Νέα

Aν είχατε την ευκαιρία να κάνετε μια ερώτηση στον Θεό,ποιά θα ήταν αυτή;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα διομήδης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 106
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Ορμώμενος απο την παρακάτω φράση που διάβασα στην εφημερίδα άνοιξα αυτό το θρεντάκι:

Αν υπήρχε θεός και είχα την ευκαιρία να του κάνω μία ερώτηση; <<Kύριε>>, θα του έλεγα,<<γιατί προσπαθείτε τόσο πολύ να κρυφτείτε>>.
Ρίτσαρντ Ντόκινς
Νέα Σαββατοκύριακο 1-2 Σεπτεμβρίου 2012.

-Εγώ θα τον ρωτούσα γιατί επέτρεψες να υπάρχει τόσο πόνος;
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.727
Πόντοι
606

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.436
Κριτικές
61
Like
42.566
Πόντοι
22.785
Γιατί μέ έκανε τόσο ...[size=19pt]ΜΑΛΑΚΑ !![/size]
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
πως θα γινω ο νεος ροκφελερ
 

quardeen

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2009
Μηνύματα
8.156
Like
4
Πόντοι
66
Ορμώμενος απο την παρακάτω φράση που διάβασα στην εφημερίδα άνοιξα αυτό το θρεντάκι:

Αν υπήρχε θεός και είχα την ευκαιρία να του κάνω μία ερώτηση; <<Kύριε>>, θα του έλεγα,<<γιατί προσπαθείτε τόσο πολύ να κρυφτείτε>>.
Ρίτσαρντ Ντόκινς
Νέα Σαββατοκύριακο 1-2 Σεπτεμβρίου 2012.

-Εγώ θα τον ρωτούσα γιατί επέτρεψες να υπάρχει τόσο πόνος;
Eγω νομιζα θα του ρωτουσες γιατι δεν γεννησε την Ντασα ερωτευμενη μαζι σου  :grin: :grin:  :grin:
__________________________________________________________________________________________________

Εγω θα του ρωτουσα πως μπορει να επιτρεπει να υπαρχουν αρρωστα(καρκινο κτλ)παιδακια και να πεθαινουν...
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Eγω νομιζα θα του ρωτουσες γιατι δεν γεννησε την Ντασα ερωτευμενη μαζι σου  :grin: :grin:  :grin:
__________________________________________________________________________________________________

Εγω θα του ρωτουσα πως μπορει να επιτρεπει να υπαρχουν αρρωστα(καρκινο κτλ)παιδακια και να πεθαινουν...
εκκαθαριση των ειδων  λεγεται και δεν ειναι κακο :idiot:
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Στο Θεό αυτό που ρωτώ πιο πολύ είναι: πως να επιστρέψουμε αφότου σε αφήσαμε;
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ορμώμενος απο την παρακάτω φράση που διάβασα στην εφημερίδα άνοιξα αυτό το θρεντάκι:

Αν υπήρχε θεός και είχα την ευκαιρία να του κάνω μία ερώτηση; <<Kύριε>>, θα του έλεγα,<<γιατί προσπαθείτε τόσο πολύ να κρυφτείτε>>.
Ρίτσαρντ Ντόκινς
Νέα Σαββατοκύριακο 1-2 Σεπτεμβρίου 2012.

-Εγώ θα τον ρωτούσα γιατί επέτρεψες να υπάρχει τόσο πόνος;
Ποιος μπορει απολυτα να πει πως υπαρχει;;....Αλλα και απο την αλλη μερια .....ποιος μπορει απολυτα να πει πως ΔΕΝ υπαρχει;;..Κατα συνεπεια δεν αποκλειεται και η τριτη εκδοχη!!!..Καλα εκανες Διομηδη και εγραψες ....αν!!!...Παμε τωρα να σου γραψω να ουμε τι θα τον ρωτουσα εγω...."Γιατι σ'ενα αεροπλανο που πεταει και πεφτει απο βλαβη και συντριβεται.... σωνεται ενας κωλογερος και παιρνεις στους ουρανους μαζι σου ενα νεογεννητο πεντε μηνων;;;;...Τι αμαρτιες κουβαλαει το βρεφος και το παιρνεις αμεσως..... με το που το φερνεις στην ζωη;;;;....Απλα πραγμτα!!!...Αντε γεια τωρα μαγκες!!
 
OP
OP
διομήδης

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Ποιος μπορει απολυτα να πει πως υπαρχει;;....Αλλα και απο την αλλη μερια .....ποιος μπορει απολυτα να πει πως ΔΕΝ υπαρχει;;..Κατα συνεπεια δεν αποκλειεται και η τριτη εκδοχη!!!..Καλα εκανες Διομηδη και εγραψες ....αν!!!...Παμε τωρα να σου γραψω να ουμε τι θα τον ρωτουσα εγω...."Γιατι σ'ενα αεροπλανο που πεταει και πεφτει απο βλαβη και συντριβεται.... σωνεται ενας κωλογερος και παιρνεις στους ουρανους μαζι σου ενα νεογεννητο πεντε μηνων;;;;...Τι αμαρτιες κουβαλαει το βρεφος και το παιρνεις αμεσως..... με το που το φερνεις στην ζωη;;;;....Απλα πραγμτα!!!...Αντε γεια τωρα μαγκες!!
Αν ήξερα τίς απαντήσεις δεν θα άνοιγα το θρέντ. :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Εγω θα του ρωτουσα πως μπορει να επιτρεπει να υπαρχουν αρρωστα(καρκινο κτλ)παιδακια και να πεθαινουν...
ετοιμη για καλλιστεια εισαι εσυ :grin:
τετοιες ερωτησεις δεν ρωτανε εκει? :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom