Νέα

28η Οκτωβρίου. Ψηλά την σημαία!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 985
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
Θα δουμε ωραια σκηνικα φετος στην παρελαση :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • lilas nautaki.jpg
    lilas nautaki.jpg
    69,6 KB · Εμφανίσεις: 54
  • o lilas sto nautiko.jpg
    o lilas sto nautiko.jpg
    149 KB · Εμφανίσεις: 57

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Γεμίσαμε σημαίες ρε πούστη από τους ελληναράδες πάλι,άει στον κόρακα,το γαμίσι-γαμίσι αλλά η σημαία να ανεμίζει περήφανη.... :idiot: :uglystupid:

Άρε θα βγάλω τον αναπτήρα κάμια ώρα κ θα έχουμε άλλα...... :grin: :sunglasses:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ένταση στην παρέλαση της Θεσσαλονίκης (δεν ήμουν μπροστά,δεν έκανα τίποτα εγώ :grin:)

Ένταση  προκλήθηκε, μετά το τέλος της μαθητικής παρέλασης στη Θεσσαλονίκη, όταν ομάδα της Ριζοσπαστικής αριστερής ενότητας, είχε αναρτήσει ένα πανό πολύ κοντά στην εξέδρα των επισήμων που παρακολουθούσαν την παρέλαση.
Ένταση στην παρέλαση της Θεσσαλονίκης

Στο πανό αναγραφόταν σύνθημα κατά του ΔΝΤ και σατίριζε την κυβερνητική πολιτική για τη χρηματοδότηση των σχολείων.

Μάλιστα, οι διαμαρτυρόμενοι επιχείρησαν να περάσουν μπροστά από τους επισήμους, μετά το τέλος της παρέλασης, ωστόσο εμποδίστηκαν ομάδα αστυνομικών αναπτύχθηκε μπροστά τους.

 

Επισκέπτης
(δεν ήμουν μπροστά,δεν έκανα τίποτα εγώ :grin:)
:blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:
ωστόσο εμποδίστηκαν ομάδα αστυνομικών αναπτύχθηκε μπροστά τους.


Δε χρειάστηκε να πας, καθάρισαν μόνοι τους οι μπάτσοι.
Εσάς θα σας φωνάξουν σε καμιά διαδήλωση πάλι..
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
εγώ παντως την σημαία την εχω απο χτές. Ας ελπίσουμε οτι η επέτειος του "ΟΧΙ" να θυμήσει στον κόσμο οτι πρέπει να είμαστε ενωμένοι για την πατρίδα (ακόμα και οι αναρχοφασίστες).
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
σημαιες θα βγαλω μονο οταν φυγουν αυτα τα καρκινωματα...με την ελπιδα οτι ποτε ξανα δεν θα κυβερνησει αριστερος πασοκος ζιβαγκος σοσιαλιστης τον τοπο αυτον..
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Ωρεεεεεε πουστη μου,υποκρισια και παλι
 Παρελασεις,ομιλιες,ελληνικοι χοροι και αλλα κουλα απο ανθρωπους που δεν εχουν κανεναν οικτο
 γιαυτο που γιοτραζουν....

 Θα αφησουν τις πλατειες πανβρωμικες γεματες πλαστικες σημαιουλες και αποτσιγαρα,αλλα
 ενταξει,μια εθνικη αναταση θα την εχουν....

 Ελληνες πατριωτες ελληναραδες σε εθνικη επετειο...θα ξερασω

 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
κι όμως ποτέ άλλοτε η εθνική επέτειος του έπους του 40' δεν είχε τόσο συμβολικό χαρακτήρα όσο σήμερα

εκτός κι αν θεωρείτε σκόπιμο να καταργηθούν οι εθνικές εορτές την δεδομένη χρονική στιγμή (τώρα δηλαδή που λόγω συγκυριών είναι ίσως από τις ελάχιστες φορές όπου ο κόσμος μπορεί να αναλογιστεί το πραγματικό νόημα της εορτής και να αντιπαραβάλει τον ανάξιο εαυτό του απέναντι στους ένδοξους προγόνους)
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
εγώ παντως την σημαία την εχω απο χτές. Ας ελπίσουμε οτι η επέτειος του "ΟΧΙ" να θυμήσει στον κόσμο οτι πρέπει να είμαστε ενωμένοι για την πατρίδα (ακόμα και οι αναρχοφασίστες).

Aφου δεν πιστευουν σε πατριδες αυτοι :think:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
εκτός κι αν θεωρείτε σκόπιμο να καταργηθούν οι εθνικές εορτές την δεδομένη χρονική στιγμή (τώρα δηλαδή που λόγω συγκυριών είναι ίσως από τις ελάχιστες φορές όπου ο κόσμος μπορεί να αναλογιστεί το πραγματικό νόημα της εορτής και να αντιπαραβάλει τον ανάξιο εαυτό του απέναντι στους ένδοξους προγόνους)

Γαμησε τα, ο παππους μου πεθανε και ειχε ακομα στο ποδι γερμανικη σφαιρα. Εγω θα πεθανω και θα εχω ακομα στον κωλο γερμανικο αγγουρι. Η ιστορια επαναλαμβανεται (σχεδον) :2funny:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Αληθεια, του χρονου με τους Γερμανους επιτροπους απο πανω μας, θα γιορταζεται η 28η Οκτ ή θα μας πουν να δουλευουμε (αυτοι οι λιγοι που θα εχουν δουλεια ακομα) ;
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Γαμησε τα, ο παππους μου πεθανε και ειχε ακομα στο ποδι γερμανικη σφαιρα. Εγω θα πεθανω και θα εχω ακομα στον κωλο γερμανικο αγγουρι. Η ιστορια επαναλαμβανεται (σχεδον) :2funny:
το σχεδόν πάει στο ότι ο παππούς σου πολέμησε και έφαγε την σφαίρα, ενώ εμείς φάγαμε το αγγουράκι αμαχητί σε έναν πόλεμο θεωρητικά πολύ πιο εύκολο και με μηδαμινό κίνδυνο απώλειας ζωών :rockon: γράφουμε ιστορία :rockon:
ελπίζω μετά από 50 χρόνια που θα διδάσκεται στα σχολεία να την βγάζουν εκτός ύλης :grin: :helpplea:
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
[size=20pt]Προς Τιμήν των Ελλήνων Ηρώων του 1940 και προς ατιμίαν των ΕλληνοΕβραίων και των Μασόνων προδοτών του 2011
[/size]

Πρωθυπουργός της Ελλάδος πατριώτης Ιωάννης Μεταξάς 28 Οκτωβρίου 1940: “ΟΧΙ”!!!

ΕλληνοΕβραίος προδότης πρωθυπουργός της Ελλάδος
Τζέφρυ Παπάντριου Μινέικο Τσάντ Τσίδεμπαουμ 28 Οκτωβρίου 2011: “ΝΑΙ”!!!

Ζήτω οι πατριώτες του τύπου Ιωάννης Μεταξάς και του τύπου αρχιστράτηγος Αλέξανδρος Παπάγος νικητής και του Ελλήνο-Ιταλικού και του Ελλήνο-Γερμανικού πολέμου ο οποίος προδόθηκε από τους ΕβραιοΣάξονες Γλύξμπουργκ βασιλείς της Ελλάδος!!!

Θάνατος στους προδότες τύπου Τζέφρυ Παπάντριου Μινέικο Τσάντ Τσίδεμπαουμ, του τύπου Τουργκούτσογλου ή Τουργκούτ ή ψευδωνύμως Βενιζέλου, του τύπου του ΤουρκοΕβραίου προδότου Υπουργού Άμυνας της Ελλάδος (διάβαζε της Τουρκίας) Μπεγλίτη ή Beglit και των υπολοίπων Εβραϊκών καθαρμάτων της Κυβερνήσεως του ΠΑΣΟΚ ήτοι του τύπου του ΙταλοΕβραίου Ραγκούση ή Ragouzzi, Χάνας (Μοντάνα) Διαμαντοπούλου,Λοβέρδου ή Lombardo ΙταλοΕβραίου και των λοιπών προδοτών Υπουργών καθαρμάτων του ΠΑΣΟΚ όπως ο Κοεντζόγλου ή ψευδωνύμως Χρυσοχοϊδης ΤουρκοΕβραίος πρώην Υπουργός Δημοσίας Τάξεως και νυν Υπουργός Ανάπτυξης (διάβαζε Υπουργός οικονομικής καταστροφής της Ελλάδος,και υπουργός εκπωλήσεως όλης της Ιδιωτικής και Δημόσιας περιουσίας στην Εβραϊκή Τρόικα και στην Κίνα)!!!

Θάνατος εις τους 300 προδότες της ΕλληνοΕβραικής Βουλής-Αβουλίας των Ελλήνων!!!

Θάνατος στους Έλληνες δικαστικούς οι οποίοι δέχθηκαν την αντισυνταγματική και παράνομη παραχώρηση της Ελληνικής Εθνικής Κυριαρχίας το πρωί της 27ης Οκτωβρίου 2011, παραμονή της Εθνικής Επετείου του “ΟΧΙ” της 28ης Οκτωβρίου 1940 αλλά και του “ΟΧΙ” της Ελλάδος εις την Γερμανική Επίθεση του Απριλίου 1940!!!

Ζήτω στην μνήμη των Ελλήνων Ηρώων πατριωτών Ιωάννου Μεταξά,Αλεξάνδρου Παπάγου και των λοιπών αξιωματικών και οπλιτών και των πολιτών της Ελλάδος του 1940!!!

Θάνατος εις τους προδότες ΕλληνοΕβραίους Υπουργούς και βουλευτές του ΠΑΣΟΚ και εις τους λοιπούς των εκ των 300 προδοτών της ΕλληνοΕβραικής Βουλής-Αβουλίας των Ελλήνων,διότι ουδείς απ αυτούς δεν είχε την εντιμότητα και το θάρρος να αρνηθεί να συνυπογράψει τα προδοτικά μνημόνια του ΠΑΣΟΚ και του ΛΑ.Ο.Σ με τα οποία η Ελληνική Εθνική Κυριαρχία ήδη από το Μάιο του 2010 έχει παραχωρηθεί προς την ΚινεζοΕβραική Τρόικα των Αθηνών!!!

Θάνατος εις τους άνευ ουδεμίας εξαιρέσεως Μασόνους Έλληνες Στρατηγούς-Πτεράρχους-Ναυάρχους των Ελληνικών ΓΕΕΘΑ-ΓΕΣ-ΓΕΝ-ΓΕΑ και εις τους Στρατηγούς της ΕΛ.ΑΣ,ΚΥΠ/ΕΥΠ οι οποίοι με το πρόσχημα της υπακοής εις τους προδότες πολιτικούς τους προϊσταμένους Εβραίους Υπουργούς του ΠΑΣΟΚ,εκτέλεσαν και εκτελούν προδοτικές διαταγές διαλύσεως των Ελληνικών ενόπλων δυνάμεων και διαλύσεως της Ελληνικής Αστυνομίας,με σκοπό την γενοκτονία των μισών Ελλήνων ήτοι Βορείου Ελλάδος έως και την Θεσσαλία και την δυτική στερεά Ελλάδα και τις Ελληνικές νήσους Ιονίου πελάγους και Αιγαίου πελάγους ώστε οι στρατοί του άξονος Β.Α.Σ.Τ./Ρ. (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ-ΑΛΒΑΝΙΑΣ-ΣΚΟΠΙΩΝ-ΤΟΥΡΚΙΑΣ-ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ)να εισβάλουν εντός ολίγου στον Ελληνικό χώρο δια την γενοκτονία των μισών Ελλήνων και ώστε οι υπόλοιποι μισοί Έλληνες να οργανώσουν την Αυτοκρατορία μαϊμού 666 Κωνσταντινουπόλεως και να επιτεθούν ως τύποις αρχηγοί του ΝΑΤΟ εναντίον του άξονος Ρ.Ι.Κ.(ΡΩΣΙΑΣ-ΙΣΛΑΜΙΚΩΝ ΚΡΑΤΩΝ-ΚΙΝΑΣ),ώστε οι στρατοί της Ρ.Ι.Κ. με κύριο σώμα επιθέσεως 200.000.000 Κινεζικού στρατού να σαρώσουν όλο τον πλανήτη και να γενοκτονήσουν όλες τις φυλές του πλανήτου ήτοι 5 Δισεκατομμύρια άτομα ήτοι τα 2/3 του πλανητικού πληθυσμού συμφώνως με τα προγράμματα-προφητείες της Βρομεράς ΚινεζοΕβραικής “Αγίας Γραφής”(ιδέ βιβλίο “Αποκαλύψεως” της εξ ίσου βρομεράς ανθελληνικής και προδοτικής “Ορθοδοξίας” η οποία προδίνει τον Ελληνισμό εδώ και 1700 έτη από το 312μ.χ μετά την δικτατορική επιβολή του Χριστιανισμού ως επισήμου θρησκεύματος των Ελλήνων από τον Ρωμαίο Αυτοκράτορα Κωνσταντίνο)!!!

[size=20pt]Ζήτω οι Έλληνες Ήρωες του 1940!!![/size]

Θάνατος στους ΕλληνοΕβραίους προδότες του 2011!!!

Τμήμα Ο.Ε.Α.
Μαγνησίας                                      

 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16

Επισκέπτης

0:59 Μεταξᾶς ρέέέ!!

That dawn, envoy arrives
Morning of October 28th
No day, proven by deed
Descendence of Sparta,
Athens and Crete!

Look north, ready to fight
Enemies charge from the hills
To arms, facing defeat
There's no surrender,
there's no retreat

Time after time,
force their enemies back to the line

Call to Arms banners fly in the wind,
For the glory of Hellas
Coat of Arms reading freedom or death,
Blood of king Leonidas

Air raid, pounding the land
Bombers are flying both day and night
Endure, six days of rain
Dropped by invaders,
bomb raid in vain

Strike hard, the tables have turned,
Drive them back over the hills
At arms, just like before,
Soldiers, civilians, Hellas at war

By their own hand,
force their enemy out of their land

Call to Arms banners fly in the wind,
For the glory of Hellas
Coat of Arms reading freedom or death,
Blood of king Leonidas

Just like their ancestors ages ago
Fought in the place of the greeks
Cause we will remember what the place were called
Freedom or death in the plains

Just like their ancestors ages ago
Fought in the face of defeat
Those three hundred men left a pride to uphold
Freedom or death in effect

Then, now again
Blood of heroes saving their land

Call to Arms banners fly in the wind,
For the glory of Hellas
Coat of Arms reading freedom or death,
Blood of king Leonidas (x2)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom