Νέα

8 χρόνια στη μπουζού για δολοφονία ζώου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα omeredi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 57
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ελπίζω κάποια στιγμη να αντιληφθειτε ότι επιχειρηματα του τύπου "ναι αλλά τρως κρέας" ή "ναι αλλά ο αλλος σκοτωσε ανθρωπο και ειναι εξω στα 6 χρονια" είναι εντελώς άκυρα.
Δεν θα μπω στον κοπο να επεξηγησω περαιτερω. Οποιος δεν θελει να καταλαβει, δεν θα καταλαβει έτσι κι αλλιως. Καποια πραγματα πρεπει να ειναι αυτονοητα
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.195
Κριτικές
3
Like
2.803
Πόντοι
456
Κτηνοβασια είναι η σεξουαλική συνεύρεση ανθρώπου με ζωο. Ο σπερματολήπτης είναι τεχνικός ζωικής παραγωγής. Ο σπερματεγχύτης είναι επίσης τεχνικός ζωικής παραγωγής. Δε χρησιμοποιούν το ζώο ως σεξουαλικό σύντροφο. Δεν αντλούν σεξουαλική ευχαρίστηση από αυτό.
Αν εσύ έχεις δικό σου όρο για το τι εστί κτηνοβασια, οκ.
Το ότι επιτρέπεται δεν είναι ούτε ο κανόνας ούτε η συνηθισμένη μέθοδος. Το γράφουν και τα κείμενα που παρεθεσες.
Κουλτουριαρικοι όροι δεν υπάρχουν. Επιστημονική ορολογία υπάρχει. Εκτός αν νομίζεις ότι βγαίνει ο καθηγητής στο αμφιθέατρο και το μάθημα πάει κάπως έτσι: "λοιπόν αλάνια, πηγαίνει ο τύπος που κάνει το COH στο στάβλο και ξεκινάει το τρομπαρισμα. Μόλις εκτοξευτεί ο κρεμπιες, τον μαζεύει στο κυπελλακι, κάνει ντουζακι, λίγο σοσιαλ με το ζωντανό κι μετά φεύγει για το επόμενο outcall."
Οι πουτανες δεν αντλουν ευχαριστηση απο το σεξ, αρα ειναι απλες τεχνητριες ληψης σπερματος με χειροκινητη και πισωκινητη διεγερση, και οχι πουτανες
Προσεχε πως μιλας γιατι εδω ειναι ενα ακρως επιστημονικο φορουμ
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.733
Like
6.511
Πόντοι
2.356
Οι πουτανες δεν αντλουν ευχαριστηση απο το σεξ, αρα ειναι απλες τεχνητριες ληψης σπερματος με χειροκινητη και πισωκινητη διεγερση, και οχι πουτανες
Προσεχε πως μιλας γιατι εδω ειναι ενα ακρως επιστημονικο φορουμ
Οι πουτάνες είναι εργαζόμενες στο σεξ. Σου προσφέρουν αυτό για το οποίο πληρώνεις. Αν ξέρεις κανέναν ταύρο να πληρώνει για φραπέ, καλαμάκι ή μπριζόλα, μπράβο σου. Eσυ κι ο δόκτωρ Ντούλιτλ.
Είπες κάτι που δεν ισχύει. Οκ, όλοι το κάνουμε. Το να επιμένεις λέγοντας παλαβά, δεν αλλάζει ότι αυτό που είπες δεν ισχύει.
Τέλος από μένα.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.195
Κριτικές
3
Like
2.803
Πόντοι
456
Οι πουτάνες είναι εργαζόμενες στο σεξ. Σου προσφέρουν αυτό για το οποίο πληρώνεις. Αν ξέρεις κανέναν ταύρο να πληρώνει για φραπέ, καλαμάκι ή μπριζόλα, μπράβο σου. Eσυ κι ο δόκτωρ Ντούλιτλ.
Είπες κάτι που δεν ισχύει. Οκ, όλοι το κάνουμε. Το να επιμένεις λέγοντας παλαβά, δεν αλλάζει ότι αυτό που είπες δεν ισχύει.
Τέλος από μένα.
O τεχνητης ληψης σπερματος πληρωνεται οπως και η πουτανα
Τι σημασια εχεις ποιος πληρωνει;
Τα λεφτα κανουν το σεξ η η πραξη;
Δηλαδη αν πληρωσει φιλος για την πουτανα δεν ειναι σεξ;
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.835
Κριτικές
10
Like
2.617
Πόντοι
3.187
Λογικά μιλάμε για ναυάγιο αφού εμενε σε παραπηγμα αλλά ετσι θελουν κατι σκατογεροι ειδικα που φολιάζουν ζωα

Για γάτες μιλάμε τώρα! Πάντως εγώ το πρωι όπως πάω στη δουλειά βλέπω στο δρόμο σκοτωμένες 5-6 και οχι μόνο, περνάνε και τα αμάξια από πάνω τους και τις ξεκοιλιάζουν. Είναι η εποχή τους που θέλουν γκάστρωμα και περνάνε τους δρόμους χωρίς να κοιτάνε. Τα χει βαρέσει και αυτά τα καημένα η αγαμία κατακούτελα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.457
Κριτικές
1
Like
35.603
Πόντοι
6.256
Για γάτες μιλάμε τώρα! Πάντως εγώ το πρωι όπως πάω στη δουλειά βλέπω στο δρόμο σκοτωμένες 5-6 και οχι μόνο, περνάνε και τα αμάξια από πάνω τους και τις ξεκοιλιάζουν. Είναι η εποχή τους που θέλουν γκάστρωμα και περνάνε τους δρόμους χωρίς να κοιτάνε. Τα χει βαρέσει και αυτά τα καημένα η αγαμία κατακούτελα
Για τις αδεσποτες γατες που τις πατανε τα αυτοκινητα φταινε οι Δήμοι που δεν τις μαζευουν ενω το κρατος δινει λεφτα γι αυτο το λόγο.

Δολοφονοι οι δημαρχοι ξεκαθαρα.
Αν ο ψυχακιας μπηκε φυλακη που σκοτωνε γατες τοτε η greek mafia, με τα συμβολαια θανατου θα πρεπει να εκτελουνται με συνοπτικες
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
972
Like
895
Πόντοι
86
Πάντως εγώ το πρωι όπως πάω στη δουλειά βλέπω στο δρόμο σκοτωμένες 5-6 και οχι μόνο, περνάνε και τα αμάξια από πάνω τους και τις ξεκοιλιάζουν. Είναι η εποχή τους που θέλουν γκάστρωμα και περνάνε τους δρόμους χωρίς να κοιτάνε.
Ενας φίλος μου απο το πεζοδρόμιο αγνάντευε εναν πατημένο σκύλο σε κεντρικό δρόμο και προβληματιζόταν σε βάθος τι είναι η ζωή. :woldman:
Εκεινη τη στιγμή περνάει ενα φόρτηγο, ξαναπατάει τον σκοτωμένο σκύλο και ολα τα εντόσθια πετάχθηκαν στη μούρη του.
Απο τότε έπαψε να κάνει το φιλόσοφο
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.749
Like
7.731
Πόντοι
2.306
Ο τύπος θέλει ψυχιατρείο αλλά το να στέλνουμε φυλακη τύπους που σκοτώνουν ζώα, μου θυμίζει το ότι πρέπει να δεχόμαστε τις γυναίκες με πουτσα και τους άντρες με μουνι
γιατι; έχουν οι άντρες πούτσα;
 

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
402
Κριτικές
48
Like
2.529
Πόντοι
3.172
Πλέον αυτό με την δήθεν επιλεκτική φιλοζωία έχει γίνει Μαλάκια... σίγουρα είναι ψυχακι οποίος σκοτώνει χωρίς λόγο ζώα..αλλά,έμμεσα όλοι συμβάλουν στην κακοποίηση ζώων..θες αγοράζοντας δερμάτινα,στα food factories άθλιες συνθήκες.. επειδή δεν τα βλέπουμε δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται.ο μέσος Έλληνας θεωρεί ζώα μόνο τα σκυλιά και τις γάτες,εδώ είναι ζώα συντροφιάς αλλά αλλού τα κάνουνε στην σούβλα...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Δεν καταλαβα με οσους απαξιωνουν την αξια της ζωης στα αμοιρα ζωακια!
Ψυχες ειναι κι αυτα!
Και μαλιστα χωρις κακια οπως μερικοι αθλιοι ανθρωπες!
Αυτο που του επρεπε αυτου του ατομου ειναι βασανισμος μεχρι θανατου!
Αυτο θα ταν το δικαιο!
Και τελος!
Αν εβλεπα μπροστα μου ανθρωπο να βασανιζει ζωο δε θα εφευγε απο εκει αρτιμελης το μονο σιγουρο!
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
124
Like
111
Πόντοι
1
Ο τύπος θέλει ψυχιατρείο αλλά το να στέλνουμε φυλακη τύπους που σκοτώνουν ζώα, μου θυμίζει το ότι πρέπει να δεχόμαστε τις γυναίκες με πουτσα και τους άντρες με μουνι
Πρέπει. Όλα. Αλλά δεν χρειάζεται να τους δεχτείς ειδικά εσύ. Ποιός σου το είπε;
Όσο για τον άνθρωπο δεν είναι ψυχοπαθής. Για Φυλακή καθαρά γιατί ήξερε τι έκανε.
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
124
Like
111
Πόντοι
1
Λογικά μιλάμε για ναυάγιο αφού εμενε σε παραπηγμα αλλά ετσι θελουν κατι σκατογεροι ειδικα που φολιάζουν ζωα

Δε νομίζω απλά να έριχνε φόλες. Τις βασάνιζε. Λογικά αν είχε την ευκαιρία θα σκότωνε και άνθρωπο.

Κατά τα άλλα μέχρι να διαβάσω το Καρολάιν Κράουτς έμεινα με την απορία ποιός είναι ο Μπάμπς.
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.506
Like
14.038
Πόντοι
3.506
Δεν καταλαβα με οσους απαξιωνουν την αξια της ζωης στα αμοιρα ζωακια!
Ψυχες ειναι κι αυτα!
Και μαλιστα χωρις κακια οπως μερικοι αθλιοι ανθρωπες!
Αυτο που του επρεπε αυτου του ατομου ειναι βασανισμος μεχρι θανατου!
Αυτο θα ταν το δικαιο!
Και τελος!
Αν εβλεπα μπροστα μου ανθρωπο να βασανιζει ζωο δε θα εφευγε απο εκει αρτιμελης το μονο σιγουρο!
Τα ζωα ειναι τα μονα αθωα πλασματα σε αυτον τον κοσμο και τα μονα που αγαπανε αληθινα!
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
124
Like
111
Πόντοι
1
Τα ζωα ειναι τα μονα αθωα πλασματα σε αυτον τον κοσμο και τα μονα που αγαπανε αληθινα!
Δεν ξέρω αν αγαπάνε, τουλάχιστον όμως δεν μισούν.

Πληγώνουν μόνο όταν το ένστικτό τους οδηγεί εκεί, πχ για άμυνα.

Σκοτώνουν για να φάνε. Ο άνθρωπος μόνο σκοτώνει από μίσος, ή για να σπάσει πλάκα.

Οι δολοφόνοι ζώων είναι υποψήφιοι δολοφόνοι ανθρώπων, αλλά κακώς λένε όσοι λένε εδώ ότι είναι ψυχικά πάσχοντες γιατί οι ψυχικά πάσχοντες συνήθως δεν σκοτώνουν.
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.506
Like
14.038
Πόντοι
3.506
Δεν ξέρω αν αγαπάνε, τουλάχιστον όμως δεν μισούν.

Πληγώνουν μόνο όταν το ένστικτό τους οδηγεί εκεί, πχ για άμυνα.

Σκοτώνουν για να φάνε. Ο άνθρωπος μόνο σκοτώνει από μίσος, ή για να σπάσει πλάκα.

Οι δολοφόνοι ζώων είναι υποψήφιοι δολοφόνοι ανθρώπων, αλλά κακώς λένε όσοι λένε εδώ ότι είναι ψυχικά πάσχοντες γιατί οι ψυχικά πάσχοντες συνήθως δεν σκοτώνουν.
Αγαπανε.
Ακομα και αγρια ζωα που τα εχουν φροντισει δεν θα πειραξουν ποτε οποιον τα φροντισε!
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
124
Like
111
Πόντοι
1
Αγαπανε.
Ακομα και αγρια ζωα που τα εχουν φροντισει δεν θα πειραξουν ποτε οποιον τα φροντισε!
Δεν έχω φροντίσει ποτέ άγριο ζώο και ούτε θα φροντίσω. Και για την ασφάλειά μου αλλά και γιατί τα άγρια ζώα θα έπρεπε να ζουν μόνο ελεύθερα μέσα στους βιοτόπους τους. Αν θέλει να δει κανείς λιοντάρι πχ μπορεί να πάει σε σαφάρι. Δεν χρειάζονται ούτε Ζωολογικά Πάρκα, ούτε ενυδρεία. Είμαι εναντίον. Δεν υπάρχει αγάπη μεταξύ ενός ζώου φυλακισμένου και ενός "θηριοδαμαστή" και δεσμοφύλακα.

Βέβαια εδώ δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για μια τέτοια συζήτηση.

Ας πούμε όμως ότι για μένα προϋπόθεση για την αγάπη είναι η αμοιβαία δέσμευση μεταξύ ανθρώπων, που έχουν επιλέξει να μοιραστούν την αγάπη τους. Τα ζώα, ιδίως τα άγρια, που βρίσκονται σε έναν χώρο μαζί με ανθρώπους δεν έχουν επιλέξει να είναι εκεί.
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.506
Like
14.038
Πόντοι
3.506
Δεν έχω φροντίσει ποτέ άγριο ζώο και ούτε θα φροντίσω. Και για την ασφάλειά μου αλλά και γιατί τα άγρια ζώα θα έπρεπε να ζουν μόνο ελεύθερα μέσα στους βιοτόπους τους. Αν θέλει να δει κανείς λιοντάρι πχ μπορεί να πάει σε σαφάρι. Δεν χρειάζονται ούτε Ζωολογικά Πάρκα, ούτε ενυδρεία. Είμαι εναντίον. Δεν υπάρχει αγάπη μεταξύ ενός ζώου φυλακισμένου και ενός "θηριοδαμαστή" και δεσμοφύλακα.

Βέβαια εδώ δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για μια τέτοια συζήτηση.

Ας πούμε όμως ότι για μένα προϋπόθεση για την αγάπη είναι η αμοιβαία δέσμευση μεταξύ ανθρώπων, που έχουν επιλέξει να μοιραστούν την αγάπη τους. Τα ζώα, ιδίως τα άγρια, που βρίσκονται σε έναν χώρο μαζί με ανθρώπους δεν έχουν επιλέξει να είναι εκεί.
Δεν μιλαω για ζωολογικους κηπους.
Στην Αφρικη υπαρχουν καταφυγια αγριων ζωων οπου ορφανα ζωα τα μεγαλωνουν και μετα τα ελευθερωνουν και τους θυμουνται με αγαπη ακομα και δεκαετιες μετα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom