Νέα

Από σήμερα διαθέσιμη η υπηρεσία ενοικίασης ηλεκτρικών πατινιών στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ettore
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
339
Like
136
Πόντοι
1
.....καλές δουλειές !
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Κλέβουν και πουλάνε στο internet τα ηλεκτρικά πατίνια! Απίθανη ελληνική κατάντια!

Πολλά κείμενα έχουν γραφεί τελευταία για τα ηλεκτρικά πατίνια, που πλέον βρίσκονται παντού! Για το τι συμβαίνει σε περίπτωση ατυχήματος, τι γίνεται με τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας και άλλα τέτοια...
Αυτό που δεν έχει συζητηθεί πολύ μέχρι τώρα, είναι το πώς… υποδέχονται κάποιοι συμπολίτες μας, αυτό το αν μη τι άλλο, νέο μέσο μετακίνησης στα αστικά κέντρα.
Πολλά λοιπόν από τα ηλεκτρικά πατίνια, έχουν βρεθεί από τον πάτο του Θερμαϊκού κόλπου μέχρι και πάνω σε… ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ! Άλλα βρέθηκαν σε χημική τουαλέτα, σε στιγμές μεγάλης έμπνευσης και επίδειξης «πολιτισμού» των χρηστών (ή των μη χρηστών) τους.
Κάποιοι τους έβαλαν φωτιά ενώ δεν είναι λίγοι αυτοί που τα κρατούν το βράδυ στο… σπίτι τους για να συνεχίσουν τη διαδρομή τους την άλλη μέρα, αλλά και ορισμένοι που τα βάζουν αγγελία για πώληση στο Facebook! Αγνοώντας, φυσικά, πως έχουν ενσωματωμένο GPS και εντοπίζονται από την εταιρεία ανά πάσα στιγμή.

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
Δεν πηγαιναν καλυτερα στην καμπουλ να επενδυσουν οι τυποι?

:heavymetalbig:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
Στα εξαρχεια μπαινουν τα καπιταλιστικα πατινια?
:takethis:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Απαγορευεται στο πεζοδρομιο.
Πού το γράφει;
Βιέννη με τα LIME όλοι από το πεζοδρόμιο πάνε. Ίσως βέβαια δεν ξέρεις οτι σε άλλες χωρες υπαρχουν ποδηλατοδρομοι ως μερος του πεζοδρομιου.
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16

Ένας άνδρας έχασε τη ζωή του στη Σουηδία αφού παρασύρθηκε από ένα αυτοκίνητο, ενώ κυκλοφορούσε με το ηλεκτρικό πατίνι του, έγινε σήμερα γνωστό από τις σουηδικές αρχές.
Σύμφωνα με την αστυνομία, το δυστύχημα συνέβη χθες το βράδυ στην πόλη Χέλσινγκμποργκ, στη νότια Σουηδία. Το θύμα, ένας 27χρονος, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, προτού υποκύψει στα τραύματά του.
Η διαχειρίστρια εταιρεία Voi είχε ξεκινήσει την κυκλοφορία των ηλεκτρικών πατινιών στο Χέλσινγκμποργκ την Τετάρτη, δηλαδή την παραμονή της τραγωδίας.
«Συνεργαζόμαστε πλήρως με την αστυνομία στο πλαίσιο αυτής της έρευνας που βρίσκεται σε εξέλιξη» επισημαίνεται σε μια ανακοίνωση που εξέδωσε η εταιρεία.

 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.665
Πόντοι
606
οι γλου γλου τα πετανε στη θαλασσα  :2funny:
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
αυτα ολα που νοικιαζουν ειναι για σκουπιδια  :vomit: εγω πηρα ενα 2500watt ακριβο λιγο 1100 euro  ;) αλλα πολυ ασφαλη και σηκωνουν και βαρος  ;) εγω που μενω στο κεντρο ειναι οτι πρεπει για της μετακινησεις το εχω τρια χρονια και ηδη εχει κανει αποσβεση τα λεφτα που εδωσα  ;) ο συγκεκριμενος εχει και πιο μικρα και πιο οικονομικα απο 550 euro με 600 euro... αν φτιαχτουν και οι υποδομες θα ειναι οτι πρεπει για την αθηνα :headbaning2: :headbaning2:
 

Συνημμένα

  • pat.jpg
    pat.jpg
    44,3 KB · Εμφανίσεις: 10

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
αυτα ολα που νοικιαζουν ειναι για σκουπιδια  :vomit: εγω πηρα ενα 2500watt ακριβο λιγο 1100 euro  ;) αλλα πολυ ασφαλη και σηκωνουν και βαρος  ;) εγω που μενω στο κεντρο ειναι οτι πρεπει για της μετακινησεις το εχω τρια χρονια και ηδη εχει κανει αποσβεση τα λεφτα που εδωσα  ;) ο συγκεκριμενος εχει και πιο μικρα και πιο οικονομικα απο 550 euro με 600 euro... αν φτιαχτουν και οι υποδομες θα ειναι οτι πρεπει για την αθηνα :headbaning2: :headbaning2:
Τώρα σοβαρά κυκλοφορείς δημόσια με κάτι τέτοιο;
Αυτό φαίνεται για γριές
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
αυτα ολα που νοικιαζουν ειναι για σκουπιδια  :vomit: εγω πηρα ενα 2500watt ακριβο λιγο 1100 euro  ;) αλλα πολυ ασφαλη και σηκωνουν και βαρος  ;) εγω που μενω στο κεντρο ειναι οτι πρεπει για της μετακινησεις το εχω τρια χρονια και ηδη εχει κανει αποσβεση τα λεφτα που εδωσα  ;) ο συγκεκριμενος εχει και πιο μικρα και πιο οικονομικα απο 550 euro με 600 euro... αν φτιαχτουν και οι υποδομες θα ειναι οτι πρεπει για την αθηνα :headbaning2: :headbaning2:
:2funny: :2funny: :2funny:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.287
Κριτικές
1
Like
35.313
Πόντοι
6.256
Τελικά τα πατίνια έκαναν ζημιά στους κλέφτες ταρίφες του κέντρου?
Δεν ακούστηκε κάτι.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
αυτα ολα που νοικιαζουν ειναι για σκουπιδια  :vomit: εγω πηρα ενα 2500watt ακριβο λιγο 1100 euro  ;) αλλα πολυ ασφαλη και σηκωνουν και βαρος  ;) εγω που μενω στο κεντρο ειναι οτι πρεπει για της μετακινησεις το εχω τρια χρονια και ηδη εχει κανει αποσβεση τα λεφτα που εδωσα  ;) ο συγκεκριμενος εχει και πιο μικρα και πιο οικονομικα απο 550 euro με 600 euro... αν φτιαχτουν και οι υποδομες θα ειναι οτι πρεπει για την αθηνα :headbaning2: :headbaning2:

Είχα πετύχει ένα τύπο με ένα τέτοιο στην Ιάσωνος. Τπ παίρνεις και μέσα στο δωμάτιο αυτό. Πολύ καλό.
Good job!
:zombie: :zombie:
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Θανατηφόρο δυστύχημα με ηλεκτρικό πατίνι είχε την Παρασκευή η YouTuber Emily Hartridge στη Βρετανία.
Η άτυχη 35χρονη συγκρούστηκε με ένα φορτηγό με αποτέλεσμα να χάσει τη ζωή της. Σε ανακοίνωση που ανέβηκε στο λογαριασμό της στο Instagram αναφέρεται:
«Γειά σας. Πρέπει να σας ανακοινώσουμε κάτι δυσάρεστο μέσω του Instagram καθώς όλοι περιμένετε να δείτε σήμερα την Emily και είναι ο μόνος τρόπος να επικοινωνήσουμε με όλους σας.
Η Emily ενεπλάκη σε ατύχημα και πέθανε. Όλοι μας την αγαπούσαμε και δεν θα την ξεχάσουμε ποτέ. Είχε αγγίξει τόσο πολύ κόσμο και τα πράγματα θα είναι δύσκολα χωρίς αυτή. Ήταν ένας μοναδικός άνθρωπος».
Η 35χρονη, σύμφωνα με τον Guardian πέθανε ακαριαία.
Η Emily εκτός από το YouTube είχε συμμετάσχει και σε τηλεοπτικές σειρές και ήταν ιδιαίτερα αγαπητή.
Η είδηση του θανάτου της έφερε θλίψη τόσο σε φαν της όσο και σε άλλους δημιουργους της πλατφόρμας.

[video]https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/184367/nekri-i-youtuber-emily-hartridge-meta-apo-dystyxima-me-ilektriko-patini[/video]

:priest: :priest:
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
644
Κριτικές
4
Like
1.898
Πόντοι
206
Πατινι που θελει περισσοτερα λεφτα απο οτι δινεις στο μετρο ειναι κλεψια.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
δεν εχω καταλαβει τυποι, στο δρομο πας μ αυτά η στο πεζοδρομιο? υποχρεουσαι να φορας κρανος η όχι?  :undecided:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.135
Κριτικές
166
Like
26.964
Πόντοι
34.538
δεν εχω καταλαβει τυποι, στο δρομο πας μ αυτά η στο πεζοδρομιο? υποχρεουσαι να φορας κρανος η όχι?  :undecided:
Οτι του καβλωσει του καθενος.
Δε υπαρχει κανονισμος..

Κανεις το σταυρο σου ειτε εισαι πεζος,ειτε πατινατος!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom