ1....μαλλον θα περιμενει και τις τοξικολογικες εξετασεις για να δεσει την υποθεση... :S
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.551
Like
21.915
Πόντοι
5.006
Οποιος πιστευει σε Θεο εχει εξ ορισμου καποιο μινιμουμ ηθικης, χωρις να σημαινει οτι ολοι οσοι δεν πιστευουν ειναι ανηθικοι. Μην μπερδευεσαι.
και τα μεμετια που ανατινάζονται σε θεο πιστευουν  :wanker:
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
79
Πόντοι
6
εύχομαι σε όλους τους κρυφοφανεροχρυσαυγίτες κυρπαντελήδες εδω μέσα να έχουν κάποτε την τύχη του ζακ. με αγάπη πάντα στα θρασύδειλα ανθρωπάκια που χαίρονται να κάνουν επίδειξη δύναμης στους αδύναμους. πάντα τέτοιοι ήσασταν τώρα θα αλλάξετε;
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
και τα μεμετια που ανατινάζονται σε θεο πιστευουν  :wanker:
Ακριβώς! Συμφωνώ απολύτως.Τα χειρότερα εγκλήματα-σφαγες έγιναν με την σκέπη της εκάστοτε θρησκεία.Και όπως ανέφερες σωστά φίλε raopau για τα μεμετια.Αλλα μην ξεχνάμε και τους μισθοφόρους του Χριστιανισμού (Σταυροφορίες) τα εγκλήματα που έκαναν με τις ευλογίες της εκκλησίας. :priest: :priest: :woldman:
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
εύχομαι σε όλους τους κρυφοφανεροχρυσαυγίτες κυρπαντελήδες εδω μέσα να έχουν κάποτε την τύχη του ζακ. με αγάπη πάντα στα θρασύδειλα ανθρωπάκια που χαίρονται να κάνουν επίδειξη δύναμης στους αδύναμους. πάντα τέτοιοι ήσασταν τώρα θα αλλάξετε;
Από το στόμα σου και στου ΘΕΟΥ -ΛΑΟΥ το αυτί.Μακαρι η ευχή σου και δική μου να γίνει πραγματικότητα και να μπει ένα τέλος στο Φασισμό. :ak: :truce: :truce:
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
τις πρωτες εκαθαρισεις αφανισμους και γενοκτονιες τις κανανε οι καθολικοι στην νοτια αμερικη
μεπετειτα τους αντεγραψαν οι χιτλερικοι
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.551
Like
21.915
Πόντοι
5.006
εύχομαι σε όλους τους κρυφοφανεροχρυσαυγίτες κυρπαντελήδες εδω μέσα να έχουν κάποτε την τύχη του ζακ. με αγάπη πάντα στα θρασύδειλα ανθρωπάκια που χαίρονται να κάνουν επίδειξη δύναμης στους αδύναμους. πάντα τέτοιοι ήσασταν τώρα θα αλλάξετε;

τυπε πρεπει να σοκαριστηκες πολύ από το βιντεο που δειχνει το δευτερο λιντσάρισμα του ζακ..μιλαμε για αποτρόπαιες και σοκαριστικες σκηνες... :S :S :S :S


υγ: εκτος αν εισαι ομοφυλόφιλος και εσυ, οποτε να σου δωσουμε κανα βραβειο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom